amirsaman

صدا های غیر عادی از موتور (صدا های غیر ریتمیک)

842 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام این اولین پست من تو این محیطه و همین جا از همه دوستان تشکر میکنم. یه سوال داشتم و او اینه که اگه به دلائلی برنامه ی ای سی یو tu5 دو سنسور اکسیژن معرفی بشه ولی فقط سنسور بالا داشته باشه آیا در زمانی که گاز کامل میدیم صدای موتور بم و بصورت خفه میشه ؟ آیا شتاب و قدرت کم میشه ؟

ممنون

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
با سلام این اولین پست من تو این محیطه و همین جا از همه دوستان تشکر میکنم. یه سوال داشتم و او اینه که اگه به دلائلی برنامه ی ای سی یو tu5 دو سنسور اکسیژن معرفی بشه ولی فقط سنسور بالا داشته باشه آیا در زمانی که گاز کامل میدیم صدای موتور بم و بصورت خفه میشه ؟ آیا شتاب و قدرت کم میشه ؟

ممنون

دوست عزیز سلام و خوش آمدید

اگر تو دیاگ پارامتر سنسور دوم ولتاژ ثابتی داشته باشه و خطایی ثبت نشده باشه تو عملکرد ماشین بی تاثیره

لینک به ارسال

سلام. اون مورد رو چك كردم. مشكلي نداشت. من كلا احساس مي كنم خود موتور صداش به نرمي سابق نيست. براش كاري ميشه انجام داد؟ ضمنا يه صداي جديد هم تازگيا مي شنوم. گاهي موقعي كه پدال گاز رو فشار مي دم يه صداي چخ چخ مانند هم مياد. يه صدايي شبيه اينكه با دنده مرده حركت كنيد. تو همه ي دنده ها و سرعت ها هم اتفاق ميفته. مثلا ديشب تو اتوبان 100 تا سرعت داشتم با دنده 4 اون صدا ميومد پدال گاز رو رها كردم دوباره فشار دادم صدا افتاد. هميشه با اينكار صدا ميفته. به 2 تا مكانيك هم نشون دادم چيزي نفهميدن. دوستان كسي مي تونه راهنمايي كنن ممنون ميشم.

لینک به ارسال

سلام دوستان

در مورد صدای بد موتور

1 ماه پیش چند روزی برای کاری به تبریز رفتم و به قولی یه سره و بی توقف از زنجان به بعد وقتی سرعت بین 80 تا 120 بود از موتور یه صدای غرغر کردن میومد(البته با فشار پدال گاز) ولی این صدا تو سرعت زیر 80 و بالا ی 120 وجود نداشت و چندین بار هم امتحان کردم و مطمئن شدم و تا حالا هم به این صورت نشده بود و تو مسیر برگشت و بعد از اون تا همین حالا دیگه اون صدا وجود نداره . راستش چون دیگه وجود نداشت پیگیرش نشدم ببینم دلیلش چی می تونسته باشه.

نظر دوستان چیه؟

لینک به ارسال

از اين صداها زياد پيش مياد كه بشنوي

زياد نبايد به غرغر هاي ماشين توجه كرد ماشين هم مثل انسان ميمونه بعضي وقتها غرغر ميكنه

به ازاي هر 250 كيلومتر بايد يه استراحتي به خودرو داد و اين اشتباه كه يكسره رانندگي كني چون بعضي از قطعات بر اثر گرما و كار زياد اون راندمان رو در بازه هاي زماني مورد نظر ارائه نميدن

بهترين حالت اينه كه در زمان هاي خاص هم استراحت به خودتون بدبد هم به خودرو

لینک به ارسال

يه مطلبي يادم اومد:

پارسال با دوستم از اراك به سمت تهران ميرفتيم(206sd -v20)از قم كه رد شديم يه استراحتگاه(مهتاب)نگه داشتيم 15 دقيقه توقف.خواستيم حركت كنيم ماشين استارت ميخورد و روشن نميشد خيلي ور رفتيم نشد.از امدادي كه اونجا مستقر بود كمك خواستيم،گفت:كد پرونده

بعد از چند دقيقه ور رفتن استارت زديم روشن شد و ديگه موردي پيش نيومد.

حالا حساب كن اگه به حرف امداد گوش ميكرديم چقدر پياده ميشديم و الاف...

چون بايد بكسل ميكردن تا قم،پروگرام،...

لینک به ارسال

سلام بر دوستان

کاملا صحیح می گین یکسره و تخته گاز رفتن به ماشین فشار میاره.

چون تا حالا برام این حالت و صدا پیش نیومده بود یه ذره اولش حساس شدم و بعدش هم که خوب شد بی خیال شدم و فراموش کردم , من آخه یه ذره مسافرت زیاد می رم برای این حساس شدم که مشکلی نباشه و یهو یه جا پیش نیاد

hi.gifhi.gif

لینک به ارسال
سلام. اون مورد رو چك كردم. مشكلي نداشت. من كلا احساس مي كنم خود موتور صداش به نرمي سابق نيست. براش كاري ميشه انجام داد؟ ضمنا يه صداي جديد هم تازگيا مي شنوم. گاهي موقعي كه پدال گاز رو فشار مي دم يه صداي چخ چخ مانند هم مياد. يه صدايي شبيه اينكه با دنده مرده حركت كنيد. تو همه ي دنده ها و سرعت ها هم اتفاق ميفته. مثلا ديشب تو اتوبان 100 تا سرعت داشتم با دنده 4 اون صدا ميومد پدال گاز رو رها كردم دوباره فشار دادم صدا افتاد. هميشه با اينكار صدا ميفته. به 2 تا مكانيك هم نشون دادم چيزي نفهميدن. دوستان كسي مي تونه راهنمايي كنن ممنون ميشم.

این صدا که میفرمائید چک چک ماننده وقتی ناگهانی به پدال گاز فشار بیارید؟ اگر از بنزین سوپر استفاده میکنین یک باک معمولی بزنید

در بقیه موارد هم با مسعود عزیز موافقم زیاد به تغییرات صدا توجه نکنید

لینک به ارسال

دوستان عزيز بسيار ممنون ميشيم نظرتون رو در مورد سوال اين حقير در ابتداي تاپيك بدونم. hi.gif

لینک به ارسال

صدای موتور tu3 کلا زیاده نمیشه کاریش کرد ولی شما بد نیست به فکر فیلرگیری هم باشه تو صدای موتور خصوصا ریتمش خیلی تاثیر داره

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری