233 ارسال در این موضوع قرار دارد

در کاپوت را که بالا میدم فضای داخلش فوق العاده کثیف و روغنی شده که چندان خوشایند نیست

حالا سوال من از شما دوستان این هست که اگه بخوام بدم بیرون(کارواش) برام بشورن مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

چه مواردی رو باید رعایت بشه؟ اصلا نیاز به تمیز کردنش هست؟

چون دوست ندارم بعد از شستشو برای موتور و سایر قسمت ها مشکلی پیش بیاد

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوست عزیز

ای کاش پمپ باد می گرفتی از اول تا زیاد اینجوری نشه, شستشو به نظرم اصلا برای 206 کار خوبی نیست

دست کارواشم بدی که معمولا دیدم 206 قبول نمی کنن یا می گن همه چی پای خودت(که طرف پشیمون میشه) , بعدشم اون بنده خدایی که میشوره نمی دونه اون شلنگ پر فشار آب رو با اون همه کف و .......... میریزه و می زنه همه چی رو داغون می کنن ( انگار موتور پیکان یا پراید می شوره)

به نظرم اگه خیلی زیاد شده و حساسی با پمپ باد بیافت به جونش بعد خودت با دستمال و یه مایع شوینده ( اسپری کنی) ریز تمیز کاری کنی اونم که فقط یه جاهایشو جواب میده

لینک به ارسال
در کاپوت را که بالا میدم فضای داخلش فوق العاده کثیف و روغنی شده که چندان خوشایند نیست

حالا سوال من از شما دوستان این هست که اگه بخوام بدم بیرون(کارواش) برام بشورن مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

چه مواردی رو باید رعایت بشه؟ اصلا نیاز به تمیز کردنش هست؟

چون دوست ندارم بعد از شستشو برای موتور و سایر قسمت ها مشکلی پیش بیاد

سلام،

پیشنهاد میکنم نبری بهترین کار میدونی چیه؟

ببین یه روز جمعه قشنگ وقت بزار (اول پنجشنبه قشنگ برو بازار یه کم از این اسپری و نمیدونم محلول و ... پاک کننده بگیر) بیا قشنگ اول روی کل ماشین با شیلنگ یه اب بریز یا تو این ظرف بزرگ ها بریز رو بعد بریز رو ماشین بعد در کاپوت رو باز کن یه ذره اب با محلول پاک کننده شروع کن ارووم روشون رو بکش و بعد با اب فشار خیلی کم روشون اب بکش و تمیزش کن بعد هم دوباره دستمال بکش و بعد یه واکس بزنن و بعد برو سراغ ماشین...

لینک به ارسال

سلام....اصلا ماشین رو تو کارواش با اب نشورید..تجربه خود من بعد از موتور شویی این اتفاقات واسه تیپ 2 مدل 86 افتاد...1.مصرف بالا...2.دود کردن.3.تو دنده 2 ریپ میزد...4.بد روشن میشد......بردمش نمایندگی گفت رطوبت رفته تو سنسور اکسیژنش و باید عوض بشه که با عوض شدنش همه چی حل شد.....به نظر من هفته ای یک بار با دستمال نم دار موتورو تمیز کنین به همین راحتی....این نظر منه..شایدم این اتفاقا فقط برای من افتاد و واسه 206 دیگه ای پیش نیاد..گفتم مطرح کردن صحبتم خالی ار لطف نیست

لینک به ارسال

ممنون از راهنماییتون.

من هم چون شک داشتم و یه مقدار نگران این موضوع بودم گفتم اول با شما دوستان در میون بذارم که مشکلی پیش نیاد

البته من شنیدم تو کارواش با گازوئیل میشورن نه با آب!

لینک به ارسال
سلام....اصلا ماشین رو تو کارواش با اب نشورید..تجربه خود من بعد از موتور شویی این اتفاقات واسه تیپ 2 مدل 86 افتاد...1.مصرف بالا...2.دود کردن.3.تو دنده 2 ریپ میزد...4.بد روشن میشد......بردمش نمایندگی گفت رطوبت رفته تو سنسور اکسیژنش و باید عوض بشه که با عوض شدنش همه چی حل شد.....به نظر من هفته ای یک بار با دستمال نم دار موتورو تمیز کنین به همین راحتی....این نظر منه..شایدم این اتفاقا فقط برای من افتاد و واسه 206 دیگه ای پیش نیاد..گفتم مطرح کردن صحبتم خالی ار لطف نیست

سلام دوست عزیز

کاملا حرفت درسته و خودمونیم خدایی دلی داشتی رفتی دادی دست کارواشwink.gif

لینک به ارسال

سلام

موتور شویی 206 به سبک کارواشها مساویست با خوانده شدن فاتحه موتور و بلوک سیلندر!

شما وقتی موتور داغ رو میبرید کارواش و طرف آب سرد رو با فشار میگیره روش شوک حرارتی ای که ایجاد میشه یه سری ترکهای میکروسکوپی تو بدنه موتور و سرسیلندر ایجاد میکنه. به مرور این ترکها میتونن بزرگتر بشن و هزار تا بلا سر ماشین بیارن. موتور 206 کلا موتور ضد آبی نیست، کارواشها هم به خیال خودشون با گذاشتن یه تکه نایلون روی ECU فکر میکنن که دیگه هر مدلی بشورنش چیزیش نمیشه!

بهترین کار برای تمیز نگه داشتن موتور استفاده از اسپری موتور (هر چند که اون هم بی ضرر نیست!) هستش. اون هم به این صورت که موتور باید کاملا سرد باشه، اسپری رو به محلهای کثیف باید پاشید و از پاشیدنش روی دینام و کمپرسور کولر و هر قسمت الکترونیکی بدون حفاظی هم باید حتما جلوگیری بشه. چند دقیقه که اسپری روی موتور موند باید با آب گرم و بدون هیچ فشاری یه مقدار موتور رو آب کشید و در موتور رو باز گذاشت تا خشک بشه.

لینک به ارسال
ممنون از راهنماییتون.

من هم چون شک داشتم و یه مقدار نگران این موضوع بودم گفتم اول با شما دوستان در میون بذارم که مشکلی پیش نیاد

البته من شنیدم تو کارواش با گازوئیل میشورن نه با آب!

لینک به ارسال

من گازوئیل رو برای زیر شویی شنیدم استفاده می کنن و برای بقیه جاهای ماشین از آب پر فشار و مواد شوینده معمولی

لینک به ارسال

این که رو موتور داغ آب سرد می ریزن که وحشتناکه واقعا, دوست عزیز میشه از مضرات استفاده از اسپری تمیز کننده بگی ؟ ممنون می شم

دوستان ببخشید نقل قول من ظاهرا مشکل داره

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری