محمود

مشکلات و مباحث مربوط به رادیاتور و قمقمه آب 206 (اب کم کردن و...)

2,656 ارسال در این موضوع قرار دارد

در ۱ ساعت قبل، Meditator گفته است :

رادیاتور آب؟ بهر!؟

رادیاتور آب بخاری فکر کنم عکس لوله تیپ پنج 85 رو دارم ببینم کجاست براتون عکسش رو میزارم

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

آهان فکر کردم رادیاتور آب موتورو میگین

اورجینال من یکی دارم فکر کنم بهر بود 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام به همگی

و از دوستان کسی توی چند ماه گذشته رادیاتور ترافیکی ایران رادیاتور خریده ؟ برای دنده معمولی

چون سایتی قیمت فروشش رو گذاشته 440 تومن و تقریبا هم قیمت رادیاتور کوشش

برای همین هم به نظرم قیمتش در صورتی که هنوز کیفیت سابق رو داشته باشه ، مناسبه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در در 1399/07/06, 20:31:23، alireza55 گفته است :

سلام

ماشین 206 تیپ 2 سال 89

مدتیه که آب کم میکنه  تا حد زیر مینیموم یا حتی کف قمقمه

درب قمقمه فابریکی خراب بود و نمایندگی از در های ال90 داد  من هم برای اطمینان هوا گیری کردم  و  با ماشین کار کردم  درجه  بین 90 و 95  هستش    اما بعد از اینکه ماشین رو خاموش کردم درجه 100 و دیدم  با فشار داره آب از در قمقمه بیرون میریزه و صدای جریان آب هم از شلنگهای رادیاتور میاد اما شلنگ سفت نیست و باد نکرده  آیا مشکل از درب رادیاتور هست  ؟ این طبیعی هست که آب از درب رادیاتور خارج بشه ؟ البته چون این در حالت سوپاپی داره پس میشه گفت آب زیادی منبع رو که تحت فشاره خالی میکنه تا به حد نرمال برسه ؟پس وقتی به حد نرمال رسید دیگه چرا دوباره آب کم میکنه؟

توضیح اینکه در سال 93  بعد از دیدن لجن در قمقمه به 3 مکانیک مراجعه کردم  که 2 نفرشون گفتن مشکل واشر سر سیلندر دارم وباید باز بشه و 1 نفرشون گفت اینا ضد یخ هست و هیچ مشکلی نداره  که منهم آب رو کامل عوض کردم و مجددا ضد یخ ریختم لجن کمتر شد (لجن چرب) اما بعد از چند سال فکر کنم 2 سال بود دوباره همون وضع قبل شد  که کل سیستم رو شستشو دادم و مکانیک گفت یک دوره ضد یخ نریز و با آب کار کن و منم تو این مدت با اب کار کردم و دیگه اون لجنها تو قمقمه نبود که بعدش دوباره ضد یخ ریختم وتا حالا ماشین کار کرده و هر از چندگاهی از اون لجنها که تو رادیاتور هست وارد قمقمه میشه

یک بار هم تو اتوبان چراغ استاپ روشن شد که سری زدم کنار و دیدم شلنگ زیر قمقمه ترکیده که مکانیک ایرانخودرو گفت کمپرس موتور داره و باعث شده شلنگ بترکه  البته عمر شلنگ هم خیلی زیاد بود شاید 7 سال که عوض نشده بود

ممنون میشم  راهنمایی کنید

سلام

بعد از اینکه در قمقمه رو عوض کردم مجددا  از درب  آب با فشار برون میزد   که معلوم شد مشکل از رزوه قمقمه هستش و دقیقا زیر رزوه جایی که اصلا پیدا نمیشه ترک خورده بود  و  از اونجا اب با فشار بیرون میریخت که قمقمه را عوض کردم و مشکل حل شد  و اگر شما هم به مشکل من برخورید و با تعویض در مشکلتون حل نشد حتما رزوهای قمقمه و محل اتصالش به قمقمه رو هم دقیق بررسی کنید چون امکان داره ترک خورده باشه

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

درود

هفته پیش ترموستاتم خراب بود با ورنت ۸۹ درجه عوضش کردم یه هفته کار کرد دیگه دما میومد روی 76 تا 80 اونم امروز عوض کردم 150 دادم تامسون گفتم دیگه هوا سرده بخاری میخوام یه چیز خوب بندازم خلاصه یه ضد یخ پایه عالی ایساکویی خریدم ریختم داخلش اینم کلا ۸۰ باز میکنه روی ۷۵ تا ۸۵ بازی میکنه توی مسیر فروشنده هم پس نگرفت

اصلا کلافم کرده اینهمه بابت ترموستات پول دادم آخرم اینه

بنظرتون مارکای ایرانی چطورن ؟ ایساکویی یا دینا پارت یا بابا پارت و ...

ارزش داره بندازم ؟ حداقل اینا ارزونه

ویرایش شده در توسط Imansia
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 19 ساعت قبل، Imansia گفته است :

درود

هفته پیش ترموستاتم خراب بود با ورنت ۸۹ درجه عوضش کردم یه هفته کار کرد دیگه دما میومد روی 76 تا 80 اونم امروز عوض کردم 150 دادم تامسون گفتم دیگه هوا سرده بخاری میخوام یه چیز خوب بندازم خلاصه یه ضد یخ پایه عالی ایساکویی خریدم ریختم داخلش اینم کلا ۸۰ باز میکنه روی ۷۵ تا ۸۵ بازی میکنه توی مسیر فروشنده هم پس نگرفت

اصلا کلافم کرده اینهمه بابت ترموستات پول دادم آخرم اینه

بنظرتون مارکای ایرانی چطورن ؟ ایساکویی یا دینا پارت یا بابا پارت و ...

ارزش داره بندازم ؟ حداقل اینا ارزونه

خب

امروز یه ترموستات ۸۹ درجه مارک عضام گرفتم به قیمت 63 تومن و انداختم جای تامسونه

تا الان که خوب بوده حتی الان که ساعت ۱۰ شبه و تقریبا هوا سرده دما از ۸۸ و اینا پایینتر نمیاد توی سر پایینی

ورنت از روز اول روی ۸۵ نگه میداشت

#حمایت از کالای ایرانی:grin:

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

با سلام. عزیزانبرای ترموستات لطفا صرفه جویی نکنید. ترموستات تامسون من بعد از 10سال خراب شد که با همان نوع عوضش کردم. موفق باشید

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، ali hoseyni گفته است :

با سلام. عزیزانبرای ترموستات لطفا صرفه جویی نکنید. ترموستات تامسون من بعد از 10سال خراب شد که با همان نوع عوضش کردم. موفق باشید

تا تعبیر از خرابی چی باشه !

برای یکی مثل من دما بیاد زیر ۸۵ یعنی خراب برا بعضی ها تا ۸۰ یا ۷۰ هم مشکلی نیست و میذارن بمونه رو ماشین

کلا کسی ترموستات رو ۱۰ سال روی ماشینش نگه نمیداره چون ریسک قفل شدنش شدیدا میره بالا حتی اگر دما رو خوب نگه داره

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، Imansia گفته است :

تا تعبیر از خرابی چی باشه !

برای یکی مثل من دما بیاد زیر ۸۵ یعنی خراب برا بعضی ها تا ۸۰ یا ۷۰ هم مشکلی نیست و میذارن بمونه رو ماشین

کلا کسی ترموستات رو ۱۰ سال روی ماشینش نگه نمیداره چون ریسک قفل شدنش شدیدا میره بالا حتی اگر دما رو خوب نگه داره

عزیز خرابی یعنی اینکه دمای موتور طبق استاندارد/حدود 90 درجه/ نباشد طبق دستورات سازنده. در طول این مدت ترموستات عالی کار کرد. موفق باشید.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام.امروز دیدم از زیر ماشین آب جاری شده!دقت که کردم دیدم رادیات سوراخ شده! 3 ماه پیش از قاب بالا نشتی داشت بردم رادیات ساز الکی چسب مزدا زد.هیچ رسوبی هم نگرفته بود نمیدونم چرا سوراخ شده؟درست میشه یا باید کلا عوضش کنم؟

7 سال پیش تر کار نداد.مدل رادیات کوشش ترافیکی .

دنبال رادیات ایران رادتور هستم اما تو اهواز نمیدونم کجا گیر میاد .

IMAG3505.jpg

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری