XSSS

شناسایی قطعات تقلبی و اصلی - مقایسه و کیفیت برندهای موجود

19 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان محترم

متاسفانه همونطور که اطلاع دارید وضعیت قطعات خودرو بسیار اسفناک شده و بازار پر از اجناس و برندهای تقلبی و فیک هست، بطور مثال همین امروز مشخص شد که برند «ساتک» که به عنوان جنس اصل فرانسوی و قیمت بالا فروخته میشه کاملاً تقلبی بوده و همچین برندی وجود خارجی نداره!

یا در مثال دیگه‌ای آیدین عزیز هرزگرد تایم INA خریده بود که روی جعبه هولوگرام و کد اصالت سنجی وارد کنندش رو داشت، اما وقتی جعبه رو باز کرده بود دیده بود که روی هرزگرد مارک INA حک نشده و بی نام و نشونه.

مثال هایی از این دست در تاپیک های انجمن بسیار زیاده و دوستان تجربیات گران بهاشون رو در اختیار بقیه قرار دادن، اما متاسفانه این مباحث به سرعت زیر پست‌های جدید دفن میشن و افراد جدید نمیتونن از این اطلاعات استفاده کنند. این تاپیک رو با اجازه بزرگان سایت به این دلیل ایجاد کردم که تجربیات خودتون در مورد کیفیت برندهای موجود بیان کنید و اگر قطعه اصل یا تقلبی میبینید نشانه‌های اون رو برای دیگران در این تاپیک بیان کنید تا یک تاپیک منسجم در مورد قطعات تقلبی و اصلی داشته باشیم.

لطفاً اگر در تاپیک دیگری هم در مورد اصالت قطعه‌ای صحبت کردید، حتماً لینکش رو اینجا قرار بدید، چرا که همانطور که عرض کردم اینجور پست‌ها به سرعت زیر پست‌ها و مباحث دیگه گم میشن، اما اگر اینجا هم لینک مطلبتون رو قرار بدید توی بخش مخصوص خودش قرار میگیره و دیگه گم نمیشه.

حتی اگر گذرتون به تاپیک‌های و مباحث قدیمی افتاد و مطلبی رو از دیگر دوستان یا خودتون پیدا کردید در این مورد، لطفاً در این تاپیک اون رو نقل قول کنید و بازتاب بدید تا مطالب مربوط به کیفیت و شناسایی قطعات اصلی در یک تاپیک جمع بشه. من خودم یک نمونه از پست دوستان که خیلی به دردم خورده بود رو پیدا کردم و در قسمت مقایسه‌ها قرار دادم.

از اونجایی که این تاپیک هم محل بحث و تبادل نظره، قطعاً بزودی به حدی بزرگ میشه که پست‌های مهمش زیر مطالب دیگه دفن بشه، اما حداقلش اینه که این تاپیک بطور اختصاصی به تشخیص اصالت قطعات اختصاص داده شده و با یک سرچ کوچک در مورد نام قطعه یا برند در این تاپیک میشه به تمامی مطالب مربوطه دست پیدا کرد.

برای بهتر شدن کار من در پست اول یک لیست از نام برندها یا قطعات بحث شده قرار میدم که هر کدوم به پست نتیجه‌گیری برند مربوطه لینک بشه  تا کاربران بتونن به سادگی و با کلیک کردن اطلاعات قطعه یا برند مورد نظر رو پیدا کنن. فقط از اونجایی که بنده حداکثر یکساعت قادر به ویرایش مطالبم هستم، از مدیران گرامی خواهش میکنم که قبول زحمت کنن و این پست رو با مطالب جدیدی که نتیجه‌گیری میشه بروزرسانی کنن تا بتونیم تاپیک پرباری داشته باشیم.

البته ایده دیگهای که تو ذهنم بود اینه که مدیران یک تاپیک نتیجه‌گیری ایجاد کنن که فقط خودشون بتونن داخلش پست بذارن و بعد از معرفی و نتیجه‌گیری از هر برند، پست‌های مهم اون بحث رو داخل یک پست در تاپیک قرار بدن، به این شکل تاپیک بحث و تاپیک نتیجه‌گیری نهایی از هم جدا میشه، ضمن اینکه به دلیل عدم امکان پست گذاشتن کاربران مباحث گم نمیشن.

*** همیشه اختلاف نظر وجود داره، پس با پیگیری مباحث مطرح شده در تاپیک، خودتان نتیجه‌گیری نهایی در مورد قطعات را انجام دهید ***

قطعات و برندها:

مقایسه‌ها:

ویرایش شده در توسط XSSS
پسند شده توسط 7 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برند ساتک / SATEC - تمامی قطعات

با بررسی‌های دوستان مشخص شد این برند که به عنوان محصول فرانسوی و اصلی در بازار ایران فروخته میشود برندی فیک بوده و کیفیت آن از قطعات ایرانی نیز پایینتر است. لوگو و لیبل این برند به شکل زیر است:

pfer_satec.jpg 

dxck_satec2.jpg

بر روی لیبل محصولات این برند حتی هولوگرام نیز وجود دارد. اگر در گوگل نام این برند را سرچ کنید، با وبسایت شرکت‌هایی با این نام مواجه میشوید که در حوزه تولیدات لوازم الکترونیکی صعنتی فعالیت دارند که لوگو هیچکدام از آنها مانند لوگو قطعات یدکی بالا نیست. حتی اگر وارد بخش IMAGES هم شوید لوگو بالا را نخواهید یافت.
همچنین میتوانید جستجو خود را با سرچ کردن عبارت satec auto parts محدود کنید تا تنها مواردی به شما نشان داده شوند که مربوط یه قطعات خودرو است، اما باز هم نتیجه‌ای یافت نمیشود.

کیفیت این قطعات نیز پایین بوده و توپی سر کمک این محصول که توسط آقا مهدی خریداری و نصب شده بود حتی یک سال هم کار نکرده و بسیاری از قسمت‌های بالای این قطعه دچار ترک شده است.

نتیجه‌گیری:

این محصول کاملاً تقلبی بوده و چنین شرکتی وجود خارجی ندارد.

مطالب فوق حاصل بحث و بررسی و همت دوستان در تاپیک «هرچـه میخواهـد دل تنـگـت بگــو !!» است.

ویرایش شده در توسط XSSS
پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال

با سلام

این شمعهای 42+fr8sc که روی اونها germany زده شده به نظر فیک میان. این شمعها احتمالا چینی هستند و با حک کردن واژه آلمان سر خریدار کلاه گذاشته میشه. من یه دست شمع با این مشخصا خریدم اصلا کارنکردن.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

واقعا ممنون از تایپیکی که زدید واقعا کمبودش حس میشد به قول خودتون تو تایپیکهای دیگه جسته گریخته دوستان اعلام میکردن جنسای تقلبی و فیک مثل تایپیک شمع و دیسکو صفحه و تسمه تایمو ... ولی بعد چند روز که مطلب جدید میومد اینها تو صفحات قبلی میموندن و کمتر کسی میدید 

IMG_20180715_135820[1].jpgIMG_20180715_135757[1].jpg

IMG_20180715_135739[5].jpg

IMG_20180715_135657[1].jpg

مثلا یادمه تیر ماه 97 بود اون موقع قیمتها خیلی مناسب بود هنوز رفتم بازار برای خرید تسمه تایم اورجینال و یه سفتکن جنس اصلی و خارجی یادمه تسمه اورجینال با لیبلو خریدم 75 تومن ولی سفتکن هر جا میفتم برای تیپ 2 جنس مناسبی نبود ولی برای تیپ 5 هم هرزگرد  هم سفتکن اینا با لیبل ایساکو موجود بود قیمتهاشم عالی سفتکن حدود 75 و هرزگرد 45 که البته چند ماه بعدش یهو نیست شد و چند برابر 

خلاصه دوستان بعد کلی گشتن تو زیر زمین پاساژ کاشانی سفتکن اینا پیدا کردم 45 هزار تومن خریدم و اوردم خونه بازش کردم دیدم روی هیچ جای سفتکن برند یا مارک ina نیست همچنین لیبلی که رو ی کارتن بود کاملا کمرنگو بی کیفیت بود انگار با دستگاه کپی کپی گرفتن بعد گشتن تو اینترنت یه جا دیدم سفتکن 405 گذاشته و اطلاعات و بارکد روی لیبل دقیقا با لیبل من یکی بود که خوب نشون میداد این لیبلها سری کپی شده و رو هر جنسی میخوان میچسبونن 

خلاصه مجدد رفتم بازار بعد کلی گشتن تو پژو برادران سفتکن ina پیدا کردم وقتی اورد دیدم دقیقا با قبلی متفاوته روی هرزگرد و تنه سفتکن برند ina هک شده دقیقا مثل هرزگردهای تیپ 5 با لیبل ایساکو و با قیمت 75 خریدو الان 2.5 ساله عالی داره کار میکنه

فقط میخواستم بگم 3 تا عکس بالا سمت راستایا تقلبیه و هیچ برندی روشون نبود سمت چپیا و عکس تکی آخر به نظر من اصلی بود 

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

دوستان سلام این مقایسه بین سفتکن اصلی و تقلبی که هر دوشو از دیجیکالا خریدم قبلا انجام داده بودم ولی گفتم توی اینجا کپیش کنم بمونه و ارشیو شه دوستانی که از دیجی خرید میکنن حواسشون باشه اگه تقلبی فرستاد مرجوع کنن

ابتدا یه سفتکن از دیجی خریدم که خدارو شکر پلاستیک هرزگرد شکسته بود و مرجوع کردم شاید اگه شکستگی نداشت فکر میکردم سری جدید اورجیناله و مرجوع نمیکردم ولی سفتکن دوم که رسید با مقایسه کاملا مشخص شد قبلی تقلبی بوده خلاصه اولیو مرجوع کردم به علت شکستگی که داشت و دومی رو از اسپوتا خریدم که پنج هزار گرونتر بود تفاوتهای زیادی با هم داشتن ولی وقتی هرزگرد و بلبرینگ دومی رو باز کردم دیدم روی بلبرینگ و پلاستیک هرزگرد نوشته ina , germany ولی سفتک قبلی هیچ برندی روی هرزگردش نبود خواستم با عکس و توضیحات تفاوتهاشون به دوستان هشدار بدم که نوع تقلبی رو نخرن چون تو تایپیک گفتگوی آزاد آرشیو نمیشه ولی اینجا میمونه و هر شخصی خواست سفتکن اصلی بخره توجه میکنه 

oa92_img_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9%DB%B1%

fzwv_img-20191225-wa0017.jpeg

mqqw_img-20191225-wa0015.jpeg

51ho_img-20191225-wa0020.jpeg

این چهار عکس بالا عکس سفتکن اولیه که به نظرم تقلبی بود مهمترین دلیلم هم این بود که هرزگرد و بلبرینگ هیچ مارکی نداشت  مورد دوم روی لیبل هیچ هولگرامی نبود در صورتیکه لیبلهای جدید قابل پیگیری هستن و اتفاقا از طریق همون هولگرام میشه فهمید فیکه یا اصل که اون اولی هیچ هولگرامی نداشت

tnzk_timephoto_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%

2psr_timephoto_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%

5qt_img_20191216_144932.jpg

3hnq_timephoto_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%

l96o_timephoto_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%

wq1h_timephoto_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0%

اینا ام عکس سفتکن دوم بود که از دیجی مجدد خریدم و فروشندش اندفعه اسپوتا موتور بود 

اولا دقیقا شبیه سفتکنهای اورجینال یه که با لیبل ایساکو فروخته میشه و از قدیم بود دوما همونطوری که میبینید بلبرینگ و هرزگرد ina آلمان هست 

این سفتکن با سفتکن قبلی تفاوتهای ظاهری زیادی داشت که خودتون تو عکسها کاملا میتونید ببینید ولی گفتم چند موردش رو بگم که کسی تو بازار خواست بخره متوجه بشه 

۱_ پشت بدنه فلزی هرزگرد اصلی germany خالی خورده ولی تقلبی mode germany 

2_ رو لیبل جدید اصلی به هولوگرام کوچیک داره با آرم پژو سیتروئن  و یه کد چهار عدد و حرف ولی رو لیبل تقلبی نداره

۳_ لبه سفتکن اصلی یه کد لیزری روی آهن چاپ شده ولی تقلبی اونو نداره 

۴_ رنگ پلاستیک هرزگرد اصلی براقه ولی پلاستیک هرزگرد تقلبی مات و دون دون 

۵_پیچ وسط هرزگرد و آهن محافظ اصلی رنگ طوسی مات داره و روی پیچو دقت کنید یه شماره و فلش هست که خیلی مهوه  ولی پیچ و آهن محافظ سفتکن تقلبی کاملا براق و استیل ماننده و روی پیچ یه شماره برجسته داره که نشوندهنده الیاژ پیچه که رو تمام پیچهایی که تو پیچ فروشیها هست این اطلاعات هست ولی پیچ قبلی رو نشون میده یه شرکتی با توجه به جهت و نوع نیاز قطعش سفارش داده و اطلاعاتش سفارشیه

۶_اگه پیچ هرزگردو در بیارید و آهن محافظ رو بردارید سفتکن اصلی روی بلبرینگ برند ina مشهوده و روی پلاستیک هرزگرد هم ina, germany و چندین کد و علایم با کیفیت بالا مشهوده ولی سفتکن تقلبی روی بلبرینگ و پلاستیک مارک خاصی نداره و فقط رو گردگیر بلبرینگ یه شماره داره

۷_ فنر سفتکن اصلی که از پشت سفتکن و جلوی سفتکن پشت هرزگرد کاملا مشخصه مشکی و دودی رنگ هست ولی فنر سفتکن تقلبی آهنی و طلایی رنگو رو رفته هست 

۸_ پشت بلبرینگ روی بدنه سفتکن اصلی دو تا عدد و یه دایره ساعت هست که ساعت و زمان ساختو نشون میده که نصفشون پشت هرزگرده و نصفشون رو میشه دید ولی سفتکن تقلبی فقط یه دایره ساعت داره که کاملا بیرونه 

۹_پین نگه دارنده سفتکن که بعد نصب باید درش آورد تا سفتکن عمل کنه برای اصلی دودی رنگه و برای سفتکن تقلبی آهنی و مثل یه میخ میمونه که تاش کردن 

شاید دوستان دقت کنن نکات دیگه ام باشه ولی همینها هم کافیه 

البته اینها به خودی خود نمیتونه دلیل تقلبی بودن باشه چون ممکنه یه سازنده چند سال یه بار یا بسته به اینکه کجا تولید شده جنس تفاوتهایی باشه ولی رو برچسب هر دو خورده ۲۰۱۸ ولی سفتکن اصلی کاملا شبیه سفتکنهای قدیمیه که هنوز با لیبل ایساکو تا ۳۰۰ به بالا میفروشن همچنین هرزگردش ina آلمان هست ولی دومی هرزگرد متفرقه داره و تفاوتهای زیاد 

همچنین روی لیبل اصلی یه هولوگرام بسیار کوچیک با آرم پژو سیتروئن دی اس داره و تو سایت psa هم رفتم وقتی بارکد سفتکن اصلی رو زدم پرسید اون هولوگرام هست و روش کد 596yخورده که وقتی بله رو زدم نوشت کالا اصلیه در صورتی که روی لیبل سفتکنی که از نظر من تقلبی بود اون هولوگرام هم نبود و وقتی استعلام میکردی ازت میپرسید اون هولگرام با کد فلان هست اگه میزدی نه که میگفت تقلبیه ولی اگه به دروغ میزدی بله هست و هولگرام داره و کدشم همینه مینوشت این بارکد اصلیه و دفعات زیادی استعلام شده و مشکوکه لطفا تماس بگیرید که نشون دهنده اینه از یه بار کد اصلی به شکل سری کپی گرفتن و چسبوندن رو محصول فیکشون که به طبع تعداد زیادی استعلام میکنن و سیستم مشکوک میشه  این سه دلیل به نظرم کافیه برای اثبات تقلبی بودنش

kgpb_screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0

2yku_screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0

عکس بالا استعلام سفتکن اصلی

6g18_screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0

عکس بالا استعلام سفتکن تقلبی تازه به دروغ نوشتم هولگرام دارد و کدشم درسته در صورتی که اصلا هولگرام نداشت

البته سایت بالا psa به زبان انگلیسی بود که من با مترجم گوگل ترجمه کردم و اسکرین شات گرفتم

ویرایش شده در توسط aidin1384
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

یه مورد دیگه ام که یادم میاد یادمه میخواستم باند 6975 بخرم که تو بازار بین فیکو اصلش خیلی بحث میشه و گاها بعضی باندهارو تا دو سه برابر قیمت واقعیش به بهونه اصلی بودن میفروشن 

تو سایت پایونیر هنودستان که عکسشم پایین میزارم چنتا مورد و فرق بین باندهای اصلی و فرئی پایونیرو با عکس گذاشته که گفتم بد نیست اینجا بزارم

این لینک وبلاگی که با رسم عکس تفتوت جعبه های اصلی و جند مدل باند تقلبی و اصل پایونیرو گذاشته که عکسهارو قرار داده:

https://pioneer-india.in/blog/29/how-to-spot-fake-pioneer-speakers/

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

برند ان جی کا / NGK - شمع BKR6EGP

سلام و عرض ادب

بنده برای ماشین خودم (تیپ دو) مدتی هست که از شمع سوزنی NGK مدل BKR6EGP استفاده میکنم. علتشم اینه که همانطوری که میدونید این شمع ژاپنی هست و بنظر خودم کیفیت خوبی داره و همیشه منو راضی نگه داشته.

براتون چند از عکس از شمع اصلی و مشخصه هاش میذارم، امیدوارم که بدردتون بخوره. علت اینکه فکر میکنم این شمع اصلی هست اولاً کیفیت بالا و مشهودش نسبت به نمونه فیک هست و دوماً من این شمع رو از یکی از واردکنندگانش خرید کردم. ضمن اینکه این شمع بر روی ترمینالش مشخصه ای داره که بعید میدونم بتونن به راحتی کپی کننش.

این نکته رو ذکر کنم که متاسفانه من شمع های تقلبی رو انداختم سطل آشغال و عکس هاش رو موجود ندارم، ولی تفاوت هایی که داشتند رو براتون توضیح میدم، بنابراین تمامی عکس های زیر مربوط به شمع اصلی NGK هست. (به نظر بنده اصلی هستند)

این جعبه اصلی شمع هست و همانطور که مشاهده میفرمایید بر روی درب جعبه شماره سریالی حک شده است. شمع تقلبی فاقد این شماره بود، گرچه شمع های تقلبی هم میتوانند به سادگی توسط تولید کنندگان شماره گذاری شوند، ولی به هر حال نبودش میتونه به تشخیص عدم اصالت کالا کمک کنه.

7kl0_ngk1.jpg

------------------

عکس زیر مربوط به جعبه خود شمع هست. اگر درب بالا و پایین جعبه شمع رو باز کنید، بر روی کناره های درب بالا یک عدد و یک شماره سریال قرار داره. بر روی درب پایینی نیز نوشته شده است * M84 *. شماره سریال و عدد موجود بر روی درب بالایی برای تمام شمع های داخل یک بسته بندی یکسان است، اما برای تمام شمع های تولید شده خیر. بنده دو بسته شمع از دو فروشنده مختلف و فواصل زمانی مختلف خریدم و این شماره سریال و شماره روی درب متفاوت بود، اما عبارت M84 بر روی درب پایینی در تمامی تولیدات یکسان است. تولیدکنندگان شمع های فیک احتمالاً از شماره یکسان برای تمامی جعبه ها استفاده خواهند کرد، چراکه جعبه از روی نمونه اصلی کپی و اسکن شده است.
البته شما به عنوان خریدار احتمالاً فقط قصد خرید یک دست شمع رو دارید و نمیتوانید تمام محصولات فروشنده را باز کنید و چک کنید، ولی به هر حال دونستن این موضوع بهتر از ندونستنشه.

5mht_ngk2.jpg

--------------

به کیفیت بدنه و آبکاری شمع و همچنین کیفیت نوک شمع و آبکاری الکترود اون دقت کنید. شمع های NGK در چند لایه آبکاری میشوند. به هیچ عنوان نباید الکترود منفی اون پوسته پوسته شده باشه یا واشر شمع دچار زنگ زدگی شده باشه. در صورت مشاهده این موارد یعنی آبکاری شمع مورد نظر شما کیفیت شمع اصلی رو نداره و فیک هست. این دو مورد (زنگ زدگی و پوسته پوسته شدن آبکاری) رو اگر در نظرات دیجی کالا جستجو کنید به وفور باهاش  روبرو میشید.
ضمناً سریال حک شده بر روی بدنه شمع برای تمامی یک دست شمعی که خریده بودم یکسان بود، اما با شمع دیگری که از فروشنده دیگری خریده بودم متفاوت بود، بنابراین این شماره سریال نیز در بین تمامی تولیدات کارخانه یکسان نیست و عوض میشود.
همچنین دقت داشته باشید که الکترود مثبت (سوزن) همانند تصویر زیر ایزوله است و برآمدگی اون در داخل عایق داخلی قرار داره. در نمونه‌های فیک سوزن بالاتر است و برآمدگی اون بطور کامل در داخل عایق وسط قراره نداره (بیرون از عایق هست).

hfcq_ngk3.jpg

us2g_ngk4.jpg

------------------

در محل اتصال چینی شمع و بدنه فلزی باید اثرات باقی مانده از چسب عایق که به شکل گرد سفید رنگ دیده میشود رو مشاهده کنید. محصولات فیک معمولاً این عایق کاری رو انجام نمیدن، اما در محصولات اورجینال این عایقکاری انجام شده و با دقت کردن در محل اتصال چینی شمع و بدنه فلزی قابل رویت هست:

gw2q_ngk6.jpg

------------------

ترمینال شمع همانطور که در تصویر مشاهده میکنید اثری از ریختگری در اون دیده نمیشه و در مرکز اون هم فرورفتگی دایره شکل دیده میشه. بر روی شمع فیکی که من خریدم اولاً این فرورفتگی وجود نداشت و دوماً اضافات ریخته‌گیری رویت میشد:

bn57_ngk5.jpg

-----------------------------

مورد بعدی که بنظر من امکان تقلبش به دلیل دقتی که نیاز داره کمه، مجدداً مربوط به ترمینال شمع هست. بر روی ترمینال شمع اصلی چهار زائده ریز در هر 90 درجه وجود داره که اگر دقت کنید متوجه میشید که آثار ریخته‌گری نیست و دقیقاً مربوط به قالب و طراحی محصول هست. بر روی شمع فیک این موضوع وجود نداشت و بجای اون آثار ریختگری وجود داشت. اگر از کنار به این زائده‌ها نگاه کنید، ضخامت این زائده از بالا تا وسط رو به افزایش و از وسط به پایین مجدداً رو به کم میشود:

4zfw_ngk7.jpg

ویرایش شده در توسط XSSS
پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 21 ساعت قبل، Ebrahim Mardani Boldaji گفته است :

با سلام

این شمعهای 42+fr8sc که روی اونها germany زده شده به نظر فیک میان. این شمعها احتمالا چینی هستند و با حک کردن واژه آلمان سر خریدار کلاه گذاشته میشه. من یه دست شمع با این مشخصا خریدم اصلا کارنکردن.

سلام

این شمع تا جایی که من تحقیق کردم دو نوع داره، نوع روسی و نوع چینی.
من نتونستم تصویر دقیقی از شمع روسی این مدل پیدا کنم، ولی نوع چینی اون رو عکس دقیق پیدا کردم و اتفاقا همونطوری که گفتید روش نوشته شده GERMANY
اما در مورد نوعی که به عنوان روسی فروخته میشه اطلاعی ندارم.

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال

من از این شمعهای آلمانی fr8sc +42 فروردین انداختم طی دوسه ماه سلو ماشین کم و زیاد میشد. یه تنظیم موتوری مراجعه کردم گفت شمعها خوب نیستن و من شمعها را عوض کردم شرایط دوباره عادی شد. خلاصه این شمعهای بوش fr8sc+42 که بر روری اونها آلمان زده را نخرید و اگر میخرید مارک روسی آن را تهیه کنید. اینها آلمانی نیستن بلکه فیک و چینی هستن.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری