alikh

تاپیک جامع مشکلات ECU موتور 206 (تمام تیپ ها)

173 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان من ماشینم 206 SD V1 مدل 89 هست یکماه پیش موتور ماشین رو شستم حدود یماه ماشین اصلا روشن نکردم خواستم روشن کنم استارت میخورد روشن نمیشد تا فهمیدیم مشکل از یکی از سوکت های ecu هست که توش اب رفته و یکی از پایه هاش اکسیده شده ecu باز کردیم بردیم تعمیرکار تا بجای او پایه اش یه سیم مستقیم بکشه تعمیرکار ecu بعد باز کردنش گفت چندتا از ای سی هاش هم سوخته و تعمیرش کرد.بعد تعمیر که انداختیم رو ماشین ماشین کاملا سالم کار میکنه اما چراغ چک اش روشن میمونه و تو دیاک هم ارور جرقه کوئل رو نشون میده در حالی که کوئل سالمه چون کوئل رو عوض کردیم یه سالم اش رو انداختیم باز درست نشد.حالا میگه تنها راهم اینه یه ecu دیگه بخرم بندازم روش که اونم حدود یک میلیون و صد درمیاد.چراغ روشن چک هم اعصابم رو خورد میکنه و اگه بعدا ماشین دچار مشکل بشه و چراغ چک واقعا روشن بشه متوجه نمیشم.حالا موندم چیکار کنم ایا راهی واسه درست شدنش هست یا نه.لطفا راهنماییم کنید.خیلی ممنون beg.gifbeg.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/beg.gif' alt='URL>'>

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان.ماشينم يه 206 تيپ 2 مدل 81 هست.نزديک 2هفتست يه مشکلي پيش اومده که بعضي اوقات تو هر حرکت ماشين ريپ ميزنه و بعد از چند لحظه خاموش ميشه.تو اين حالت وقتي ماشين خاموش شد اگه سوييچ رو باز کنم پمپ بنزين يکسره کار ميکنه و قطع نميشه و بعضي اوقات هم امپر اب اصلا بالا نمياد يا اخرين درجه رو نشون ميده.ميشه ماشين رو به زور روشن نگه داشت ولي نميشه حرکت کرد چون شديد ريپ ميزنه و مدام از پشت امپر صداي رله ها مياد و عقربه ي سرعت سنج هم هي ميفته.

مشکل از کجاست؟در ضمن تو ای حالت از کنار دریچه هوا هم صدای تیک تیک رله ها میاد

لینک به ارسال

سلام دوستان.ماشينم يه 206 تيپ 2 مدل 81 هست.نزديک 2هفتست يه مشکلي پيش اومده که بعضي اوقات تو هر حرکت ماشين ريپ ميزنه و بعد از چند لحظه خاموش ميشه.تو اين حالت وقتي ماشين خاموش شد اگه سوييچ رو باز کنم پمپ بنزين يکسره کار ميکنه و قطع نميشه و بعضي اوقات هم امپر اب اصلا بالا نمياد يا اخرين درجه رو نشون ميده.ميشه ماشين رو به زور روشن نگه داشت ولي نميشه حرکت کرد چون شديد ريپ ميزنه و مدام از پشت امپر صداي رله ها مياد و عقربه ي سرعت سنج هم هي ميفته.

مشکل از کجاست؟در ضمن تو ای حالت از کنار دریچه هوا هم صدای تیک تیک رله ها میاد

سلام

احتمالی که من میدم خرابی باطری هست

لینک به ارسال

با سلام

خودروی ۲۰۶ تیپ ۵ من در سیستم برقی مشکل دارد .استارت میخورد ولی موتور روشن نمی شد .قبلا این اتفاق افتاده بود و با اتصال برق مستقیم به پمپ حل میشد یا با گذشت زمان خود به خود درست میشد ولی این بار خودرو روشن نشد با مراجعه به تعمیر گاه و بررسی گفتند مشکل از ecu هست حال موتور روشن میشود ولی به هیچ عنوان گاز نمیخورد پدال گاز عمل نمیکند با فشار پدال هیچ اتفاقی نمی افتد سیمها و سوکت ها به صورت صحیح متصل است .ممنون میشم راهنماییم کنین

لینک به ارسال

سلام

خيلي گشتم كه كجا عنوان كنم كه رسيدم اينجا اميدوارم اشتباه نباشه

دوستان من 206 تيپ 3 مدل 88 درم از اول دست خودم بود. 3 هفته پيش ديديم سيم كشي ماشين از موتور تا دم پمپ بنزينش (سيم رابط) آب شده خيلي هاش. تعميركار گفت جاي تعمير عوض كن كه خيالت راحت باشه گفتم چشم !!!

حالا مشكلاتي كه براي من بوجود آمد بعد از 1 روز

يكسره شدن برف پاك كن عقب و كار نكردن قفل مركزي ( بعد از 3 تعميرگاه و 4 روز برطرف شد)

حالا چراغ چك ماشين روشن شده و با دياگ پاك مي شه ولي بعد از يه خورده حركت بر مي گرده تو دياگ هم ارور دريچه گاز و بعضي دياگ ها سنسور پدال گاز مي ده

100 جا بردم يكي مي گه ورژن ECU بايد عوض شه يكي مي گه برنامشو از اول بايد دانلود كنه يكي گفت سنسور پدال گاز كه با همه اين كار ها درست نشد

يكي هم گفت كامپيوتر بايد تعمير شه كه يك كامپيوتر ديگه انداختيم باز درست نشد

يكي گفت بايد ماشينت 1 روز بمونه يك جايي اتصالي داره بايد پيداش كنم

خلاصه تا حالا 1.5 ميليون خرجش كردم و 3 هفته ماشينم تعميرگاههاي محتلف بوده خواهشن اگر كسي نظري داره دريغ نكنه !!!!!!

با تشكر

لینک به ارسال

سلام دوستان عزيز

من 206 تيپ 5 مدل 89 دارم خودم حس مي كنم شتاب ماشين كمه و مصرفش هم بالاست رفتم دستگاه گذاشتم يك ارور تو ecu بود كه نوشته بود اتصال كوتاه در سنسور پدال گاز و اتصال كوتاه در سيكنال 1 و 2 پدال گاز اما چراغ چك روشن نبود هر كار كرد پاك نشد برنامه جديد آپلود كرد پدال گاز عوض كرد دريچه گاز عوض كرد ecu عوض كرد باز هم درست نشد گفت مشكل از كابل كشي هست ماشين 1 روز خوابيد و كابل كشي هم عوض شد اما باز فايده نداشت تا آخر سر گفت مشكل از كروز ماشين هست كروز رو غير فعال كرد و ارور پاك شد اما بعد از چند روز مجددا ظاهر شد. الان ماشين چراغ چك دائما روشن هست و ارور دريچه گاز هم به ارور قبلي اظافه شده و گاهي تو حركت از دنده 3 به بالا ماشين سخت گاز ميخوره كه تو اين حالت وقتي توقف مي كنم ماشين رو خاموش ميكنم و پدال گازو ريست مي كنم و مجددا حركت مي كنم گاز خوردنش درست ميشه.

لینک به ارسال

ECU من قاطی کرده و وقتی کولر روشنه فن ذور بالا وارد مدار نمیشه و یک ECU سالم گداشتیم کار داد !

حالا گفتم یک ECU واسم پیدا کنن !

یک سوال پیدا شد نیازی به برنامه و اینا نیست . نصب کنم روشن کنم ؟

راستی ECU دست دوم چنده الان VALEO J34

لینک به ارسال

سلام

چند وقت که تو ECU ماشینم خطای

تشخیس پالس جرقه زن

افتاده و ماشین بد کار میکنه

تیپ 2 مدل 82

ECU ساژم S2000

سپاس

لینک به ارسال

ECU من قاطی کرده و وقتی کولر روشنه فن ذور بالا وارد مدار نمیشه و یک ECU سالم گداشتیم کار داد !

حالا گفتم یک ECU واسم پیدا کنن !

یک سوال پیدا شد نیازی به برنامه و اینا نیست . نصب کنم روشن کنم ؟

راستی ECU دست دوم چنده الان VALEO J34

کسی نیست کمک کنه ؟beg.gifbeg.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/beg.gif' alt='URL>'>

لینک به ارسال

سلام 206 sd v8

ecu 744 یا 745؟

میشه 744 اش کرد؟ روی مدل 86 کروز کنترل داره؟

میشه دریچه گازشو فلزی کرد؟

میشه سوپر چیپ روش گذاشت؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری