naim1362

کارواش

3 ارسال در این موضوع قرار دارد

سلام خدمت دوستان

مدتی بود دنبال یه کاراش جمع و جور میگشتم واسه استفاده تو جاهای مثل اپارتمان که نه صدا داشته باشه نه برق بخواد  و نه نیاز به شیر اب داشته باشه و مهمتر هم نمیخواستم پول زیادی خرج کنم.کارواش های داخل بازار که عموما با برق شهر کار میکنن و صدای خیلی زیادی دارن و قیمتهای بالایی دارنو  مشکلات خاص خودشونو دارن و چندان مناسب اپارتمان نیستن.بنابراین گشتم ببینم کارواشی هست که با برق خود ماشین کار کنه یا نه که دیدم بله کارواش های فندکی داخل بازار هست که قیمت هاشونم در حال حاضر از 500 هزار تومن شروع میشه تا 1200 مثل این موارد:

https://www.digikala.com/product/dkp-538199/کارواش-فندکی-مدل-rohs

https://www.digikala.com/product/dkp-721385/کارواش-فندکی-12-ولت-مدل-sp80

یه بررسی کردم و دیدم همه ی این کارواشها از یه مکانیزم و یک نمونه پمپ استفاده میکنند و بنابراین رفتم بازار تا ببینم پمپشون گیر میاد یا نه که در نهایت با جستجو موفق شدم پمپ مذکور رو پیدا کنم.

قیمت این پمپ هم بسیار مناسب و فقط 150 هزار تومن بود و تنها چیزی که غیر از پمپ لازم بود نازل+3 متر شلنگ کولر+یک متر شلنگ تراز بود بعلاوه یه اتصال

خود پمپ ها عموما فشاری در حد 5 بار دارن و دبی حوالی 3 ال 4 لیتر بر دقیقه و توان بین 50 تا 80 وات.در مورد فشارشون قطعا قابل مقایسه با یه کارواش 100 بار نیست و در همون حدی هست که دستتون رو بگیرید جلوی شلنگ اب که با نهایت فشار اب بپاشه و بردی حدود 6-7 متر پیدا کنه.خب این فشار مسلما واسه شستن گل و لای داخل گلگیر ها کافی نیست اما کاملا مناسب ابگیری ماشین و شستن کف از روی بدنه خودرو هست.دقیق همون چیزی که دنبالش بودم.یعنی :

عدم نیاز به برق شهری/عدم نیاز به شیر اب/نداشتن کوچکترین صدایی/بشدت سبک و قابل حمل همه جا

خب با هزینه ی حدود 160 تومن همه چیز اماده شد و فقط یک 4 لیتری اب واسه شستشویی ماشین کافی هست.شیلنگ مکش رو داخل 4 لیتری میزارم پمپ خودش مکش میکنه و از طرف دیگش اب با فشار 5 بار رو میفرسته به نازل کاردکی که خریده بودم و به راحتی کل ماشین رو ابکشی میکنم.هرجایی که باشم!و با برق فندک ماشین

PUMP.jpg.b5fae37e815ce47c920ea7e7d9a63924.jpg

NOZZEL.jpg.94aee921b2b8c73bbad1d843adf68493.jpg

پسند شده توسط 5 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

کم نیست فشارش ؟

لینک به ارسال
در 35 دقیقه قبل، 308 گفته است :

کم نیست فشارش ؟

فشارش مستقیما به نازلی که استفاده میشه مربوط هست.انواع نازل ها با فشار و دبی مختلف و نوع پاشش داخل بازار موجود هست.

دبی بالاتر نازل مصرف اب بالاتری داره و درجه پاشش مشخص کننده فشار و پرتاب اب.

من نازل تیغه ای که حدود ۶۰ درجه هست و مناسب کارواشه رو خریدم.نازل متغییر هم بود که با چرخوندنش انواع شکل خروجی رو داشت.قیمت نازل هم بین ۵ تا ۱۰ هزار تومن بود.

واسه شستشو و ابکشی ماشین کاملا کافیه فشارش ولی مثلا واسه تمیز کردن موزاییک یا بند کاشی و سرامیک و این موراد به فشار و قدرت خیلی بالاتری در حد همون ۵۰ بار به بالا نیاز هست.

ضمن اینکه مد نظر داشته باشید قیمتش یک دهم کارواش های قوی هست.

با این نازلی که خریدم مصرف ابش حدود ۸۰۰ سی سی در دقیقه هست.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری