محمود

مشکلات و مباحث مربوط به رادیاتور و قمقمه آب 206 (اب کم کردن و...)

2,580 ارسال در این موضوع قرار دارد

در در 1399/05/10, 02:29:01، aidin1384 گفته است :

سلام خواهش میکنم از لحاظ ابعاد ترافیکی و ساده هیچ فرقی ندارن فقط رادیاتور معمولی یا ساده یا 16 لول قطر پایینی داره حدود 16 میل تا نهایت 2 سانت ولی ترافیکی یا 26 لول یا گرمسیری چون هر شرکت با یه نام میده بیرون این نوع رادیاتور رو قطری حدود 2.5 سانت تا 2.7 سانت داره و دقیقا بدون هیچ مشکلی سر جای فابریکش قرار میگیره 

اتفاقا یکی از راههایی که بفهمید رادیاتور سادس یا 26 لول همین اندازه گیریه قطرشه عکس پایین رو من از رادیات خودم گرفتم هنگام نصب 

رادیاتور ماشین.jpg

رفتی برای خرید ممکنه خیلی از فروشنده ها بگن 26 لول چیه ما فقط فابریکی داریم  شما قرشو ببین زیر 2 سانت بود به هیچ وجه نخر

اون نازکه قبلی ماشینم بود که ساده بود با برند والئو ارمکو با اینکه کاملا سالم بود و سوراخی نداشت دما به شدت بالا میرفت و تو سربالاییا تو تابستون به 110 درجه میرسید کولر هم میگرفتم با اینکه فن تند حتی وارد مدار بود بازم دما بالاترو بالاتر میرفت 

که وقتی این کوشش 26 لولو گرفتم الان تقریبا 4 ساله دمای بالاتر از 98 رو ندید در هیچ شرایطی یعنی تو اوج گرمای تابستون تو سربالایی یا ترافیک با کولر یا بی کولر  دما به 98 میرسه و فن کند که روشن میشه دما به سرعت میاد روی وسط 

تازه همون فن کند هم به ندرت روشن میشه بیشتر تو ترافیکها و خیلی زودم خاموش میشه چون دما سریعتر کاهش پیدا میکنه

سلام مجدد و تشکر از شما و سایر دوستان در راهنمایی اینجانب

رفتم نمایندگی رادیاتور ایران توی میدان قزوین، موجودی که نداشتند و قیمت یک عدد رادیاتور 206 معمولی یا 16 میل ناقابل 1 میلیون و 350 بود [ajab] تازه قیمت قبلشان بود دیگه جرات نکردم قیمت ترافیکی را بپرسم . از این رو، با اجازه اساتید سراغ همان رادیاتور کوشش ترافیکی میرم که قیمت ایساکو و حتی در مغازه رادیات سازی 420 تومان است 

با سپاس از شما

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 1 ساعت قبل، meh206 گفته است :

رفتم نمایندگی رادیاتور ایران توی میدان قزوین، موجودی که نداشتند و قیمت یک عدد رادیاتور 206 معمولی یا 16 میل ناقابل 1 میلیون و 350 بود [ajab] تازه قیمت قبلشان بود دیگه جرات نکردم قیمت ترافیکی را بپرسم . از این رو، با اجازه اساتید سراغ همان رادیاتور کوشش ترافیکی میرم که قیمت ایساکو و حتی در مغازه رادیات سازی 420 تومان است 

با سپاس از شما

خیلی عجیبه.  این رادیاتور تا ۲ سال پیش حدود ۱۰۰-۱۲۰ تومن بوده.  یه چیزی غیرعادیه.

ویرایش شده در توسط Xander
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، meh206 گفته است :

با سپاس از شما

چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟یک ملیونو سیصدو پنجاه؟درسته پولمون بی ارزشه و کشورم شیر تو شیر ولی دیگه بعضی قیمتها بی حرمتی به شعور  و شخصیت طرفه البته بلا نسبت شما و دوستان منظورم شخصیت اون تولید کننده یا نمایندگی یا فروشندس

همون کوشش رو بخر و با خیال راحت استفاده کن من اگه گفتم انتخاب اولت رادیات ایران باشه در صورت قیمت یکسان بود حتی 100 تومنم گرونتر بود بازم دیگه پیشنهاد نمیکردم و میگفتم همون کوششو بخر 

چون خودم از کوشش 4 ساله دارم استفاده میکنم و کاملا به کیفیتش ایمان دارم فقط گفتم چون بعضی دوستان اتومات سوار به حق و به دلیل ضعف طراحی ازش راضی نبودن کلا تو این سایت پیچیده کوشش خوب نیست وگرنه ماهایی که تیپ 5-2 -3 -1 داریم بهترین گزینه همون کوششه فقط حواست به مایع کولانتم باشه ضد یخ پایه آلی با اب مقطر مخلوط کن و بریز تا 3 سال نیاز به تعویض نداره اگه ضد یخ معمولی ریختی حتما هر سال عوض کن با اینکار علاوه بر اینکه عمر رادیاتور بالا میره عمر سر سیلندرو واشرو واتر پمپو هوزینگها حتی پوسته سیلندرم بالا میره اگرم ضد یخ پرو اورجینال پیدا کردی با قیمت مناسب عالیه و بخر

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 44 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟یک ملیونو سیصدو پنجاه؟درسته پولمون بی ارزشه و کشورم شیر تو شیر ولی دیگه بعضی قیمتها بی حرمتی به شعور  و شخصیت طرفه البته بلا نسبت شما و دوستان منظورم شخصیت اون تولید کننده یا نمایندگی یا فروشندس

همون کوشش رو بخر و با خیال راحت استفاده کن من اگه گفتم انتخاب اولت رادیات ایران باشه در صورت قیمت یکسان بود حتی 100 تومنم گرونتر بود بازم دیگه پیشنهاد نمیکردم و میگفتم همون کوششو بخر 

چون خودم از کوشش 4 ساله دارم استفاده میکنم و کاملا به کیفیتش ایمان دارم فقط گفتم چون بعضی دوستان اتومات سوار به حق و به دلیل ضعف طراحی ازش راضی نبودن کلا تو این سایت پیچیده کوشش خوب نیست وگرنه ماهایی که تیپ 5-2 -3 -1 داریم بهترین گزینه همون کوششه فقط حواست به مایع کولانتم باشه ضد یخ پایه آلی با اب مقطر مخلوط کن و بریز تا 3 سال نیاز به تعویض نداره اگه ضد یخ معمولی ریختی حتما هر سال عوض کن با اینکار علاوه بر اینکه عمر رادیاتور بالا میره عمر سر سیلندرو واشرو واتر پمپو هوزینگها حتی پوسته سیلندرم بالا میره اگرم ضد یخ پرو اورجینال پیدا کردی با قیمت مناسب عالیه و بخر

سلام آقا آیدین

خواهش میکنم حق با شماست عدده اینقد بالاست که هنوز دارم فکرمیکنم اشتباه شنیدم 

بله طبق فرمایش شما سراغ کوشش میرم ... باسه آب مقطر دبه گذاشتم زیر شیلنگ اب کولر گازی ... دنبال ضدیخ باید برم، بدلیل خرابی هرساله ترموستات تقریبا سالی یبار تعویض اب رادیاتور میکنم شاید هزینه کولانتهای گرون رو نکنم... ضدیخ پایه الی چه مارکی با قیمت داریم؟ قبلنا که ایساکو داشت الان رو نمیدونم

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 10 دقیقه قبل، meh206 گفته است :

سلام آقا آیدین

بله طبق فرمایش شما سراغ کوشش میرم ... باسه آب مقطر دبه گذاشتم زیر شیلنگ اب کولر گازی ... دنبال ضدیخ باید برم، بدلیل خرابی هرساله ترموستات تقریبا سالی یبار تعویض اب رادیاتور میکنم شاید هزینه کولانتهای گرون رو نکنم... ضدیخ پایه الی چه مارکی با قیمت داریم؟ قبلنا که ایساکو داشت الان رو نمیدونم

الان هم ضد یخ آلی ایساکویی هست داداش و قیمتش حدود ۲۰-۲۵ تومنه.  ضد یخ پرو آبی ایساکو خوبه ولی از نظر قیمت دیگه خیلی نمی‌صرفه.  ترموستاتم بگردید میشه خوبش رو پیدا کرد. ضدیخ آلی ایساکو ۲-۳ سال قابل استفاده است.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، meh206 گفته است :

سلام آقا آیدین

والا راستیتش رو ضد یخهای داخلی که من دیدم فقط روی اساکو یا همون کراپ زده پایه آلی قیمتشم با بقیه ضد یخهای داخلی که احتمالا معدنی هستن  یکسانه ممکنه دوستان دیده باشن مدلهای دیگرو ولی من ندیدم و با توجه به اینکه الان تو بازار ما پایه الی زیاد طرفدار داره قطعا اگه شرکتهای دیگه ام پایه الی تولید میکردن حتما بزرگ و خوانا مینوشتن برای بحث تبلیغات

__lFfdvKtjeSJY6q.jpg

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

سلام

این ضد یخ های ایساکویی که روش نوشته پایه آلی روی برچسب پشتش نوشته «بر پایه اتیلن گلیکول»

ما یه ریو داریم که توی دفترچش نوشته حتما از ضد یخ با پایه اتیلن گلیکول استفاده بشه. خلاصه من چون رو این ماشین خیلی حساسم واسه خرید لوازمش همیشه میرفتم خیابون ملت. رفتم تو راسته ضد یخ فروشا و بهشون گفتم ضد یخ بر پایه اتلین گلیکول میخوام، فروشنده هم برگشت گفت اینا همشون بر پایه اتین گلیکول هستن و بهم ضد یخ کاسپین داد و گفت همینو ببر خوبه.

حالا نمیدونم فروشنده مارو سره کار گذاشته بود، بنابراین اگر اشتباه میکنم بنده رو ببخشید و لطفا اصلاح کنید حرفمو، ولی اینجوری که من اون زمان تحقیق کردم اکثر این ضد یخ های ایرانی بر پایه اتیلن گلیکول هستن، مثل همین کاسپین یا ایرانول که تو توضیحات سایتش ذکر کرده پایش اتیلن گلیکوله

https://www.iranol.ir/fa/product/98-ایرانول--Hyper.html

من خودم آخرین بار تو 206 سال پیش ضد یخ پارس ریختم که اتفاقا روی اون هم ذکر شده بود بر پایه اتیلن گلیکول هست

https://www.parsoilco.com/fa/product/69-پارس-سهند.html

ویرایش شده در توسط XSSS

لینک به ارسال

سلام و وقت عزیزان بخیر

امروز رادیاتور را با کوشش 26 میل عوض کردم و 420 پول رادیات 80 تعویض و هزینه شلنگهای بالا و پایین و شلنگ برگشت به منبع و دو لیتر ضدیخ ایساکویی نزدیک 150 تومن شد . اب هم که ده لیتر اب کولرگازی برده بودم و حسابی تمیزش کردم. قبل از همه از راهنمایی های خوب و صمیمانه دوستان انجمن بویژه آقا آیدین ممنونم

نکته جالب مشاهده یک تکه بزرگ چسب مزدا در دهانه شلنگ برگشت سمت رادیات بود که مسیر را کاملا بسته بود که اینهم از دست گلهای مکانیکهای سوپرحرفه ای است . عکسها را گذاشتم ... فکرکنم اگر این تکه چسب انجا گیر نمیکرد مخزن بالایی رادیات تحت فشار قرار نمیگرفت و دچار نشتی نمیشد. 

نکته دیگر هم اینکه فهمیدم رادیات قبلی و فابریک ماشین هم از نوع ترافیکی بود که عجیبه برام ایرانخودرو اینو گذاشته و احتمالا به این دلیل تاحالا ماشین دووم اورده و جوش نیاورده بعد از 10 سال

861a632e-94f3-46de-a46d-25bdf31bca28.jpg

ff4d8de2-9a67-4add-a04c-081e39a4a857.jpg

c27d1cfe-9629-4c27-bc2d-6ee65c8a7e22.jpg

e7b4a6ee-6c44-46bf-bf10-f370a1c87607.jpg

ویرایش شده در توسط meh206
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، meh206 گفته است :

نکته جالب مشاهده یک تکه بزرگ چسب مزدا در دهانه شلنگ برگشت سمت رادیات بود که مسیر را کاملا بسته بود که اینهم از دست گلهای مکانیکهای سوپرحرفه ای است . عکسها را گذاشتم ... فکرکنم اگر این تکه چسب انجا گیر نمیکرد مخزن بالایی رادیات تحت فشار قرار نمیگرفت و دچار نشتی نمیشد. 

کار همیشگی مکانیک هاست گریس و مزدا هنوز تو تیپ2 هست ماهی یکبار در میارم

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام ماشینم تیپ۵ مدل۹۶ از محل دوراهی پشت موتور نشتی داره طوری که هرهفته یک لیوان آب باید بریزم سرمخزن.پیش یک مکانیک بردم گفت دردسر داره عوض کردنش ومنیفولد هوا باید باز بشه و...  بذار برای تعویض تسمه تایم که اومدی(کیلومتر فعلی ۵۱هزارتاس)اونم عوض کن.

آیا واقعا دراین حد دردسر داره تعویضش؟و اینکه بنظرتون باتوجه به هزینه های دستمزد و غیره صبرکنم تا نهایت۵۵هزارتا یک دفه کار همرو درست کنم 

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری