mp2006

تاپیک جامع سوالات،مسائل و مشکلات مربوط به خرید، ثبت نام و تحویل

4,167 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام دوستان

این ماشینای صفر همین دیگه کاریش نمیشه کرد من خودمم گرفتم ولی یه خوبی داره اون کپ مزخرف 206 قدیمو نداره من مدل 89 داشتم چند سالیو باهاش ساختم به ای سی یوشم دست نزدم گفتم بیایم درست کنیم بزنه چیز دیگش خراب شه. الان اگه کسی بخاد بفروشه یا باید چند میلیون سرش بزاری بری ماشین چینی بخری که من چنین کاری نمیکنم حالا نظرا متفاوت یا باید بری یه مدل 88 به بالای تمیز پیدا کنی که سخته هر کیم تمیزشو داشته باشه قیمت پرت میده که ارزش نداره تازه یه ماشینی که 5سال ازش گذشته گیریم 100 تا راه رفته باشه خرجای ریز خودشو داره از اگزوزو کاتالیزور بگیر تا کمکو بلبرینگ چرخا و پلوس رادیاتورای آب و بخاری چون تو چند سال جرم میگیره کارایشون پاییین میاد مال بخاری صدا شرشر میده مال جلو هم خوب ابو خنک نمیکنه. 

ماشین صفر نمیگم بی نقص ولی لاقل میدونی چطور روندیش روغن چی ریختی  بوشم خاطره انگیزه :-) 

واسه کسی که قبلشم ماشین ایرانی سوار میشده خوب ولی یکی مثلا النترا یا اکسنت داشته بیاد اینو بشینه فرداش میره میفروشه

ویرایش شده در توسط nestle

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 7 دقیقه قبل، nestle گفته است :

سلام دوستان

این ماشینای صفر همین دیگه کاریش نمیشه کرد من خودمم گرفتم ولی یه خوبی داره اون کپ مزخرف 206 قدیمو نداره من مدل 89 داشتم چند سالیو باهاش ساختم به ای سی یوشم دست نزدم گفتم بیایم درست کنیم بزنه چیز دیگش خراب شه. الان اگه کسی بخاد بفروشه یا باید چند میلیون سرش بزاری بری ماشین چینی بخری که من چنین کاری نمیکنم حالا نظرا متفاوت یا باید بری یه مدل 88 به بالای تمیز پیدا کنی که سخته هر کیم تمیزشو داشته باشه قیمت پرت میده که ارزش نداره تازه یه ماشینی که 5سال ازش گذشته گیریم 100 تا راه رفته باشه خرجای ریز خودشو داره از اگزوزو کاتالیزور بگیر تا کمکو بلبرینگ چرخا و پلوس رادیاتورای آب و بخاری چون تو چند سال جرم میگیره کارایشون پاییین میاد مال بخاری صدا شرشر میده مال جلو هم خوب ابو خنک نمیکنه. 

ماشین صفر نمیگم بی نقص ولی لاقل میدونی چطور روندیش روغن چی ریختی  بوشم خاطره انگیزه :-) 

واسه کسی که قبلشم ماشین ایرانی سوار میشده خوب ولی یکی مثلا النترا یا اکسنت داشته بیاد اینو بشینه فرداش میره میفروشه

سلام داداش حرفات درسته کاملا ولی همه ماجرا نیست من خودم یه تیپ دو 89 خریدم 19 تومن  یه دو سه تومنی خرج رادیاتو واتر پمپو صفحه و کروزو تایپ بیو پخشو روکش صندلی کردم شد اون چیزی که دلم میخواد حالا ماشین صفر باید لا اقل پونزده تومنی میزاشتم رو پولم ماشین صفرم روکش صندلیو دزدگیرو قفل مفل زاپاسو ای سی یو میخواد  غیر از اون ماشین صفر تخفیف بیمه نداره کلی هر سال هزینه بیمشه کسی که پارکینگ نداره بخواد تو کوچه بزاره یا تصادفات تو این شهر شلوغ کلا ریسک ماشین صفر بالاست و با دو لکه رنگ کلی از قیمتش میفته  سوای اون شاید تا شیش ماه یه سال گارانتی داشته باشه ولی همه خرابی ماشین بحث هزینه نیست همینکه ادم بره تا نمایندگیو شلوغیو زمان گذاشتن اخرم نمایندگیها انقدر کیفیت کارهاشون پایینه که خیلیا کارهای جزیی رو اصلا نمیدن دست نمایندگی ماشینهای صفرم که الا ماشالاه پر از ایرادهای ریزو درشت کلا این جواب قطعیت نداره ماشین صفر بهتره یا کارکرده و هر کی باید شرایط خودشو و بودجه شو در نظر بگیره 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 23 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام داداش حرفات درسته کاملا ولی همه ماجرا نیست من خودم یه تیپ دو 89 خریدم 19 تومن  یه دو سه تومنی خرج رادیاتو واتر پمپو صفحه و کروزو تایپ بیو پخشو روکش صندلی کردم شد اون چیزی که دلم میخواد حالا ماشین صفر باید لا اقل پونزده تومنی میزاشتم رو پولم ماشین صفرم روکش صندلیو دزدگیرو قفل مفل زاپاسو ای سی یو میخواد  غیر از اون ماشین صفر تخفیف بیمه نداره کلی هر سال هزینه بیمشه کسی که پارکینگ نداره بخواد تو کوچه بزاره یا تصادفات تو این شهر شلوغ کلا ریسک ماشین صفر بالاست و با دو لکه رنگ کلی از قیمتش میفته  سوای اون شاید تا شیش ماه یه سال گارانتی داشته باشه ولی همه خرابی ماشین بحث هزینه نیست همینکه ادم بره تا نمایندگیو شلوغیو زمان گذاشتن اخرم نمایندگیها انقدر کیفیت کارهاشون پایینه که خیلیا کارهای جزیی رو اصلا نمیدن دست نمایندگی ماشینهای صفرم که الا ماشالاه پر از ایرادهای ریزو درشت کلا این جواب قطعیت نداره ماشین صفر بهتره یا کارکرده و هر کی باید شرایط خودشو و بودجه شو در نظر بگیره 

بله حرف شما هم درسته دو دوتا چارتا باید کرد یکیو انجام داد انشالا وضعیت خودرو درست شه و همه قشر مردم بتونن ماشین خوب سوار شن 

لینک به ارسال

سلام
206 sd در تاریخ 19 مرداد واریز کرده بودم(تحویل20 روزه)

امروز 25 شهریور فاکتور شدش

باتشکر

ویرایش شده در توسط dvb98

لینک به ارسال

من در رابطه با رفع مشکل تاخیر تحویل ماشینم تجربه ای دارم که اینجا با دوستان به اشتراک می‌زارم.

من یک 206 تحویل 30 روزه ثبت‌نام کردم. طبق معمول تاخیر تحویل داشت. 1شنبه 26 شهریور با شماره 096440 تماس گرفتم و درخواست تسریع دادم. گفت جوابش 48 ساعته می‌یاد. 3شنبه تماس گرفتم گفت هنوز جوابش نیومده. خنده‌دار اینجا بود که خود درخواست تسریع، تاخیر داشت.

به پیشنهاد یکی از دوستان امروز صبح (29شهریور) به معاونت بازاریابی و فروش ایران خودرو در اتوبان فتح (معروف به درب شماره 16) مراجعه کردم. بعد از ورود به محوطه، ساختمون روبرو رو وارد شدم و با پیگری خط نارنجی به امور تعهدات (یا یه همچین اسمی) رسیدم. از دستگاه نوبت گرفتم (دکمه شماره ۱) و به باجه اعلام شده مراجعه کردم. مسئول مربوطه یک کپی از قرارداد و کارت ملی خواست که از داخل همون ساختمون تهیه کردم و بهش دادم. گفت برو امروز فاکتور می‌شه. تو قیافش نشونی از شوخی ندیدم، اما حس کردم داره شوخی می‌کنه و طعنه می‌زنه.

تو راه برگشت به محل کارم بودم که پیامک اومد ماشین فاکتور شده و برای احراز سکونت به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنم. از تعجب شاخ در آوردم.

برای مراجعه به اونجا این رو در نظر داشته باشید ماشین باید از تاریخ تحویلش گذشته باشه. وگرنه گمون نکنم کاری براتون انجام بدن.

گفتم این تجربه رو با دوستان به اشتراک بزارم. شاید مشکل کسی حل شد.

لینک به ارسال
در در 1396/05/30, 10:07:06، s115rz گفته است :

سلام دوستان.

من 19 امرداد از طریق لیزینگ ایرانیان طرح چکی یک 206 تیپ2 با موعد تحویل 30 روز کاری خریدم. از دیروز در مرحله «آماده برای صدور فاکتور» هست. ضمنا این رو هم بگم طرف قرارداد من خود ایران خودرو هست و نه لیزینگ ایرانیان و مسئول ثبت نام هم بهم گفت ماشین تو پارکینگ ایران خودرو تحویلت می شه و نه اینجا.

مساله ای که من دارم اینه که من شناسنامه ام مشهد هست ولی از سال 82 ساکن تهرانم. وقتی ثبت نام کردم مسئول لیزینگ گفت هرچه زودتر برای احراز سکونتت برو اقدام کن. الان من چند تا سوال دارم. ممنون می شم کسی که اطلاعات دقیق و به روز داره من رو راهنمایی کنه.

1- با توجه به اینکه هنوز ماشین فاکتور نشده و سند نداره و هیچی معلوم نیست برم مراکز تعویض پلاک چی بگم؟ نمی گن اصلا تو کی هستی؟ چون این اولین پلاک من هست و طبیعتا هیچ سابقه ای از من اونجا وجود نداره.

2- در سایت راهور از دفترچه تامین اجتماعی معتبر به عنوان یکی از مدارک احراز هویت نام برده شده. می خوام ببینم کسی از این طریق احراز هویتش رو تونسته انجام بده؟ من قولنامه رسمی و سند و سایر مدارک رو برای احراز هویت ندارم و نمی خوام پول بنگاه بدم برای گرفتن قولنامه.

3- بهترین مرکز پلاک کجا هست؟ منظورم جایی هست که خلوت تر باشه و ضمنا سخت گیری کمتری داشته باشند؟

در در 1396/05/31, 11:21:24، s115rz گفته است :

ممنون از پاسخ شما.

نکته بعدی اینکه با توجه به اینکه ماشین حتی هنوز فاکتور نشده و هنوز هیچ مدرکی از من تو تعویض پلاک نیست، رفتنم فایده داره؟ چون باید مرخصی بگیرم و نمی خوام الکی بلند شم برم اونجا.

پیرو سوالاتی که قبلا پرسیده بودم، خواستم تجربم رو در اختیار کسانی که در اینده مشکلی شبیه به من  دارن و راهنمایی لازم دارن بزارم.

همونطور که قبلا گفتم من برای مبحث احراز هویت خیلی سوال داشتم. من تهران ساکنم. ولی شناسنامم مشهده. از طرفی جایی که ساکن هستم چون آشنا هست یه قولنامه دستی بین خودمون نوشتیم و لذا کدرهگیری و اینجور چیزا ندارم. از طرفی قبض‌ها هم به نام مالک فعلی نیست و حتی اگر قولنامه هم می‌نوشتیم تو بنگاه ( و پرداخت کلی هزینه به نگاه) بازم به درد نمی‌خورد. از طرفی حضرات مراکز پلاک قبض تلفن رو هم قبول نمی‌کنن و باید حتما قبض برق یا گاز یا اب باشه. عملا همه راه‌ها به روم بسته بود. خیلی تو اینترنت جستجو کردم ولی مطلب خاصی پیدا نکردم.

*** اگر نمی‌خواین همه جزئیات متن رو بخونین و جواب سریع می‌خواین فقط قسمت‌های بولد شده رو بخونید. ***

سوال اول من این بود که چون هنوز سندی به نام من صادر نشده پس تو مراکز تعویض پلاک هیچ نام و نشونی از من نیست. به خصوص که من پلاک اولم بود. آیا باید تا زمان صدور سند و ارسال مدارکم به مراکز تعویض پلام صبر کنم یا نه؟ جواب: برای احراز سکونت احتیاجی به وجود سوابق نیست. کافیه با مدارک مورد نیاز و کارت شناسایی (شامل کارت ملی و شناسنامه) اقدام کنید. احراز سکونت براتون انجام می‌شه.
سوال اساسی‌تر این بود که برای افرادی که مثه من سند یا اجاره‌نامه و قبض به نام ندارند چکار باید بکنند؟ پس از جستجو در سایت راهور ناجا و موسسه راهگشا به بند «دفترچه تامین اجتماعی معتبر» رسیدم. طبیعتا اون دفترچه نشون می‌ده شما ساکن تهران هستید و می‌تونید پلاک رو هم از تهران بگیرید.
خلاصه با دفترچه‌های تامین‌اجتماعی قدیمیم (از سال 83) و جدیده و یک گواهی اشتغال به کار از شرکت و قبوض برق و تلفن و عوارض شهرداری راهی مرکز تعویض پلاک چیتگر شدم. صبح زود بود و خلوت بود. جایی برای نوبت گرفتن نبود و یک راست رفتم سراغ باجه مربوطه. یه خانم عجول و بی‌حوصله گفت دفترچه مقبول نیست. گفتم تو سایت راهور نوشته قبوله. گفت ما به سایت کار نداریم. روی بنر جلوی در نوشتیم مدارک مورد نیاز رو. به بنر مراجعه کردم و اونجا هم دفترچه نوشته شده بود. برگشتم و گفتم روی بنر هم نوشته. گفت اون قدیمیه. روی بنر انتهای سالن جدیدش رو نوشتیم. به انتهای سالن رفتم. دقیقا همون بنر بود. فقط خودشون با ماژیک جلوی دفترچه تامین اجتماعی نوشته بودن (به علاوه قبض گاز یا برق یا آب) برگشتم گفتم قبض هم دارم. گفت باید به نامتون باشم. گفتم روی بنر ننوشته. خلاصه بحث بالا گرفت و گفتم رئیستون کیه و اون گفت رئیسمون اینجا نیست و شهرک آزمایشه و کلی جر و بحث. بهش گفتم روی برگه برام بنویس کارم رو انجام نمی‌دی. گفت نمی‌نویسم. گفتم اگر کارت قانونیه باید بنویسی. گفت نمی‌نویسم. منم گفتم می‌رم ازت شکایت می‌کنم. خلاصه با اعصاب خردی اومدم بیرون. از اونجایی که مرکز میثم همون نزدیکی بود گفتم برم میثم و اگر اونجا هم انجام ندادن بعد برم برای شکایت و دعوا. رفتم مرکز میثم. تر و تمیزتر. دستگاه نوبت داشت و نوبت گرفتم. و بعد به باجه مراجعه کردم. یه دختر جوون اونجا بود. مدارک رو خواست. تحویلش دادم. کمی من و من کرد و گفت اجاره نامه باید داشته باشید. گفتم ندارم. گفت باید معرفی‌نامه از محل کار داشته باشید گفتم دارم و تحویلش دادم. قبض برق خواست که اون رو هم دادم. کمی با همکاراش مشورت کرد و بعد از مدارک کپی گرفت و کار احراز سکونت به همین سادگی انجام شد. 10 تومن هزینه احراز سکونت بود که کارت کشید.
نتیجه: مرکز چیتگر به دلیل نزدیک‌تر بودن (کیلومتر 11 جاده مخصوص) گویا شلوغتره و سعی می‌کنن از زیر کار در برن. اما مرکز میثم (کیلومتر 17 - بلوار داروپخش) خلوت تره. منظم‌تره و کارمندای باادب‌تر و کاری‌تری داره. آخرش هم من نفهمیدم کدوم یکی قوانین رو درست رعایت کرد. الان هم دیگه حوصله پیگیری و شکایت از کارمند مرکز چیتگر رو ندارم.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام

میخواستم بدونم تنظیم موتور، آچارکشی و میزان فرمان  هزینه اش جزو گارانتی هست یا باید جدا بدیم؟؟

سرویس 10 هزارتا

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری