227 ارسال در این موضوع قرار دارد

salam.gifاگه نظر منو بخوایین

میگم که اصلا این کارها رو نمیکنم

یعنی اصلا شستن موتو رو اینا تعطیل

به نظر من هرچقدر روغنی باشه زیر کاپوت اونقدر خوبه.

باعث جلوگیری از پوسیدگی و عمر طولانی میشه.

و در مواقعی که بخوام تمیز کنم و این حرفا

با یه دستمال سر و تهشو هم میارم.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

بهتر كه نشوريد ولي اگر در نهايت خوايتيد بشوريد كارهايي كه گقتيد انجام بدهيد و بعد ار ان كل موتور هوا بگيريد و سعي كنيد در خونه بشوريد با فشار كم تا اسيب نرسه

لینک به ارسال

salam.gif

دوستان من 206 تیپ 3 دارم تا حالا بیش از 20 بار موتور رو با اب و کف شستم فکر نکنم چیزی بشه

لینک به ارسال

بنده چند بار موتور رو شستم بعد از مدتی تسمه دینام و غلطکی سفت کن به سر و صدا افتاد و مجبور شدم که با صرف هزینه حدود 60 هزار تومان عوضشون کنم.بنظرم بهترین راه همون اسپری باشه.

لینک به ارسال

دوستان شستن موتور کار درستی نیست مخصوصا 206 با این همه حساسیت من که حداقل دو ماه یکبار موتور رو با دستمال مرطوب تمیز میکنم بعد با دستمال خشک یکباردیگه این کار رو تکرار میکنم

لینک به ارسال
دوستان شستن موتور کار درستی نیست مخصوصا 206 با این همه حساسیت من که حداقل دو ماه یکبار موتور رو با دستمال مرطوب تمیز میکنم بعد با دستمال خشک یکباردیگه این کار رو تکرار میکنم

کاملا درست میگی شما. آقا شستشو نکنید که خیلی خطره.

لینک به ارسال

شستن بدنه خودرو چگونه و در چه زمانی؟

به نظر من بهترین زمان ، زمانیست که شما انرژی کافی رو برای اینکار داشته باشید فراموش نکنید تنظیف پر شتاب خودرو تنها باعث صدمه دیدن رنگ و همچنین دلچسب نبودن نتیجه کار خواهد بود.

ولی حدالامکان سعی کنید قبل از انباشته شدن مقادیر زیادی از گلها و کثافات جاده ای اون رو به حالت اول بازگردونید.

چرا که اضافه شدن لایه های گل بر روی بدنه خودروی شما باعث میشه که آب دیرتر از هر موقعی خشک بشه و این مورد کمک شایانی به پوسیدگی زودتر بدنه خواهد کرد.

به یاد داشته باشید که باران به خودی خودی اسیدیست و باعث خوردگی رنگ میشه و وقتی که بارون رو زمین میریزه مقادیر زیادی از دود ، روغن و دیگر فرآورده های نفتی حاصل از سر ریز خودروها با اون ادغام میشه و به روی خودروی شما پاشیده میشه!

پس در این موارد بایستی هر چه زودتر به پاک کردن بدنه اقدام کرد.

به یاد داشته باشید صمغ درختان، تخم مرغ! و محلولهای روغنی خودرو به خصوص روغن هیدرولیک فرمون یک تهدید جدی برای رنگ محسوب میشن!

شستن بدنه بسته به اینکه چه مقدار از گرد و غبار یا گل بر روی بدنه باشه مقدار کمی متفاوته.

توجه داشته باشید که ریختن آب سرد بر روی بدنه ای که در معرض تابش خورشید قرار داشته یا داره میتونه موجبات ترک خوردن رنگو فراهم کنه.

همچنین شستشوی خودرو لزوما باید با آب سرد انجام بشه در کارواش ها برای تسریع از بین بردن چربیها از آب گرم(گاها کمی پایین تر از جوش!!) بهره گیری میکنن که میتونه در صورت تکرار باعث از بین رفتن کیفیت رنگ بشه.

توجه داشته باشید که شستشو رو حداقل بعد از نیم ساعت از اتمام کارکرد خودرو شروع کنید در غیر اینصورت حتی ممکنه به سیستم ترمز خودرو صدمه زده بشه.

مرحله اول: اگر ذرات خاک و سنگ ریزه روی بدنه قرار داره حداقل 10 دقیقه قبل از شستشوی خودرو باید آغشته به آب بشه که بسته به مقدارش میتونید چندین بار این کارو انجام بدین.

خصوصا توی این فصل (پاییز و زمستون) توصیه میشه که گلگیرهارو حداقل به صورت ماهانه شستشو بدید البته گلگیر بعضی از خودروها رو کارخونه سازنده موم پاشی میکنه که در اینصورت دیرتر دچار پوسیدگی میشه.

مرحله دوم: برای پاک کردن این ذرات ابتدا با یک دستمال(هر چه قدر منافضش ریز تر باشه بهتره) در حالی که شیر آب روی دستمال گرفته شده آروم روی بدنه میکشید ، دقت کنید که همون مرتبه اول کثیفیها باید از بین برن و گرنه بیشتر باید خیس بخورن در غیر اینصورت پاک کردنش میتونه بدنه رو خش دار بکنه.

بعد از هر بار کشیدن دستمال روی سطح بدنه میتونید اونو برای چند ثانیه زیر آب ماساژ بدین تا گل و لای از لابه لاش خارج بشن.

انجام این مرحله میتونه نهایتا زمانی بیش از 15 دقیقه رو از شما صلب کنه.

مرحله سوم: خوب حالا مقداری مایع شوینده رو توی سطل یا محفظه ای که داریم میریزیم و آبو با فشار زیادی روش پمپ میکنیم تا حسابی کف کنه ، توصیه اکید میکنم که فقط و فقط از مواد شوینده مخصوص اینکار بهره گیری کنید ، خیلی ها با آب خالی ماشینو میشورن من حتی دیدم با جارو دستی و روزنامه رو بدنه گلی ماشین میکشن ولی اونایی هم که از پاک کننده ها استفاده ها میکن معمولا از پودر رختشویی استفاده میکنن یا در نهایت مایع ظرفشویی که توصیه میکنم که چنین کاری رو انجام ندید چرا که ذرات پودر رختشویی به صورت کامل تو آب حل نمیشن و با کشیدن بدنه رو خش دار میکنن و مایع ظرفشویی هم که خاصیت پاک کنندگی بالایی داره یک لایه نازک از رنگ ماشینو برای هر بار شستشو بر میداره که نهایتا ماشین و بی رنگ میکنه(سفید)!

برای این مرحله توصیه میکنم از ابرهای اسفنجی بهره گیری کنید (ابرهای اسفنجی برای شستشوی خودرو رو از سوپر مارکتها میتونید تهیه کنید.) این ابرها که معمولا سطح زیادی دارن فقط برای شستن کلی بدنه مناسبن و به درد درزهای بدنه نمیخوره پس برای این کار از دستمال معمولی استفاده کنید.

در این مراحل در نظر داشته باشید:

1) استفاده از دستکش پلاستیکی

2) آب رو با فشار زیاد روی بدنه باز نکنید.

3) اجازه ندید کف روی بدنه خشک بشه.

مرحله چهارم: خوب حالا نوبت آبکشیه از سقف ماشین شروع کنید تا پایین که فک نمیکنم احتیاج به توضیح داشته باشه.

مرحله پنجم: بعد از این آب روی بدنه باید برداشته بشه وگرنه جای قطرات آب رو بدنه میمونه.

برای اینکار نیاز به دستمالی دارید که آبو به خوبی جذب کنه ، برای این منظور دستمالهایی که به عنوان دستمال تنظیف تو پارچه فروشی های سنتی به فروش میرسه از بهترینهاست.

فقط به یاد داشته باشید این دستمالها به دلیل موادی که توش میزنن اول حالت خشکی داره که برای نرم شدنش و قبل از اینکه با بدنه تماس پیدا کنه باید چندین بار شستشو و آب کشی بشه.

دستمالو به نرمی روی بدنه حرکت بدید تا آب روی بدنه کاملا گرفته شه درها ،لای درب موتور و صندوق عقب رو فراموش نکنید برای اینکار از یه دستمال دیگه بهره گیری کنید.

فراموش نکنید که در فضاهای بسته و مرطوب بعد از اینکار راهی برای گردش هوا انجام بدید (مث باز کردن پنجره ها).

ضمنا شستن تایرها با فرچه و زیر شویی خودرو رو فراموش نکنید.

لینک به ارسال

ممنون از توضیحات کاملتون

چون آخر متنتون کلمه " no spam " نبود منم نظرم رو میدمwink.gif

شاید باورش سخت باشه ولی در طول 6 سال خودرو داری حتی یک بار هم ماشینمو با آب و مایعات تمیز کننده نشستم(البته بجز تایرها)

در این مدت فقط با پارچه نخی اقدام به تمیز کردن خودرو کردم و تقریبا هر جمعه این کار رو میکنم(اگه در طول هفته بدنه اون کثیف نشده باشه)

اینم بگم که من معمولا نمیذارم بدنه خودرو خیلی کثیف یا گلی بشه ولی اگر گلی شد بهتره اون قسمت که گل پاشیده با آب شسته بعد به روش زیر تمیز کنید که باعث خط افتادن در بدنه خودرو نشه

طی سه مرحله ماشین مثل عروسک میشه البته باید حوصله زیادی داشته باشیدMrgreen.gif

در دو مرحله اول با دستمال مرطوب(دستمال یزدی یا لنگ خودمون و صد البته چفیهMrgreen.gifاینو تو دوران سربازی بهش پی بردمkhande.gif)کهنه باشه بهتر تمیز میکنه،از قسمت سقف شروع به تمیز کردن بدنه میکنیم و در مرحله آخر باید دستمال مرطوب باشه(نه خشک و نه خیس)تمام بدنه رو دستمال میکشیم،همین

من تمام این مراحل رو در کمتر از 30 دقیقه انجام میدم

مزیت استفاده از این روش اینه که بدنه خودرو کمتر با آب تماس پیدا میکنه و در صرفه جویی مصرف هم کمک میشه

hi.gif

لینک به ارسال

منم معتقدم نبايد موتور شست. بهترين راه اينه نذاري خيلي روغن و گردو خاك روش بشينه كه مجبور بشي به زحمت پاكش كني. من هفته اي 1 بار ميوفتم به جون موتورو تا فيها خالدونشو پاك مينم.

لینک به ارسال
salam.gifاگه نظر منو بخوایین

میگم که اصلا این کارها رو نمیکنم

یعنی اصلا شستن موتو رو اینا تعطیل

به نظر من هرچقدر روغنی باشه زیر کاپوت اونقدر خوبه.

باعث جلوگیری از پوسیدگی و عمر طولانی میشه.

و در مواقعی که بخوام تمیز کنم و این حرفا

با یه دستمال سر و تهشو هم میارم.

salam.gifعلی جون من فک کنم کاری که می کنی اشتباهه نشنیدی هر چه قدر روی قطعات کامپیوتر گردو خاک بشینه مثل یه پتو عمل می کنه و باعث گرم شدن بیش از حدو خرابی کامپیوتر می شه ماشینم بیچاره اگه گرمش شه که داغون می شه نه تنها عمرش طولانی نمی شه بلکه ماشین ریپ می زنه و داغون می شه . من هر بار می برم بیرون زیر شویی می کنم انکار تو روندن ماشین تاثیر می زاره . ماشین نرم تر می شه (‌البته نظر شخصی من بود علی آقا )hi.gif

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری