کوروش محمدپور

صدا های ریتمیک از موتور و سوپاپ (چک چک،تق تق و...)

1,196 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1396/11/08, 01:38:42، vahid1999 گفته است :

چشم قرار شد دو تا روغن دیگه عوض کنم اگه نشد بعد یه فکر بکنم اما جدیدا صدای ناک زدن هم اصافه شده خیلی کم میزنه ناک بنزین تمام بشه برم یه جایگاه خوب پیدا کنم

اقا مهدی عزیز ببخشید هی سوال میکنم امروز ماشین رو بردم پیش یه مکانیک دیگه با گوشی صدا های بالای موتور رو چک کرد گفت صدا از گژن پین هست با اینکه گژن پین موقع ای که موتور گرم هست نباید صدا بده درست هست حرفشون ؟ چون صدا از پایین سمت چرخ شاگرد میاد و از بالا به سختی قابل شنیدن هست خودش میگفت مشکلی نیست این صدا چون موقعی ای که سرده موتور بسیار نرم و کم صدا هست صدای اضافه نداره ؟

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام 206 مدل 82 با کارکرد 300 دارم بی رنگ از وقتی در کاپوت باز میکنی در حالت خلاص بدون گاز یه صدایی مثل چلق چلق از موتور به گوش میرسه ولی داخل اتاق حس نمیکنی یه چیز دیگه این که ماشین وقتی گاز نرم میدی تو دنده 3

صدای ناله میاد از موتور مثل پیکان

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، iranian shadow گفته است :

سلام 206 مدل 82 با کارکرد 300 دارم بی رنگ از وقتی در کاپوت باز میکنی در حالت خلاص بدون گاز یه صدایی مثل چلق چلق از موتور به گوش میرسه ولی داخل اتاق حس نمیکنی یه چیز دیگه این که ماشین وقتی گاز نرم میدی تو دنده 3

صدای ناله میاد از موتور مثل پیکان

سلام

از غلطک های هرزگرد و سفت کن دینام و تایم نیست احیانا؟

لینک به ارسال
در در 1396/11/09, 22:48:46، vahid1999 گفته است :

اقا مهدی عزیز ببخشید هی سوال میکنم امروز ماشین رو بردم پیش یه مکانیک دیگه با گوشی صدا های بالای موتور رو چک کرد گفت صدا از گژن پین هست با اینکه گژن پین موقع ای که موتور گرم هست نباید صدا بده درست هست حرفشون ؟ چون صدا از پایین سمت چرخ شاگرد میاد و از بالا به سختی قابل شنیدن هست خودش میگفت مشکلی نیست این صدا چون موقعی ای که سرده موتور بسیار نرم و کم صدا هست صدای اضافه نداره ؟

اگر صدای گژین پین هست اصلا نگران کننده نیست من خودم خیلی دوست داشتم همیشه ماشینم چنین صدایی بده

صدای گژین پین خیلی نرم وناک زن هست

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام.وقتی ماشین گرم میشه در حالت درجا همچین صدایی ماشین میده. عادیه؟ (موتور tu5)

AUD.m4a

لینک به ارسال
در 5 دقیقه قبل، mohsen_rp گفته است :

سلام.وقتی ماشین گرم میشه در حالت درجا همچین صدایی ماشین میده. عادیه؟ (موتور tu5)

AUD.m4a

کدوم صدا لاق لاق یا چیک چیک 

ماشالله صدا های رو مثل آهن ربا جذب کرده :::P

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

دوستان سلام. یه مشکلی پیش اومده تازگیا برای ماشین من.

تیپ ۲ بعد از فیلر گیری و تعویض روغن موتور صداش بیشتر شده و زمانی که سرده و روشن میکنم یه صدای تق تق به مدت چند دقیقه میاد ازش.انگار چیزی شله و میخوره به جایی.نمیدونم از کجاس ولی از وقتی فیلر شد و روغن تعویض شد این مشکل رو داره .زمانی ام که دور موتور اون نوسان کوچیک رو داره مثلا وقتی فرمون میچرخه یکم دور موتور کم میشه این صدای تق تق میاد از موتور.

ویرایش شده در توسط Hamid00560

لینک به ارسال
در در 1396/11/11, 00:14:29، Mehdi.T گفته است :

اگر صدای گژین پین هست اصلا نگران کننده نیست من خودم خیلی دوست داشتم همیشه ماشینم چنین صدایی بده

صدای گژین پین خیلی نرم وناک زن هست

سلام اقا مهدی امشب متوجه شدم حتی صدای تق تق از اگزوز هم شنیده میشه بعد از سه ساعت رانندگی تو جاده احتمال هست تایپیت های دود مورد دارن ؟ الان دو هزار تا رفتم هفته ی جدید روغن رو عوض میکنم 

لینک به ارسال

سلام
من یه تیپ 3 مدل 91 دارم که 160 تا کار کرده
جدیدا تو حالت خلاص یه صدای تیک تیک شبیه خوردن سکه ی فلزی به شیشه از سیلندر کناری بغل تسمه تایم  به گوش میخوره که شباهتی به صدای چک چک سوپاپ یا سوزن انژکتور و شمع و وایر هم نداره
ممکنه از گژن پین یا یاطاقان باشه ؟
من روغناشو به وقت عوض میکردم و اینجوری که شنیدم موتور تا 300 تا از این عیبا نمیکنه که البته من تجربه ای ندارم و شما دوستان خبره حتما کیس های زیادی دیدید
ممنون از توجه

لینک به ارسال
در در 1397/04/06, 16:27:24، m.baghmirani گفته است :

سلام
من یه تیپ 3 مدل 91 دارم که 160 تا کار کرده
جدیدا تو حالت خلاص یه صدای تیک تیک شبیه خوردن سکه ی فلزی به شیشه از سیلندر کناری بغل تسمه تایم  به گوش میخوره که شباهتی به صدای چک چک سوپاپ یا سوزن انژکتور و شمع و وایر هم نداره
ممکنه از گژن پین یا یاطاقان باشه ؟
من روغناشو به وقت عوض میکردم و اینجوری که شنیدم موتور تا 300 تا از این عیبا نمیکنه که البته من تجربه ای ندارم و شما دوستان خبره حتما کیس های زیادی دیدید
ممنون از توجه

دوستان کسی نظری نداره ؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری