Rouzbeh

دمای موتور، جوش آوردن، ترموستات و مباحث مربوط به دمای آب 206

4,464 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 19 دقیقه قبل، Rouzbeh گفته است :

شما ملاکت گوگل نباشه
چون گوگل سایت ها رو باز میکنه که هرکسی امکان داره بنویسه

این اختلاف هم بخاطر ناآگاهی نویسنده ها هست
اگر سیستم سالم باشه دما اصلا زیر 89 نمیاد و توی شهر توی ترافیک هم بین 92تا 98 بازه روشن شدن فن کند تغییر میکنه

فن تند هم ر وی 105 روشن میشه که توی حرکت بیشتر در زمان روشن شدن کولر یا با بالا رفتن دما بر اثر خاموش کردن ماشین  (دما به دلیل خاموش شدن واتر پمپ بالا میره) وارد ودار میشه وگرنه بعیده توی حرکن روشن بشه

گوگل سایتارو باز نمیکنه به ترتیبی که هرکی هر چی میخواد بنویسه ملاک مخاطبین سایتان اگه اشتباه نکنم هر سایتی مخاطبینش بیشتر باشن بالاتر تو لیست گوگله که خودش بهترین معیاره برای سایتای معتبر کسی ام که مقاله مینویسه و تو سایتا معتبر چاپ میشه مطمعن باشید یا علم نسبیشو داشته یا عوامل سایت از اینور اونور که معتبرن کپی کردن در کل اگه نا اگاهیه نویسنده بود چرا 92 و مثلا نگفته 80 یا دمای ترموستات که دیگه هممون روش خوندیم 89 نوشته 

اینیم که میگید 206 اگه سالم باشه دما به هیچ وجه زیر 89 نمیاد خود من که چندین 206 تا حالا سوار شدم البته همه تیپ دو فرانسوی توی سرپایینیا و جاده ها و هوای خنک و بارندگی امپر یه خط زیر وسط بوده که همون 80 درجه هولو هوشه بعضی وقتا نوشته ها با دیده ها و تجربیات جور در نمیاد اونم دلیلش اینه که ترموستات در هنگام بسته بودن به کلی جریان ابو قطه نمیکنه و مقدار کمی اب از لا به لای دریچه ترموستات همکواره در جریانه ثانیا وقتی مثلا دمای اب نزدیک به دمای ترموستات میشه مثلا ترموستات 89 وقتی دمای اب 80 درجس مقداری فنر ترموستات باز شده  و جریان اب بیشتر میشه و در درجه 89 ترموستات کامل باز میشه به خاطر همینه در شرایط ایده عال دمای اب پایینتر از دمای درج شده ترموستاته

ویرایش شده در توسط aidin1384

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 17 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

گوگل سایتارو باز نمیکنه به ترتیبی که هرکی هر چی میخواد بنویسه ملاک مخاطبین سایتان اگه اشتباه نکنم هر سایتی مخاطبینش بیشتر باشن بالاتر تو لیست گوگله که خودش بهترین معیاره برای سایتای معتبر کسی ام که مقاله مینویسه و تو سایتا معتبر چاپ میشه مطمعن باشید یا علم نسبیشو داشته یا عوامل سایت از اینور اونور که معتبرن کپی کردن در کل اگه نا اگاهیه نویسنده بود چرا 92 و مثلا نگفته 80 یا دمای ترموستات که دیگه هممون روش خوندیم 89 نوشته 

اینیم که میگید 206 اگه سالم باشه دما به هیچ وجه زیر 89 نمیاد خود من که چندین 206 تا حالا سوار شدم البته همه تیپ دو فرانسوی توی سرپایینیا و جاده ها و هوای خنک و بارندگی امپر یه خط زیر وسط بوده که همون 80 درجه هولو هوشه بعضی وقتا نوشته ها با دیده ها و تجربیات جور در نمیاد اونم دلیلش اینه که ترموستات در هنگام بسته بودن به کلی جریان ابو قطه نمیکنه و مقدار کمی اب از لا به لای دریچه ترموستات همکواره در جریانه ثانیا وقتی مثلا دمای اب نزدیک به دمای ترموستات میشه مثلا ترموستات 89 وقتی دمای اب 80 درجس مقداری فنر ترموستات باز شده  و جریان اب بیشتر میشه و در درجه 89 ترموستات کامل باز میشه به خاطر همینه در شرایط ایده عال دمای اب پایینتر از دمای درج شده ترموستاته

دوست عزیز اگوگل میاد به ترتیب رتبه و .. باز میکنه  درسته ....ولی که هرچی ممکنه توش بنویسن و اینکه یه سایت بازدید بالایی داره دلیل به درست بوندش نیست

در مورد اطلاعات سایتا هم همین عصر یکی از دوستان متنی رو از یکی از سایتای پر باز دید در مورد برنامه 206 قبل 91 و ایرانیزه نوشته بود که کلا  از بیخ غلط بود
پس بیشتر به اطلاعات سازنده دقت کنید

این به کنار
دما شما 206 فرنسوی و ... دیدین اومده پایین

206 فرانسه که هیچی اگه المانم بود خراب میشه دلیلش هم ترموستات هست

اینجا بار ها گفتیم که تا 80 بیاد عیبی نداره تا حساس نشن کاربرا و جنس ها جوریه که خطا دارن وگرنه روی ترموستات 1400 زده شده 89 درجه و روی 1600 ها زده شده 91 و اگر درست کار کنند باید پایین تر از این نیاد

وگرنه ترموستات خرابه

ترموستات اگه سالم باشه جریان آب رو قطع میکنه اینو میتونید از لوله سرد رابط ترموستات و رادیات متوجه بشین ولی چون اکثرا ایراد دارن و تمایل راننده ها به سرد بودن هرچی بیشتر ماشین معمولا دیده میشه

توی شرایط ترافیک درون شهری هم که کلا دمای آب در حال بالا رفتنه که فن کند طی دوره های پشت سر هم روشن میشه و دما رو تا مرز خاموش شدن فن یعنی از 98 تا 92 پایین میاره و اگه نتونه این دما رو کاهش بده یعنی ایرادی توی یکی از قسمت ها هست

بگذریم که خیلی از کربران و ... دما رو اشتباه میخونن

موفق باشین

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 2 ساعت قبل، yashi70 گفته است :

من مشکلم چیه ؟ چیکار کنم؟

همه چی اوکی کار میکنه !!! دما به 98 میره دور کند روشن نمیشه آمپر میره بالا و استپ میده و دور تند روشن میشه و میاد پایین .

فن سالمه . رله ها عوض شدن و چک شدن . ترموستات و هوزینگ و مهره آب عوض شده . ایسیو هم چک شده مشکل نداره .

کولر که بگیرم دور تند روشن میشه و مشکل حل میشه .

چشههه پسرم؟

شاید سنسورهای تابشی رادیات خراب شده اونارو چک کن به ایشون زنگ بزن برو پیشش پر حوصله و متخصص هست تا عیبشو در نیاره ول نمی کنه 09123038396. افشین بگو از طرف چاوشی

ویرایش شده در توسط alichav
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Rouzbeh گفته است :

دوست عزیز اگوگل میاد به ترتیب رتبه و .. باز میکنه  درسته ....ولی که هرچی ممکنه توش بنویسن و اینکه یه سایت بازدید بالایی داره دلیل به درست بوندش نیست

در مورد اطلاعات سایتا هم همین عصر یکی از دوستان متنی رو از یکی از سایتای پر باز دید در مورد برنامه 206 قبل 91 و ایرانیزه نوشته بود که کلا  از بیخ غلط بود
پس بیشتر به اطلاعات سازنده دقت کنید

این به کنار
دما شما 206 فرنسوی و ... دیدین اومده پایین

206 فرانسه که هیچی اگه المانم بود خراب میشه دلیلش هم ترموستات هست

اینجا بار ها گفتیم که تا 80 بیاد عیبی نداره تا حساس نشن کاربرا و جنس ها جوریه که خطا دارن وگرنه روی ترموستات 1400 زده شده 89 درجه و روی 1600 ها زده شده 91 و اگر درست کار کنند باید پایین تر از این نیاد

وگرنه ترموستات خرابه

ترموستات اگه سالم باشه جریان آب رو قطع میکنه اینو میتونید از لوله سرد رابط ترموستات و رادیات متوجه بشین ولی چون اکثرا ایراد دارن و تمایل راننده ها به سرد بودن هرچی بیشتر ماشین معمولا دیده میشه

توی شرایط ترافینک درون شهری هم که کلا دمای آب در حال بالا رفتنه که فن کند طی دوره های پشت سر هم روشن میشه و دما رو تا مرز خاموش شدن فن یعنی از 98 تا 92 پایین میاره و اگه نتونه این دما رو کاهش بده یعنی ایرادی توی یکی از قسمت ها هست

بگذریم که خیلی از کربران و ... دما رو اشتباه میخونن

موفق باشین

داداش روزبه عزیز من اصلا منظورم این نبود که مثلا من چون تو فلان سایت دیدم نودو دو یعنی صد در صد نودو دو درسته و خودمم میدونم قول معروف که همه میگن 98 درجس که به نظر من کمی بالا ذکر شده با توجه به اینکه ماشینی که امپرش دست نخورده و کارخونه ایه وقتی درجه امپر روس وسطه یعنی 90 درجه فن کار میکنه و وقتی امپر میاد پایین وسط یعنی زیر 90 درجه خاموش میشه که خود شما تو تایپیک کالیبره کردن عقربه امپر با دیاگ امتحان کردید و خطا داشت که به نظر من این خطا توسط خود ایرانخودرو در نظر گرفته شده که امپر از وسط بالاتر نیاد 

در مورد 92 و 98 یا بین اینها ام شمابا قطعیت گفتی فقط 98 درجس که به نظر من با توجه به مشاهدات خودم و به کارگیری قطعات ای سی یو ها نوع موتورها و برنامه های استفاده شده در مدلهای مختلف میتونه هر دو این اعداد یا اعداد مابینشون صحیح باشه و هیچ قطعیتی وجود نداره و تا تحقیقات روی مدلهای مختلف  tu3 &tu5 صورت نگیره نمیشه فهمید 

در اخرم این عادت بدیه که ما داریم مخصوصا بین مکانیکها رواج داره و مثلا چیزیو تجربه کردیم یا شنیدیم  یا مطالعه کردیم وقتی قولی متفاوت میشنویم از کس دیگه ای بدون تحقیق طرفو محکوم به بیسوادی یا وارد نبودن میکنیم در آخر انسان محافظه کار و با هوش تمام اقوالو در نظر میگیره و برسی میکنه حتی اگه احتمالش پایین باشه

موفق باشید 

لینک به ارسال
در 11 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

داداش روزبه عزیز من اصلا منظورم این نبود که مثلا من چون تو فلان سایت دیدم نودو دو یعنی صد در صد نودو دو درسته و خودمم میدونم قول معروف که همه میگن 98 درجس که به نظر من کمی بالا ذکر شده با توجه به اینکه ماشینی که امپرش دست نخورده و کارخونه ایه وقتی درجه امپر روس وسطه یعنی 90 درجه فن کار میکنه و وقتی امپر میاد پایین وسط یعنی زیر 90 درجه خاموش میشه که خود شما تو تایپیک کالیبره کردن عقربه امپر با دیاگ امتحان کردید و خطا داشت که به نظر من این خطا توسط خود ایرانخودرو در نظر گرفته شده که امپر از وسط بالاتر نیاد 

در مورد 92 و 98 یا بین اینها ام شمابا قطعیت گفتی فقط 98 درجس که به نظر من با توجه به مشاهدات خودم و به کارگیری قطعات ای سی یو ها نوع موتورها و برنامه های استفاده شده در مدلهای مختلف میتونه هر دو این اعداد یا اعداد مابینشون صحیح باشه و هیچ قطعیتی وجود نداره و تا تحقیقات روی مدلهای مختلف  tu3 &tu5 صورت نگیره نمیشه فهمید 

در اخرم این عادت بدیه که ما داریم مخصوصا بین مکانیکها رواج داره و مثلا چیزیو تجربه کردیم یا شنیدیم  یا مطالعه کردیم وقتی قولی متفاوت میشنویم از کس دیگه ای بدون تحقیق طرفو محکوم به بیسوادی یا وارد نبودن میکنیم در آخر انسان محافظه کار و با هوش تمام اقوالو در نظر میگیره و برسی میکنه حتی اگه احتمالش پایین باشه

موفق باشید 

دوست عزیز کالیبر کردن عقربه رو بنده انجام دادم آن هم به دلیل شکسته بودن پایه عقربه بود

فراموش نکنید تستی که pps انجام میده برای صفحه کیلومترهای کامل پنج عقربه است برای همین در همه صفحه کیلومترهای 4 عقربه اون کالیبره درست نیست وباید عقربه را

با دمایی که pps اعلام میکنه ست کرد

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

موفق باشید 

ببینید اصلا من کسی رو متهم نکردم به بی سوادی

من چندبار چندین ماشینو با دیاگ تست کردم
اگه فن روی 90 روشن میشه شک نکنید مشکل داره
اصلا ترموستات 91 درجه موتور 1600 مگه میشه فن روی 90 روشن بشه
کاملا ساده اس میتونید به منابع خارجی و سازنده ها مراجعه کنید که دمای 206 روی چند روشن میکنه اگه من سفت و خت میگم که فن نباید روی 90 روشن بشه بخاطر اطمینان من از این موضوع هست

اگه این تاپیک (خیلی زیاده) مطالعه کنید  توی زمان های مختلف کاربران زیادی دنبال زود فن کردن تعویض ترموستات با 75 و .... بودن و حتی وقتی ماشین تعمیر میکنن و در این بین ترموستات تعویض میشه از بالا رفتن آمپر آب روی 98 درجه شاکی میشن و میگن ماشین خرابه

این اصلا بد نیست ولی دلیلش عدم اطلاع رانندگان هست مثل هزاران مورد دیگه که این فروم هم بخاطر همین هست که اطلاعات رو در اختیار هم بزاریم

در کل این موارد چیزی هست که باید باشه

ترموستات 1400  --- 89 درجه (اگر سالم باشه در هیچ شرایطی دما زیر 89 نباید بیاد اما تا 5/6 درجه خطا به خاطر مکانیکی بودن قطعه میشه صرف نظر کرد)

ترموستات  1600 ---91 درجه(اگر سالم باشه در هیچ شرایطی دما زیر91 نباید بیاد اما تا 5/6 درجه خطا به خاطر مکانیکی بودن قطعه میشه صرف نظر کرد)

فن کند روی 98 روشن و روی 92 خاموش میشه

و فنت تند یا جت فن روی 105 عکل میکنه

این درجه بندی دمای آب توی دو مدل
0pqme.jpg
spblj.jpg

همیشه یکی دو درجه امکان خطا وجود داره اما کلا این تفکر که 206 باید زیر 89 (90) کار کنه جز اینکه تغییرات دما زیاد بشه (برای موتور مناسب نیست) سودی نداره

حالا بقیه اساتید میتونن نظراتشون رو بگن

:razz:

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان

دمای آمپر آب ماشین من بیشتر مواقع عادی( نه توی ترافیک) روی 81یا 82 یعنی یه کم از خط 80 درجه بالاتره. این مشکله ؟

اگه آره پس باید از ترموستات باشه که زودتر از 89 درجه باز میشه؟  

تیپ 5 مدل 84 از هوزینگ قدیمیا فلزی

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، Kela گفته است :

سلام دوستان

دمای آمپر آب ماشین من بیشتر مواقع عادی( نه توی ترافیک) روی 81یا 82 یعنی یه کم از خط 80 درجه بالاتره. این مشکله ؟

اگه آره پس باید از ترموستات باشه که زودتر از 89 درجه باز میشه؟  

تیپ 5 مدل 84 از هوزینگ قدیمیا فلزی

سلام

اگه تو جاده بیرون شهر و تو فصل سرما تا این درجه پایبن میاد،،نه مشکل نیست واسه منم زمستون همینطوری بود که دیگه تصمیم گرفته بودم عوض کنم ترموستات رو ولی الان تو این فصل، از 90 پایبن تر نمیاد حتی تو جاده و با کولر(که دور تند فن هم روشنه)

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
با سلام خدمت دوستان عزیز
من با مشکل بزرگی مواجه شدم آمپر ماشینم به شدت میره بالا اگه سرعتم رو به 120 برسونم بعد از سه چهار دقیقه آمپرش مثل توی کلیپ میشه
206 مدل 90
ترمستات رو هم عوض کردم خواهشا کمک کنید
استان خراسان جنوبی
oeqa_11.jpg
این کلیپ رو هم ببینید آمپر ماشینمه

http://uploadday.com/4bw/Untitled.mp4
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، Mehdi.T گفته است :

دوست عزیز کالیبر کردن عقربه رو بنده انجام دادم آن هم به دلیل شکسته بودن پایه عقربه بود

فراموش نکنید تستی که pps انجام میده برای صفحه کیلومترهای کامل پنج عقربه است برای همین در همه صفحه کیلومترهای 4 عقربه اون کالیبره درست نیست وباید عقربه را

با دمایی که pps اعلام میکنه ست کرد

بله درسته اشتباه از من بود فکر کنم چون هر دو از مدیران و قدیمیا هستید اشتباه گرفتم و شرمنده:-(

در اخرم بنده بیشتر دانسته هامو تو همین سایت کسب کردم اون اطلاعاتی که درسته از لطف و معلومات بچه های خوب این سایته و اون قسمتیش از دانسته هام که کامل نیست یا ایرادی داره از بیتجربگی و خوب نفهمیدن موضوعات از جانب خودمه ولی این موضوع انکار ناپذیره که تو این مدت نسبتا کمی که با این سایت اشنا شدم معلوماتم خیلی بالاتر رفته و خیلی توی رفع ایرادات و تعمیرات ماشینم بدردم خورده و خیلی چیزها تو این سایت شنیدم که وقتی با مکانیکها و تکنسین های با تجربه خودرو در میون گذاشتم هیچ چیزی در موردش نمیدونستن و براشون تازگی داشته و اگر بعضی اوقات روی تایپیکها اظهار نظری میکنم در واقع دارم درس پس میدم و چیزهاییه که بیشترشو تو همین سایت از گفته های بچه ها یاد گرفتم  و ادعایی ام ندارم هر چی میگم درسته در کل این سایت مثل یک سایت اموزشیه که اموزشهاش توسط اساتید نیست و اموزشهاش توسط دانسته ها و همفکری خود بچه های سایته حالا بعضیا با تجربه تر بعضیا ام کمتجربه و به نظرم همین نقطه قوت سایته و مباحث و اظهار نظرات متفاوت بین کاربرها گریز ناپذیره

در 4 ساعت قبل، Rouzbeh گفته است :

ببینید اصلا من کسی رو متهم نکردم به بی سوادی

من چندبار چندین ماشینو با دیاگ تست کردم
اگه فن روی 90 روشن میشه شک نکنید مشکل داره
اصلا ترموستات 91 درجه موتور 1600 مگه میشه فن روی 90 روشن بشه
کاملا ساده اس میتونید به منابع خارجی و سازنده ها مراجعه کنید که دمای 206 روی چند روشن میکنه اگه من سفت و خت میگم که فن نباید روی 90 روشن بشه بخاطر اطمینان من از این موضوع هست

اگه این تاپیک (خیلی زیاده) مطالعه کنید  توی زمان های مختلف کاربران زیادی دنبال زود فن کردن تعویض ترموستات با 75 و .... بودن و حتی وقتی ماشین تعمیر میکنن و در این بین ترموستات تعویض میشه از بالا رفتن آمپر آب روی 98 درجه شاکی میشن و میگن ماشین خرابه

این اصلا بد نیست ولی دلیلش عدم اطلاع رانندگان هست مثل هزاران مورد دیگه که این فروم هم بخاطر همین هست که اطلاعات رو در اختیار هم بزاریم

در کل این موارد چیزی هست که باید باشه

ترموستات 1400  --- 89 درجه (اگر سالم باشه در هیچ شرایطی دما زیر 89 نباید بیاد اما تا 5/6 درجه خطا به خاطر مکانیکی بودن قطعه میشه صرف نظر کرد)

ترموستات  1600 ---91 درجه(اگر سالم باشه در هیچ شرایطی دما زیر91 نباید بیاد اما تا 5/6 درجه خطا به خاطر مکانیکی بودن قطعه میشه صرف نظر کرد)

فن کند روی 98 روشن و روی 92 خاموش میشه

و فنت تند یا جت فن روی 105 عکل میکنه

این درجه بندی دمای آب توی دو مدل
0pqme.jpg
spblj.jpg

همیشه یکی دو درجه امکان خطا وجود داره اما کلا این تفکر که 206 باید زیر 89 (90) کار کنه جز اینکه تغییرات دما زیاد بشه (برای موتور مناسب نیست) سودی نداره

حالا بقیه اساتید میتونن نظراتشون رو بگن

:razz:

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری