206

بررسی علل مشکل کپ کردن و مکث گاز موتور tu3

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

193 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1394/02/30, 14:21:47، Rouzbeh گفته است :

پدال 5 سیم مال دریچه برقی هاست... :-)

سلام داداش ماشین منم تیپ ۳ دریچه برقیه همه چیشو عوص کردم باز این اتفاقی ک این دوستمون میگه خوب نشد یعنی تو حرکت ی لحطه میگیره ول میکنه کویل شمع وایر سنسور اکسیزن مپ سوزن انزکتور دزیچه برقی گاز پمپ بنزین سنسور دور موتور و هرچی فکر کنیدو عوض کردم یا تست کردم با یکی دیگه بازم همونطوریه فقط این پدال ۵سیم ک میگی جریانش چیه فقط اینو تست نکردم

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در در 1394/07/28, 08:34:41، zarif_boy گفته است :

سلام به همه ی عزیزان .

من فکر میکنم جواب بسیاری از سوالاتون رو پیدا کردم . خودم یک ونیم ساله که مشکل کپ کردن رو داشتم .

از نیم کلاج گرفته تا تو جاده دنده چهار . به لطف هوشم :grin: خودم حلش کردم .

کار ها انجام شده :

4 عدد سنسور اکسیژن عوض کردم .

استپر موتور . دریچه گاز . مپ سنسور . بنزین سوپر و عادی . فیلتر بنزین . پمپ بنزین . همگی یا تمیز شدن یا تعویض .

ولی جالبیش اینه که این مشکل بر اثر پاشش سوخت زیاد یا هوای زیاد بوجود میاد نه کم . ( در این مورد )

علت مشکل از نظر من :1_ وجود سوخت اضافی که به صورت بخار از باک بنزین توسط کنیستر به منیفولد انتقال داده میشه .

2_ وجود خلاصی بسیار ناچیز بین سیم گاز و دریچه گاز .

راه حل :لوله ی مربوط به بخارات بنزین از زیر صافی بنزین تا لوله ی ورودی به مانیفود هر کدوم از اتصالات رو که کور کنین ، مانع رسیدن بخارات بنزین به منیفولد میشه . بنده یکم نایلون داخل لوله ی مانیفولد به کنیستر گذاشتم و خار رو جا زدم . اینطور اگه بخاراتی هم باشه با هوای وردی از فیلتر هوا ترکیب میشه که درصدی ازش نمیمونه . راه حل درستش تعویس کنیستر و شیر برقی زیر قمقمه اب هست . بخار همین هست که اکثرا مدل های 82 تا 84 این مشکل رو دارن بخاطر عمر قطعه .

2_اگه دستگاه دیاگ رو وصل کنین و رو پارامتر ولتاژ سنسور اکسیژن توجه کنین ( خودرو هایی که مشکل مربوطه رو دارن ) میبینین که زمانی که به صورت میلی متری گاز میرین (از کنار دریچه ، سیم گاز ) سنسور عمل نمیکنه و تقریبا 5 میل به بعد تغییر ولتاژ داره . هواکش رئ باز کنین و به داخل دریچه نگاه کنین و همزمان خیلی اروم و با توجه به خودرو گاز بدین اگه مثلا 3 میل اهرم سیم گاز رو پایین بردین و درچه گاز هم کمی از حالت 90 درجه خارج شد اما خودرو گاز نخورد : گیره فلزی نگهدارنده سیم گاز رو دربیارین بعد پیچ رکلاژ دریچه رو ( درست کنار محل اتصال سیم گاز با دریچه ) کمی سفت کنین تا جایی که ماشین گاز نخوره (دقیقا مرز باشه یعنی با یک اشاره ماشین گا بخوره ) بعد سیم گاز رو با دست چپ بکشین تا صاف بمونه و دباره گیره رو با توجه جا بزنین که خلاصی نمونه .

پیروز باشید

حالا ماشین ما ک دریچه برقیه چی؟

لینک به ارسال

با سلام هنگام فول تراتل وقتی زاویه کامل باز هست ماشین انگار خفه میشه ولی اگر کمی گاز ول کنم عالی شتاب میگیره نظرتون چیه؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری