mousavi

مباحث مربوط به مایع خنک کننده ( نوع ضد یخ ، رسیدگی و... )

618 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

در در 1396/08/20, 11:01:57، meh206 گفته است :

با سلام و احترام

حدود یک سال پیش که هوزینگ ترموستات رو عوض کردم برای تعویض آب رادیاتور، از این آب رادیاتورهای سبز رنگ که در ایساکو میفروشن به همراه ضدیخ خریدم. یک مقداری آب رادیاتور اضافه آمد که نگه داشتم. دیروز رفتم سراغش دیدم در این مایع، ذرات آبی رنگ معلق دیده میشه. البته خدا رو شکر شاهد رسوب در ته ظرف نبودم. بنظرتون این ذرات آبی رنگ برای خودرو ضرری داره؟ 

یه حرکتی که کردم این بود که اومدم با قرار دادن دو دستمال کاغذی در یک قیف نوعی تصفیه آب رادیاتور انجام دادم که ذرات آبی رنگ به دستمالها گیر کرد و رنگ دستمال آبی شد.

عکسهای قبل و بعد عمل را هم قرار دادم. عکسی برچسب برند مایع رادیاتور را دارد قبل از تصفیه است و تصویر بدون برچسب بعد از تصفیه. نظر اساتید چیست؟ 

WP_20171110_002.jpg

WP_20171110_005.jpg

اون ذرات معلق اگه مایع را  که تکون میدید کل مایع شفاف هست افزودنی هستند و اگه تکون میدید کل مایع مثل آب گل میشه و غیر شفاف  رسوب هست و نشانه خرابی. این جور مایع های آماده خیلی کیفیت خوب ندارند. اگه هزینه مهم نیست کوالانت آماده توتال بگیرید و اگه میخواهید کمتر هزینه کنید 2 لیتر یا 3 لیتر ضدیخ را با آب مقطر به حدود 6 لیتر برسونید و بریزید. فقط ضد یخ از یک برند و نوع باشه واگه آلی گرفتید سر ریزش هم باید آلی بگیرید.

ویرایش شده در توسط mehrdadghp
پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام خدمت دوستان می خواستم بپرسم برای اضافه کردن ضد یخ باید چیکار کنم . ینی مستیم بریزم داخل قمقمه و اگه پر هست باید از کدوم قسمت و چه مقدار از آب دااخل قمقمه رو خالی کنیم . و اینکه ضد یخ رو باید با آب ترکیب کنم یا مستقیم همونی که هست بریزم 

با تشکر  از اساتید گرامی 

لینک به ارسال
در 11 دقیقه قبل، mahan127 گفته است :

با سلام خدمت دوستان می خواستم بپرسم برای اضافه کردن ضد یخ باید چیکار کنم . ینی مستیم بریزم داخل قمقمه و اگه پر هست باید از کدوم قسمت و چه مقدار از آب دااخل قمقمه رو خالی کنیم . و اینکه ضد یخ رو باید با آب ترکیب کنم یا مستقیم همونی که هست بریزم 

با تشکر  از اساتید گرامی 

اگر میخای سر ریز کنی خود ضد یخ هم بریزی مشکلی نداره. روی لوله بخاری پیچی هست که کمی باز کنید تا آب داخل قمقمه کمی پایین بره و اون رو ببنید و ضد یخ سر ریز کنید. فقط مراقب باشید آب داخل قمقمه از علامت مینیمم روی اون کمتر نشه.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، mahan127 گفته است :

با تشکر  از اساتید گرامی 

اگر هم ماشینتون از قبل ضدیخ داره، نیازی به اضافه کردن نیست. اما اگر گاهی آب کم کرده و بهش آب اضافه کردید، برای زمستون یک لیتر بگیرید و اضافه کنید کافیه.

اگر هم دو سه سال یا بیشتر آب رادیاتور تعویض نشده، کل مایع رو یک جا تعویض کنید.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

من برای ۲۰۶ ضدیخ توتال لیتری ۹ تومان ریختم راضی ام

برای پراید هم ضدیخ ایساکو محصول شرکت فومن شیمی گرفتم اونم خوبه مشکلی ندارم

فقط حواستون باشه تحت هیچ شرایطی از آب رادیاتور(همین اب رنگی ها) استفاده نکنید که پولتون رو دور میریزید

از اب مقطر استفاده کنید 

لینک به ارسال

سلام دوستان

من کل تاپیک رو خوندم برای سوالم یک جواب واضح ندیدم. ممنون میشم بفرمایید برای 206 با موتور و سرسیلندر آلومینیومی، ضد یخ ارگانیک بهتر است یا ضد یخ غیر ارگانیک. و اگر ارگانیک چه رنگی و چه مارکی؟

البته میدانم ضد یخ ارگانیک طول عمر بیشتری داره، بیشتر منظورم از نظر سازگاری و نگهداری موتور هست.

همچنین من بازار دم دست را گشتم یک مورد ضد یخ قرمزرنگ لیکومولی KFS11 دیدم. روش چیزی بابت ارگانیک بودن ننوشته بود و بیشتر به نظر می رسید ترکیبیه. ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید.

ممنون

لینک به ارسال

دوستان واسه تعویض کامل ضد یخ اگه اب داخل رادیات رو خالی کنیم و همچنین جنت ورودی(خوالی ترموستات)باز هم مایع داخل مجاری و رادیات بخاری و سیلندر و سر سیلندر باقی میمونه.

اگه مجموعه رو بعد از خالی کردن رادیات ببندیم و واسه ۱۰ ثانیه استارت بزنیم باقی مایع خارج میشه؟مشکلی هم که نباید پیش بیاد قاعدتا؟

لینک به ارسال
در 26 دقیقه قبل، yoosefheidari گفته است :

دوستان واسه تعویض کامل ضد یخ اگه اب داخل رادیات رو خالی کنیم و همچنین جنت ورودی(خوالی ترموستات)باز هم مایع داخل مجاری و رادیات بخاری و سیلندر و سر سیلندر باقی میمونه.

اگه مجموعه رو بعد از خالی کردن رادیات ببندیم و واسه ۱۰ ثانیه استارت بزنیم باقی مایع خارج میشه؟مشکلی هم که نباید پیش بیاد قاعدتا؟

لوله های رادیاتور و ترموستات رو که باز کردی، از دهنه قمقمه، فوت محکم کنی آب می زنده بیرون. چند تا استارت هم بزنی باز می زنه بیرون.

اگرم بمونه دیگه اونقدر کمه که قابل توجه نیست.

من همینجوری خالی کردم. البته قبلی شیلنگ مخزن به رادیاتور رو جدا کردم و شیلنگ آب رو گذاشتم تو مخزن و ماشین رو روشن کردم. اینجوری تمام ضدیخ قبلی تخلیه شد. ضدیخ هم فرودو ترک قرمز رنگ ریختم.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، yoosefheidari گفته است :

موتور گرم نباشه این کارو انجام بده

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1396/08/20, 11:01:57، meh206 گفته است :

با سلام و احترام

حدود یک سال پیش که هوزینگ ترموستات رو عوض کردم برای تعویض آب رادیاتور، از این آب رادیاتورهای سبز رنگ که در ایساکو میفروشن به همراه ضدیخ خریدم. یک مقداری آب رادیاتور اضافه آمد که نگه داشتم. دیروز رفتم سراغش دیدم در این مایع، ذرات آبی رنگ معلق دیده میشه. البته خدا رو شکر شاهد رسوب در ته ظرف نبودم. بنظرتون این ذرات آبی رنگ برای خودرو ضرری داره؟ 

یه حرکتی که کردم این بود که اومدم با قرار دادن دو دستمال کاغذی در یک قیف نوعی تصفیه آب رادیاتور انجام دادم که ذرات آبی رنگ به دستمالها گیر کرد و رنگ دستمال آبی شد.

عکسهای قبل و بعد عمل را هم قرار دادم. عکسی برچسب برند مایع رادیاتور را دارد قبل از تصفیه است و تصویر بدون برچسب بعد از تصفیه. نظر اساتید چیست؟ 

WP_20171110_002.jpg

WP_20171110_005.jpg

سلام اینا جالب نیست شما آب مقطر بگیر 6-7 تومن 5 لیتر به صورت 50-50 با ضد یخ بریز و هر 6 ماه عوض کن

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری