mousavi

مباحث مربوط به مایع خنک کننده ( نوع ضد یخ ، رسیدگی و... )

647 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 11 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

باید پیچ هواگیری روی سر سیلندرم وا میکردی اون حتی مهمتر از پیچ هواگیری لوله بخاریه تو اموزشهای پژو اومده ماشین خاموش باشه 

http://lifechat.persiangig.com/car/والف_بخاری_206.jpg

این برای بخاریه

IMG_20170408_152030.jpg

اینم که دورش خط زرده برا سرسیلندر که مهمتره هر دوش باید باز باشه تا اب یک روند و بدون هوا بیرون بیاد 

این ضد یخی که شما ریختی بعید میدونم بر پایه مواد الی باشه اگه بود روش مینوشت روشو بخونید اگهمعئنیه باید هر سال عوض شه وگرنه اسیدی میشه و حالت خورندگی پیدا میکنه ولی الی تا 3 سال احتیاج به تعویض نداره

farzan22_161207-2784479!1.jpg

این ضد یخ ایساکو جلوش بزرگ نوشته الی من همیشه از این استفاده میکنم اقا حمید پی دی افی گذاشتن که تفاوتهای ضد یخ تولید شده با مواد الی و معدنیو گفته خیلی عالیه حتما بخونید ولی خلاصش اینه ضد یخ معئنی زودتر حالت اسیدی و خورندگی پیدا میکنه و هر سال باید عوض شه همچنین استفاده از دو ضد یخ متفاوت باعث میشه چون موادشون ممکنه با هم نسازن روند اسیدی شدن تسریع شه

برای اینکه  مایع قبلی خالی شه شما باید شیلنگهای رادیاتور رو باز کنید 

IMG_20170408_152021.jpg.47cbc1e36cd503c671dcb57025fc2020.jpg

مخصوصا اون پاینیه که دورش خط قرمزه بعد اینکه باز کردید توی قمقمه شیلنگ اب باز کنید تا مایع قبلی کاملا بیرون بیاد چون به هیچ وجه دو ضد یخ متفاوت نباید با هم قاطی شه مخصوصا معدنی و الی همچنین احتمال داره مایع قبلی اسیدی شده باشه بر اثر گدشت زمان و رو ضد یخ جدید هم اثر بزاره بعد میتونید شیلنگهارو ببندید مقداری حدود 2-3 لیتر اب مقطر بریزید یه استارت بزنید و بعد مجدد شیلنگ پایین رادیات رو باز کنید تا تخلیه شه چون همیشه 2 لیتر مایع اطراف شیلنگ و لوله ها میمونه حالا اگه ضد یخ قبلی باشه که با ضد یخ جدید نمیسازه اگرم با اب لوله کشی و شیلنگ گداشتید تو قمقمه اب لوله کشی سختی بالایی داره با اینکار حدالمکان اون چیزی که اطراف سیلندر میمونه اب مقطر با سختی پایینه حتی میتونید دو مرتبه اب مقطر بریزید و تکرار کنید

با روشهایی مثل استارت زدن وقتی شیلنگ رادیاتور بازه یا دمیدن تو قمقمه مقداری از ابهای داخل شیلنگها خارج میشه 

بعد شیلنگهارو جا بزنید و بستهاشو محکم کنید ابتدا 2 لیتر ضد یخ الی و اگر در مناطق سردسیر هستید 3 لیتر رو وارد قمقمه کنید بعد اب مقطر رو اضافه کنید تا قمقمه پر شه سپس همونطور که ماشین خاموشه هر دو پیچ هواگیری سیلندر و بخاریو باز کنید و صبر کنید که هوای بین اب خارج شه و از هر دو پیچ اب یک روند بدون هوا خارج شه حواستون باشه و هی قمقمه رو بهش اب مقطر اضافه کنید که خالی نشه سپس هر دو پیچ رو ببندید اگر اب قمقمه بالای خط ماکسیممه یکی از پیچهارو باز کنید تا برسه کمی پایینتر از ماکسیمم اگرم زیر خطه اب مقطر اضافه کنید و برسنونید نزدیکهای خط ماکسیمم بعد یکی دو روز هم قمقمه رو چک کنید احتمال داره کمی اب بیاد پایینتر و با اب مقطر فول کنید با این روشی که گفتم با خیال راحت سه سال احتیاج به تعویض ضد یخ نداریه عمر بیشتر سر سیلندرو واترپمپ و هوزینگها و رادیاتور هم تضمین میشه مقداری ام اب مقطر تو ماشین داشته باشید تا در صورت کم کردن اب فقط اب مقطر داخل قمقمه بریزید

شما پرسیدی با اینکه با یه پیچ هواگیری کردی و ماشینم روشن بوده مشکل جوش اوردن نداری اینجوری نیست که اگه هواگیری به درستیانجام نشه ماشین جوش بیاره ولی بازدهی سیستم خنک کننده کمتر میشه مخصوصا تو تابستونها و ترافیکها خودشو نشون میده و امپر بالا میره و فنها بیشتر از حد معمول کار میکنن ولی الان که هوا خنکه زیاد تاثیرشو نشون نمیده همچنید در صورت هواگیری اشتباه داخل اتاق صدای شر شر اب از داخل داشبورد میاد که مربوط به هوا داشتنه رادیات بخاریه و کار خوبی ام کردید اب رنگی نگرفتید رنگ خودش یعنی املاح و بالا رفتن ph اب اصولا برای این رنگ سبز میزنن که در صورت نشتی متوجه شید ولی ضد یخها خودشون رنگین و همون کافیه اب مقطر کمترین املاح و سختیرو داره و باعث عمر بیشتر قطعات سیستم خنک کننده میشه

با این روشی که شما ضد یخو اضافه کردید در اصل 1 لیتر ضدیخو به مایع قبلیتون اضافه کردید چون از پیچ هواگیری مایع قبلی کامل خارج نمیشه مایع قبلیتونم هم احتمالا با این ضد یخ متفاوت بوده و هم برای سالهای گذشته بوده و احتمالا اسیدی شده پس با اون  روشی که گفتم عوضکنیدخیلی بهتره و خیالتون راحت مخصوصا الان که گرونه و یه تعویض واتر پمپ یا هوزینگش 500-600 خرج ور میداره

اولین بار بود میخواستم رادیات هوا گیری کنم

من همه چیز باز کردم لوله پایین رادیات و لوله بالا و مخزن آب و ترمسوتات هم باز کردم کلی آب زد بیرون و در اخر هم کل رادیات در اوردم همه رو شستم

از تعویض روغنی ها که پرسیدم همه گفتن یک لیتر ضد یخ به همراه یک بطری و نصفی آب مقطر  برای اهواز خوبه من  هم همین مقدار ریختم

شما گفتی 2 لیتر ضد یخ با 4 الا 5 لیتر آب مقطر  پس این مقدار آب و ضد یخی که من ریختم کمه ؟ پس چرا مخزن پر هستش و موقع سرد بودن ماشین چک می کنم آب کم نشده

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 15 ساعت قبل، alizadeeh گفته است :

اولین بار بود میخواستم رادیات هوا گیری کنم

من همه چیز باز کردم لوله پایین رادیات و لوله بالا و مخزن آب و ترمسوتات هم باز کردم کلی آب زد بیرون و در اخر هم کل رادیات در اوردم همه رو شستم

از تعویض روغنی ها که پرسیدم همه گفتن یک لیتر ضد یخ به همراه یک بطری و نصفی آب مقطر  برای اهواز خوبه من  هم همین مقدار ریختم

شما گفتی 2 لیتر ضد یخ با 4 الا 5 لیتر آب مقطر  پس این مقدار آب و ضد یخی که من ریختم کمه ؟ پس چرا مخزن پر هستش و موقع سرد بودن ماشین چک می کنم آب کم نشده

خب بطری اب مقطر شما چند لیتر بوده؟

اینم در نظر بگیر درسته شما تو اهواز گرمسیر بودید ولی با یکی دو ساعت رانندگی میرسید به کوهپایه های زاگرس مثل لرستانو کوهدشتو ... که جزو مناطق سردسیر ایرانه و یه شب میای ماشینو میزاری خدا نکرده یخ میزنه ولی 2 لیتر یا 30 درصد حد نرمالشه برای مناطق معتدل خیلی ها ام 3 لیتر یا 50 درصد میریزن که به نظر من تو مناطق معتدل نیاز نیست

اندازه جایگیری مایع تو 206  6 لیتره  یعنی 2 لیتر ضد یخ 4 لیتر اب مقطر اگه اب اطراف سیلندر و باقیمانده در رادیات رو با روشهایی مثل استارت زدن یا دمیدن در قمقمه تخلیه کنید تا 7 لیتر هم جای میگیره  اگه ماشین شما کمتر از این مقدار جای گرفته دیگه بنده نمیدونم اون بطری اب مقطر که شما میگید چند لیتری بوده چون بطریهای 4 -5 لیتری ام بوده اگر بطریتون از همین 1.5 لیتریها بوده قطعا عمل تخلیه رو به درستی انجام ندادید و  با اب لوله کشی که برای شستن استفاده کردید داخل سیستم مونده و تخلیه نشده به درستی اب لوله کشی ام چون سختی بالایی داره برای سیستم خنک کننده مناسب نیست

به نظر بنده دو لیتر ضد یخ ارزش نداره خود ضد یخ ضد جوش و ضد رسوب و ضد خورندگی هم هست  مطمعن باشید با یه ضد یخ مناسب پایه الی و اب مقطر که به روش درست در سیستم ریخته باشید عمر قطعاتی مثل واتر پمپ و رادیات و سرسیلندر بالا میره همونطور که گفتم الان یه سوراخ شدن هوزینگ واتر پمپ و اب دادنش تا 600 هزار تومن خرج رو دست ادم میزاره 

ویرایش شده در توسط aidin1384
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

دوستان کسی از ضدیخ لوکینی استفاده کرده

و این ضدیخ چطور ؟

1963171.jpg

4740816_1543425962_464.jpg

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، sateyar گفته است :

دوستان کسی از ضدیخ لوکینی استفاده کرده

و این ضدیخ چطور ؟

1963171.jpg

4740816_1543425962_464.jpg

سلام والا استفاده کردن نمیخواد بالایی رو نمیدونم ولی پرو با برچسب ایساکو حرف نداره ولی باید حتما خیلی گرون باشه قیمتش چنده؟

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

ایدین خان واسه هواگیری سیستم خیلی بهتره که استارت بزنیم و موقع گردش اب پیچ هواگیری باز بشه .من این موردو تست کردم اول در حالت ماشین خاموش هواگیری کردم و بعد استارت زدم تا مایع تو کل مسیر جریان پیدا کنه و شاهد حباب های هوا بودم که بیرون میومدن اول از پیچ رو هوزینگ و بعد از اون پیچ بخاری

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام والا استفاده کردن نمیخواد بالایی رو نمیدونم ولی پرو با برچسب ایساکو حرف نداره ولی باید حتما خیلی گرون باشه قیمتش چنده؟

لوکینی رو یه عده میگن خوبه بیس روغنی داره کیفیتش تو داخلیها بهتر از همه است

پرو 5لیتریش 137 تومن که مخلوط 50/50 هستش باید 2تا بخری

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، sateyar گفته است :

لوکینی رو یه عده میگن خوبه بیس روغنی داره کیفیتش تو داخلیها بهتر از همه است

پرو 5لیتریش 137 تومن که مخلوط 50/50 هستش باید 2تا بخری

والا به نظر من ضد یخهای داخل ایران مثل کاسپین و فومن شیمیو ایساکو ایرانول و حتی همین لوکینی در یه حدن فقط چیزی که به نظر من باید حتما توجه شه اینه که باید بر پایه مواد الی باشه که واکنشهای شیمیاییش کمتره و بعد مثلا 1 سال حالت اسیدی و خورندگی پیدا نکنه باید هنگام خرید اطلاعات روی محصول رو خوند و اگه بر پایه مواد معدنی باشه حتما باید هر سال عوض شه 

من خودم همیشه ایساکویی میگیرم از این سبزا جلوش بزرگ زده پایه الی با اب مقطرذ مخلوط میکنم میریزم

ولی ضد یخ پرو در کیفیتش هیچ جای تردیدی نیست ولی خوب برای ماشینهای معمولی ما به نظرم صرفه اقتصادی نداره مثلا 280 بدی دو تا بخری اومدیم یهو یه شیلنگ سوراخ شد یا مجبور شدیم سیستم خنک کننده رو قطعه ایشو خواستیم عوض کنیم درسته پرو  ضد یخ اورجینال پژو هست ولی اکثرا برای ماشینهایب خارجی ازش استفاده میکنن 

به نظر من برای خودروهای ما 2 لیتر یا 3 ضد یخ پایه الی  ایرانی بسته به اینکه میخوای 30درصئ باشه یا 50-درصد  البته یه مارک معروف با اب مقطر مخلوط شه و استفاده کنیم بهتره تا 2یا 3 سال هم احتیاج به تعویض نداره ولی احیانا اگه شیلنگی سوراخ شد یا قطعه ای عوض شد ادم با خیال راحت خلیه و مجدد نوش میکنه 

در اخر اگه پول و جنبهمالی براتون مطرح نیست  همون پرو که نشون دادید بهترین گزینست ولی خوب اگه جنبه اقتصادیرم در نظر بگیریم صرفه اقتصادی نداره و با 50 تومن میشه بهترین ضد یخ داخلی با مخلوط اب مقطر رو ریخت حالا  لوکینی یا ایساکو یا... فقط پایه الی باشه

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری