alikh

تاپیک جامع مشکلات ECU موتور 206 (تمام تیپ ها)

173 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام دوستان

یه چند ماهی هست که ماشینم یه مشکلی داره که زیاد بهش اهمیت ندادم ولی امروز که ماشین رو بردم تعمیرگاه یکم نگران شدم . برم سر اصل مطلب

حدود 5 ماه پیش ماشینم ( V8 سال 86 ) رو واسه کولر بردن تعمیرگاه و طرف کلی با ماشین ور رفت و فیورهای BSI رو تمیز کرد بعدش وقتی خواست دیاگ بزنه کامپیوتر ECU ماشینم رو شناسایی نکرد و منم که ناراحت بودم ماشینم رو از تعمیرگاه آوردم بیرون و چون تا همین الان واسم مشکلی ایجاد نکرده بود جدی نگرفتم ، امروز یهو به سرم زد ماشین رو ببرم تعمیرگاه یه آدم کار بلد ک ماشین رو بهش بدم و ظهر برم تحویل بگیرم که وقتی مراجعه کردم گفت نتونستم درست کنم ( احتمال میدم زیاد رو ماشینم کار نکرده بود ) و بعدا ز کلی صحبت قرار شد شنبه ماشین رو واسش ببرم تا دوباره نگاه کنه ، میخواستم بدونم واسه دوستان همچین موردی تا به حال پیش اومده یا نه و کلاً مشکل از کجا میتونه باشه ؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

حتما با PPS هم چک بکنید.

از اتصال سیم B1 در سوکت مشکی ECU با پین شماره 7 سوکت دیاگ هم مطمئن بشید.

برداشتن سر باتری رو هم برای 20 دقیقه امتحان کنید.

لینک به ارسال

مرسی دوست من

PPS با دیاگ چه فرقی داره ؟ از لحاظ نرم افزاری فرق دارن ؟

اتصال سیم B1 در سوکت مشکی ECU با پین شماره 7 سوکت دیاگ رو هم حتماً به تعمیرکارم یادآوری میکنم . باتری رو هم امتحان میکنم .

بازم اگه دوستان چیزی به ذهنشون میرسه خوشحال میشم بگین.

لینک به ارسال

در کل یکی هستند ولی در اصل کمی با هم فرق دارند

لینک به ارسال

دوست عزیز بنده خودم هفته گذشته ECU و BSI رو آپدیت کردم . اتفاقا ماشین 84 و تیپ 3 هم هست. ورژن قبلی 2001 بود و به ورژن 2010 آپدیت شد.

من تغییری که دیدم مربوط به مصرف کمتر بنزین بود. ( LCD B دارم )

در ضمن BSI هم از 32 به 38 آپدیت کردم.

کل هزینش هم شد 50 تومان

سلام.

منم 207 اتومات دارم . میشه بگید که کجا آپدیت کردین.؟

لینک به ارسال

باسلام

من 206 مدل 90 دارم که بعد از وصل کردن به دستگاه دیاگ ماشین روشن شد ولی گاز نمیخوره قبل از اینکه به دیاگ وصل بشه درست بود خطای دریچه بنزین میده ولی مکانیک میگه تستش کردم درسته روی ecu برنامه ریختم ولی درست نشد همه چی رو تست کردن ودر اخر گفتند که مشکل از ecu هست به نظر شما مشکلش چیه در ضمن فن ماشین زود روشن میشه.باسپاس

لینک به ارسال

سلام دوستان

یه چند ماهی هست که ماشینم یه مشکلی داره که زیاد بهش اهمیت ندادم ولی امروز که ماشین رو بردم تعمیرگاه یکم نگران شدم . برم سر اصل مطلب

حدود 5 ماه پیش ماشینم ( V8 سال 86 ) رو واسه کولر بردن تعمیرگاه و طرف کلی با ماشین ور رفت و فیورهای BSI رو تمیز کرد بعدش وقتی خواست دیاگ بزنه کامپیوتر ECU ماشینم رو شناسایی نکرد و منم که ناراحت بودم ماشینم رو از تعمیرگاه آوردم بیرون و چون تا همین الان واسم مشکلی ایجاد نکرده بود جدی نگرفتم ، امروز یهو به سرم زد ماشین رو ببرم تعمیرگاه یه آدم کار بلد ک ماشین رو بهش بدم و ظهر برم تحویل بگیرم که وقتی مراجعه کردم گفت نتونستم درست کنم ( احتمال میدم زیاد رو ماشینم کار نکرده بود ) و بعدا ز کلی صحبت قرار شد شنبه ماشین رو واسش ببرم تا دوباره نگاه کنه ، میخواستم بدونم واسه دوستان همچین موردی تا به حال پیش اومده یا نه و کلاً مشکل از کجا میتونه باشه ؟

سلام

من هم همچین مشکلی داشتم البته ماشین اون زمان پراید انژکتور بود.

نمیدونم چجوری درست شد اما شما حتما برو پیش کسی که تخصصش ECU باشه

لینک به ارسال

سلام دوستان

سلام

غیرقابل شناسایی بودن مربوطه به پورت های اتصال

لینک به ارسال

با سلام

ماشین من 206 تیپ 2 مدل 82 با پدال گاز سیمی و ای سی یو ساژم هست. حدود 3 سال بود که بنده با ماشین یه مشکل بزرگ داشتم:

زمانی که تو روزهای خیلی گرم، کولر ماشین روشن بود و داشتم رانندگی میکردم، به محض اینکه به مانعی میرسیدم و مجبور به گرفتن ترمز و کلاچ به طور همزمان میشدم، دور موتور ماشین به شدت افت میکرد بطوریکه کمپرسور کولر از مدار خارج میشد و بعد از چند ثانیه دوباره استارت میزد. حتی گاهی اوقات اینقدر دور موتور افت میکرد که ماشین خاموش میشد.

چندین بار به نمایندگیهای ایران خودرو رجوع کردم. دریچه گاز رو شستشو دادند، استپر موتور رو عوض کردند ولی مشکل حل نشد که نشد.

چند روز پیش توی یکی از همین نمایندگیها به من گفت که احتمالا مشکل از ای سی یو هست و یه آدرسی رو بهم پیشنهاد کرد که ماشین رو بردم پیشش و در کمال ناباوری تعمیرش کرد و بالاخره مشکل حل شد. تعمیرکار فقط بهم گفت که مشکل در همون ای سی یو بوده ولی حاضر نشد توضیح بیشتری بهم بده. اما از اون روز به بعد، رفتار ماشین دچار یه سری ناهنجاریهایی شده:

زمانی که در حین رانندگی پام رو از روی گاز برمیدارم و کلاچ میگیرم، گاهی اوقات دور موتور چند ثانیه همون بالا میمونه و بعد هم خیلی آهسته آهسته میاد پایین.

حتی گاهی اوقات، گاز رو که رها میکنم و کلاچ میگیرم دور موتور یه مقدار بالا هم میره.

دور آرام موتور که قبلا حدود 850 بود به 1000 افزایش پیدا کرده و زمانی که کولر روشن باشه میاد حدود 900.

خواهش میکنم راهنمایی کنید به نظر شما آقای تعمیرکار چه تغییری در برنامه ماشین بنده دادن و آیا میشه بدون اینکه مشکل قبلی دوباره برگرده، این مشکلات جدید رو برطرف کرد؟

سلام. دوست عزیز من همین مشکل رو دارم و بتون اطمینان میدم که از ECU نیست. حتما کوئل و سنسور چشمی گیربکس رو چک کنین. من دقیقان با تعویض این دو مشکلم رو برطرف کردم

لینک به ارسال

سلام

ببخشید جایی برای مطرح کردن مشکلم پیدا نکردم

خطایی تو ecu هست که پاک میکنم باز هست

اگه میشه کمکم کنید و راه حل رفع رو بگید

با تشکر

504zc42zi12in3g2ux9.jpg504zc42zi12in3g2ux9.jpg"><a href=http://upload.tehran98.com/img1/504zc42zi12in3g2ux9.jpg' alt='URL>'>

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری