Rouzbeh

دمای موتور، جوش آوردن، ترموستات و مباحث مربوط به دمای آب 206

4,464 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 6 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

بله درسته اشتباه از من بود فکر کنم چون هر دو از مدیران و قدیمیا هستید اشتباه گرفتم و شرمنده:-(

در اخرم بنده بیشتر دانسته هامو تو همین سایت کسب کردم اون اطلاعاتی که درسته از لطف و معلومات بچه های خوب این سایته و اون قسمتیش از دانسته هام که کامل نیست یا ایرادی داره از بیتجربگی و خوب نفهمیدن موضوعات از جانب خودمه ولی این موضوع انکار ناپذیره که تو این مدت نسبتا کمی که با این سایت اشنا شدم معلوماتم خیلی بالاتر رفته و خیلی توی رفع ایرادات و تعمیرات ماشینم بدردم خورده و خیلی چیزها تو این سایت شنیدم که وقتی با مکانیکها و تکنسین های با تجربه خودرو در میون گذاشتم هیچ چیزی در موردش نمیدونستن و براشون تازگی داشته و اگر بعضی اوقات روی تایپیکها اظهار نظری میکنم در واقع دارم درس پس میدم و چیزهاییه که بیشترشو تو همین سایت از گفته های بچه ها یاد گرفتم  و ادعایی ام ندارم هر چی میگم درسته در کل این سایت مثل یک سایت اموزشیه که اموزشهاش توسط اساتید نیست و اموزشهاش توسط دانسته ها و همفکری خود بچه های سایته حالا بعضیا با تجربه تر بعضیا ام کمتجربه و به نظرم همین نقطه قوت سایته و مباحث و اظهار نظرات متفاوت بین کاربرها گریز ناپذیره

رنج دمای کارکرد این موتور طبق پژو پلانت سیستم ما بین 89 تا 98 درجه است که در آن شکی نیست ولی وقتی توموستارت فقط نهایتا یک هفته موتور را در چنین دمایی نگه داره چه میشه کرد

من زمانی که 206 داشتم نمونه ترموستارتی نموند که خریداری نکردم بهترین کیفیت اون یک هفته دام آورد ودوباره دما رو به 80 کاهش داد بعضی از مشکلات اجباری است ویک خودرو چقدر میتونه

باصرفه باشه که اینقدر ترموستارت تست کنیم تا یکی درست جواب بده

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 9 ساعت قبل، lophalab2017 گفته است :
با سلام خدمت دوستان عزیز
من با مشکل بزرگی مواجه شدم آمپر ماشینم به شدت میره بالا اگه سرعتم رو به 120 برسونم بعد از سه چهار دقیقه آمپرش مثل توی کلیپ میشه
206 مدل 90
ترمستات رو هم عوض کردم خواهشا کمک کنید
استان خراسان جنوبی
oeqa_11.jpg
این کلیپ رو هم ببینید آمپر ماشینمه

http://uploadday.com/4bw/Untitled.mp4

دوست عزیز هواگیری کنید و حتما رادیات رو چک کنید امکان جرم گرفتن زیاد رادیات و عدم خنک کردن هست. اینها در صورتی هست که فن چه دور کند و چه تند بموقع در مدار میان. در هر صورت این دما اصلا طبیعی نیست. البته امکان خراب شدن واتر پمپ و عدم جریان کامل و صحیح آب در موتور هم هست. به هر حال زودتر به دادش برسید.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 13 ساعت قبل، lophalab2017 گفته است :
با سلام خدمت دوستان عزیز
من با مشکل بزرگی مواجه شدم آمپر ماشینم به شدت میره بالا اگه سرعتم رو به 120 برسونم بعد از سه چهار دقیقه آمپرش مثل توی کلیپ میشه
206 مدل 90
ترمستات رو هم عوض کردم خواهشا کمک کنید
استان خراسان جنوبی
oeqa_11.jpg
این کلیپ رو هم ببینید آمپر ماشینمه

http://uploadday.com/4bw/Untitled.mp4

سلام دوست عزیز فایلت که ارور میده نمیشه کیلیپشو دید اول اینکه چک کن ببین امپرت کاذب میره بالا یا نه واقعا داق میکنهبه این صورت که وقتی امپر چسبونده به بالا دست بزن به رادیات معلوم میشه دوما وقتی امپرت میچسبه جت فن یا دور تند روشن میشه؟ اگه ادامه بدی و ماشینو خاموش نکنی ماشین امپرش پایین میاد یا نه به نقطه هشدار میرسه و چراغ استپ و الارم روشن میشه؟

من یه بار برا ماشین قبلیم یه مشکل پیش اومد که امپرش بعد چند دقیقه کار کردن میچسبید به نقطه جوش  ولی کاذب بالا میرفت یعنی وقتی کاپوتو بالا میزدم معلوم بود ماشین خنکه دیاگ دمارو پایین و درست نشون میدادو فن ماشینم به موقع روشن میشد ولی امپری که تو صفحه کیلومتر بود غلط و بالا بود باور کنید چندین ماه پیش چندین مکانیک و امپرسازو باطریساز رفتم شمع اب خریدم به سفارش یه باطریساز یکی میگفت از کامپیوتره برای کیلومتر امپرو اشتباه میفرسته خلاصه بعد شش ماه شانسی پیش یه باطریساز رفتم و نا امیدانه مشکل ماشینو گفتم اونم دید کابل بدنه به باطریم سولفاته زده و ضعیف شده یه کابل اورد و از باطری به بدنه وصل کرد و امپرم درست شد 

امیدوارم مشکل شما ام زودتر هل شه

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 21 ساعت قبل، alichav گفته است :

شاید سنسورهای تابشی رادیات خراب شده اونارو چک کن به ایشون زنگ بزن برو پیشش پر حوصله و متخصص هست تا عیبشو در نیاره ول نمی کنه 09123038396. افشین بگو از طرف چاوشی

تهران نیستم من . اهوازم. این سنسورای تابشی رادیات کجان ؟ کارشون چیه ؟

لینک به ارسال

سلام دوستان. ماشینم ۲۰۶ هست , تاوقتی روشنه حتی زیر فشار با دور موتور  بالا در شیب تند از نظر دمای آب هیچ مشکلی نداره . اما وقتی خاموش میشه حتی دمای آب ب ۱۲۰ هم برسه ب هیچ وجه فن رو روشن نمیکنه. سنسورهای حرارتی تعویض شده و acu چک شده. هیچ تغییری نکرده.

یه نکته زمانی ک ماشین خاموشه و دمای آب بالای ۱۱۵ هست و فن خاموشه اگر حتی یه تک استارت بزنی بدون روشن شدن ماشین acu دستور روشن شدن فن رو میده  و فن دور کند روشن میشه., یعنی حس میکنم وقتی ماشین خاموشه acuکامل از کار میوفته حتی برای روشن کردن فن هم دستوری نمیده .اما زمانی ک ماشین نیش استارت بخوره بدون روشن شدن موتور کار روشن شدن فن تو دمای بالای ۱۱۰ رو انجام میده.

راهنمایی کنیید ممنون میشم.

لینک به ارسال
در 49 دقیقه قبل، مجید۱۳۶۸ گفته است :

سلام دوستان. ماشینم ۲۰۶ هست , تاوقتی روشنه حتی زیر فشار با دور موتور  بالا در شیب تند از نظر دمای آب هیچ مشکلی نداره . اما وقتی خاموش میشه حتی دمای آب ب ۱۲۰ هم برسه ب هیچ وجه فن رو روشن نمیکنه. سنسورهای حرارتی تعویض شده و acu چک شده. هیچ تغییری نکرده.

یه نکته زمانی ک ماشین خاموشه و دمای آب بالای ۱۱۵ هست و فن خاموشه اگر حتی یه تک استارت بزنی بدون روشن شدن ماشین acu دستور روشن شدن فن رو میده  و فن دور کند روشن میشه., یعنی حس میکنم وقتی ماشین خاموشه acuکامل از کار میوفته حتی برای روشن کردن فن هم دستوری نمیده .اما زمانی ک ماشین نیش استارت بخوره بدون روشن شدن موتور کار روشن شدن فن تو دمای بالای ۱۱۰ رو انجام میده.

کلاً 206 ها همینجوری هستن اگر خاموش کنی ماشینو آمپر میره بالا که مسئله ای نیست
من تاحالا 206ی ندیدم که در حالت خاموش فن بزنه   405 فن میزد فک کنم ولی 206 نه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 20 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام دوست عزیز فایلت که ارور میده نمیشه کیلیپشو دید اول اینکه چک کن ببین امپرت کاذب میره بالا یا نه واقعا داق میکنهبه این صورت که وقتی امپر چسبونده به بالا دست بزن به رادیات معلوم میشه دوما وقتی امپرت میچسبه جت فن یا دور تند روشن میشه؟ اگه ادامه بدی و ماشینو خاموش نکنی ماشین امپرش پایین میاد یا نه به نقطه هشدار میرسه و چراغ استپ و الارم روشن میشه؟

من یه بار برا ماشین قبلیم یه مشکل پیش اومد که امپرش بعد چند دقیقه کار کردن میچسبید به نقطه جوش  ولی کاذب بالا میرفت یعنی وقتی کاپوتو بالا میزدم معلوم بود ماشین خنکه دیاگ دمارو پایین و درست نشون میدادو فن ماشینم به موقع روشن میشد ولی امپری که تو صفحه کیلومتر بود غلط و بالا بود باور کنید چندین ماه پیش چندین مکانیک و امپرسازو باطریساز رفتم شمع اب خریدم به سفارش یه باطریساز یکی میگفت از کامپیوتره برای کیلومتر امپرو اشتباه میفرسته خلاصه بعد شش ماه شانسی پیش یه باطریساز رفتم و نا امیدانه مشکل ماشینو گفتم اونم دید کابل بدنه به باطریم سولفاته زده و ضعیف شده یه کابل اورد و از باطری به بدنه وصل کرد و امپرم درست شد 

امیدوارم مشکل شما ام زودتر هل شه

ممنون دوستان عزیز

۱-کلیپ درسته باید ۲۰ ثانیه صبر کنید تا لینک دانلود و نمایش بیاد

۲_وقتی ترموستات رو عوض کردم ترموستات کلا یکطرفه بود الان دما اومده پایین تر ولی هنوز هم ما بین ۱۲۰ درجه هست

۳-آمپر دما درسته وقتی کاپوت رو میزنم بالا موتور  خیلی  داغه

۴-من خودم شکم به رادیاته امروز میخوام ببرم  تا بازدیدش کنم 

خواهشن اگه درمورد جرم گیری رادیات  تجربه گرفتید با منم در جریان بزارید تا وقتی رادیات رو باز کردم به خوبی عیب هاشو بگیرم

۵-به نظر شما واتر پمپ رو عوض کنم؟یا نیازی نیست؟

۶-اول رادیات رو چک کنم بعد واترپمپ یا برعکس؟

مرسی

ویرایش شده در توسط lophalab2017
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 13 ساعت قبل، مجید۱۳۶۸ گفته است :

دوست عزیز  وقتی دما به بالای 110 میره و ماشین خاموشه فن کار نمیکنه ولی اگر سوییچ رو باز کنید بدون روشن کردن فن بکار میفته.

در 13 دقیقه قبل، lophalab2017 گفته است :

ممنون دوستان عزیز

۲_وقتی ترموستات رو عوض کردم ترموستات کلا یکطرفه بود الان دما اومده پایین تر ولی هنوز هم ما بین ۱۲۰ درجه هست

خواهشن اگه درمورد جرم گیری رادیات  تجربه گرفتید با منم در جریان بزارید تا وقتی رادیات رو باز کردم به خوبی عیب هاشو بگیرم

مرسی

دوست عزیز شما اول از بی دردسر تر شروع کنید. از رادیات شروع کنید ان شاالله که مشکل حل میشه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 29 دقیقه قبل، lophalab2017 گفته است :

ممنون دوستان عزیز

مرسی

سلام واتر پمپو میتونی تست کنی من تو مکانیکی دیدم این روشو اول ترموستاتو باز کن شیلنگی که از هوزینگ میخوره به بالای رادیاتورم باز کن به یکی بگو کف دستشو محکم بزاره رو ورودیه رادیاتور تا قشنگ کیپ باشه اب بریز توی قمقمه  فقطمقداری اب تو سیستم باشه کافیه احتیاج به هوا گیری نداره کف دست خودتم بزار روی جای بسته شدن شیلنگ روی هوزینگ ترموستات بعد از یه نفر بخواه استارت بزنه و گاز بده باید فشار اب زیاد باشه به حدی که دستت کنار بره و اب بیرون بپاشه ولی اگه دیدی قدرت پمپاز گردش اب پایینه و اب فشاری نداره بدون واتر پمپ دندونه هاش به مرور زمان خورده شده و دیگه ابو با قدرت پمپاز نمیکنه ولی ایشالاه مشکل واتر پمپ نباشه چون خیلی بدجاست و عوض کردنش سخته و اجرت زیاد میگیرن

در مورد رادیاتورم اگه مطمعن شدی جرم بسته و کیپه به نظرم عوضش کن چون رادیات 206 یکبار مصرفه و نمیشه سیخ زد مثل خودروهای قدیمی که رادیاتور سازا هم سیخ میزدن هم اگه سوراخ بود جوش میدادن خودتم بخوای باز کنی و با شیلنگ اب بگیری تاثیری نداره مواد جرمگیرم توش بریزی ضعیفش میکنی و احتمال سوراخ شدنش هنگام استفاده بالا میره و کار دستت میده حدود صدو خورده ایه شیش لول و چهار لول داره که ده بیست تومنی فرقشونه 

ولی نگفتی بعد اینکه امپرت روی روی 120 میره فن دور تند روشن میشه؟ بعد اینکه رو 120 میره پایین میاد یا اگه همونجوری فشار بیاری جوش میاره و الارم و چراغ استپ روشن میشه؟

به نظر من اگه ماشینت جوش نمیاره و الارم استپ روشن نمیشه یه دوری بزن سز ظهر تا قشنگ امپر بالا بره بعد برو دیاگ بزن یه مکانیک یا باطریساز ببین توی دیاگم دمارو 110 تا 120 نشون میده یا اونجا دما زیر صده و امپر داره بالا نشون میده بعد بگو هر دو فن دور تند و کندم برات چک کنه کلا ده تومن هزینشه 

اونی که من گفتم کاپوتو بزن بالا چک کن ببین امپرت کاذب میره بالا برای اختلاف دمای زیاده اگه ده پونزده درجه اختلاف باشه فقط با دیاگ میشه فهمید اگرم اختلاف دما داشتی بده یه کیلومتر ساز برات عقربه امپرتو تنظیم وکالیبره کنه کلا ده پونزده اجرتشه توی همین سایتم اموزشه کالیبره کردن امپر اب هست و تایپیک داره 

موفق باشیو ایشالاه زودتر مشکلت هل شه 

ولی یادت باشه واتر پمپو خواستی امتحان کنی ماشین باید سرد باشه تا نسوزی خدا نکرده و ترموستاتو قبلش باز کنی چون تو سرما ترموستات بستس و جلوی جریان و گردش ابو میگیره

ویرایش شده در توسط aidin1384
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 14 ساعت قبل، sasan206sedan گفته است :

کلاً 206 ها همینجوری هستن اگر خاموش کنی ماشینو آمپر میره بالا که مسئله ای نیست
من تاحالا 206ی ندیدم که در حالت خاموش فن بزنه   405 فن میزد فک کنم ولی 206 نه

از منم همین طوری بود تعمیرکارم با دیاگ فلش زد درست شد

الان وقتی ماشین رو خاموش میکنم اتوماتیک دور فن آهسته شروع به کار میکنه و دما رو میرسونه به ۸۰ درجه و بعد خاموش میشه

خیلی خوب شد

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری