233 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام

من فکر میکنم موتور و قطعات داخلی هر چند وقت احتیاج به یه تمیز کاری مناسب دارن حالا قطعات موتور هم شیوه خاص خودش را داره که میخوام دوستان راهنماییم کنن ممنون.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
salam.gifاگه نظر منو بخوایین

میگم که اصلا این کارها رو نمیکنم

یعنی اصلا شستن موتو رو اینا تعطیل

به نظر من هرچقدر روغنی باشه زیر کاپوت اونقدر خوبه.

باعث جلوگیری از پوسیدگی و عمر طولانی میشه.

و در مواقعی که بخوام تمیز کنم و این حرفا

با یه دستمال سر و تهشو هم میارم.

salam.gifعلی جون من فک کنم کاری که می کنی اشتباهه نشنیدی هر چه قدر روی قطعات کامپیوتر گردو خاک بشینه مثل یه پتو عمل می کنه و باعث گرم شدن بیش از حدو خرابی کامپیوتر می شه ماشینم بیچاره اگه گرمش شه که داغون می شه نه تنها عمرش طولانی نمی شه بلکه ماشین ریپ می زنه و داغون می شه . من هر بار می برم بیرون زیر شویی می کنم انکار تو روندن ماشین تاثیر می زاره . ماشین نرم تر می شه (‌البته نظر شخصی من بود علی آقا )hi.gif

سلام

بحث تمیز کردن گرد و خاک با شستن با اب خیلی فرق میکنه

اگه متوجه شده باشین گفتم با دستمال تمیز میکنم اما شستشو هرگز انجام ندادم بنا به دلیلی که گفتم(نظر شخصی البته)

لینک به ارسال

منم با Ali maku عزیز موافقم هرچی به موتور ماشین آب نزنی بهتره !!!

لینک به ارسال

salam.gifدوستای گلم، موتور ماشین هم حتما احتیاج به نظافت داره. منتها باید یه مواردی رو رعایت کنید. به نظر من زیاد تمیز کردنش می تونه مضر باشه. چرا که همه جاش دست نمیره و خواه ناخواه دستتون به سوکتها و قطعات دیگه فشار میاره که ممکنه مشکل ساز بشه. بنابراین از اسپری استفاده کنید بهتره. بدون فشار آوردن شما روی سطوح خودش جرمها رو می کنه. به نظر من هر چند وقت یک بار هم شیلنگ آب رو با فشار کم روی قطعات مختلف (غیر حساس و غیر الکترونیکی) بگیرید و آروم با دست تمیز کنید. حالا اگه یه چند تا قطره آب هم روی ECU یا BSI ریخت سکته نکنید. اما نکته ای که خیلی در مورد شستن موتور مهمه اینه که بعد از شستشو ماشین رو روشن نکنید. من کاملا با نظر دوستمون که گفتند ماشین رو روشن کنید تا گرمای موتور آب داخل سوکتها رو خشک کنه، مخالفم. همیشه یادتون باشه که آب رساناست و همین رسانایی باعث سوختن یا اتصالی قطعات برقی میشه. بنا براین اگه شما یک قطعه برقی یا الکترونیکی رو داخل آب بندازید و بعد بذاریدش تا کاملا خشک بشه، به طوری که هیچ آبی داخلش نمونه، دوباره کار می کنه، به شرطی که جریان الکتریکی یا برقش قطع بوده باشه. مثلا شما در ساعتی رو که باطری نداره باز کنید و داخل آب بندازید و بعد کامل خشکش کنید. حالا باطری رو داخلش بندازید، می بینید که خیلی عالی داره مثل قبلش کار می کنه. پس حتما زمانی داخل کاپوت آب بگیرید که چند ساعت یا (ترجیحا) تا روز بعد نمی خواید ماشین رو روشن کنید. اگه در کاپوت رو باز بگذارید، با دستمال خشکش کنید و حتی آفتاب هم بهش بتابه، همه اینا به زودتر خشک شدن آبهای داخل کاپوت کمک می کنند. چربیهای داخل کاپوت و روی قطعات رو هم تمیز کنید. چون خود این روغن و چربیها کم کم وارد سوکتها، سیم ها و قطعات حساس میشن و نمیذارن خوب کارشونو انجام بدن. اگر هم وجود روغن روی قطعات و موتور خوب بود، لااقل یکی از شرکتهای بزرگ خودروسازی تو دنیا نیم لیتر روغن رو موتور ماشیناش می پاشید، بعد تحویل مشتریاش می داد.

بیایید با توجیه عقلی و منطقی تصمیم بگیریم، نه با (ببخشید) شر و ور هایی که بعضی از مکانیکای بیسواد میگن. مثل اینکه ملت نمیدونن اکتان و اکتان بوستر چیه، بعد به هم پیشنهاد می دن مکمل بریز تا انژکتوراتو شستشو بده...gigglesmile.gif

در مورد بدنه هم، فکر می کنم آب خالی کفایت می کنه. اما اگه خیلی کثیف بود با شامپو بشورید و زود هم روش آب بگیرید و نذارید روی رنگ بمونه. فقط در حدی که کثیفی زیاد رو پاک کنه. بعدشم با لنگی که همه دارن، ماشین رو خشک کنید. فقط طبق گفته دوستان، لای درهای جلو و عقب و کاپوت و صندوق رو هم خشک کنید.

انشالله همیشه ماشینامون تمیز و خوشگل باشن...wink.gif مثل خودمون...Mrgreen.gif

لینک به ارسال

آقا اصلا چه کاری اگرم خیلی دوست داری موتور تمیز باشه با آب نشور چون به درد من مبتلا میشی من با آرامی موتور ماشینمو شستم و خیلی زودم خشک کردم و بعد از 1 روز ecu ماشینم سوخت وقتی بردم درست کنم گفت بخار آب رفته بوده داخل ecu لطفا با دستمال یا با اسپری موتور بشورید وگرنه باید کلی پیاده بشید. این تجربه ای بود که من کردم.

لینک به ارسال

سلام.

اقا شستشوی موتور اونم موتوره جینگیلی مستونه 206 یک اشتباه اساسی و گندس.

البته من کسی رو سراغ دارم که هر 2 الی 3 ماه موتوره ماشین رو میشوره تا حالام هیییییییییییچ طوری نشده.

ولی خوب به اونم میگم کار یه دفعه میشه .....

شستشوی بدنه هم که من میبرم کارواش همیشه ....

لینک به ارسال

تا الان بیش از 50 بار شتستم اینجوری

ypweb3kp1iexw4he3pi_thumb.jpg

لینک به ارسال
تا الان بیش از 50 بار شتستم اینجوری

http://up.vatandownload.com/viewer.php?file=ypweb3kp1iexw4he3pi.jpg

اره خوب منم دیدم که نایلون دور بعضی قسمتها میکشن و میشورن....ولی من به شخصه همچین ریسکی نمیکنم.

لینک به ارسال

من که 206 خودمو هر هفته با تینر روغنی موتورشو میشورم با اینکه مدل ماشین 82 هرکی میبینه فکر میکنه موتور نو روش انداختم-تینر بزنید و 30دقیقه بعد با کارواش بشورید و لذت ببرید

لینک به ارسال

سلام دوستان.من کلا تو کار و بار خودرو وارد نیستم ... بعد اینکه ماشینمو شستم فقط واسه کنجکاوه که آیا قسمت موتور کثیف شده یا نه در کاپوت رو باز کردم و مقداری آب روی قسمت فلزی سمت شاگرد که حالت دندانه دار داره(مثل خنک کننده ی cpu کامپیوتر) که فکر کنم همون ecu باشه ریخته بود یعنی میون دندانه ها جمع شده بود ،یک کم با دستمال خشک کردم اما از ترس اینکه کار بدتر بشه ولش کردم...از دیشب ماشین رو هم روشن نکردم به نظر شما ممکنه مشکلی پیش بیاد؟ممنون میشم زودتر جوابی بدید چونکه هفته است ماشین رو گرفتم و خیلی نگرانم....

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری