859 ارسال در این موضوع قرار دارد

دوستان این پایه فیلتر روغن ماشین من روغن داخل خودش نگه نمیداره.این دفعه که داشتم روغن تعویض میکردم وقتی درب فیلترو باز کردم داخل محفظه روغن نبود و خالی بود در حالی که باید روغن میبود داخلش.

حالا این سوپاپش چه ایرادی پیدا کرده؟و باید چیکارش کنم؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان امروز ماشین داداشم اتش گرفت و احتمالا نود درصد هم بخاطر نشتی از محفظه فیلتر روغن بوده  الان خودم میخوام محفظه فیلتر روغن ماشینم رو عوض کنم با نمونه الومنیومی کسی از دوستان استفاده کرده تا ما از تجربشون استفاده کنیم چون بعضیا میگن خوبه بعضیا میگن رزوه های پایه فیلتر رو خراب میکنه بعضیا میگن چون فلزیه  و نزدیک منیفولد اگزوزه حرارت موتور بالا میره ممنون میشم از راهنمایی دوستان

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، bahram4633 گفته است :

سلام دوستان امروز ماشین داداشم اتش گرفت و احتمالا نود درصد هم بخاطر نشتی از محفظه فیلتر روغن بوده  الان خودم میخوام محفظه فیلتر روغن ماشینم رو عوض کنم با نمونه الومنیومی کسی از دوستان استفاده کرده تا ما از تجربشون استفاده کنیم چون بعضیا میگن خوبه بعضیا میگن رزوه های پایه فیلتر رو خراب میکنه بعضیا میگن چون فلزیه  و نزدیک منیفولد اگزوزه حرارت موتور بالا میره ممنون میشم از راهنمایی دوستان

سلام من دارم استفاده میکنم مشکلی نداره الان دو بار تعویض روغن انجام دادم مشکلی در رزوه ها ندیدم ،، در مورد حرارت خودش خیلی داغ میشه چون آلمینیوم هست یه 3  4 دقیقه صبر کنید بعد بازش کنید که نسوزید ولی فکر نمیکنم تاثیری به بالا رفتن حرارت موتور داشته باشه من چیزه خاصی تو آمپر آب ندیدم همه چیز نرماله و سیستم خنک کننده کارش همینه دیگه!

موقع باز و بست خوب جا بزارین اول و ضربه ای وارد نشه فکر نمیکنم به رزوه ها آسیبی وارد بشه.... چند وقت پیش این قطعه رو 125 تومن خریدم.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام

(206 من تیپ 6 هست مدل 88)

من چند سال پیش گیربکس ماشینم رو باز کردم و توربین درست شد تقریبا یک سال بعدش من متوجه روغن زیر ماشین شدم یک بار پیش تعمیرگاه آندره بردمش و گفت که این روغن از جعبه فرمون هست و می پاچه رو گیربکس(واقعا هم نشت کم روغن داره از جعبه فرمان) تا شش ماه بعد من دوباره پیشش بردم که به قول معروف خیالم راحت بشه ولی این بار گفت از گیربکس هست و باید باز بشه و تو ارزونی ها 2 تا 5 تومن خرجش هست منم بهش گفتم فعلا بیا سطح روغن گیربکس رو ببین که اگر کم نیست من چند ماه دیگه تعمیر کنم که بعدش شد این گرونی ها منم تبردم پیشش

دیروز بردم پیش یه تعمیرگاه محلمون آدم بسیار منصفی هست ولی شاید خیلی خبره تو گیربکس اتوماتیک نباشه بیشتر میگفت احتمالا از کاسه نمد میل لنگ هست(اگر اشتباه نگم همون که از موتور میاد)چون روغن موتور کم می کنه- گفت اگرم از گیربکس باشه از کاسه نمدش هست که اونم خیلی خرج نداره و تعویض می شه

حالا من موندم چیکار کنم یک سری عکس گذاشتم به نظر شما از چیه ؟روغنی که تو عکس هست مال موتوره یا گیربکس؟عکس اول در حال ریختن یه قطره هست

به نظر شما می شه من روغن گیربکس رو تخلیه کنم ببینم آیا سه لیتر هست(چون کلا 6 لیتر می گیره و سه لیترش خالی می شه)اگر  کم نبود که الکی خرجش نکنم و دوباره روغن رو بریزم سرش با این وضع و خرج های گرون

1 new.jpg

2 new.jpg

3 new.jpg

4 new.jpg

ویرایش شده در توسط Mostajab

لینک به ارسال

سلام دوستان این درپوش فیلتر روغن جنسش چطوره؟ داخل جنبش ایرانی نوشته

بنظرتون به فابرسکی مدل ۹۰ میرسه؟

PhotoPictureResizer_190924_184747733-800x600.jpg

لینک به ارسال

سلام دوستان

۲ سال پیش واشر قالپاق سوپاپ جلویی ( تیپ ۵ مدل ۸۴)

شروع کرد به روغن دادن! با کمک این تاپیک و استفاده از ترکمتر خودم دست به کار شدم و بازش کردم...وقتی بازکردم دیدم یه واشر اورینگی داره که توی یه شکاف قرار گرفته، با کلی دردسر فرانسویش رو پیدا کردم و با گشتاور ۷ دهم دکا نیوتن متر بستم و خلاص

سه روز پیش وقت خالی داشتم و افتادم به جون ماشین! وقتی برای تعویض شمع اقدام کردم دیدم قالپاق سوپاپ عقبی ( سمت اتاق) شروع کرده به روغن دادن

چند جا زنگ زدم به امید پیدا کردن واشر فرانسوی...یکی بهم ۱۱۰ تومن قیمت داد منم سفارش دادم

وقتی به دستم رسید دیدم بله فرانسوی هست ولی اورینگ نیست و از همین صفحه پرس شده ها بود

خلاصه با کلی بحث که ایشون میگفت فقط TU5 دو نوع واشر قالپاق سوپاپ داره که یکی سوراخ دار و یکی بدون سوراخ هست و چیزی مثل اورینگ وجود نداره و...به هیچ نتیجه ای نرسیدم

گفت مشکلی نیست واشر رو بفرست

حالا خودم هم گیج شدم...نمیدونم این واشر صفحه‌ای رو میشه بست یا نه! خواستم بازکنم ببینم میشه یا نه ولی خب چون مدل اورینگی رو پیدا نکردم گفتم اگه بازکردم و این صفحه‌ای بهش نخورد چیکار کنم

نظرتون چیه؟ میشه همین صفحه‌ای رو ببندم؟

عکس هر دو مدل رو آپلود میکنم ممنون میشم راهنمایی کنین

البته عکس واشر اورینگی مال ۲۰۶ نیست ولی منظورم رو میرسونه:hello:

20191009_222500.jpg

751210.jpg

لینک به ارسال
در 4 دقیقه قبل، ramin_gm گفته است :

سلام دوستان

۲ سال پیش واشر قالپاق سوپاپ جلویی ( تیپ ۵ مدل ۸۴)

شروع کرد به روغن دادن! با کمک این تاپیک و استفاده از ترکمتر خودم دست به کار شدم و بازش کردم...وقتی بازکردم دیدم یه واشر اورینگی داره که توی یه شکاف قرار گرفته، با کلی دردسر فرانسویش رو پیدا کردم و با گشتاور ۷ دهم دکا نیوتن متر بستم و خلاص

سه روز پیش وقت خالی داشتم و افتادم به جون ماشین! وقتی برای تعویض شمع اقدام کردم دیدم قالپاق سوپاپ عقبی ( سمت اتاق) شروع کرده به روغن دادن

چند جا زنگ زدم به امید پیدا کردن واشر فرانسوی...یکی بهم ۱۱۰ تومن قیمت داد منم سفارش دادم

وقتی به دستم رسید دیدم بله فرانسوی هست ولی اورینگ نیست و از همین صفحه پرس شده ها بود

خلاصه با کلی بحث که ایشون میگفت فقط TU5 دو نوع واشر قالپاق سوپاپ داره که یکی سوراخ دار و یکی بدون سوراخ هست و چیزی مثل اورینگ وجود نداره و...به هیچ نتیجه ای نرسیدم

گفت مشکلی نیست واشر رو بفرست

حالا خودم هم گیج شدم...نمیدونم این واشر صفحه‌ای رو میشه بست یا نه! خواستم بازکنم ببینم میشه یا نه ولی خب چون مدل اورینگی رو پیدا نکردم گفتم اگه بازکردم و این صفحه‌ای بهش نخورد چیکار کنم

نظرتون چیه؟ میشه همین صفحه‌ای رو ببندم؟

عکس هر دو مدل رو آپلود میکنم ممنون میشم راهنمایی کنین

البته عکس واشر اورینگی مال ۲۰۶ نیست ولی منظورم رو میرسونه:hello:

20191009_222500.jpg

751210.jpg

سلام . واشر سوپاپ صفحه بستم تا الان روغن نداده فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد . جفتی ۱۱۰ ؟

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، hamidgipsy2000 گفته است :

سلام . واشر سوپاپ صفحه بستم تا الان روغن نداده فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد . جفتی ۱۱۰ ؟

سلام حمید جان

نه دونه‌ای ۱۱۰

مشکل من اینه که نمیدونم این مدل صفحه‌ای به ماشین من میخوره یا نه🤔

جلویی که فقط یه شکاف داشت که باید واشر رو توی اون شکاف میخوابوندم مثل ۴۰۵

این صفحه چجوری اونجا ممکنه نصب بشه واقعا نمیدونم🤕

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 10 دقیقه قبل، ramin_gm گفته است :

سلام حمید جان

نه دونه‌ای ۱۱۰

مشکل من اینه که نمیدونم این مدل صفحه‌ای به ماشین من میخوره یا نه🤔

جلویی که فقط یه شکاف داشت که باید واشر رو توی اون شکاف میخوابوندم مثل ۴۰۵

این صفحه چجوری اونجا ممکنه نصب بشه واقعا نمیدونم🤕

فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه خیلی وقته که من واشری ندیدم . میتونی بیایی خصوصی ؟

http://carstan.ir/21741/آموزش-تعویض-درب-سوپاپ-های-پژو-۲۰۶-موتور/

ویرایش شده در توسط hamidgipsy2000
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری