Rouzbeh

دمای موتور، جوش آوردن، ترموستات و مباحث مربوط به دمای آب 206

4,297 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 2 ساعت قبل، STG44 گفته است :

پس یعنی به صاحب مغازه بگم ترموستات پلاستیکی برای تیپ 2 میخوام؟ هوزینگ و ترموستات با هم هستن؟ یا باید جدا بخرم؟

سلام
واسه تیپ 2 ترموستات 89 درجه میخواین  همون تیپ 2 یی (که علی جان گفت)
هوزینگ تیپ 2 هم دو مدل داره فلزی و پلاستیکی که(برخلاف تیپ 5 ) هر دوشون یکی هستن و فقط جنسشون فرق داره

تیپ 2 کلا ترموستاتش جدا هست و هوزینگش هم جدا

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان یه سوال دارم خیلی محمه برام لطفا هر کی اطمینان داره جواب بده

تیپ دوهای 91 به پایین کیلومترهایی که دست نخورده و فابریک کارخونس وقتی فن کند روشن میشد عقربه امپر روی کجا وای میسه؟ منظورم درجش نیست مثلا بگید درست روی وسط یعنی 90 که باشه روشن میشه یا کمی بالاتر از وسط یا نیم خونه یا یه خط کامل بالای وسط؟

لینک به ارسال
در 15 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

9pdh_img_20170624_105401%5B1%5D.jpg

این ترموستاتی بود که روی ماشین من بود تو این چند ماه رادیات انقدر کیپ بود که دما حتی تو سرپایینیا انقدری پایین نمیومد که شک کنم خودم حدس میزنم چون رادیات کیپ بود صاحاب قبلی به مشورت این مکانیکا رفته ترموستات 74 بسته دیده مشکلش حل نشده کلا ترموستاتو به شکلی مبتکرانه یه سره کرده من تو این دو سه ماهی که ماشین دستمه اکثرا شبها سوار ماشین میشدم که خنک بود و ترافیکم نبود ولی ادمیکه ماشین دست دوم میخره واقعا باید همه چیشو چک کنه یهو از این ابتکارها نکرده باشن:grin:

یا خدا یسره کرده مگه پیکانه [ajab]

لینک به ارسال
در در 1396/04/02, 21:29:36، aidin1384 گفته است :

دوستان عوض کردم چقدرم راحته فعلا فقط اب معمولی ریختم تا ببینم نشتی نداشته باشه والا نشستم تعدا پره هارو شمردم دیدم اندازه پره ها خودمه و اندازه ام یکی بود یه جورایی نا امید شدم وقتی گذاشتم ولی بقل هم دیدم قطر این جدیده دو برابره برا خودمه بعد ترموستاتو وا کردم حرفی ندارم عکسشو براتون میزارم یعنی بعد اینکه رادیاتو انداختم حدود چند دقیقه طول کشید تا ترموستات عمل کرد و لوله ترموستات وا شد ولی هر کاری میکردم امپر اصلا به 98 نمیرسید که فن روشن شه رادیات قبلی نهایت ده دقیقه فن روشن میشد دیگه ام یکسره روشن بود که نشان از کیپ شدنش بود حتی تو سرازیریم با اینکه ماشین ترموستات نداشت زیاد امپر پایین نمیومد که نشاندهنده خرابی رادیات بود 

http://uupload.ir/files/xa8p_img_20170623_201142[1].jpg

http://uupload.ir/files/7o1x_img_20170623_201005[1].jpg

دوستان عوض کردم چقدرم راحته فعلا فقط اب معمولی ریختم تا ببینم نشتی نداشته باشه والا نشستم تعدا پره هارو شمردم دیدم اندازه پره ها خودمه و اندازه ام یکی بود یه جورایی نا امید شدم وقتی گذاشتم ولی بقل هم دیدم قطر این جدیده دو برابره برا خودمه بعد ترموستاتو وا کردم حرفی ندارم عکسشو براتون میزارم یعنی بعد اینکه رادیاتو انداختم حدود چند دقیقه طول کشید تا ترموستات عمل کرد و لوله ترموستات وا شد ولی هر کاری میکردم امپر اصلا به 98 نمیرسید که فن روشن شه رادیات قبلی نهایت ده دقیقه فن روشن میشد دیگه ام یکسره روشن بود که نشان از کیپ شدنش بود حتی تو سرازیریم با اینکه ماشین ترموستات نداشت زیاد امپر پایین نمیومد که نشاندهنده خرابی رادیات بود 

http://uupload.ir/files/xa8p_img_20170623_201142[1].jpg

http://uupload.ir/files/7o1x_img_20170623_201005[1].jpg

از بابت عکس آخری تشکر. رادیاتور جدیده ضخیم تره. حجم آب رادیات مصرفی نسبت به قبلی خیلی بیشتر بود؟

منم نیت دارم رادیات عوض کنم (صرفاً برای بهبود سیستم خنک کاری، کثیفی و این مسائل نداره) ولی نمیدونم تأثیرش قابل توجه هست یا نه. الان تو گرما و بعد کولر کافیه ماشین 2 دیقه خاموش کنی بری برگردی ...... سوئیچ میچرخونی آمپر شلیک شده محدوده قرمز

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، barton2500 گفته است :

از بابت عکس آخری تشکر. رادیاتور جدیده ضخیم تره. حجم آب رادیات مصرفی نسبت به قبلی خیلی بیشتر بود؟

منم نیت دارم رادیات عوض کنم (صرفاً برای بهبود سیستم خنک کاری، کثیفی و این مسائل نداره) ولی نمیدونم تأثیرش قابل توجه هست یا نه. الان تو گرما و بعد کولر کافیه ماشین 2 دیقه خاموش کنی بری برگردی ...... سوئیچ میچرخونی آمپر شلیک شده محدوده قرمز

سلام داداش رادیات من واقعا مرخص بود خوب معلومه فرق کرده باور کن رادیات قبلیم که بود بعد یه رب روشن بودن ماشین دیگه کلا فن روشن بود یه سره البته نه یه سره کاملمثلا تو سرپایینی یه دقیقه خاموش میشد دوباره روشن اونم توی رانندگی شب بدون ترافیک تو روز کولر که میگرفتم دیگه نگو امپر مییومد بالا و فن تند روشن میشد ولی بازم زورش نمیرسید ولی این رادیاتو که انداختم تو این دو روز امپرم اصلا به اون حد نرسیده که فن روشن شه 

ولی مشکل شما اگه فقط با خاموش کردن ماشین امپرت میره بالا اون همه ماشینها همینجوریه چون با اینکه دیگه ماشین خاموشه و احتراق س

صورت نمیگیره ولی حرارت بوش و سیلندر هنوز خیلی بالاست واتر پمپم کار نمیکنه که ابو به گردش بیاره برای اینکه رادیاتور بتونه به وظیفش عمل کنه باید اب جریان داشته باشه یعنی شما بهترین رادیاتور هم ببندید اب جریان نداره که اب خنک شده رادیاتو تا اطراف سیلندر بیاره فشنگی اب هم که وظیفش به دست اوردن دماست درست روی پوسته سیلندر پشت ترموستاته یعنی اب که جریان نداره و هنوز سیلندر داغه گرمای سیلندر بیشترو بیشتر اب رو گرم میکنه و شما که بعد چند دقیقه دوباره سوییچو باز میکنید میبینید دما بالا رفته که البته این فقط برای چند دقیقه اوله اگه مثلا بعد نیم ساعت ماشینو روشن کنید میبینید دما خیلی پایینه و اصلا این مشکل خاصینیست اگه ضرری داشت حتما کمپانی پژو مثل مدلهای قدیم فن در حال خاموشم میزاشت

برای تست رادیاتور هم شما بعد رانندگی تو سطح شهر بعد اینکه فن دور کندت روشن شد ببین فن میتونه زود دمارو بیاره پایین و محسوس هست که ماشین داره خنک میشه توی رانندگی تو ترافیکم توی گرما نباید زیاد دما به 105 برسه و جت فن روشن شه اگه میبینی فن دور تند زیاد روشن میشه  توی ترافیک و گرما فن کندتم زیاد زور نداره برا خنک کردن اونوقت بدون مشکل داره تازه فقط نمیتونه از رادیات باشه واتر پمپم دنده هاش خورده شده باشه یا واشر سرسیلندر ضعیف باشه همینه داستان کولرم که میگیری چون فن یه سره کار میکنه باید امپرت کمی بیاد زیر وسط و همون 85 تا 90 باشه 

در کل بهترین دما برای خودروی 206 که کمترین استهکاک بین قطعات موتوره رو داره و مصرف پایینترین حده بین 89 تا 100 درجس برا همینه ترموستات 89 درجس و فن کند 98 درجه اگه وقتی ماشین روشنه دمات در همین حدوده حساس نشو خودتم تو خرج ننداز و هیچ وقتم سعی نکن دمارو پایینتر از نرمال بیاری چون استهکاک بالا میره و متعاقبش مصرف بالا میره و عمر موتور کم میشه

موفق باشی 

لینک به ارسال

ا تشکر از دوستان عزیزم
اگه کنار لوله ورودی آب به رادیاتور رو نگاه کنید میبینید که یه دریچه روی رادیاتور وجود داره که با یک درپوش پلاستیکی بسته شده خوب به نظر هم خیلی ابلهانه میاد که یه دریچه ایجاد کنی و بعد با یه توپی پلاستیکی ببندیش.
اما در واقع اون دریچه رو برای این نساختن که برای فامیل ابدارچی شرکت یه کار جور کنن که بیاد توپی درش ببنده . بلکه این دریچه محل قرارگیری ترموسوئیچ هست.
تصویر
توی این عکس که مربوط به یه 206 غیر ایرانی هست اگه نگاه کنید میتونید ترموسوئیچ رو کنار لوله ورودی آب ببینید
ترموسوئیچ یه کلید هست که وقتی دمای آب رادیاتور از حد مجاز بالاتر میره وصل میشه و باعث روشن شدن فن میشه و پس از اینکه دمای پایین اومد دوباره مدار رو قطع میکنه
ممکنه این سوال پیش بیاد که خوب خود ecu هم که این کار رو انجام میتونه بده. اما در جواب باید گفت که طراحان خودرو با توجه به اهمیت بسیار بالای مساله دمای آب در واقع یه کنترل دوگانه برای عملکرد فن ایجاد میکنن.
به این شکل که وظیفه اصلی کنترل فن بر عهده ترموسوئیچ هست اما اگه به هر دلیل خللی در عملکرد ترموسوئیچ ایجاد بشه اون موقع این ecu هست که خودش وارد کار میشه و هدایت فن رو بر عهده میگیره و موتور رو نجات میده
همچنین برای اینکه بین عملکرد ترموسوئیچ و ecu در کنترل فن تداخل ایجاد نشه ecu به گونه ای تنظیم شده که در محدوده دمایی بالاتری شروع به دخالت در عملکرد فن میکنه
حالا پیدا کنید این وسط نقش غضنفر داستان ما رو که همون خودروساز وطنی عزیزمون هست و همینجوری ت..ی تخیلی میاد و ترموسوئیچ رو حذف میکنه و توپی پلاستیکی جاش میبنده !

دوستان سلام من این نوشته بالارو از یه سایت و تایپیک دیگه کپی کردم اسم نویسندش حامد بود ایشالاه که موفق باشه موضوع تایپیکشون چرایی دمای اب بالای 206 بود به نظرم حرفاش که تو نوشته بالا گفته علمی و منطقیه ولی نمیگم صد در صد درسته حرفش باید تحقیق کردچندی پیش تو همین تایپیک من دمای روشن شدن فن کند رو 92 اعلام کردن که دوستان و مدیران عزیز فرمودن 92 اشتباه است و 98 درسته ولی من 92 رو از خودم در نیاورده بودم و تو همین منابع سایتها دیده بودم و حتی مقالشم اوردم به نظرتون اینکه توی مقالات که به نظرم اکثرشون کپی و ترجمه کردن مقاله های خود ایرانخودرو و پژو هست علت اینکه دو تا دما ذکر شده 92 و قول معروفتر و دقیق بگم درستر روی 206 های ایرانی 98 همین مسعله بالا باشه؟؟

من خودم کسی بودم که همیشه میگفتم دمای خوب برای 206 همون دمای دور کند فنه و ماشین توش کمترین مصرف و استهکاکو داره یعنی 98 ولی 98 درجه یعنی یه خط بالاتر از امپر وسط و همچنین اختلاف دمای زیاد با ترموستات درسته که دمای ترموستات 89 هست ولی هممون دیدیم که تو رانندگیهای ممتد وقتی باد زیاد به رادیات میخوره پایینتر از 89 امپر میاد و دلیلش اینه 89 درجه دمای باز شدن کامل ترموستاته و ترموستات از 80و خورده ای فنرش شروع به جمع شدن میکنه و مقداری اب رو رد میکنه و تا 89 کامل باز میشه و این داستان باعث اختلاف دمای حدود بیست درجه و حتی بیشتر توی مسیر باز و ترافیک میشه از 80 تا 100 ولی دمای 92 درجه روشن شدن فن که میشه تقریبا وقتی امپر روی خط وسطه دمای استاندارد تری به نظر میرسه 

البته این حرفهایی که زدم نمیگم صد در صد درسته ولی جای تامل و فکر داره شاید اصلا همین مسله باعث واشر زدن تقریبا زیاد تیپ دو میشه و از ایرانخودرو هیچ چیز بعید نیست 

لطفا دوستان نظرشونو بگن مرسی

لینک به ارسال

در 12 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

ا تشکر از دوستان عزیزم
اگه کنار لوله ورودی آب به رادیاتور رو نگاه کنید میبینید که یه دریچه روی رادیاتور وجود داره که با یک درپوش پلاستیکی بسته شده خوب به نظر هم خیلی ابلهانه میاد که یه دریچه ایجاد کنی و بعد با یه توپی پلاستیکی ببندیش.
اما در واقع اون دریچه رو برای این نساختن که برای فامیل ابدارچی شرکت یه کار جور کنن که بیاد توپی درش ببنده . بلکه این دریچه محل قرارگیری ترموسوئیچ هست.
تصویر
توی این عکس که مربوط به یه 206 غیر ایرانی هست اگه نگاه کنید میتونید ترموسوئیچ رو کنار لوله ورودی آب ببینید
ترموسوئیچ یه کلید هست که وقتی دمای آب رادیاتور از حد مجاز بالاتر میره وصل میشه و باعث روشن شدن فن میشه و پس از اینکه دمای پایین اومد دوباره مدار رو قطع میکنه
ممکنه این سوال پیش بیاد که خوب خود ecu هم که این کار رو انجام میتونه بده. اما در جواب باید گفت که طراحان خودرو با توجه به اهمیت بسیار بالای مساله دمای آب در واقع یه کنترل دوگانه برای عملکرد فن ایجاد میکنن.
به این شکل که وظیفه اصلی کنترل فن بر عهده ترموسوئیچ هست اما اگه به هر دلیل خللی در عملکرد ترموسوئیچ ایجاد بشه اون موقع این ecu هست که خودش وارد کار میشه و هدایت فن رو بر عهده میگیره و موتور رو نجات میده
همچنین برای اینکه بین عملکرد ترموسوئیچ و ecu در کنترل فن تداخل ایجاد نشه ecu به گونه ای تنظیم شده که در محدوده دمایی بالاتری شروع به دخالت در عملکرد فن میکنه
حالا پیدا کنید این وسط نقش غضنفر داستان ما رو که همون خودروساز وطنی عزیزمون هست و همینجوری ت..ی تخیلی میاد و ترموسوئیچ رو حذف میکنه و توپی پلاستیکی جاش میبنده !

دوستان سلام من این نوشته بالارو از یه سایت و تایپیک دیگه کپی کردم اسم نویسندش حامد بود ایشالاه که موفق باشه موضوع تایپیکشون چرایی دمای اب بالای 206 بود به نظرم حرفاش که تو نوشته بالا گفته علمی و منطقیه ولی نمیگم صد در صد درسته حرفش باید تحقیق کردچندی پیش تو همین تایپیک من دمای روشن شدن فن کند رو 92 اعلام کردن که دوستان و مدیران عزیز فرمودن 92 اشتباه است و 98 درسته ولی من 92 رو از خودم در نیاورده بودم و تو همین منابع سایتها دیده بودم و حتی مقالشم اوردم به نظرتون اینکه توی مقالات که به نظرم اکثرشون کپی و ترجمه کردن مقاله های خود ایرانخودرو و پژو هست علت اینکه دو تا دما ذکر شده 92 و قول معروفتر و دقیق بگم درستر روی 206 های ایرانی 98 همین مسعله بالا باشه؟؟

من خودم کسی بودم که همیشه میگفتم دمای خوب برای 206 همون دمای دور کند فنه و ماشین توش کمترین مصرف و استهکاکو داره یعنی 98 ولی 98 درجه یعنی یه خط بالاتر از امپر وسط و همچنین اختلاف دمای زیاد با ترموستات درسته که دمای ترموستات 89 هست ولی هممون دیدیم که تو رانندگیهای ممتد وقتی باد زیاد به رادیات میخوره پایینتر از 89 امپر میاد و دلیلش اینه 89 درجه دمای باز شدن کامل ترموستاته و ترموستات از 80و خورده ای فنرش شروع به جمع شدن میکنه و مقداری اب رو رد میکنه و تا 89 کامل باز میشه و این داستان باعث اختلاف دمای حدود بیست درجه و حتی بیشتر توی مسیر باز و ترافیک میشه از 80 تا 100 ولی دمای 92 درجه روشن شدن فن که میشه تقریبا وقتی امپر روی خط وسطه دمای استاندارد تری به نظر میرسه 

البته این حرفهایی که زدم نمیگم صد در صد درسته ولی جای تامل و فکر داره شاید اصلا همین مسله باعث واشر زدن تقریبا زیاد تیپ دو میشه و از ایرانخودرو هیچ چیز بعید نیست 

لطفا دوستان نظرشونو بگن مرسی

داداش محسن و روزبه لطفا نظرتون رو در مورد متن بالا بگید به نظرتون امکان داره حقیقت داشته باشه ؟ و اگه به نظرتون میتونه درست باشه ایا به نظرتون راهی هست که اون قطعه ترموسوییچ رو بتونیم دوباره رو ماشین نصب کنیم با توجه به اینکه خیلی از اپشنهارو ایرانخودرو از رو ماشین حذو کرده و برو بچ خلاق این سایت خودشون مبتکران برگردوندن و نصب اپشنها بودن 

لطفا دوستانی که اینگلیسیشون خوبه تو سایتها خارجی در مورد این قطعه در 206 تحقیق کنن و نتیجرو اینجا بگن که همچین چیزی هست یانه؟

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری