<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

377 ارسال در این موضوع قرار دارد

دلیلش اینه که با توجه به نحوه رانندگی شما و دوریکه دنده رو عوض میکنی،ECU بهترین و اقتصادیترین حالت رو در نظر میگیره...مثلا شما اگه زیر 4500دور دنده رو سبک کنید و دائم با دنده سبک حرکت کنید،ECU مقدار پاشش سوخت و تایم جرقه زنی و... رو طوری تنظیم میکنه که شما مصرف سوختت کم باشه و واکنش پدال گازت هم تو این حالت کم میشه که ماشین مصرفش بالا پایین نشه...چون هرچی واکنش به پدال گاز کمتر باشه تغیییر سرعت و مصرف هم کمتر میشه

حالا اگه شما یه مدت با دور بالا و رانندگی اسپرت حرکت کنی،ECU اینم متوجه میشه و واکنشش به پدال گزا افزایش پیدا میکنه و سایر پارامترها رو هم طوری تنظیم یکنه که حداکثر توان زیر پاتون باشه ولی خب بازم یکم تاخیر داره دیگه...

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام,

پویان جان جسارت نباشه ولی دلیلی که گفتی به نظرم کمی غیر منطقی میاد. در عملکرد گیربکس اتوماتیک حرف شما درسته اما در عملکرد موتور فکر نکنم. چون وقتی پدال رو با نمونه 5 سیم عوض میکنید این مشکل حل میشه. من خیلی جاها شنیدم علت این تاخیر نوع پتانسیومتری هست که درون پدال 4 سیم به کار رفته و چون نوع پتانسیومتر پدال 5 سیم فرق داره این مشکل حل میشه.

در ضمن اقا مجتبی این بحث که مربوط به اخبار خودرویی نمیشه!

لینک به ارسال

خیلیها پدال 5 سیمه میزارن. آیا این کار استانداردیه؟ پس چرا خود کار خونه از اول 5 سیمه نمیزاره. من اس دی 1600 16 سوپاپ دارم . گاز تو دنده 2 وقتی دنده 1 رو پر میکنی تاخیر داره و اجازه نمیده شلاقی برونی. اگه این چیز خوبیه پس چرا تو بقیه ماشینا نیست

لینک به ارسال

پدال 5سیم بازهم مشکل رو نمیتونه حل کنه!

دلیلشم اینه که باز ECU باید فرمان صادر کنه و سایر پارامترهارو تنظیم کنه

اختلاف بین پتانسیومترها باعث میشه عملکرد گاز کمی بهبود پیدا کنه چون کورس پدال گاز کمتر شده...ولی بازم تفاوتی تو اصل قضیه نداره(بخوام ساده بگم،جاییکه شما پات رو پدال 4سیم رو نصف هست،مثلا رو 5سیم رو 3/4 هست(مثال بود که منظورم رو متوجه شین از تاثیر پدال))

با 5سیم بازم باید یه مدت به ماشین گاز ببندی تا بره رو مد اسپرت و بتونی دور گرفتن سریعتر موتور رو مشاهده کنی

مجتبی جان این پدال 5سیم فقط مخصوص 206 هست و سیم پینجمش هم در نصب لیمیتر کاربرد داره...یعنی اصلا این پدال واسه نصب لیمیتر کاربرد داره ولی در کنارش بخاطر کورس کمتر پدال و نمودار لگاریتمیش،تو شتابگیری هم تاثیر میزاره و از کپ ماشین تا حدودی جلوگیری میکنه...ماشینی هم که از کارخونه گرفتید وقتی چراغ داشبورد 2500تومنیش بصورت آپشن عرضه میشه پس دلیلی نداره جنسی که 250هزار تومنه قیمتش رو بزارن رو ماشین که شاید شما بخواین لیمیتر فعال کنید باهاش و...

لینک به ارسال

سلام,

پس دوستانی که با مشکل تاخیر رو به رو هستند و پدال گاز 5 سیم نصب نکرده اند لطفا کاری که پویان جان میگن رو امتحان کنند.

ولی من هنوز روی حرف خودم هستم zir.gif

لینک به ارسال

اینیکه من میگم قبلا راجبش خیلی بحث شده(تو فروم تی تی)

یه چیز اثبات شده‌ای هست و من از خودم نمیگم

تاثیر پدال 5سیم هم اونقدرها نیست...من الان رو ماشین خودم دارم،ولی اصلا اون چیزیکه ازش میگفتن رو من حس نکردم

البته من ماشینم کلا از اولشم کپ نداشت ولی با این حال انداختم واسه شتاب که...

شما یه مدت تو جاده که با دور بالا بری وقتی بیای تو شهر حس نمیکنی ماشین با نیش گاز میپره؟!دور موتور به وضوح سریعتر میره بالا؟حتما تست کنید

لینک به ارسال

اخه ماشین ما خوشبختانه الان هم هیچ تاخیر و کپی نداره. پدالش هم هون 4 سیم فابریکه.

لینک به ارسال

206 تو فرانسه چطوریه؟ آیا اون جا هم تاخیر داره. آیا اونا هم میرن 5 سیمه میزارن

لینک به ارسال

سلام،

من پدال 5 سیم رو هفته پیش نصب کردم و واقعا ماشین رو از این رو به اون رو کرده، شتاب از 1 به دو بعد از تعویض دنده دیگه ماشین تاخیر نمیخوره به قول دوستی میشه شلاقی برونی باهاش، تا میدم 2 و کلاچ آزاد میشه، سریع گاز میخوره و عالی هست شتابش. تو دنده 1 و موقع حرکت هم عالی شده و من بعد از 20 روز رانندگی با 4 سیمه وقتی پدال 5 سیمه نصب کردم، باورم نمیشد ماشین اینقدر کیفیت شتابش متفاوت شه :-)

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام,

پویان جان جسارت نباشه ولی دلیلی که گفتی به نظرم کمی غیر منطقی میاد. در عملکرد گیربکس اتوماتیک حرف شما درسته اما در عملکرد موتور فکر نکنم. چون وقتی پدال رو با نمونه 5 سیم عوض میکنید این مشکل حل میشه. من خیلی جاها شنیدم علت این تاخیر نوع پتانسیومتری هست که درون پدال 4 سیم به کار رفته و چون نوع پتانسیومتر پدال 5 سیم فرق داره این مشکل حل میشه.

در ضمن اقا مجتبی این بحث که مربوط به اخبار خودرویی نمیشه!

سلام

کاملآ درسته . پتانسیومتر

ویرایش شده در توسط

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری