unionroyal

چوب کردن ،ضعف و نگرفتن ترمز 206 و 207 اتوماتیک

103 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام

احتمالا رابط شلنگ خلا بوستر يه مشكل نشتي كوچولو داري و به خوبي آب بندي نميكنه

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

یکی از دوستان زد به هدف .

اگه وقتی ماشین سرده اینجوری میشه از سوپاپ یه طرفست.

ولی یه نکته ای رو خاطرنشون کنم حتما یه بار امتحان کنید اول حتما دمای موتور رو حداقل به 70درجه برسونید چون تیپ6 گیربکسش باید گرم بشه. بهمین دلیل از خروجی رادیاتور آب یه شلنگم به گیربکس دادن. اگرم رعایت نکنید به مرور زمان دچار مشکل میشید حتما.

پس یبار ماشینو گرم کن ببین ترمز چطور شده بعد اگر نشد برو سوپاپ عوض کن

دلیل علمیشم اینه که 206 تیپ 6 بر خلاف سایر تیپاش هست این دلیلش که ربطت به داستان شما داره اینه که وقتی پدال ترمز فشرده میشه اول دستور به گیربکس میره بهد میره تو abs .

بخاطر همینه که تا ترمز میگیری درجا اقت فشار دوی گیربکس احساس میشه و معکوسایی که میده باعث یه جور تقویت ترمز به حساب میاد و شما زود تز یه تیپ 5 وای میسید علیرغم 70 کیلو سنگینتر بودن ماشین.

لینک به ارسال

با سلام

دوستان عزیز کم و بیش به علت مشکل اشاره کردند که به نظر من سرد بودن موتور ماشین دلیل درست است

اما با مساله بوستر و کم بودن خلا مخالفم چون مکش منیفولد گاز در دور آرام موتور چه سرد چه گرم یکسان است چه بسا در موقع سرد بودن موتور و دقایق اولیه کارکرد موتور بدلیل عملکرد ساسات اتوماتیک خودروهای امروزی مکش منیفولد بیشتر هم است

لذا نکته اساسی در مورد این مشکل این است که وقتی موتور سرد است و موتور ماشین شما در دور آرام بالاتری کار میکند تا به درجه حرارت مطلوب برسد در گیربکس های اتوماتیک ایجاد نیروی بیشتری در زمان حرکت به جلو یا عقب با دور آرام موتور میکند و طبیعتا به نیروی بیشتر ترمز برای توقف ماشین و در نتیجه نیاز به نیروی بیشتر فشار برروی پدال ترمز پیدا میشود

با آزمایشی ساده این مطلب اثبات شدنی است

خودرو خود را با موتور سرد در مسیری با شیب قرار دهید و بعد از حرکت دنده را در حالت خلاص قرار دهید و ترمز بگیرید و خواهید دید عملکرد ترمز خودرو شما با زمان گرم بودن ماشین تفاوتی نمیکند15.gif

لینک به ارسال

آرش جان نکته اینجاست که وقتی موتور سرد است خلاء بوستر در طی ساعاتی که موتور خاموشه تخلیه میشه

در واقع ارتباطی با دمای موتور نداره و این مدت زمانی هست که از خاموش کردن موتور گذشته

وقتی استارت میزنید خلاء موجود در منیفولد به اندازه کافی نمیرسه

وقتی 1-2 گاز می دهید با باز شدن دریچه دور موتور بالا میره و همون لحظه دریچه بسته میشه ولی موتور در حال مکیدن هوا هست و این لحظه خلاء(در واقع واژه درست فشار کم است) زیادی ایجاد میشه که بوستر شارژ میشه

لینک به ارسال
آرش جان نکته اینجاست که وقتی موتور سرد است خلاء بوستر در طی ساعاتی که موتور خاموشه تخلیه میشه

در واقع ارتباطی با دمای موتور نداره و این مدت زمانی هست که از خاموش کردن موتور گذشته

وقتی استارت میزنید خلاء موجود در منیفولد به اندازه کافی نمیرسه

وقتی 1-2 گاز می دهید با باز شدن دریچه دور موتور بالا میره و همون لحظه دریچه بسته میشه ولی موتور در حال مکیدن هوا هست و این لحظه خلاء(در واقع واژه درست فشار کم است) زیادی ایجاد میشه که بوستر شارژ میشه

شایدم نظر شما درست باشه ولی اگه توجه کرده باشید دوستانی که دنده اتوماتیک دارن این مشکلو دارند

ضمنا من با اون تستی که انجام دادم مطمین شدم که مشکل از گاز خوردن اولیه ماشین در حالت سرده

در آخر اینکه ماشینی که بوستر سالمی داشته باشه خلا ان خالی نمیشه مگر اینکه در موقع خاموش بودن چند بار روی پدال فشاز وارد کنند

در هر صورت با احترام به نظر شما از دوستانی که مشکل فوق را داشتندتقاضا میکنم تستی که من انجام دادم رو امتحان کنند و نتیجه رو اطلاع بدن

در آخر هم راه حل این موضوع برای این دوستان اینه که همزمان با ترمزگیری در خروج از پارک دنده رو خلاص کنند

لینک به ارسال

من هم چند بار این مشکل رو داشتم و فکر کنم به علت سرد بودن ماشین بشه .

لینک به ارسال

سلام این تخلیه خلا درپوسترترمزممکنه ازشیریک طرفه روی بوستربه شلنگ یالاستیک آبندی کننده شیر به بوسترهم باشه که درمواقعی که درچندساعت موتورخاموش یاسردبشه درست عمل نکنه وهواراتخلیه کنه

این شیریک طرفه روی بوسترقرارداردویک سرشلنگ ازآن به مینیفوادهوانصب شده است

وکاراصلی این شیریک طرفه باقطع شدن مکش توسط موتور(خاموش کردن موتور)خلارادربوسترنگه میدارد

لینک به ارسال

آقا من هم همین مشکل را دارم ماشینم صفر هست

قبلا که وی 8 داشتم مشکلی نبود .باید بعد ا روشن شدن چند تا گاز بخوره تا درست بشه

البته من فکر میکنم مشکل از ابندی یا این جور چیز ها نیست ، چون فقط اتومات ها این مشکل را دارن .پس به بد مونتاژ کردن خودرو بر نمیگرده

لینک به ارسال
آقا من هم همین مشکل را دارم ماشینم صفر هست

قبلا که وی 8 داشتم مشکلی نبود .باید بعد ا روشن شدن چند تا گاز بخوره تا درست بشه

البته من فکر میکنم مشکل از ابندی یا این جور چیز ها نیست ، چون فقط اتومات ها این مشکل را دارن .پس به بد مونتاژ کردن خودرو بر نمیگرده

اگراین مشکل فقط یرای v9وتیپ 6 هست بایددیدچه فرقی درنوع مکش میکنندمینیفولدهواچندجابرای مکش داره به احتمال زیادازمینیفولدهوایک شیلنگ دیگه به جایی کشیده شده ؟

لینک به ارسال

البته یک مورد هم هست

مدل های دنده دستی قبل حرکت کمی باید گاز بدن و همین خلاء کافی ایجاد میکنه

ولی اتوماتیک ها گازی نمیدن و سرگاز حرکت میکنن و این مشکل خودش رو نشون میده

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری