XSSS

شناسایی قطعات تقلبی و اصلی - مقایسه و کیفیت برندهای موجود

19 ارسال در این موضوع قرار دارد

برند اکسیدی (دایکن - دایکین) / (Exedy (Daikin - دیسک کلاج

سلام بر دوستان عزیز
دیدم تاپیک توش فعالیتی نمیشه، گفتم یکی از قطعاتی که قبلاً خریده بودم رو شروع کنم به عکس گرفتن و در موردش توضیح دادن.

قطعه‌ای که امروز میخوام در مورد تشخیص اصالتش صحبت کنیم دیسک و صفحه اکسیدی یا همون دایکن هست. این محصول رو حدوداً سه ماه پیش بر اساس راهنمایی‌های دوستان عزیز در همین انجمن تهیه کردم. بنده خودم هنوز از این دیسک و صفحه استفاده نکردم، ولی طبق نظر بسیاری از استاتید، یکی از بهترین دیسک و صفحه‌های موجود در بازار ایران هست.
متاسفانه به دلیل مسائل ارزی، گمرکی و کرونا، واردات این جنس متوقف شده و همین امر باعث افزایش قیمت و کمیاب شدن این محصول شده است.

طبق اطلاعاتی که بنده کسب کردم، این محصول هم بصورت کیت کامل (در یک بسته) و هم بصورت جدا (دیسک جدا، صفحه جدا و بلبرینگ جدا) در بازارهای خارج از ایران فروخته میشه. محصولی که بنده خریدم نه بصورت کیت، بلکه بصورت جدا جدا بود، البته این موضوع تفاوتی در کیفیت محصول ایجاد نمیکنه، فقط بسته بندیش بجای اینکه یک کارتن باشه، دو یا سه کارتن هست که فکر میکنم علتش اینه که در بازار ایران بلبرینگ کلاج برای 206 های تولید 92 به بعد و ماقبل اون متفاوت هست، لذا با وارد کردن این محصول بصورت جداگانه، شرکت وارد کننده میتونه بر اساس نیاز بازار بلبرینگ مورد نیاز رو بصورت جداگانه تامین کنه و در نهایت اونها رو بصورت یک مجموعه و به عنوان کیت بفروشه.
محصولی که بنده خریدم برای 206‌های فرانسوی بود و داخل اون توسط شرکت واردکننده بلبرینگ کلاج SKF فرانسه قرار گرفته بود.

به دلیل اینکه پست‌ها شامل عکس‌های زیادی هست، به دلیل شلوغ و سنگین نشدن صفحه، دیسک و صفحه را هر کدام در پست های جداگانه‌ای بررسی خواهیم کرد.

دیسک کلاج:

تصویر زیر بسته بندی (کارتن) دیسک کلاج اکسیدی (دایکن) از نمای جلو، عقب و کنار (قسمت بارکد و توضیحات محصول) هست، البته کارتن محصول میتونه توسط کارخانه اصلی در زمان های مختلف تغییر بکنه، اما این چیزی هست اکسیدی در حال حاضر داره ازش استفاده میکنه:

okz6_cover.jpg

----------------------------

تصویر زیر، مربوط به روی دیسک اکسیدی (دایکن) هست. فلز روی دیسک (و همچنین پشت دیسک که در ادامه قرار میدم) رنگ خاصی داره که واقعاً نمیدونم بگم چه رنگیه، ولی میتونیم بگیم رنگ قهوه‌ای یا بنفش خیلی پررنگه! البته قرار نیست مثل تصویر زیر رنگش تقریباً یکنواخت باشه، دوستان در تاپیک مربوط به دیسک و صفحه از همونجایی که بنده خرید کردم این محصول رو خریدن و رنگش یه مقداری غیر یکنواخته که در ادامه منظور من رو متوجه میشید. (برای منم اگر قشنگ دقت کنید غیر یکنواختی رنگ رو متوجه میشید)
بر روی لنت کلاج نام EXEDY چاپ شده و همچنین طبق عکس زیر بر روی فلز مرکزی، لوگو EXEDY، پارت نامبر (PGD107U - همانند جعبه محصول)، سری ساخت و همچنین با فونت ریز MADE IN JAPAN چاپ شده است (سفید رنگ).
پرچ‌های دیسک ممکنه بخاطر شرایط نوری به خوبی در عکس‌های زیر دیده نشه، اما تمامی پرچ‌ها چه بر روی لنت و چه بر روی صفحات مرکزی کاملاً با کیفیت بوده و آثاری از پرچ شدگی بی کیفیت در آن دیده نمیشود.

q9jd_disc-full.jpg

در مورد رنگ محصول بنده عکس زیر رو از تاپیک «دیسک و صفحه» و از دوست عزیزمون sateyar گرامی کپی کردم تا منظورم رو در مورد رنگ فلز دیسک دایکن بهتر متوجه بشید:

6.JPG

-----------------------------

اگر دیسک رو برگردونیم، بر روی فلز مرکزی چیزی نوشته نشده، اما همچنان مانند سمت دیگر دیسک، بر روی لنت عبارت EXEDY همانند عکس زیر چاپ شده است:

zhfe_disc-back.jpg

--------------

نکته دیگه‌ای که در مورد دیسک کلاج اکسیدی میتونم بهتون بگم اینه که اگر از بغل به دیسک خودتون نگاه کنید، بر روی هر دو دیسک جلو و عقب، رنگ شدگی آبی رنگی رو میبینید که برای نمایش نو بودن دیسک از آن استفاده میشود. در صورت استفاده از دیسک، این رنگ پاک میشود.

pqxv_disc-side.jpg

ویرایش شده در توسط XSSS
پسند شده توسط 7 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری