<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

137 ارسال در این موضوع قرار دارد

ماشین من مدل 84 هستش. از اول فرمون خوبی داشت صدا یا زوزه هم نداشت

الان یعد از 7 سال هنوزم بیصداست ولی متاسفانه به طرز واضحی سفت شده

با این حال ترجیح میدم دستکاریش نکنم چون خیلی هارو دیدم که دست خودشونو الکی الکی بند کردن

ولی شنیدم( فقط شنیدم) هیدرولیک فرمون هم هوا میگیره و با هواگیری مشکل سفتی فرمون حل میشه

سواریک 206 دیگه مدل بالا شویدوفرق آن باخودروی شماراچک کنید

ببینید خودروی شمابرم تراست یاخودروی دومی بعد تصمیم گیری کنید

دروصورتی که خودروی دومی نرم تراست میتوانسد باتعویض پمپ شما هم

به همان اندازه فرمان نرمی داشته باشید

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

این کار رو کردم و فرقش برام کاملا مشخص بود

مسئله اینه که الان شمع اصلی هم گیر نمیاد چه برسه به پمپ!

ترجیح میدم باش بسازم!!

فقط در مورد هواگیری شک داشتم که اصلا این کار مبنایی داره یا فقط حرفه و اگر شدنیه و تاثیر داره امتحان کنم

لینک به ارسال

این کار رو کردم و فرقش برام کاملا مشخص بود

مسئله اینه که الان شمع اصلی هم گیر نمیاد چه برسه به پمپ!

ترجیح میدم باش بسازم!!

فقط در مورد هواگیری شک داشتم که اصلا این کار مبنایی داره یا فقط حرفه و اگر شدنیه و تاثیر داره امتحان کنم

میتوانید چک کنید که سیستم هوادارد یاخیربعدازچنددقیقه رانندگی درب مخزن مربوطه رابازکنید ببینیددرون

روغن حبابهای ریزی وجوددارد یاخیراگرنداشت که سیستم هواگیری لازم نداردواگرداشت اول میبایست دلیل

هواکشیدن مشخص وعیب یابی کنید

لینک به ارسال

شما مشکل سفت بودن دارین من مشکل زیاد نرم بودن...

405 موتور 206 دارم که به دلیل اینکه سیستم فرمون 405 نیم هیدرولیکه مثل 206 بعد از نصب موتور 206 روی اتاق 405 فرمونش تمام هیدرولیک کردن در حالت ثابت با انگشت کوچیکتون با کوچکترین فشار میچرخه!!!

این مسئله باعث این میشه سرعت بیش از 140 الی 150 تا دیگه جرات شو نداری بری هر قدر هم مرد باشی بازم نمیری واقعا میترسی....وحشتناک میشه توی این سرعتا...

مشکل بزرگش همینه هر کی نشسته همینو میگه...چه کار کنم سفت شه؟

لینک به ارسال

شما مشکل سفت بودن دارین من مشکل زیاد نرم بودن...

405 موتور 206 دارم که به دلیل اینکه سیستم فرمون 405 نیم هیدرولیکه مثل 206 بعد از نصب موتور 206 روی اتاق 405 فرمونش تمام هیدرولیک کردن در حالت ثابت با انگشت کوچیکتون با کوچکترین فشار میچرخه!!!

این مسئله باعث این میشه سرعت بیش از 140 الی 150 تا دیگه جرات شو نداری بری هر قدر هم مرد باشی بازم نمیری واقعا میترسی....وحشتناک میشه توی این سرعتا...

مشکل بزرگش همینه هر کی نشسته همینو میگه...چه کار کنم سفت شه؟

برای شما راحت با کم کردن فشارروغن ازپمپ هیدرولیک مشکل حل خواهدشد

بدین شکل که

به مکانیک بگید لوله فشارپمپ هیدرولیک رابازکنه وروی پمپ یک فنرفشارشکن هست آن

فنررابانمونه کمی نرم ترتعویض کنید فشارپمپ پایین خواهدآمدعمرآن بیشترخواهدشد

وهم اینکه کمی فرمان صفترخواهدشد

اگرمیتونید ازپشت پمپ ولوله فشارعکس قراردهیدتابتوانم بهتر راهنمایی کنم

لینک به ارسال

سلام دوستان چرا اینقدر فرمون 206 سفت مگه هیدرولیک نیست

فرمون 405 و پراید هیدرولیک از فرمون 206 نرم تر

نمیشه فرمونشا مصل فرومون ریو نرم کرد؟

روغن هیدرولیک فرانسوی موثر نیست؟

لطفا راهنمایی کنید...

لینک به ارسال

لطفا راهنمایی کنید...

نرم خرش ک میشه کرد!

ولی توی سرعت بالا خطرناکه همون بهتر که ی مقدار سفت باشه!!!

لینک به ارسال

سیستم فرمان بنز که شما مد نظرتون هست الکتریکی هست . ولی سیستم فرمان 206 هیدرولیکیه . طبیعتا میزان فرمان پذیری در خودرو 206 با توجه به سطح فنی خودرو در همین حد است .

اگه الکتریکی باشه تو حالت خاموش کارنمی کنه

لینک به ارسال

لطفا راهنمایی کنید...

من 206 های جدید رو که سوار میشم فوق العاده فرمون سفتی دارن. بخصوص تیپ 2 و 3 که فکر میکنم سیستمشون با سیستم هیدرولیک تیپ 5 متفاوته. بنظر من اگه یه 206 اصیل مثل تیپ 1 سوار بشی نظرت در مورد هیدرولیک 206 عوض میشه.

لینک به ارسال

سلام عزیزان

آقا اینایی که درباره فرمون و سفتی و نرمیش نوشته بودید خوندم همه رو

فقط یه چند تا نکته هست بنظرم میاد که بگم بد نباشه

1- نیروی مکانیکی وارد شده به انتهای سیبک توی خودرو 206 به مقدار 10 درصد بیشتر از 405 هستش و اینکه میگید فرمون 405 نرمتره یه مقدار غیر واقعی هست و مربوط میشه به حس و حال و نسبی بودن احساستون

2- کلا نیروی وارده به انتهای سیبک توی فرمون 206 بطور 100 درصد تست میشه و باید تو رنج خاص باشه در غیر اینصورت لقی یوکش باید دوباره تنظیم بشه و مجددا تست بشه ولی 405 تست 100 درصد نداره بنابر این نمیشه گفت فرمون 405 نرمتره یا سفت تر و باز هم این برمیگرده به نسبیت و حستون

3- اینایی که بالا گفتم درباره فرمون صفر کیلومتر صدق میکنه و فرمونی که یه مدت کار کرده باشه بسته به اینکه چطوری کار کرده باشه میتونه کمی نرمتر یا کمی سفت تر باشه

4- همه این داستانهایی که تعریف کردم براتون یه محدوده تلرانس داره ولی واقعا این محدوده تلرانسش خیلی بسته هست و در واقع نمیشه گفت بشرط سلامت جعبه فرمون از این ماشین به ماشین دیگه یکی نرمتر هست یا سفت تر

5- اگه احساس شما روی غربیلک فرمون ماشین خودتون با ماشین دیگه بطور چشمگیری متفاوته باید روغن، پمپ هیدرولیک، سیبکها حتی لاستیکها و جلوبندی و نهایتا جعبه فرمون رو کنترل کنید یکی یکی اگر نیست انگشت توی چشمش نکنید

6- مقدار لقی یوک ( یا همون قطعه زین اسبی شکل سفت کننده فرمون) رو با دست نمیشه تنظیم کرد و دستگاه میخواد بنظرم بهتره بهش دست نزنید!

7- درمورد قدیمی و جدید بودن جعبه فرمون با توجه به اینکه تو سالهای گذشته تستهای اون کمتر نشده و در بعضی موارد بیشتر هم شده بی انصافیه که بگید کیفیت محصول پایین اومده و براش مدارک و مستندات هست!

همین الان جعبه فرمونی که روی 206 و 405 بسته میشه توی آزمایشگاه پژو تست شده و نتایج تستهاش بدتر که نبوده هیچ، سر به سر هم نبوده و بهتر بوده، تاییدیه PSA رو هم درست قبل از مرحله آخر تحریمها که نماینده فرمون پژو از ایران رفت گرفته.

ولی در کل بنظر من اگر این سفتی فرمون تو همون حسی که دارید خیلی ناچیزه باهاش کنار بیاید و دستکاری نکنید الکی طفل معصوم رو

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری