Kia. Af

سرویس های دورهای (روغنها، فیلترها، تسمه تایم و دینام و ...)

26 ارسال در این موضوع قرار دارد

درود بر دوستان

مباحث مربوط به سرویس‌های دوره‌ای، کیفیت اجناس و قطعات و ...

۱-فیلتر روغن و بنزین چه برندی برا sd v8 مدل 90 مناسبه؟

۲-در حال حاضر روغن‌های سوپر بهران رانا sn 5-40

و ایرانول رویال sm 10-40 و ایرانول رونیا sn 5-40 کدام برای sd v8 مدل ۹۰ مناسبه و بازخورد بهتری داشته؟

۳-تسمه تایم و دینام کدام برند مناسبه؟

ویرایش شده در توسط Kia. Af
پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 3 ساعت قبل، Kia. Af گفته است :

درود بر دوستان

و ایرانول رویال sm 10-40 و ایرانول رونیا sn 5-40 کدام برای sd v8 مدل ۹۰ مناسبه و بازخورد بهتری داشته؟

سلام

ببینید این سوال که چه برندی خوبه واقا حاشیه ساز میشه تو انجمن چون هر کس با یه چیزی حال میکنه و ما ایرانیا هم همیشه با نظر هم مخالفیم :grin:

1. خارجی خوب واقعا کم هست ولی پرفلاکس اگه اورجینال گیر بیارید خوبه البته دقت کنید فیک و تقلبیش همه جا هست! داخلی هم برند سرکان میشه گفت چیزی از خارجیا کم نداره

2. تاپیک روغن داخل انجمن هستش و حدود هزار و خرده ای صفحه داره که میتونید مطالعه کنیدش، برای 206 روغن های 10w40 و 20w50 پیشنهاد میشه حالا هر برندی که دوست دارید!

میتونید برید توتال جعبه فلزی (اماراتی) تا حتی addinol و ... بخرید البته اگر بتونید اصلش رو پیدا کنید ولی بهران و ایرانول و بقیه داخلی ها هم واقعا خوب جواب میدن

شخصا سه ساله دارم ایرانول ریسینگ استفاده میکنم که خوبه ، "به توتال" که تولید بهرانه ولی داخل ظرف توتال و تحت لیسانس که اونم خیلی از بچه ها ازش راضین

فقط در مورد روغن حتما و حتما از نمایندگی های شرکت ها یا جای خیلی معتبر بخرید و به روغن هایی که تعویض روغنی ها میدن اعتماد نکنید

3. هزار تا برند مختلف هست ولی چون تسمه ها قطعه های حساسی هستند مخصوصا تایم پیشنهادم اینه دنبال جنس های متفرقه و ارزون نرید

توی بازار کنتیننتال و دایکو و هاچینسون و دانگیل و ... هستن که تقریبا همگی خوبن ولی خودم کنتیننتال دارم الان روی ماشین و عالی بوده

@hamidgipsy2000 فکر کنم حمید خان کیت تایم اورجینال و همچنین سایر برندهای دیگه رو موجود داشته باشن که میتونید با خیال راحت خرید کنید

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، tukanet گفته است :

سلام

ببینید این سوال که چه برندی خوبه واقا حاشیه ساز میشه تو انجمن چون هر کس با یه چیزی حال میکنه و ما ایرانیا هم همیشه با نظر هم مخالفیم :grin:

1. خارجی خوب واقعا کم هست ولی پرفلاکس اگه اورجینال گیر بیارید خوبه البته دقت کنید فیک و تقلبیش همه جا هست! داخلی هم برند سرکان میشه گفت چیزی از خارجیا کم نداره

2. تاپیک روغن داخل انجمن هستش و حدود هزار و خرده ای صفحه داره که میتونید مطالعه کنیدش، برای 206 روغن های 10w40 و 20w50 پیشنهاد میشه حالا هر برندی که دوست دارید!

میتونید برید توتال جعبه فلزی (اماراتی) تا حتی addinol و ... بخرید البته اگر بتونید اصلش رو پیدا کنید ولی بهران و ایرانول و بقیه داخلی ها هم واقعا خوب جواب میدن

شخصا سه ساله دارم ایرانول ریسینگ استفاده میکنم که خوبه ، "به توتال" که تولید بهرانه ولی داخل ظرف توتال و تحت لیسانس که اونم خیلی از بچه ها ازش راضین

فقط در مورد روغن حتما و حتما از نمایندگی های شرکت ها یا جای خیلی معتبر بخرید و به روغن هایی که تعویض روغنی ها میدن اعتماد نکنید

3. هزار تا برند مختلف هست ولی چون تسمه ها قطعه های حساسی هستند مخصوصا تایم پیشنهادم اینه دنبال جنس های متفرقه و ارزون نرید

توی بازار کنتیننتال و دایکو و هاچینسون و دانگیل و ... هستن که تقریبا همگی خوبن ولی خودم کنتیننتال دارم الان روی ماشین و عالی بوده

@hamidgipsy2000 فکر کنم حمید خان کیت تایم اورجینال و همچنین سایر برندهای دیگه رو موجود داشته باشن که میتونید با خیال راحت خرید کنید

من صفحه مربوط به روغن موتور را پیدا نکردم برا همین مجبور شدم اینجا را راه بندازم

لینک به ارسال
در 17 دقیقه قبل، Kia. Af گفته است :

من صفحه مربوط به روغن موتور را پیدا نکردم برا همین مجبور شدم اینجا را راه بندازم

سلام فکر میکنم به اسم کیفیت روغن باشه 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 9 ساعت قبل، Kia. Af گفته است :

درود بر دوستان

سلام در مورد فیلتر روغن و بنزین خیلی مراقب باشید که بازار پر شده از پورفلوکسهای تقلبی  خوشبختانه تو تایپیک فروش سایت فیلتر اصلی مان هم بنزین و هم روغن موجوده واقعا کیفیت بالایی داره و اورجیناله قیمتشم با توجه به نمونه های داخلی و کیفیت و اصالتو برند معتبر مان و کارکرد طولانیش کاملا به صرفه هست  روغنم همون بهران و فلومکس نفت پارس که اقای گودرزی از مهندسین شرکت نفت پارس که زحمت کشیدن و با توضیحات منطقی و مدرکو سند دلیل کیفیت بالاشو توضیح دادن و حتی دوستان رو بردن و خط تولیدو نشونشون دادن 

به نظرم کاملا مناسبه البته در صورت خرید از نمایندگی چون به راحتی میشه قوطی هر روغنیرو برداشت پر کرد و دربشو پلمب کرد و بعضی تعویض روغنیها واقعا اعتباری بهشون نیست البته جسارت نباشه ادم منصف و با وجدانم زیاده هنوز تو هر صنفی و لازم نیست تو این آشفته بازار و اوضاع دلار و قیمتهای نجومی سمت روغنهای گرونقیمت خارجی رفت

تسمه تایم هم من هنوز پاور گریپ اورجینال با لیبلو ترجیح میدم البته حتما در کنار یه سفتکن و هرزگرد اصلی و اورجینال 

با توجه به حرفهایی که اخیرا در مورد پاور گریپ زدن منی که تقریبا همیشه تو این 10 سالی که 206 دارم استفاده کردم نقصی ندیدم البته بقیه برندهای معروف هم نمیتونن بد باشن مثل دایکو کنتیننتال اپتیبلت و ... و بیشترین ایرادها و صدماتی که به تسمه تایم وارد میشه از خرابی و مستهلک بودن هرزگردو سفتکنه تا خود تسمه یا مثلا خرابی واشر در سوپاپ و نشت روغنو روغنی کردن تسمه وگرنه خود تسمه فکر نکنم بیخودی  پاره شه و یا بیرون بزنه مخصوصا این حساسیتی که رو کشور ما روی تسمه هست و همه از بهترین مارکها استفاده میکنن و به موقع حتی زودتر از توصیه کارخونه عوض میکنن و مثلا یه تسمه ایرانی یا چینیو  مجانی ام بدی نمیبندن ولی همونقدر که روی تسمه حساسیم روی سفتکن و هرزگرد حساس نیستیم و تا سفتکن و هرزگرد ایراد پیدا نکنن و یا صدا ندن عوض نمیکنیم خیلیها ام هر جنسی گیرشون میاد از داخلی تا متفرقه میبندن 

تسمه دینامم گتس یا پاور گریپ خیلی سفته و هاچینسونم بعضی دوستان بستن صوت داشته گاها ولی اپتیبلت یا دایکو اگه گیر بیارید عالیه

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 10 ساعت قبل، hamidgipsy2000 گفته است :

سلام فکر میکنم به اسم کیفیت روغن باشه 

چیزی پیدا نکردم

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، Kia. Af گفته است :

چیزی پیدا نکردم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام در مورد فیلتر روغن و بنزین خیلی مراقب باشید که بازار پر شده از پورفلوکسهای تقلبی  خوشبختانه تو تایپیک فروش سایت فیلتر اصلی مان هم بنزین و هم روغن موجوده واقعا کیفیت بالایی داره و اورجیناله قیمتشم با توجه به نمونه های داخلی و کیفیت و اصالتو برند معتبر مان و کارکرد طولانیش کاملا به صرفه هست  روغنم همون بهران و فلومکس نفت پارس که اقای گودرزی از مهندسین شرکت نفت پارس که زحمت کشیدن و با توضیحات منطقی و مدرکو سند دلیل کیفیت بالاشو توضیح دادن و حتی دوستان رو بردن و خط تولیدو نشونشون دادن 

به نظرم کاملا مناسبه البته در صورت خرید از نمایندگی چون به راحتی میشه قوطی هر روغنیرو برداشت پر کرد و دربشو پلمب کرد و بعضی تعویض روغنیها واقعا اعتباری بهشون نیست البته جسارت نباشه ادم منصف و با وجدانم زیاده هنوز تو هر صنفی و لازم نیست تو این آشفته بازار و اوضاع دلار و قیمتهای نجومی سمت روغنهای گرونقیمت خارجی رفت

تسمه تایم هم من هنوز پاور گریپ اورجینال با لیبلو ترجیح میدم البته حتما در کنار یه سفتکن و هرزگرد اصلی و اورجینال 

با توجه به حرفهایی که اخیرا در مورد پاور گریپ زدن منی که تقریبا همیشه تو این 10 سالی که 206 دارم استفاده کردم نقصی ندیدم البته بقیه برندهای معروف هم نمیتونن بد باشن مثل دایکو کنتیننتال اپتیبلت و ... و بیشترین ایرادها و صدماتی که به تسمه تایم وارد میشه از خرابی و مستهلک بودن هرزگردو سفتکنه تا خود تسمه یا مثلا خرابی واشر در سوپاپ و نشت روغنو روغنی کردن تسمه وگرنه خود تسمه فکر نکنم بیخودی  پاره شه و یا بیرون بزنه مخصوصا این حساسیتی که رو کشور ما روی تسمه هست و همه از بهترین مارکها استفاده میکنن و به موقع حتی زودتر از توصیه کارخونه عوض میکنن و مثلا یه تسمه ایرانی یا چینیو  مجانی ام بدی نمیبندن ولی همونقدر که روی تسمه حساسیم روی سفتکن و هرزگرد حساس نیستیم و تا سفتکن و هرزگرد ایراد پیدا نکنن و یا صدا ندن عوض نمیکنیم خیلیها ام هر جنسی گیرشون میاد از داخلی تا متفرقه میبندن 

تسمه دینامم گتس یا پاور گریپ خیلی سفته و هاچینسونم بعضی دوستان بستن صوت داشته گاها ولی اپتیبلت یا دایکو اگه گیر بیارید عالیه

سپاس

در مورد فیلترها که خب من هم تعریف پژو سیتروئن و مان را شنیدم اما نمی‌دانم چطوری میشه تهیه کرد و به کی دقیقا باید پیام داد

البته سرکان رو میشه از خود نمایندگی تهیه کرد

دیجیکالا نمی‌دانم چقدر قابل اعتماده برای فیلترها و تسمه اصل؟

در مورد روغن هم بله تو این وضعیت ایرانی بهتره و برندهایی که گفته شد

در مورد تسمه‌ها و هرزگرد دقیقا از کجا میشه اصل را تهیه کرد؟

اینجا شخص معتمدی هست؟

دیجیکالا؟

نمایندگی‌های ایساکو؟ مثلا سمت استاد معین؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 14 دقیقه قبل، Kia. Af گفته است :

سپاس

در مورد فیلترها که خب من هم تعریف پژو سیتروئن و مان را شنیدم اما نمی‌دانم چطوری میشه تهیه کرد و به کی دقیقا باید پیام داد

اینجا شخص معتمدی هست؟

دیجیکالا؟

وقت بخیر دوست عزیز

بله آقای @hamidgipsy2000 یکی از مورد اعتماد ترین کاربرهای سایت هست و تجربه کافی در انتخاب قطعات اصلی دارند همه دوستان هم از قطعات ارسالیشون راضی بودن...

بنده با اینکه ک خودم در خرید و فروش قطعات تجربه دارم و  درشرکت ایران خودرو هستم باز واس قطعات حساس مزاحم ایشون میشم چون میدونم در این کار بهترین و مورد اعتماد ترین هستند

ویرایش شده در توسط ساسان حیدری
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 12 ساعت قبل، Kia. Af گفته است :

سپاس

اینجا شخص معتمدی هست؟

دیجیکالا؟

اقا حمید و آقا مهدی تو این تایپیک  که ادرسشو بالا گذاشتن فقط جنسهای اصلی دارن با حد اقل قیمت حتی قطعاتی ام که موجود نباشه به حمید آقا بگی تو بازار براتون پیدا میکنه 

واقعا قیمتهاشون زیر بازاره در خیلی موارد جنس اصلیو هم قیمت ایساکویی میدن و با خیال راحت میتونید خرد کنیدئ اقا احسانم زحمت کشیدن ایدی حمید رو گذاشتن شمارشونم 09331066925

در مورد دیجی کالا باید خیلی مراقب بود چون فروشنده های زیادی دارن توش فعالیت میکنن خیلیاشون به زبون ساده بگم دارن سو استفاده و کلاه برداری میکنن یا جنس مشابه و های کپی میزارن یا دو سه برابر قیمت بازار  ولی گاها جنس خوبم با قیمت مناسب پیدا میشه  خود من چند باری سرم کلاه رفته تو دیجی کالا 

نمایندگیهای ایساکو ام که خوب فقط اجناس ایساکو که موجود باشه رو دارن مثلا بخواید هرزگرد و سفتکن تایم بخرید 10 تا ایساکویی برید ممکنه اصلا ina که برند اصلیه گیر نیارید و همه برندهای داخلی تو پک ایساکو دارن که به هیچ عنوان برای تسمه تایم جنس ایرانی توصیه نمیشه همونطور که شما حاضر نیستی تسمه تایم ایرانی بندازی هرزگردو سفتکنم نباید انداخت چون ممکنه صدمات جدی به موتور بخوره 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری