mobilemehdi

عدم همخوانی کروز و تایپ بی

5 ارسال در این موضوع قرار دارد

با سلام 

سوالی برای بنده پیش امده که جواب منطقی براش پیدا نکردم  چندی پیش در اتوبان تهران تبریز بودم بعد از قزوین کروز کنترل روی 120 ست کردم بعد از مدتی از روی کنجکاوی تایپ بی گذاشتم روی متوسط سرعت که مشاهده شد سرعت متوسط 117 کیلومتر در ساعت نمایش داده میشودبعد طی حدود 50 کیلومتر باز هم روی 117 بود از روی جی پی اس سرعت اندازه گیری کردم سرعت روی 117 فیکس بود

سوالی که پیش امده اگر کیلومتر خطا داشته باشه که طبیعی هست چرا تایپ بی دقیق هست؟

مگر ایندو از یک منبع اطلاعات نمیگیرند

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام

دو مورد به ذهن بنده میرسه؛ یکی اینکه خود کروز 2 واحد بالا پایین داره و دومی اینکه وقتی روی 120 کروز رو ست می کنید طبیعتا در سربالایی های خفیف که با چشم هم قابل تشخیص  نیست؛ احتمال خیلی زیاد سرعت میاد زیر ۱۲۰

در واقع کروز سرعتیه که راننده میخواد ولی چون همیشه برا ماشین اون سرعت مقدور نیست؛ تایپ بی سرعت واقعی رو نشون میده

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سوالی که بود مسافت زیاد کردم تا خطای سر بالایی و تغیرات به حداقل برسه ولی با این همه تایپ بی دقیا با جی پی اس هم خوانی داشت

دوستانی که تایپ بی و کروز دارند هم یه تست بکنند

ویرایش شده در توسط mobilemehdi
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

کیلومتری که عقربه نشون میده کاملا دقیق نیست و کمی خطا داره. اگر کیلومتر شما کروز ساپورت باشه می بینی که عدد رو روی ۱۲۰ ست کردی، اما عقربه تقریبا ۱۲۲ رو نشون میده. تو سرعتای خیلی بالا تر، یه کم این اختلاف بیشترم میشه.

لینک به ارسال

سلام دوستان موارد مهمی رو گفتن مثلا اینکه درسته روی 120 هست ولی ممکنه توی سربالاییها و سر پایینیها این سرعن کمو زیاد شه هممون دیدیم وقتی تو سرعتهای پایین ستمیکنیم وماشین میفته تو سراشیبی سرعت بیشتر از کروز میشه و عدد ست شدهکروز چشمکمیزنهکه یعنی سرعت بالاتره همینم دقیقا تو سربالاییها اتفاق میفتهکهماشین میفتهتو سربالایی تا کروز بخواد به سرعتش برسه موتور باید فشار بیاره تا سرعت زیاد شه و اینممکنه بسته به شیب سربالایی مدتی طول بکشه وتواون مدت ماشین داره کمتر از سرعتی که بهش دادیم میره

ولی مورد دیگه ایم هست همیشه کیلومتر خودروها و مخصوصا کروز کنترل چندکیلومتری از کیلومتر واقعی بیشتر نشون میده تا با دوربینهای سرعت تداخل پیدا نکنه مثلا دوربین جاده 120 تاس و شما کروزو میزاریئ رو 120 دو سه کیلومتر کمتر میره تا اگه تنظیم دوربینجاده حساس و دقیق بود جریمه نشید

حالا تو 120 تا اختلاف 3 کیلومتری که اصلا حساب نمیشه دوستانی بودن برای موتور سیکلت تا 10-15 کیلومتر اختلاف نشون داده بودن برای کیلومتر شمارش مثلا کیلومتر شمار 150 تا رو نشون میداده ولی gps 140 تارو یا ماشینی که کنارش بوده کیلومتر اون 140 بوده

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری