کوروش محمدپور

صدا های ریتمیک از موتور و سوپاپ 206 (چک چک،تق تق و...)

1,357 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1397/12/21, 22:38:09، omidsensor گفته است :

با سلام دوستان عزیز صدایی که صبح ها در موتور تیپ 5 شبیه به صدای استکان تایپیت هست  این صدا مربوط به گشاد بودن سیلندر هستش نه استکانی اکثر تیوفایو ها هم این ایراد را دارن که با باز کردن موتور و برقو زدن سیلندر این مشکل رفع میشه. 

سلام منم یدونه وی ۸ مدل ۹۳ داشتم وقتی سرد بود صدای بدی میداد بردم نمایندگی گفت اینا اکثرشون لقی پیستون داره

ولی الان یدونه تیپ پنج مدل ۸۵ دارم اینم وقتی سرده یه صدای چق چق میده تا موتور گرم بشه ُ پریشب یه فیلمی دیدم در همین رابطه که مکانیک میگفت تایپیت ها به مرور داخلش آشغال میگیره و موقع روشن شدن ماشین کامل از روغن پر نمیشه و همون یکم خالی بودن داخلش باعث ایجاد صدا میشه 

پسند شده توسط 5 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در در 1397/12/22, 23:40:37، af68b588 گفته است :

سلام منم یدونه وی ۸ مدل ۹۳ داشتم وقتی سرد بود صدای بدی میداد بردم نمایندگی گفت اینا اکثرشون لقی پیستون داره

ولی الان یدونه تیپ پنج مدل ۸۵ دارم اینم وقتی سرده یه صدای چق چق میده تا موتور گرم بشه ُ پریشب یه فیلمی دیدم در همین رابطه که مکانیک میگفت تایپیت ها به مرور داخلش آشغال میگیره و موقع روشن شدن ماشین کامل از روغن پر نمیشه و همون یکم خالی بودن داخلش باعث ایجاد صدا میشه 

سلام 

صدای صبح گاهی ۲۰۶ مخصوصا انجین های ایرانیزه آگه تو سر سیلندر باشه  تقریبا یه چیز طبیعی ه، آگه مشکل  فقط صدا باشه و با بالااومدن و روغن و گرمتر شدن کاهش پیدا کنه، جنس روغن، میزان روغن، گرانوی و api  روغن  و فیلتر و تعویض محصول مناسب،  میتونه کمش کنه. جرم گیری تاپیتها هم بیشتر به خاطر همین عوامله، که تعویض روغن با استاندارد خوب ومکملای ضد فرسایش و رسوب زدا که تو روغنهای با  api/sm  یا sn   این مکملا قرار داده شدن. 

۲۰۶ واقعا به گفته دوستان کارشناس قبل از هر کاری باید با متخصص ش مشورت کرد!

صرفاً صدا نمیتونه دلیل یک عیب باشه، بی صدایی هم نمیتونه دلیل سلامت باشه، سرویس به موقع و سرکشی دوره ای  باید انجام بشه، اگرهم خودرو  دست دو میخریم حتما با آگاهی کامل و کارشناسی باید بخریم،

واقعاً من خیلی بها در مورد خودروی دست دو دادم، به خصوص دست دوم ۲۰۶، 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در در 1397/12/21, 12:25:11، alireza.sahari گفته است :

ممنونم از راهنماییتون

دقیقا بعد از تعویض تسمه تایم ایجور شد ولی چون دیگه کم کم هوا گرم شد تو بهار و تابستون زیاد محسوس نبود ولی این پاییز و تابستون کلی صدا داد

یعنی این سفت کن صدا رو تو خود موتور میپیچونن؟ 

قاب بالا یه تیکه نیس؟انگاری دور دسته موتور چرخیده اون پیچا رو باز کنم بکشمش بیرون؟

اخه مشکل اینجاس هر جا میبرم میگه صدا اضافی نداره میگم صبحها داره میگن تا نشنویم نمیشه نظر داد!!

سلام 

آقا امین عزیز راهنمایی کاملی کردن،

آگه جسارت نباشه یکی دو تا مورد رو لازم دیدم بگم شاید دغدغه تون کم تر بشه! 

دوست عزیز هر صدایی دلیل بر ایراد نیست، 

مخصوصاً آگه فقط بخواید باصدا ایراد رو پیدا کنید، نمیدونم مدل خودروی شما چنده و دست دو خریدید یا از صفری دستتون بوده یا نه، پس کلی میگم حتما کمک میکنه بهتون، 

بلبرینگ تسمه تایم اگر خلاص کرده باشه، یا ایراد پیدا کرده باشه حتما در کارکرد ماشین هم بجز صدا اثر میذاره، اگر هم تسمه کچل یا دنده پر شده باشه، باعث بهم خوردن تایم میشه که اصلا یا روشن نمیشه ماشینتون یا خدایی ناکرده سرسیلندر و اسبک و سوپاپ و... رو پیاده میکنه، 

تو محدوده ی سر سیلندر گاهی اوقات جرم گرفتن اجزا ورود و خروج دود و هوا توسط چند دلیل مثل  بد سوخت رسانی یه سوزن ، عدم  جرقه زنی  درست کویل یا خرابی شمع ، روغن بی کیفیت یا منقضی شده و....باعث  خارج شدن آب بندی سیت ها وسوپاپ ها میشه که لرزش، صدای بد، دود و....  هم ایجاد میکنه، که همه ی اینها در دیاک زدن نشون داده میشه،

شل شدن اسبک ها به خاطر فیلر نامناسب یا شل و سفت گرفته شدن هم دقیقا همین صدا رو در یک طرف یا...  میده، پس خیلی دلیل میتونه داشته باشه، که اکثرش با pps  معلوم میشه بقیه هم مکانیک خوب تشخیص میده حتی اگه صدا نده، ایراد اگر باشه با تست عوامل دیگه معلوم میشه! 

اینها رو گفتم که خدایی نکرده  خودتون مخصوصا به تسمه تایم و خرج های بالا فکر نکنید اگر احساس میکنید موقع سرویس های دوره ای ماشین رسیده، یا دست دوم خریدید و تردید دارید که سرویس نشده باشه، 

اول حتما تسمه تایم رو عوض کن که خود مکانیک وقت تایم گیری غلطک تسمه تایم و....  رو تست میکنه، وفیلر هم معلوم میکنه چون درسوپاپ موقع سرویس باز میشه، 

دوم: با تعویض روغن مناسب با گرانروی و استاندارد خوب خیالت هم از بابت جرم و صدای سوپاپها آگه سالم باشن راحت میشه 

اینم بگم که صدای فولی های تسمه دینام و خود تسمه دینام هم در همون نقطه و در کل موتور شنیده میشه، اگر زیاد باشه از یاتاقان زدن هم صداش بیشتره، و یه موقع میفته یه موقع زیاد میشه،

تست تنظیم موتور با دیاک یا pps  و سرویس دوره ای حتما میتونه مشکلتون رو حل کنه  

موفق باشی 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، Amir8531 گفته است :

سلام 

صدای صبح گاهی ۲۰۶ مخصوصا انجین های ایرانیزه آگه تو سر سیلندر باشه  تقریبا یه چیز طبیعی ه، آگه مشکل  فقط صدا باشه و با بالااومدن و روغن و گرمتر شدن کاهش پیدا کنه، جنس روغن، میزان روغن، گرانوی و api  روغن  و فیلتر و تعویض محصول مناسب،  میتونه کمش کنه. جرم گیری تاپیتها هم بیشتر به خاطر همین عوامله، که تعویض روغن با استاندارد خوب ومکملای ضد فرسایش و رسوب زدا که تو روغنهای با  api/sm  یا sn   این مکملا قرار داده شدن. 

۲۰۶ واقعا به گفته دوستان کارشناس قبل از هر کاری باید با متخصص ش مشورت کرد!

صرفاً صدا نمیتونه دلیل یک عیب باشه، بی صدایی هم نمیتونه دلیل سلامت باشه، سرویس به موقع و سرکشی دوره ای  باید انجام بشه، اگرهم خودرو  دست دو میخریم حتما با آگاهی کامل و کارشناسی باید بخریم،

واقعاً من خیلی بها در مورد خودروی دست دو دادم، به خصوص دست دوم ۲۰۶، 

سلام

ماشینو از یه آدم مطمين خریدم

من کلا تو هیچ ماشینی نمیزارم روغن لیشتر از ۵هزارتا کارکنه

این ماشینم همیشه سر ۵تا روغن و تمام فیلترها عوض میشن و اکثرا هم الف میریزم 

این صدا تو سرد بودن ماشیبن رو یه مکانیک بهم گفت که از تایپیت هاس وکلا بعد از دوسه دقیقه که ماشین یکم گرم میشه صدا هم قطع میشه

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

با سلام  و تبریک سال نو  خدمت همه دوستان عزیز و آرزوی سالی سرشار از سلامتی، شادی و موفقیت.

ماشین من پژو ۴۰۵ TU5 مدل ۹۰ هست. اخیرا  صدایی از موتور می شنوم که برایم آزار دهنده است. به دو سه تا مکانیک هم نشان دادم، گفتند موتور مشکلی نداره. می خواستم اینجا مطرح کنم تا از تجربیات همه دوستان استفاده کنم.

موتور ماشین در دورهای پایین یه صدایی شبیه صدای سوپاپ میدهد. و با گرم شدن موتور محسوس تر و راحت تر قابل تشخیص است. در سربالایی ها مخصوصا دنده یک(نیم کلاچ و گاز)، بسیار مشهود است. ولی جالب اینجاست که مصرف و شتاب ماشین تغییر محسوسی نکرده است. این نکته هم قابل ذکر است که برای اولین بار در طول این ۷ سال،  پاییز و زمستان امسال از روغن توتال کوارتز ۹۰۰۰ با گرانروی 5W40 تمام سنتتیک استفاده کرده ام.

میخواستم ببینم مشکل کجاست؟

سپاس

مهدی کریم پور

ویرایش شده در توسط mkarimpour
کاملتر کردن توضیحات

لینک به ارسال

دقیقا درست میگید، یه سری توقعات از ماشینی در حد دو دهه تولید تولید و قیمت و میزان کمتر از صد اسب بخار با ده تا بالا پایین واقعاً منصفانه نیست، به ۲۰۶ بایدبه عنوان  یک اسطوره با بالاترین فروش و میزان تولید یک هاچبک در جهان برای استفاده دو نفره اونهم  در توان پایین ولی پیش رو در طراحی اش، اونم در دهه ۹۰ میلادی و بهینه، کم مصرف، پیشتاز در عرصه زیبایی و طراحی داخلی مدرن در زنان خودش که کوچکترین ماشین گلف و اپل کورسا بود، تولید شد با سیستم مالتی پلکس، سنسورهای فراوون انژکتور و....  هزار چیزه دیگه، آگه بدونید سوار خودرویی هستید با این سطح و شعور جهانی و یک اسطوره ، حتما قدم به قدم از سواری با اون لذت میبرید و هیچ ایرادی وجود نداره که توجیه پذیر نباشه براتون، من که خودم یه خودرویی دارم با خرجی که براش کردم دو تا سورن میتونستم بخرم، ولی هنوز هم راضی ام چون ۲۰۶ پرچمداره در هم رده ها و حتی باهم رسته هاش تو تکنولوژی به روز، یابالاتر....برابری میکنه ! یکم لیبرال فکر میکنم، ولی واقعاً نه از روی ناچاری سوار ۲۰۶ باشم، بلکه از رضایت قلبی با هیچ خودرویی مخصوصا خودرو های ایران عوضش نمیکنم، یک دهه ست همراه تمام جاده های ایران بوده  باهام و دو سه کشور اطراف با هاش راننده گی کردم ، خوبیش اینه مثل  فولکس قورباغه ای در تمام دنیا هنوز هم همه ۲۰۶ رو به عنوان یک خودرو باکلاس میشناسن و آشناست، 😊💪💪   

ویرایش شده در توسط Amir8531
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

کمبود دو سه تا سنسور و خطا زدن در مخصوصاً میزان روغن ونشون دادن صحیح روغن رسانی به  تمام نقاط، گرمای بالا که البته با حذف و دستکاری و حذف در سوییچ برگشت آب رادیاتوره که جاش هست ولی بزرگترین دلیل خطا در گرم کردن موتور ۲۰۶ هست،و چند ایراد دیگه از عمده  ایرادات  این خودروست که اگر این کمبودها نبودعمر کوتاه واشر سرسیلندر،صدا افتادن و خشک کارکردن سرسیلندر،  چپ چپ در دور پایین، عمر کوتاه دیسک و صفحه، صدا افتادن زود به زود فولی ها مخصوصا فولی هرزگرد و  سفت کننده تسمه دینام، که با دست کاری در ساختار تولید اون مخصوصا تیپ یک و دو سه، که به جای کمک کشنده خلاصی  یک فولی دور گردبی کیفیت جاش رو گرفت با عمر کوتاه و قیمت بالا  داد و... و اینکه متاسفانه وارد کشوری شد که به جای افزایش و بهینه کردن در تولید و ارتقاء سطح امکانات وکیفیتش ، رو به روز از اون چیزی هم که داشت برای صرفه جویی  دزدیدن، میترسم روزی برسه که از ۲۰۶ فقط آرمش بمونه و تبدیل به یک پراید بشه!!! 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

با سلام، 206 تیپ 5 با کارکرد 17000 دارم. آخرین بار تو 15000 تا روغن موتور رو عوض کردم و کاسترول ریختم. تازگیا وقتی موتور رو  رو شن می کنم و راه میفتم، بعد از 3-4 دقیقه که موتور گرم میشه، تو دور موتور 1500-2500 یه صدای اضافی با ریتم تند تق تق از طرف موتور شنیده میشه که قبلا وجود نداشت. در حالت ایستاده و دنده خلاص هم وقتی گاز میدم باز این صدا شنیده میشه. بنظرتون  اگه روغن موتور رو عوض کنم ، مشکل برطرف میشه یا اینکه قضیه چیز دیگه ای هست؟

با تشکر

ویرایش شده در توسط k 1

لینک به ارسال

سلام دوستان

سال نو همگی مبارک باشه

نظرتون در مورد این محصول چیه؟

https://www.digikala.com/product/dkp-827787/محلول-اصلاح-کننده-صدای-پایپیت-سوپاپ-خودرو-بلو-چم-مدل-33185#/tab-params

به نظرتون تاثیری رو صدای تایپیت ها داره؟

لینک به ارسال

سلام

بعد از تعویض جعبه فرمان  تو سرعت بالای 70 تا صدای زوزه بدی از کاپوت بلند میشه دلیلش چیه ؟؟؟ فقط هم در سرعت

ویرایش شده در توسط radar

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری