amirsaman

صدا های غیر عادی از موتور (صدا های غیر ریتمیک)

842 ارسال در این موضوع قرار دارد

دوست عزیز من یک 206 تیپ 2 دارم که از زمان صفری دست خودم بوده تو این مدت 6 سال هم هیچ مشکلی با هم نداشتیم ( نه ماشین با من نه من با ماشین ;-) ) تقریبا" 3 ماه پیش توی اتوبان چراغ آلارم و Stop ماشین روشن شد وقتی کنار اوتوبان رفتم دیدم ماشین جوش آوورده و بعد از مراجعه به تعمیرگاه متوجه شدم واشر سرسیلنر ماشین صدمه جدی دیده کلا" برای رفع مشکل نزدیک به 800 هزار تومان خرج کردم و ماشین درست شد امابعد از گرفتن ماشین متوجه صدای موتور شدم که خیلی عجیبه یعنی توی دور موتور تا 2000 RPM خیلی معمولیه اما وقتی بالا میره دور موتور سروصدای زیادی داخل اتاق ماشین میشه برای رفع مشکل به مکانیک و تعمیرکاری که ماشین و درست کرده مراجعه کردم که میگه عادیه حتی برای رفع صدا عایق صداگیر زیر کاپوت هم گرفتم ولی تاثیری نداره لطفا" راهنمایی کنید این مشکل بخاطر چی میتونه باشه / ممنون

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

دوست عزیز سلام و خوش آمدید

صدا به چه صورته؟ صدای بم؟ زیر؟ چک چک؟

وقتی تخت گاز میکنین این صدا شدید تر میشه یا در هر حالتی وقتی دور موتور بالا میره صدا زیاد میشه؟

کمی بیشتر توضیح بدین لطفا

اما مواردی که امکان داره، چون برای باز کردن سر سیلندر مجموعه کاتالیزور، منیفولد اگزوز، هواکش و گاهی گلویی اگزوز جدا میشه، در مرحله اول باید به این اتصالات توجه کرد نشتی و یا صدای اضافی نداشته باشن

در مرحله بعد باید جویا شد که فیلرگیری انجام شد در زمان تعمیر سر سیلندر؟

آیا با گرم شدن هوا صدا تغییری نکرد؟ با سرد شدن؟ با تعویض روغن موتور؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام

واقعا" ممنونم که انقدر سریع پاسخ دادید اصلا" فکرشم نمی کردم.

راستش یک صدای بم هست البته زمانی که ماشین سرده صدای کمتری تولید میشه ولی وقتی که ماشین حدود نیم ساعتی روشن باشه صدا بیشتر میشه و حتی مجبور میشم رو دور موتور 2000 دنده رو عوض کنم حتی روغن هم 9000 ریختم که بازهم اثری نداشته .

یک نکته دیگه هم هست وقتی از ماشین کولر میگیرم به فاصله هر 20 ثانیه یک صدای چلغ ریز هم به گوش میرسه که نمیدونم آیااین هم ربطی به این مشکل من داره یا نه البته این صدا هم بعد از تعمیر ایجاد شده .

بازهم ممنون

لینک به ارسال

وظیفه است

صدای بم اگر همانند صدای غرش باشه احتمالا اتصالات اگزوز و یا هواکش هستند

اتصالات هواکش صدای بم و در اصطلاح اسپرت میده و اگزوز هم صدای تار تار شدید و قوی

البته اگر نشتی گاز از واشر فلزی منیفولد به سر سیلندر و یا منیفولد به کاتالیزور باشه، صدای پس پس و قززز قزز در هنگامی که کنار بلوار در حرکت هستین شنیده میشه که مستلزم تعویض واشر های فلزیه

اون صدای هنگام کولر گیری هم میتونه از سفت بودن تسمه دینام باشه که مکانیک میتونه محل دقیق صدا رو تشخیص بده و شاید یکی از هرزگرد ها مرخص شده باشن، اینطوری نمیشه از راه دور دقیقا تشخیص داد

کلا برای صدا، وقتی منبع دقیق مشخص نباشه که از کجاست، باید یک سری از علائم رو به شما و یا دوستان بگیم تا ببینین با صدای شما مطابقت داره یا نه

وقتی موتور روشن و در کاپوت بازه، با گاز دادن و بالا بردن اروم دور موتور به بالای 2500-3000 هم این صدا رو میشنوین؟

لینک به ارسال

نه مطمئنا" از اگزوز نیست چون بارها به این شک کردم حتی پیش اگزوز ساز هم بردم ولی مشکلی نبود چون حتی قسمت اتصالی اگزوز به موتور رو هم چک کرد ، بله وقتی درب کاپوت بازه کاملا" واضح شنیده میشه این صدا ولی این خیلی واسم جالبه که هرچی موتور گرمتر میشه صدا هم بیشتر میشه .

لینک به ارسال

پس احتمالا فیلر سوپاپ ها رو محکم گرفتن

عموما فیلر سوپاپ 206 تو ایران رو 20 میگیرن ولی بعضی از مکانیک ها تا 15 هم جمع میکنن

به نظر من برین پیش همون مکانیک و بهش بگین این صدا رو گوش کن، و بگین که فکر میکنین و فیلر سوپاپ ها باشه

ببینین چی میگه

راستی محل دقیق صدا اصلا مشخص نیست؟ از سمت تسمه ها که نمیاد؟

خوب تشریح نکردین صدا شبیه چه صداییه ها :mrgreen:

واقعا سخته اینطوری بتونم دقیق راهنمایی کنم ، شرمنده

لینک به ارسال

بازهم ازت ممنونم خیلی از این سایت خوشم اومده کاش همه یادبگیریم که اطلاعاتمون رو در اختیار هم قرار بدیم واقعا" اینتوری خیلی از مشکلاتمون حل خواهد شد .

فردا که 5 شنبه هستش و وقتم آزاد حتما" میرم پیش مکانیک و بهش منتقل می کنم این هارو بازهم ممنون .

لینک به ارسال

شما لطف دارین

این سایت با همین هدف راه اندازی شد تا علاوه بر تجمیع مطالب پیرامون پژو 206( که بسیار گسترده است و از طرفی طیف وسیعی از راننده های کشور این خودرو رو در اختیار دارند) ، به عیب یابی و جلو گیری از هزینه اضافی برای تعمیر این ماشین کمک بشه و سطح دانش فنی دارنگدان این خودروی محبوب افزایش پیدا کنه.

متاسفانه بعضی (فقط بعضی) از مکانیک های محرتم از عدم اطلاع من و شما از ساختار و نکات فنی این ماشین و خصوصا پیچیدگی خاص سیستم برق و مکانیک اون، سوء استفاده میکنن و به نوعی دکان باز کردند و مردم رو سرکیسه میکنن.

امیدوارم روزی در کشورمون همه صادقانه برای بهبود وضعت خودرو سازی و مسائل مربوط به اون تلاشش کنن

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوست من

امروز وقت آزاد داشتم کلی به ماشین رسیدم ، رفتم پیش مکانیک و حرفای شما رو دقیقا" براش گفتم اون هم با یک فیلر گیری ، یه تنظیم موتور و دیاگ مشکل رو حل کرد الان باز صدای موتور به حالت نرمال برگشته .

خیلی خیلی خیلی ممنون

لینک به ارسال

بازم سلام

من ماشينم صفر هست امروز رفتم 1دوري بزنم ديدم صداي چي چي چي از موتور مي امد .خيلي خورد تو حالم.حالا نمي دونم چشه!؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری