شاهین

راه های افزایش شتاب 206 (جامع)

<t></t>  

1. 1. <t></t>

لطفا وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام نمایید تا بتوانید رای خود را در نظر سنجی ارسال نمایید.

845 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام مجدد.برادر بنده یه 206تیپ 3 مدل 89 داره که از اونجایی که همه میدونن که 206 های جدید هیچ کدوم درست راه نمیرن.چند روز قبل تو یه نمایندگی ایران خودرو که برای تنظیم موتور رفته بودیم.یکی اونجا گفت که برای ماشینها شتاب میزنه.یعنی یه کاری میکنه که به قول خودش ماشین پرواز میکنه.سرتونو درد نیارم.4 ساعت با ماشین ور رفت .وقسمت برقی ماشینو کلا به هم ریخت.طوری که دزدگیر ماشین از کار افتاد چرغها و برف پاکن جلو و عقب ماشین .تو حالتی که ماشین خاموش بود خود به خود کار میکرد.به گفته خودش میگفت برق قسمت دریچه گازو. زمانشو تغییر داده.حالا سوال من از شما اینه که ما باید چی کار کنیم .من از این میترسم با این کاری که این اقا انجام داده .چند روز دیگه کامپیوتر ماشین بسوزه. لطفن راهنمایی کنید .ما خیلی نگرانیم.با تشکر. اینو یادم رفت بگم که هیچ تغییری هم تو راه رفتن ماشین انجام نداد فقط کل سیستم ماشینو به هم ریخته.

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در حدود 1.5 سال است که فایلی به منظور آپدیت یا دانلود ECU موتور های TU3 به نمایندگی های ایرانخودرو داده شده تا در مواردی که مشتری ها از راه رفتن ماشین ناراضی هستن، با اپدیت ECU به ورژن مورد نظر ، اندکی در توان موتور بهبود حاصل بشه و در اصطلاح راه رفتن ماشین بهتر بشه

احتمالا قصد تکنسین محترم انجام این کار بوده ولی به علت عدم اطلاع کافی از کارکرد PPS و نحوه دانلود ECU ، در configuration واحد BSI (کنترل ادوات داخلی) اختلال ایجاد کرده و مواردی رو از کار انداخته

بهتره با توجه به گارانتی داشتن ماشین، اون رو به نمایندگی دیگری ببرین و یا به همان نمایندگی و با اعتراض نسبت به تعمیر ماشین بدون پرداخت هزینه اقدام کنین

همیشه یادتون باشه موتور انژکتور هیچ نیازی به تنظیم موتور نداره و تمام حرف و حدیث های پیرامون تنظیم ، یک خیال بافی است که گه گاه از طرف ایرانخودرو نیز منتشر میشه

ضمنا دوست عزیز خواهش میکنم در هنگام ایجاد تاپیک جدید، به محل باز کردن دقت کنین

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

با تشکر از راهنمایهای شما.ببخشید از این که فرمودین در هنگام ایجاد تاپیک جدید، به محل باز کردن دقت کنین.متوجه منظورتون نشدم.عذر خواهی میکنم اگه اشتباهی مرتکب میشم چون تازه وارد هستم.ببخشید و این که به یه موردی یادم رفت اشاره کنم .این که اون اقا با دیاگ این کارو نکرده .و به صورت دستی سیمهای قسمت جعبه فیوز مانندی که زیر فرمون هستو دستکاری کرده.برای همینه که نمیدونم چی کار کرده و از عواقب بعدیش میترسم .

لینک به ارسال
با تشکر از راهنمایهای شما.ببخشید از این که فرمودین در هنگام ایجاد تاپیک جدید، به محل باز کردن دقت کنین.متوجه منظورتون نشدم.عذر خواهی میکنم اگه اشتباهی مرتکب میشم چون تازه وارد هستم.ببخشید و این که به یه موردی یادم رفت اشاره کنم .این که اون اقا با دیاگ این کارو نکرده .و به صورت دستی سیمهای قسمت جعبه فیوز مانندی که زیر فرمون هستو دستکاری کرده.برای همینه که نمیدونم چی کار کرده و از عواقب بعدیش میترسم .

ایرادی نداره دوست عزیز، همه روزی تازه کار بودیم ;)

منظور از تاپیک ، مبحث یا موضوع و بنده یاداوری کردم که بهتره هر تاپیک در محل مناسب و مرتبط با موضوع ایجاد بشه مثلا بخش موتور و سیستم انتقال قدرت مناسب تاپیک هایی هستند که مربوط به این موارد میشن

عجب کاری کرده!!! اوقعا باید اون آقا رو دید و به اینکه چی در سرش میگذشته فکر کرد :shock:

تنها راه اینکه پیش خودش ببرین و از مسئولین نمایندگی بخواهید که با ایشون برخورد کنن و تذکر بدین که اینطوری با جون مردم بازی میشه چون با دستکاری اون قسمت ( BSI ) میشه حتی ترمز ضد قفل و یا خیلی از قطعات دیگر رو از کار انداخت

لینک به ارسال

من قبلا 206 تیپ2 با موتور 1400 مدل88 داشتم شما هر کاری بکنین این ماشین نمیتونه مثل 206 های تیپ2 قدیمی راه بره برای شتاب بهتر میتونین از شمع سوزنی ایریدیوم یا فیلتر هوای اسپورتی ریس حدودا90 تومن هست استفاده کنین و یا کاتالیزور را بردارین نفسش بشتر میشه سوخت هم کمتر دستکاری کردن ای سی یو هیچ نتیجه ای نداره دوستان 206 های جدید تیپ2 و بیش از 173 کیلومتر راه نمیرن.

لینک به ارسال
من قبلا 206 تیپ2 با موتور 1400 مدل88 داشتم شما هر کاری بکنین این ماشین نمیتونه مثل 206 های تیپ2 قدیمی راه بره برای شتاب بهتر میتونین از شمع سوزنی ایریدیوم یا فیلتر هوای اسپورتی ریس حدودا90 تومن هست استفاده کنین و یا کاتالیزور را بردارین نفسش بشتر میشه سوخت هم کمتر دستکاری کردن ای سی یو هیچ نتیجه ای نداره دوستان 206 های جدید تیپ2 و بیش از 173 کیلومتر راه نمیرن.

با سلام

کار نشد نداره

متاسفانه چون قالب موتور ساخت ایرانه کیفیت این موتور پایین تر اومده و همچنین گیرباکس که ساخت ایرانه و دریچه گاز برقی

همه این ها دلیل هست برای شتاب کند 1.4 لیتری

اپدیت کردن ای سی یو شاید مکث های اولیه و بعضی از مکث های خود ای سی یو رو از بین ببره مخصوصا رو مصرف سوخت ولی کار جادویی انجام نمیده

برداشتن کاتالیزور کار اشتباهی هست

چون:

قدرت موتور رو در طولانی مدت کم میکنه (دربارش بحث زیادی شده و نتیجه گیری این بوده)

این خودرو دارای سنسور داخل کاتالیزور و سیستم خروجی دود بوده با این کار موتورتون بد کار میکنه

از همه بد تر زمین عزیزمون هواش کثیف تر میشه

یه مشکل هم هست که دوستان خیلی کم بهش اشاره میکنن

کیفیت بنزین بسیار پایین هست و این خودش خیلی رو شتاب بستگی داره

لینک به ارسال

با سلام

من متوجه یه موضوعی شدم

فلایول 206 های 1.4 لیتری (1400 سی سی) از سال 86 با مدل تیپ 5 یکی شد که از یک دیسک صفحه استفاده کنن (یعنی برای این که شرکت هزینه کم تری برای دیسک صفحه بکنه همه دیسک صفحه ها رو یکسان کرد)

اگه شما 206 1.4 لیتری دارید که بعد از سال 86 ساخته شده فلایول و دیسک صفحه تیپ 5 دارید

شاید این فلایول سنگین مشکل شتاب 206 های 1.4 لیتری باشه

اینطور نیست؟

لینک به ارسال

اختلاف وزن بین فلایویل ها خیلی ناچیزه امیر جان

لینک به ارسال

سلام

امیر جان اگر منظورتون از سنسور در کاتالیست سنسور دوم اکسیژن هست باید عرض کنم که فقط مدل های صندوقدار موتور 1400 با مدل وی 6 و وی 19 سنسور دوم دارن.

مشکل شتاب کمتر موتور tu3a نسبت به tu3 هم تغییر سیاست شرکت سازنده مادر برای مسائل زیست محیطی و همینطور پایین اومدن کیفیت قطعات در ایران میباشد.

در ضمن آپگرید ای سی یو هم تاثیر کمی طبق گفته دوستان در شتاب و مصرف سوخت و مکث در دنده دو داره و این اصلاحیه (آپگرید) توسط خود کمپانی پژو برای این موتور در نظر گرفته شده است

وحید

لینک به ارسال

سلام به همه دوستان گل

اساتید عزیز راه های افزایش شتاب 206 تیپ 2 چیه؟ میشه ای سی یو ماشین رو با قدیمی

ها عوض کرد؟ آخه ماشین من مدل 90 ، شتابش حس می کنم خیلی کمه

ممنون از لطفتون

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری