<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

136 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام عزیزان

آقا اینایی که درباره فرمون و سفتی و نرمیش نوشته بودید خوندم همه رو

فقط یه چند تا نکته هست بنظرم میاد که بگم بد نباشه

1- نیروی مکانیکی وارد شده به انتهای سیبک توی خودرو 206 به مقدار 10 درصد بیشتر از 405 هستش و اینکه میگید فرمون 405 نرمتره یه مقدار غیر واقعی هست و مربوط میشه به حس و حال و نسبی بودن احساستون

2- کلا نیروی وارده به انتهای سیبک توی فرمون 206 بطور 100 درصد تست میشه و باید تو رنج خاص باشه در غیر اینصورت لقی یوکش باید دوباره تنظیم بشه و مجددا تست بشه ولی 405 تست 100 درصد نداره بنابر این نمیشه گفت فرمون 405 نرمتره یا سفت تر و باز هم این برمیگرده به نسبیت و حستون

3- اینایی که بالا گفتم درباره فرمون صفر کیلومتر صدق میکنه و فرمونی که یه مدت کار کرده باشه بسته به اینکه چطوری کار کرده باشه میتونه کمی نرمتر یا کمی سفت تر باشه

4- همه این داستانهایی که تعریف کردم براتون یه محدوده تلرانس داره ولی واقعا این محدوده تلرانسش خیلی بسته هست و در واقع نمیشه گفت بشرط سلامت جعبه فرمون از این ماشین به ماشین دیگه یکی نرمتر هست یا سفت تر

5- اگه احساس شما روی غربیلک فرمون ماشین خودتون با ماشین دیگه بطور چشمگیری متفاوته باید روغن، پمپ هیدرولیک، سیبکها حتی لاستیکها و جلوبندی و نهایتا جعبه فرمون رو کنترل کنید یکی یکی اگر نیست انگشت توی چشمش نکنید

6- مقدار لقی یوک ( یا همون قطعه زین اسبی شکل سفت کننده فرمون) رو با دست نمیشه تنظیم کرد و دستگاه میخواد بنظرم بهتره بهش دست نزنید!

7- درمورد قدیمی و جدید بودن جعبه فرمون با توجه به اینکه تو سالهای گذشته تستهای اون کمتر نشده و در بعضی موارد بیشتر هم شده بی انصافیه که بگید کیفیت محصول پایین اومده و براش مدارک و مستندات هست!

همین الان جعبه فرمونی که روی 206 و 405 بسته میشه توی آزمایشگاه پژو تست شده و نتایج تستهاش بدتر که نبوده هیچ، سر به سر هم نبوده و بهتر بوده، تاییدیه PSA رو هم درست قبل از مرحله آخر تحریمها که نماینده فرمون پژو از ایران رفت گرفته.

ولی در کل بنظر من اگر این سفتی فرمون تو همون حسی که دارید خیلی ناچیزه باهاش کنار بیاید و دستکاری نکنید الکی طفل معصوم رو

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
104.gif104.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/104.gif' alt='URL>'>با سلام // بسیار عالی و شیوا وکامل بود104.gif104.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/104.gif' alt='URL>'>YaKhoda.gifYaKhoda.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/YaKhoda.gif' alt='URL>'>

لینک به ارسال

سلام دوستان

دامادمون 111sx داره .فرمونش خییییییییییییییییییییییییییییییییلیییییییییییییییییییییییییییییی نرمه !!!!!!!!!!!!!!

اما وی 8 ما نصف اون هم نرمی نداره؟

طبیعیه؟

لینک به ارسال

سلام به تمامی دوستان راستش من ماشینمو حدود 2 سالیه که دارم تیپ 5 مدل 85 همون موقه به علت نشتی از شیر فرمون اونو عوض کردم البته فقط شیر فرمون با مارک SFR و تا به امروز مشکلی نداشتم یه روز پشت فرمون یه تیپ 2 مدل87 و تیپ 3 مدل 89 تیپ 5 مدل 88 فرمون هر سه تا شون به یکجور بودن ولی فرمون من خیلی خیلی نسبت به اونا نرم بوده تیپ 5 مدل88 موقع گارانتی پمپ هیدرولیک و شیر فرمان رو کامل عوض کرده بود ولی راضی کننده نبود من شیر فرمونو 130/000 تومن خریدم 25/000 هم اجرت دادم روغن هم توتال امارات که عکس دنده اتومات داره 12/000تومن فقط تنها موردی که داره زمستون تو هوای سرد اگه صبح بخوای ماشین رو روشن کنی حدود 20 تا 40 ثانیه باید صبر کنی تا فرمون نرم بشه و تا اخر شب همون طور نرم باقی میمونه یا بعد از روشن کردن در صبح فرمون رو یه دور کامل بچرخونی تا نرم بشه

لینک به ارسال

سلام دوستان

دامادمون 111sx داره .فرمونش خییییییییییییییییییییییییییییییییلیییییییییییییییییییییییییییییی نرمه !!!!!!!!!!!!!!

اما وی 8 ما نصف اون هم نرمی نداره؟

طبیعیه؟

داداشم اصلا طبیعی نیست اینطور که شما میگین !!

چون خودم 111sx دارم !! نصف فرمون ef7 پدرم هم نمیشه !!

در کل میگم ماشین های ایران خودرو که جدید بودند رو سوار شدم بسیار نرم بود فرمونشون مثل : 206 type 5 ، یا همین سمند بابام ، 405 با موتور tu5 !!

خیلی عالی بودند !

پس نتیجه میگیریم ماشین شما یه مشکلی داره !

البته اینم بگم من رینگ و لاستیک زدم ولی یکمی از حالت اولیه سفت تر شد !

لینک به ارسال

سلام عزیزان

آقا اینایی که درباره فرمون و سفتی و نرمیش نوشته بودید خوندم همه رو

فقط یه چند تا نکته هست بنظرم میاد که بگم بد نباشه

1- نیروی مکانیکی وارد شده به انتهای سیبک توی خودرو 206 به مقدار 10 درصد بیشتر از 405 هستش و اینکه میگید فرمون 405 نرمتره یه مقدار غیر واقعی هست و مربوط میشه به حس و حال و نسبی بودن احساستون

2- کلا نیروی وارده به انتهای سیبک توی فرمون 206 بطور 100 درصد تست میشه و باید تو رنج خاص باشه در غیر اینصورت لقی یوکش باید دوباره تنظیم بشه و مجددا تست بشه ولی 405 تست 100 درصد نداره بنابر این نمیشه گفت فرمون 405 نرمتره یا سفت تر و باز هم این برمیگرده به نسبیت و حستون

3- اینایی که بالا گفتم درباره فرمون صفر کیلومتر صدق میکنه و فرمونی که یه مدت کار کرده باشه بسته به اینکه چطوری کار کرده باشه میتونه کمی نرمتر یا کمی سفت تر باشه

4- همه این داستانهایی که تعریف کردم براتون یه محدوده تلرانس داره ولی واقعا این محدوده تلرانسش خیلی بسته هست و در واقع نمیشه گفت بشرط سلامت جعبه فرمون از این ماشین به ماشین دیگه یکی نرمتر هست یا سفت تر

5- اگه احساس شما روی غربیلک فرمون ماشین خودتون با ماشین دیگه بطور چشمگیری متفاوته باید روغن، پمپ هیدرولیک، سیبکها حتی لاستیکها و جلوبندی و نهایتا جعبه فرمون رو کنترل کنید یکی یکی اگر نیست انگشت توی چشمش نکنید

6- مقدار لقی یوک ( یا همون قطعه زین اسبی شکل سفت کننده فرمون) رو با دست نمیشه تنظیم کرد و دستگاه میخواد بنظرم بهتره بهش دست نزنید!

7- درمورد قدیمی و جدید بودن جعبه فرمون با توجه به اینکه تو سالهای گذشته تستهای اون کمتر نشده و در بعضی موارد بیشتر هم شده بی انصافیه که بگید کیفیت محصول پایین اومده و براش مدارک و مستندات هست!

همین الان جعبه فرمونی که روی 206 و 405 بسته میشه توی آزمایشگاه پژو تست شده و نتایج تستهاش بدتر که نبوده هیچ، سر به سر هم نبوده و بهتر بوده، تاییدیه PSA رو هم درست قبل از مرحله آخر تحریمها که نماینده فرمون پژو از ایران رفت گرفته.

ولی در کل بنظر من اگر این سفتی فرمون تو همون حسی که دارید خیلی ناچیزه باهاش کنار بیاید و دستکاری نکنید الکی طفل معصوم رو

تمامیه مطالبی که این دوست عزیز نوشتن درسته و ریشه علمی داره

اماtavajoh.giftavajoh.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/tavajoh.gif' alt='URL>'>

یه ماشینی که صبح سرد شما روشن میکنید و حرکت میکنید و از نرمی فرمونش لذت میبری و بعد از 2 ساعت یا کمتر فرمون سفت میشه دیگه جای بحث داره و از قوانین دوستمون پیروی نمیکنه .

این که دوستان میگن ماشین داغ میشه فرمون سفت میشه حقیقت داره و من هم با این مشکل دستو پنجه نرم کردم تا یه جورای کم هزینه درستش کردم حالا میگم دوستان اگه خواستن امتحان کنند و بگن برا من که جواب داد.

اولا قطعات بی کیفیت ایران فرقون

بعد برن تعویض روغنی که ساکشن داره بدید روغن هیدرولیکو بکشن یه روغن خارجی ارجینال با استاندارد هیدرولیک خودرو بخرید بریزید تو هیدرولیک بهد برید یه چنتا دور بزنید با فرمو ن زیاد کار کنید دوره 2 فرمون کامل بعد بیاید تا میتونه روغنو ساکشن کنه و روغنو دوباره پر کنید ولی تا کجا دقت کنید .YaKhoda.gifYaKhoda.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/YaKhoda.gif' alt='URL>'>

اگه ببینید رو گیج دره هیدرولیک 3 تا نشانه داره add -C-H و خوشبختانه این علایم نشون میده که اون مهندس فرانسوی یا هر جایی خوب میدونسته که راندمان این قطعه متفاوته 104.gif104.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/104.gif' alt='URL>'> و این شل شدن سفت شدن با گرما انگولک دوستان خوبمون در ایرا ن فرقونه و گرنه مثل منبع آب میزد max min حالا بزارید ماشی روی یه زمین مسطح یه روز خنک بشه با سرنگ روغنو بکشید تا یه ذره کمتر از c یعنی اگه از c تا Add رو 4 قسمت کنیم 1/4 کمتر از c و دوره ای چک کنید که خدایی نکرده اگه نشتی داشتید پمپتون نسوزه و گرنه که هیچی.

حالا این علایم چیه:

c=cool

h=hot

add=اضافه کنید .

یعنی اگه رو c ست کنید داغ که میشه میاد میرسه به h یا کمتر که نباید از h. بیشتر بشه.

و در آخر هم یه عایق های هست ماله لوله سوپر پایپه که فویلو ابر داره برای عایق بندی آبه گرم به کار میره یه متر بخرید شیک ببندید دوره لولهاش که از جلو موتورو اگزوز رد میشه

. دوستان تمامی مسولیت این کارا با خودتونه و بمن هیچ ربطی نداره . منبعش هم صرفا خودم بودم پس کپی نیست و کپی رایتشم ازاده

امتحان کردم جواب گرفتم اگه جواب گرفتید دعا کنید اگرم نگرفتید بببخشید دیگه به بزرگی خودتون.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام من تا فرمونمو میچرخونم یه صدای ووووو میده ایا طبیعی هست؟

لینک به ارسال

سلام من تا فرمونمو میچرخونم یه صدای ووووو میده ایا طبیعی هست؟

اون صدای پمپ هستش و عادیه!

لینک به ارسال

فک کنم صدای پمپ فش فش باشه

لینک به ارسال

با سلام خدمت دوستان من چند روز تو سایت عضو شدم میخواستم ببینم تو پژو های جدید تغییر کرده که فرمونشون انقدر نرم شده؟آیا پمپ هیدرولیک عوض شده یا روی جعبه فرمون تغییری دادن؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری