Mehdi.civil

تاپیک جامع مشکلات پشت امپر و صفحه نمایش

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

1,026 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان من ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۹۰ دارم مشکلم اینه که ۱ دفعه کیلومتر ماشین از کار افتاد و هیچ حرکتی نداره نمی تونم بفهمم مشکل از کجاست و جالب تر اینجاست که هر چی دارم سنسور سرعت که باید روی گیربکس باشه پیدا نمیکنم!

قبلاً هم دقیقا همین اتفاق افتاده بود اما بعد از چند وقت حدوداً ۲ یا ۳ ماه یک دفعه خودش درست شد، اما دوباره همون مشکل پیش اومده

ممنون میشم اگر راهنماییم کنید  خیلی مرسی

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 4 ساعت قبل، iliya00 گفته است :

سلام دوستان من ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۹۰ دارم مشکلم اینه که ۱ دفعه کیلومتر ماشین از کار افتاد و هیچ حرکتی نداره نمی تونم بفهمم مشکل از کجاست و جالب تر اینجاست که هر چی دارم سنسور سرعت که باید روی گیربکس باشه پیدا نمیکنم!

قبلاً هم دقیقا همین اتفاق افتاده بود اما بعد از چند وقت حدوداً ۲ یا ۳ ماه یک دفعه خودش درست شد، اما دوباره همون مشکل پیش اومده

ممنون میشم اگر راهنماییم کنید  خیلی مرسی

سلام

ماشین شما سنسور کیلومترشمارش روی گیربکس نیست، سرعت از طریق سنسورهای ای بی اس که روی هر چهارچرخ هست، میانگین گرفته میشه و در پشت نشانگرها نشون داده میشه و از اون قسمت مشکلی نداره ماشین، چون در صورت وجود مشکل چه در سنسور هر چرخ و چه در یونیت ای بی اس چراغ ای بی اس و چک روشن میشه و ماشین خوب راه هم نمیره.

به احتمال زیاد مشکل شما از سیمکشی هست، شما اگر مولتی متر دارید، برای شروع از روی این نقشه میتونید مسیر بی اس ای تا نشانگرها رو بررسی کنید  و بعدش مسیر بی اس ای تا یونیت ای بی اس که اونم پیوست کردم براتون(آموزش نقشه خواندن هم تو انجمن هست)

اگر به پی پی اس دسترسی دارید، درستی کارکرد خود نشانگر سرعت( همون آمپر سرعت!!) رو اول تست کنید بهتره و آسونتره

speedometer.pdf

abs-bsi.pdf

ویرایش شده در توسط zilamo

لینک به ارسال
در در 1398/08/07, 19:38:38، zilamo گفته است :

سلام

ماشین شما سنسور کیلومترشمارش روی گیربکس نیست، سرعت از طریق سنسورهای ای بی اس که روی هر چهارچرخ هست، میانگین گرفته میشه و در پشت نشانگرها نشون داده میشه و از اون قسمت مشکلی نداره ماشین، چون در صورت وجود مشکل چه در سنسور هر چرخ و چه در یونیت ای بی اس چراغ ای بی اس و چک روشن میشه و ماشین خوب راه هم نمیره.

به احتمال زیاد مشکل شما از سیمکشی هست، شما اگر مولتی متر دارید، برای شروع از روی این نقشه میتونید مسیر بی اس ای تا نشانگرها رو بررسی کنید  و بعدش مسیر بی اس ای تا یونیت ای بی اس که اونم پیوست کردم براتون(آموزش نقشه خواندن هم تو انجمن هست)

اگر به پی پی اس دسترسی دارید، درستی کارکرد خود نشانگر سرعت( همون آمپر سرعت!!) رو اول تست کنید بهتره و آسونتره

speedometer.pdf

abs-bsi.pdf

درواقع منم مشکلی مشابه Zilsmo دارم .البته دلیل کار نکردن آمپر سرعت بخاطر شکستگی در بورد یونیت ABS ماشینم هست. برای تعمیر هم مراجعه کردم ولی متاسفانه بعلت شکستگی در IC مرکزی، امکان بازسازی یونیت به صفر رسید. ماشینم روشن نمیشد که با یه ترفند روی ECU ساژم S2000 موضوع روشن نشدن موتور برطرف شد. ولی الان چراغ Traction Control و Brake بطور دائم روشن هستند(وقتی سوییچ رو باز میکنم) همچنین چراغ Stop هم بعد از روشن شدن موتور چشمک میزنه. ولی آمپر سرعت اصلا کار نمیکنه. دورموتور دارم. مایلیج برای سرویس دوره ای فعال هست و بعد از صفر کردن بطور اتوماتیک هر 20هزار کیلومتر چراغ آچار رو فعال میکنه.
راستش نتونستم بفهمم که چه حرکتی روی ECU انجام دادن. چون دو روز ماشین رو پیش برقکار ماشینم گذاشتم بمونه.
بعدش بهم گفت چون مالتی پلکس هست، سیستم ایمنی خودرو بدلیل غیرفعال شدن Traction Control اجازه حرکت به خودرو رو نمیده برای حفظ امنیت سرنشین.

سرعت رو در حال حاضر با دور موتور و دنده کنترل میکنم تا جریمه نشم[coool] به این سیستم عادت کردم دیگه.

لینک به ارسال

باسلام.حدود یکساله که بایک مشکل عجیب برخورد کردم تا حالا پیش هرمتخصصی رفتم با هزینه های زیاد کسی نتونست درستش کنه.یک206دوگانه88دارم سوییچ ماشینو که بازمیکنم امپراب وامپردورموتور تکون نمیخوره .حتما میدونید تا امپراب تکون نخوره ماشینو هرچی استارت بزنی روشن نمیشه.اون اوایل چند بارمجبورشدم ماشینو بوکسل کنم وکلی هزینه میکردم بعد ازچند روز بازهمون اش وهمون کاسه.ولی الان قلق شو فهمیدم.هروقت سوییچو بازمیکنم امپراب تکون نمیخوره میام پایین چندبار درماشینو یاکاپوت ماشینو محکم باز وبسته میکنم تاامپر تکون بخوره اونوقت باتک استارت روشن میشه.ولی دلیلشو نفهمیدم.خودم شکم به سوکتهای ایسیو هستش.البته تو هوای سرد بیشتراین حالت پیش میاد.خواهش میکنم اگه کسی دلیلشومیدونه کمکم کنه.

لینک به ارسال
در در 1398/08/13, 00:50:41، amirshamoushki گفته است :

باسلام.حدود یکساله که بایک مشکل عجیب برخورد کردم تا حالا پیش هرمتخصصی رفتم با هزینه های زیاد کسی نتونست درستش کنه.یک206دوگانه88دارم سوییچ ماشینو که بازمیکنم امپراب وامپردورموتور تکون نمیخوره .حتما میدونید تا امپراب تکون نخوره ماشینو هرچی استارت بزنی روشن نمیشه.اون اوایل چند بارمجبورشدم ماشینو بوکسل کنم وکلی هزینه میکردم بعد ازچند روز بازهمون اش وهمون کاسه.ولی الان قلق شو فهمیدم.هروقت سوییچو بازمیکنم امپراب تکون نمیخوره میام پایین چندبار درماشینو یاکاپوت ماشینو محکم باز وبسته میکنم تاامپر تکون بخوره اونوقت باتک استارت روشن میشه.ولی دلیلشو نفهمیدم.خودم شکم به سوکتهای ایسیو هستش.البته تو هوای سرد بیشتراین حالت پیش میاد.خواهش میکنم اگه کسی دلیلشومیدونه کمکم کنه.

جعبه فیوز داخل موتور رو از نظر اتصالات بررسی کن. ضمنا اتصال بدنه هم شاید ایراد داره.
وقتی با بازوبسته کردن درب کاپوت یا اتاق این مشکل برطرف میشه، احتمالا از سیستم برق هست. یه جایی اتصالش درست و حسابی نیست. وقتی لرزش بوجود میاری، اتصال برقرار میشه.

ای کاش توضیح میدادی که تا الان چه کارهایی برای رفع این مشکل انجام دادی.

لینک به ارسال

داداش این چراغایی که گفتی از اولی ماشینو خریدم روشن بودنو وقتی کیلومتر کار میکرد هم روشن بودنو همچنان هم هستن!

ویرایش شده در توسط iliya00

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری