khani

صدای بوق هنگام روشن کردن ماشین

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

133 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان یک سوال دارم.206 من وقتی روشنش می کنم یک بوق تک ودو بوق اخطار میده دلیلش رو نفهمیدم لطفا راهنمائی کنید .

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
سلام دوستان یک سوال دارم.206 من وقتی روشنش می کنم یک بوق تک ودو بوق اخطار میده دلیلش رو نفهمیدم لطفا راهنمائی کنید .

سلام

بوق اول اول صدای ملودی مانند "دانگ" است؟ و 2 بوق بعدی بیپ؟

اگر بوق دانگ... دارین، احتمالا باطری مرخص میشه کم کم

بیپ بیپ هم اگر به دلیل باز بودن درب و کم بودن بنزین نباشه، میتونه از مشکل در ایربگ و یا abs باشه

هیچ چراغی پشت کیلومتر روشن نیست؟ چراغ ایربگ؟ ای بی اس؟ استپ؟

تصادف داشتین تاحالا؟

لینک به ارسال

با سلام و تشکر، صدای اولی هم صدای بیپ است. ماشین من تیپ 2 وایر بگ نداره ولی فیش ایربگ نصب وچراغش همیشه روشنه.اما هیچ الارم دیگری روشن نیست بنزین هم نصف بالاتر داره.روغن ترمز هم تا max داره. :!:

لینک به ارسال
با سلام و تشکر، صدای اولی هم صدای بیپ است. ماشین من تیپ 2 وایر بگ نداره ولی فیش ایربگ نصب وچراغش همیشه روشنه.اما هیچ الارم دیگری روشن نیست بنزین هم نصف بالاتر داره.روغن ترمز هم تا max داره. :!:

منظورتون از فیش ایربگ کدوم سوکته؟

علت بوق همان روشن بودن چراغ ایربگ است

اگر ماشین شما از معدود سری های سال 88 نباشه که برای مدت کوتاهی یونیت ایربگ و کمربند پیش کشنده حذف شده بود، الان ماشین شما هم کمربند هایش پیش کشنده است و هم یک یونیت ایربگ زیر جا سیگاری قرار داره که در صورت تصادف میتونه عمل کرده باشه و الان چراغ روشن باشه

یا در صورت اتصال، زخمی شد و یا عامل دیگر که صدمه به سیم کشی زده باشه احتمال روشن شدن هست

همچنین جدا شدن سوکت از روی کمربند ها

بهترین راه استفاده از دستگاه PPS و عیب یابی در مراکز مجاز ایرانخودرو است تا خطا دقیقا خوانده شود و ایراد رفع شود

در صورت امکان خطایی که خوندن رو برای ما هم اینجا بزارین

لینک به ارسال

با تشکر مواردی رو که فرمودین چک می کنم منظورم سوکی که پشت داشبورد سمت چپ قرار داره البته ماشین من اصلا ایر بگ نداره تیپ 2 هست اما سوکت وصل و چراغ ایر بگ روشن هست مدل 84 هم هست .چراغ کمر بند ایمنی هم کلا روشن نیست.

لینک به ارسال
با تشکر مواردی رو که فرمودین چک می کنم منظورم سوکی که پشت داشبورد سمت چپ قرار داره البته ماشین من اصلا ایر بگ نداره تیپ 2 هست اما سوکت وصل و چراغ ایر بگ روشن هست مدل 84 هم هست .چراغ کمر بند ایمنی هم کلا روشن نیست.

متاسفانه باز متوجه نشدم کدوم سوکت رو میگین

اگر امکان داره عکس بگیرین ازش

عرض کردم، تیپ2 ها ایربگ ندارن ولی کمربند پیش کشنده دارن که در صورت ایراد در این سیستم، چراغ ایربگ روشن میشه

لینک به ارسال

پشت این دریچه یک یونولیت است اگر یونولیت رو برداری پشت ان یک سوکت قهوه ای است که اگر درش بیارم چراغ ایر بگ خاموش میشه ولی بوق قطع نمیشه .با تشکر

لینک به ارسال

نتونستم شکل رو بزارم، تو محیط word بود نصب نشد.وقتی درب خودرو را از سمت راننده باز می کنیدلای درب یک دریچه مثلثی روی دیواره کناری داشبورد میبینید .بعداز دراوردن دریچه یک یونولیت درون ان دیده میشود پشت یونولیت سوکت قهوه ای رنگی است که اگر ان را از جایش خارج کنید چراغ ایر بگ خاموش میشودولی بوق قطع نمی شود. با تشکر

لینک به ارسال

اوه اون یکی از سوکت های BSI است و قطع کردنش موقع کارکرد ماشین احتمال آسیب به قطعات رو داره

از رو نقشه های شماتیک چک میکنم که چه قطعاتی از ادوات داخلی با این سوکت در ارتباط هستند و اطلاع میدم ولی دیگه این کار رو نکنین

لینک به ارسال

یونولیتو که برداری بالای یونولیت دیده میشه یک سوکت کوچک دو سیمه هست. متشکرم :shock:

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری