unionroyal

چوب کردن ،ضعف و نگرفتن ترمز 206 و 207 اتوماتیک

103 ارسال در این موضوع قرار دارد

البته یک مورد هم هست

مدل های دنده دستی قبل حرکت کمی باید گاز بدن و همین خلاء کافی ایجاد میکنه

ولی اتوماتیک ها گازی نمیدن و سرگاز حرکت میکنن و این مشکل خودش رو نشون میده

سلام.من هم اتوماتیک دارم(مدل 84 کارکرد 73000)ولی ترمزش چه اول صبح چه وقت دیگه کوچکترین مشکلی نداره و فوقلعاده هست.به نظرم ایران خودرو در مدلهای بالاتر از بوستر بی کیفیت استفاده کرده

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
آقا من هم همین مشکل را دارم ماشینم صفر هست

قبلا که وی 8 داشتم مشکلی نبود .باید بعد ا روشن شدن چند تا گاز بخوره تا درست بشه

البته من فکر میکنم مشکل از ابندی یا این جور چیز ها نیست ، چون فقط اتومات ها این مشکل را دارن .پس به بد مونتاژ کردن خودرو بر نمیگرده

اگراین مشکل فقط یرای v9وتیپ 6 هست بایددیدچه فرقی درنوع مکش میکنندمینیفولدهواچندجابرای مکش داره به احتمال زیادازمینیفولدهوایک شیلنگ دیگه به جایی کشیده شده ؟

حرف شما صحیح ، ولی من از مکانیک خودرو خیلی سرم نمیشه.

اگه بچه های انجمن این موضوع را پیگیری کنند خیلی خوبه

لینک به ارسال

سلام

ماشین پدرمم همینطوره ، تیپ 6 مدل 89 .

اگر با ماشین سرد بلافاصله حرکت کنیم اینطور میشه ، من 10 دقیقه میزارم ماشین درجا کار کنه موتور کمی گرم بشه بعد حرکت میکنم که با این کار مشکلم حل میشه .

لینک به ارسال
سلام

اگر با ماشین سرد بلافاصله حرکت کنیم اینطور میشه ، من 10 دقیقه میزارم ماشین درجا کار کنه موتور کمی گرم بشه بعد حرکت میکنم که با این کار مشکلم حل میشه .

١٠ دقيقه YaKhoda.gif

چرا انقد دوستان بر سرد بودن موتور اصرار ميكنند شما چند كليومتر اول با دور پايين حركت كني احيانا اگر مانعي هم بود نياز به فشار مضاعف به ترمز براي كنترل ماشين نيست شما سرعتي نداريد كه بخواهد خطرساز بشه

yaftam.gif درجا گرم نكنيد آسيب شديد به موتور ميزنه و موجب استهلاك بيهوده قطعات ديگر ميشود

من خودم اين مشكل ندارم تيپ ٦ مدل ٨٤ داشتم هم درجا گرم نميكردم

لینک به ارسال

با توجه به به قدیمی بودن مطالب تاپیک من فقط یه توضیحی در مورد گرم کردن می دم تا کاربرای بعدی استفاده کنند

گرم کردن موتور در حالت ثابت کار خوبیه ولی تا یه اندازه وقتی ماشین کاملا سرد است وقتی روشن کردیم باید اجازه بدیم گرم شود ولی چقدر به اندازه ای آمپر دما یک خط بیاد بالا بعد بهتره حرکت کنیم گرم شدن بیشتر باعث می شود سیستم اگژوز که توسط حرکت ماشین خنک می شود خنک نشده و گرما را بیشتر به سیستم اگژو آسیب می رساند حتی به گرم شدن شدید موتور کمک می کند

حال چرا مقداری گرم شدن موتور در حالت ثابت خوبه به این دلیل که زمانی که ماشین سرده روغن به سمت پایین بر می گردد و سطوح بالایی موتور خالی از روغن می شود وقتی ما استارت می زنیم یه چند دقیقه زمان می برد تا روغن به سطح بالایی خودرو برگردد به همین خاطر صبح هنگام بعد از استارت زدن صداهای میل سوپاپ به راحتی شنیده می شود در این هنگام باید موتور تحت کوچکترین فشاری نباشد تا آینکه روغن به تمام سطوح روغن برسد و از اصطحلاک شدید موتور کاسته شود 206 های نسل قدیم یک برتری موتوری نصبت به ماها دارند آن هم این است در موتور آن ها یک سوپاپی وجود دارد که وضیفش این است که وقتی ماشین خاموش می شد بسته می شد و اجازه ی برگشت روغن را از موتور نمی داد که الان توسط ایران خودرو حذف شده

حال کسانی که چند دقیقه ای برای گرم کردن ماشین در حالت ثابت وقت صرف می کنند نه مشکل بوستر خواهند داشت نه فرسایش شدید موتود اکثر مشکلات بوستر از سرد شدن روغن ترمز است پس با گرم شدن موتور به اندازه نیاز تمامی مشکلات فوق از بین رفته و مورد خاصی نمی باشند

لینک به ارسال

فرمایشات شما درست است دوست عزیز، ولی مشکل چوب شدن ترمز مربوي به برنامه ECU هست که دریچه گاز رو زیاد باز نگه میداره و خلا لازم ایجاد نمیشه. با مراجعه به نمایندگیها و آپدیت ECu این مشکل رفع میشه

لینک به ارسال

مشکل چوب شدن بله الان با آبدیت درست میشه بعضی مشکلات شایع کوچیک در سیستم ترمز وجود دارد کحه من منظورم اون ها بود نه چوب کردن ترمز

لینک به ارسال

سلام

١٠ دقيقه YaKhoda.gifYaKhoda.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/YaKhoda.gif' alt='URL>'>

چرا انقد دوستان بر سرد بودن موتور اصرار ميكنند شما چند كليومتر اول با دور پايين حركت كني احيانا اگر مانعي هم بود نياز به فشار مضاعف به ترمز براي كنترل ماشين نيست شما سرعتي نداريد كه بخواهد خطرساز بشه

yaftam.gifyaftam.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/yaftam.gif' alt='URL>'> درجا گرم نكنيد آسيب شديد به موتور ميزنه و موجب استهلاك بيهوده قطعات ديگر ميشود

من خودم اين مشكل ندارم تيپ ٦ مدل ٨٤ داشتم هم درجا گرم نميكردم

متاسفانه من خیلی وقته به این تاپیک سر نزدم که پاسخ شما را بدم

بله دوست عزیز 10 دقیقه !!

ما در ایران زندگی میکنیم ، شهرهای ایران هم اگه بخواید از نظر ترافیکی لحاظ بدید ، فشار مضاغف به همه جای ماشین میاد خصوصا در تهران ، چه بسا استهلاک بدتر از درجا کار کردن پس با 10 دقیقه درجا کار کردن ماشین فشار مضاعف کمتره تا بودن در شرایط بالا .

و اینکه در خود دفترچه راهنمای ماشین هم تاکید بر این داره که " هرگز با موتور سرد حرکت نکنید " .

و اینکه میفرمایید سرعتی ندارید که بخواهید خطر ساز بشه باید بگم که ، اتفاقا بر عکس ، اولا که میخوای ماشین از پارکینگ در بیاری یه مشکله ، چون باید پشت در ترمز کنی که تا مدت زمانی که در باز میشه باید توقف کامل کنی ، من چند بار واقعا داشتم میرفتم تو در چون ترمز چ.به چوبه شده بود و در باز نشده بود .

بعد هم با این رانندگی های ایران ، شما واقعا فکر میکنید میشه با دور پایین تو خیابونا اونم تو ایران حرکت کرد ؟ همه ماشاالله دست به بوق زدن و بی احترامی هاشون به شخصی که حالا به دلایلی داره با دوره موتور پایین یا همون آهسته حرکت میکنه خوبه پس من فکر میکنم 10 دقیقه گرم کردن ارزش این چیزارو داشته باشه .

ببخشید سرت رو درد اوردم rose.gifrose.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/rose.gif' alt='URL>'>

لینک به ارسال
raghs.gifraghs.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/raghs.gif' alt='URL>'>دوستان منم یه وی20 مدل 90 داشتم ترمزش اینجوری بود -یه چند دقیقه که ماشین گرم میشد ترمز درست میشد - الان 207 مدل 91 دارم اصلا به این مشکل برنخوردم تا حالا خدا شکر!! raghs.gifraghs.gif"><a href=http://ir206.net/images/smilies/raghs.gif' alt='URL>'>

لینک به ارسال

سلام دوستان

جهت آپدیت ECU برای رفع چوب کردن ترمز دنده اتوماتیک در اصفهان کدام نمایندگی رفته اید و نتیجه آن مثبت بوده است؟

سپاس

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری