nasim

زنجیر چرخ برای 206 ( نظرات، پیشنهادات و مشاوره)

29 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام salam.gif

من یه سوال از دوستان داشتم ما هفته بعد قراره بریم شمال. آیا اگه بارندگیها ادامه داشته باشه زنجیر چرخ حتما لازمه؟ و اگه باید بخرم چه مدلی و چه سایزی و چند تا باید بخرم؟چون من تا حالا با زنجیر چرخ رانندگی نکردم نمیدونم شرایط رانندگی فرق میکنه و آیا واسه جلوبندی ماشین ضرر داره یا نه؟ مرسیrose.gif

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

بله حتما باید با خودتون همراه داشته باشید چون پلیس راه اجازه نمیده وارده جاده بشین ولی نیازی نیست ببندید

مدلش مهم نیست ولی به نظر من اون پلاستیکیهاش بهتره چون کمتر به جلو بندی آسیب میزنه !! (در صورتی که حتما لازم بشه ببندید)

سایزش هم بستگی به ماشینتون داره اگه 206 دارید بگید که واسه 206 میخوام !!!

چندتا هم لازم نیست هر یه بستش برای 4 تا چرخ زنجیر داره !!!

رانندگی باهاش مشکلتره و برای جلو بندی هم ضرر داره ولی اگه از اونایی که گفتم بخرید خیلی بهتره !!!

لینک به ارسال

حتی اگه یکی هم داشته باشی پلیس ببینه کاری نداره . 4 تا لازم نیست 2 تا کافیه فقط به چرخ هایه جلو باید بسته باشه چون جلو دفرنسیال داره. به سایز رینگتون بستگی داره اگه فاریکه 14 اگه اسپرته 14.15.16.17و...

لینک به ارسال

دوسته عزیز من تو منطقه سردسیر کار میکنم اینجا هم هر کس یه نظری میده در مورد اینکه چه زنجیری خوبه.

زنجیر پلاستیکی چینی بین 20 تا 30 تومنه ولی بچه های اینجا میگن زود پاره میشه.

زنجیر فلزی مقاوم تره اما باید بدونی به هیچ وجه نباید باهاش بیشتر از دنده 2 بری چون جلو بندی رو داغون و اگه در بره رنگ ماشینو میپرونه.کلا ضعفه بزرگ فلزی همین در رفتن و رنگ رو بردنه به علاوه سخت جا زدنش اونم تو شرایطه بحرانی

لینک به ارسال

سلام

تا جای که امکان داره نبند ولی اگه می خوای بخری فقط برای لاستیکهای جلو بگیر. و تا جای که می تونی پلاستیکی ولی جنس خوب بخر اگرهم فلزی خریدی یه بار تمرین کن روی جای خشک فقط نکته مهم برای زنجر

فلزی این که درست جمش کنی .

لینک به ارسال

ار نظر عملکرد تو برق سنگین خصوصا تو جاده های کوهستانی ، زنجیر فلزی خیلی بهتر عمل میکنه

ضمن اینکه نقطعه ضعف زنجیر های لاستیکی عبور روی اسفالته که خیلی زودتر از فلزی ها اسیب میبینین

ولی از طرفی کمتر به جلو بندی صدمه میزنن، نصب ساده تری دارن، وزن کمتر، احتمال برخورد قطعات با بدنه در هنگام پاره شدن در حال رانندگی و قطع سوکت سنسور abs اسیب به لوله بنزین و... ندارند

به نظر من زنجیر لاستیکی رو باید گفت شهری و زنجیر فلزی رو باید گفت جاده ای

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

با سلام

اگه ميشه و امكانش هست آموزش تصويري بستن بي عيب و نقص زنجير چرخ مخصوصا فلزي رو بزارين رو سايت خيلي مفيده و بدرد ميخوره.ممنون

لینک به ارسال

سلام

دوستان تا به حال کسی از زنجیر چرخ های ژله ای استفاده کرده؟ اگر استفاده شده تجربیات خودتون را بفرمایید که ایا ارزش خرید داره یانه؟

لینک به ارسال

سلام دوستان واساتید محترم من یه سوال داشتم خدمت شما،من یه زنجیر چرخ فلزی از این چینی ها خریدم ،روی بستش شماره چنتا لاستیک را نوشته اما شماره لاستیک استاندارد ۲۰۶ توی اون شماره ها نیست.اما فروشنده گفت ببرم وبا خیال راحت استفاده کنم،عکسشم میذارم. دوستان نظرتان چیست؟DSC_2792.JPG

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

باسلام و عرض ادب حضور دوستان گرامی

مهدی جان، بهتر بود، بجای اعتماد به حرف فروشنده و البته قبل از خرید زنجیر چرخ و پرداخت وجه آن، یک بار زنجیر چرخ را بر روی لاستیک زاپاس، تست می‌کردید و بعد از اینکه مطمئن شدید به سایز تایرتان می خورد، پولش را می دادید.

هم خیالتان راحت می شد و هم اینکه در شرایط کولاک و برف دغدغه فکری نداشتید.

حالا هم دیر نشده است. در اولین فرصت روی تایر زاپاس، یکبار تست اش بکنید تا قلق کار در شرایط بحرانی هم، دست تان بیاید. 

این هم عکس زنجیر چرخ طرح ایتالیایی دوست صمیمی من (v8) است که‌ از سال ۱۳۸۸ خاطرات زیبایی در برف و کولاک با آن دارم. البته چون حلقه های این زنجیر چرخ ریز است و یخ شکن ندارد، با سرعت ۸۰ کیلومتر هم قابلیت رانندگی دارد.

۲۰۱۷۰۲۱۰_۱۸۱۱۰۶.jpg

باتشکر: بادبادک

ویرایش شده در توسط بادبادک
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری