amirsaman

صدا های غیر عادی از موتور (صدا های غیر ریتمیک)

836 ارسال در این موضوع قرار دارد

ماشینم رو تازه خریدم. تیپ 5 مدل 84 با کارکرد 145 هزار کیلومتر. تو دنده 2 با دور موتور 2500 به بالا صدای دنده مرده (خرخر سوپاپ ها) از موتور میاد و باید یه مقدار پدال گاز رو آرومتر فشار بدم تا اون صدا قطع بشه. بنزین سوپر یا معمولی هردو رو امتحان کردم و گفتم شاید به خاطر کیفیت بد بنزین موتور ناک میزنه. تو دور بالاتر و یا دنده های دیگه این صدا نمیاد و در حالت درجا  چه موتور سرد باشه و چه گرم هم نرم و بیصداست. فقط تو دنده 2 صدای چق چق سوپاپ ها واضح در میاد. میخواستم بدونم علتش چیه؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در در 1396/02/30, 23:22:10، SHAhinvt67 گفته است :

ماشینم 800تا راه رفته و تقریبا صفره

صبح ها که ماشین استارت میزنم یه صدایی از داخله موتور میاد!بیشتر از سمت هرزگردهای دینام هست اما نمیدونم چیه!صدای تسمش نیست.امکانش هست هرزگردها مشکل داشته باشن؟نشونه ایی داره که بفهمم؟

سلام

چجوری صدایی میده دقیقا؟ توصیف کنید لطفا

در در 1396/03/07, 17:07:21، sh.bagheri گفته است :

ماشینم رو تازه خریدم. تیپ 5 مدل 84 با کارکرد 145 هزار کیلومتر. تو دنده 2 با دور موتور 2500 به بالا صدای دنده مرده (خرخر سوپاپ ها) از موتور میاد و باید یه مقدار پدال گاز رو آرومتر فشار بدم تا اون صدا قطع بشه. بنزین سوپر یا معمولی هردو رو امتحان کردم و گفتم شاید به خاطر کیفیت بد بنزین موتور ناک میزنه. تو دور بالاتر و یا دنده های دیگه این صدا نمیاد و در حالت درجا  چه موتور سرد باشه و چه گرم هم نرم و بیصداست. فقط تو دنده 2 صدای چق چق سوپاپ ها واضح در میاد. میخواستم بدونم علتش چیه؟

سلام

اگر صدای ریتمیک سوپاپ دارید ، احتمال داره مشکل از روغن باشه(سفت) و این صدا به خاطر تایپیت های میتونه ایجاد بشه.

چه روغنی داخل ماشینه؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 13 ساعت قبل، 206 گفته است :

سلام

اگر صدای ریتمیک سوپاپ دارید ، احتمال داره مشکل از روغن باشه(سفت) و این صدا به خاطر تایپیت ها میتونه ایجاد بشه.

چه روغنی داخل ماشینه؟

ماشین رو از همکارم خریدم و طبق گفته ایشون از زمان صفر کیلومتری تا حالا فقط روغن توتال 7000 تو ماشین ریختن ولی به من گفتن که موعد تعویض روغنش رسیده یعنی حدود 7000 کیلومتر کارکرد داشته ولی من تصمیم داشتم تا 10 هزار تا کارکنه که زیر و روی ماشین دستم بیاد و بعد روغن و فیلترها رو تعویض کنم. یعنی ممکنه به خاطر رسیدن موعد تعویض روغن تایپیت ها به صدا افتاده باشن؟ اول به شمع ها مشکوک شدم ولی دوستم گفت از تعویض شمع ها حدود 10 هزار کیلومتر گذشته و تقریباً تازه تعویض شدن.  

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 3 ساعت قبل، sh.bagheri گفته است :

ماشین رو از همکارم خریدم و طبق گفته ایشون از زمان صفر کیلومتری تا حالا فقط روغن توتال 7000 تو ماشین ریختن ولی به من گفتن که موعد تعویض روغنش رسیده یعنی حدود 7000 کیلومتر کارکرد داشته ولی من تصمیم داشتم تا 10 هزار تا کارکنه که زیر و روی ماشین دستم بیاد و بعد روغن و فیلترها رو تعویض کنم. یعنی ممکنه به خاطر رسیدن موعد تعویض روغن تایپیت ها به صدا افتاده باشن؟ اول به شمع ها مشکوک شدم ولی دوستم گفت از تعویض شمع ها حدود 10 هزار کیلومتر گذشته و تقریباً تازه تعویض شدن.  

از یه پمپ بنزین دیگه بنزین رو امتحان کنید ببینید درست میشه یا نه، احتمالا اگر صدای ناکینگ (و نه خر خر سوپاپ که اشتباها فکر میکنید اونه) باشه به بنزین ربط داره و باید نهایتا با یه اکتان بوستر مرغوب درست بشه، اگر صدا از سوپاپ ها باشه تو هر دور موتوری باید صدا بیاد نه فقط دنده 2 و دور موتور خاص. در ضمن با افزایش دور موتور باید صدا هم بیشتر بشه... بازم میگم این صدا ناک باید باشه ،

در ضمن

اگر مصرف غیر طبیعی هست و مشکلات دیگه مثل کپ کردن و ریپ و اینا هست بگید.

ویرایش شده در توسط nYm7697
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، nYm7697 گفته است :

از یه پمپ بنزین دیگه بنزین رو امتحان کنید ببینید درست میشه یا نه، احتمالا اگر صدای ناکینگ (و نه خر خر سوپاپ که اشتباها فکر میکنید اونه) باشه به بنزین ربط داره و باید نهایتا با یه اکتان بوستر مرغوب درست بشه، اگر صدا از سوپاپ ها باشه تو هر دور موتوری باید صدا بیاد نه فقط دنده 2 و دور موتور خاص. در ضمن با افزایش دور موتور باید صدا هم بیشتر بشه... بازم میگم این صدا ناک باید باشه ،

در ضمن

اگر مصرف غیر طبیعی هست و مشکلات دیگه مثل کپ کردن و ریپ و اینا هست بگید.

تشکر از جوابتون.چشم دوست عزیز این دفعه از جایگاه دیگه ای بنزین سوپر میزنم و اکتان بوستر میریزم ببینم چطور میشه. قبل از این که ماشین رو بخرم چند روزی دستم بود و باهاش دور زدم. حتی با کولر روشن هم به هیچ وجه ناک نمیزد و شتابش فوق العاده بود. ولی بعد از این که ماشین رو تحویل گرفتم یک دفعه اینطوری شد. موقع تحویل باک ماشین تقریباً پر بود و به گفته دوستم بنزین معمولی زده بود. فقط تو دنده 2 صدای ناک داره و شتابش هم یکمی کم شده و به نظرم مصرف سوختش هم یه مقدار زیادتر شده ولی کپ کردن و ریپ زدن اصلاً نداره.

لینک به ارسال
در در 1396/03/10, 09:31:06، sh.bagheri گفته است :

تشکر از جوابتون.چشم دوست عزیز این دفعه از جایگاه دیگه ای بنزین سوپر میزنم و اکتان بوستر میریزم ببینم چطور میشه. قبل از این که ماشین رو بخرم چند روزی دستم بود و باهاش دور زدم. حتی با کولر روشن هم به هیچ وجه ناک نمیزد و شتابش فوق العاده بود. ولی بعد از این که ماشین رو تحویل گرفتم یک دفعه اینطوری شد. موقع تحویل باک ماشین تقریباً پر بود و به گفته دوستم بنزین معمولی زده بود. فقط تو دنده 2 صدای ناک داره و شتابش هم یکمی کم شده و به نظرم مصرف سوختش هم یه مقدار زیادتر شده ولی کپ کردن و ریپ زدن اصلاً نداره.

90 درصد به خاطر همون بنزینه.

سعی کنید معمولی بنزید از جایگاه های یورو4 ( نه به خاطر اینکه یورو 4 به درد 206 میخوره بلکه چون این بنزین ها با کیفیت ترن)

تو اینترنت سرچ کنید زده کجاها یورو 4 ان

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

دوستان مشکل صدای ناکینگ موتور در دنده 2 و دور موتور 2500 با زدن 2 باک بنزین سوپر مرغوب از جایگاه معتبر کاملاً رفع شد.

فکر کنم بنزین معمولی روی تیپ 5 های قدیم (مدل های قبل از 90) اصلاً جواب نمیده و مشکلاتی ایجاد میکنه.:sigar:

بهترین بنزین واسه تیپ 5 های قدیم همین سوپره. البته دوستان گفته بودن بنزین های معمولی یورو4 هم خوبن ولی من موفق نشدم بنزین یورو 4 بزنم. بنزین یورو 4 رو هم امتحان میکنم نتیجه رو اعلام میکنم.

ممنون از همه دوستانی که راهنماییم کردن.:loveshower:

لینک به ارسال

سلام دوستان

براي صداي موتور كه فيلر گيري نداره چكار ميشه كرد؟

هيچ مشكلي در حركت و كار وجود نداره فقط صداي موتور به نسبت 206 ديگه بيشتره و كمي عذاب آور

منون ميشم راهنمايي كنين

در در 1396/03/27, 14:28:48، sh.bagheri گفته است :

دوستان مشکل صدای ناکینگ موتور در دنده 2 و دور موتور 2500 با زدن 2 باک بنزین سوپر مرغوب از جایگاه معتبر کاملاً رفع شد.

فکر کنم بنزین معمولی روی تیپ 5 های قدیم (مدل های قبل از 90) اصلاً جواب نمیده و مشکلاتی ایجاد میکنه.:sigar:

بهترین بنزین واسه تیپ 5 های قدیم همین سوپره. البته دوستان گفته بودن بنزین های معمولی یورو4 هم خوبن ولی من موفق نشدم بنزین یورو 4 بزنم. بنزین یورو 4 رو هم امتحان میکنم نتیجه رو اعلام میکنم.

ممنون از همه دوستانی که راهنماییم کردن.:loveshower:

سلام ماشين من مدلش 84 هست و تا حالا شايد كمتر از انگشتان دست بنزين معمولي زدم ولي سه بار مشكل پيدا كردم كه بر مي گرده به بنزين هاي سوپر مزخرف بعضي جايگاه ها كه موتور سه كار مي كرد و قدرتش محسوس كم ميشد و با ريپ كار مي كرد و خطاي معروف كاتاليست كانورتر و... ولي بنزين كه تموم ميشد اتوماتك درست ميشد

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

دوستان موتور ماشین من چه تو حالت خلاص چه تو دنده ها چه کلاچ گرفته باشه و چه نگرفته باشه تو دور موتور ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ صدای بمی داره به همراه ویبره که داخل اتاق میفته ویبرش.

یعنی حتی وقتی ایستادم و تو حالت خلاص گاز میدم و دور موتور میاد حدود ۱۸۰۰ اون صدای بم و ویبره میفته تو اتاق

به نظر شما مشکل از چه ناحیه ای هست؟موتور tu5

ویرایش شده در توسط yoosefheidari

لینک به ارسال
در 29 دقیقه قبل، yoosefheidari گفته است :

دوستان موتور ماشین من چه تو حالت خلاص چه تو دنده ها چه کلاچ گرفته باشه و چه نگرفته باشه تو دور موتور ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰ صدای بمی داره به همراه ویبره که داخل اتاق میفته ویبرش.

یعنی حتی وقتی ایستادم و تو حالت خلاص گاز میدم و دور موتور میاد حدود ۱۸۰۰ اون صدای بم و ویبره میفته تو اتاق

به نظر شما مشکل از چه ناحیه ای هست؟موتور tu5

دسته موتور سمت شاگرد  را چک کنید

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری