Soheil Mo

گرگ خاکستری Canis Lupus

82 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 10 دقیقه قبل، armanw212 گفته است :

مبارک باشه آینه های خوشگلی هستن . از سر سه راه نشاط خریدید درسته ؟ چند حساب کرد آینه ها رو ؟ 

اگر اشتباه نکنم جمع شو برقی هم هستن 

ممنون :razz: اینترنتی خریدم، با قیمتی کمتر از نمایندگی! آینه 207 نیو هستن این‌ها.

تاشو برقی نیستن. اون دیگه خیلی گرون بود! تقریباً دو برابر این باید پول می‌دادم! با اون پول می‌تونم تایپ بی بخرم، عوضش آینه‌ها رو با دست جمع کنم!:grin:

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام به همه‌ی دوستان! صبح شنبه‌تون بخیر!:razz:

جمعه از زور بیکاری، تصمیم گرفتم دستی به سر و گوش ماشین بکشم!:grin: رفتم توی انباری که وسیله نظافت بردارم، چشمم خورد به جعبه‌ی آینه‌ها[:-''] در حرکتی ناگهانی تصمیم گرفتم همین‌جوری نصبش کنم و بعداً سر فرصت، سیم‌کشی کلیدش رو انجام بدم و علی الحساب به صورت دستی و زوری (!) تنظیمشون کنم![:-'']

بخش اول که مربوط به نصب خودِ آینه‌ها می‌شد، کار زیادی نداشت. آینه‌های قبلی رو باز کردم و آینه‌های جدید رو گذاشتم سرِ جاش. البته تیوترهای خودم خیلی کوچیکه و باید تیوتر جدید برای این‌ قاب‌های جدید بخرم[dastbesine]

بعد از نصب، به این نتیجه رسیدم که حیفه راهنماهاش کار نکنه!:grin: با یه کم کلنجار رفتن، دیدم که سیم صورتی توی سوکت تقریباً می‌خوره به پشت راهنما. برای مطمئن شدن، باید با برق 12 ولت تست می‌کردم. حالا برق 12 ولت از کجا بیارم؟ کجا راحت‌تر از چراغ صندوق عقب؟؟:grin: تست کردم و حدسم درست بود:shock: (سیم قهوه‌ای هم سیم منفی هست)

خیالم که راحت شد، سیم گرفتم و رفتم پیش یکی از دوستان خوش سلیقه که با هم انجامش بدیم (توی نصب آنتن آر سی هم بهم کمک کرده‌بود). بهش گفتم که از توی گلگیر رد کنیم و از توی در رد کنیم و ببندیم. اونم یه کم ماشین رو بالا و پایین کرد و گفت: «نه!»[ajab] خلاصه این‌که این مسیرها رو انجام دادیم (البته حدود 4 ساعت طول کشید!)

1- مسیر سیم راهنمای آینه 207 نیو برای سمت شاگرد: راهنمای روی گلگیر، سیم‌کشی از کنار شلنگ شیشه‌شور (!)، آوردن سیم از پشت محفظه‌ی داشبورد، رد کردن سیم از خرطومی بین درب و بدنه، رد کردن سیم از فوم درب، اتصال به سوکت آینه.

2- مسیر سیم راهنما‌ی آینه 207 نیو برای سمت راننده: راهنمای روی گلگیر، سیم‌کشی از داخل کاپوت (!)، آوردن سیم از کنار BSI، رد کردن سیم از خرطومی بین درب و بدنه، رد کردن سیم از فوم درب، اتصال به سوکت آینه.

برای راحتی کار، مجبور شدم شلگیرهای رو باز کنم. البته من چون لاغرم و انگشت‌هام هم باریک و درازه، تونستم این کار رو انجام بدم. امّا دوستان تپلی که می‌خوان این کار رو انجام بدن، حتماً به یه دستیار لاغر و دراز‌دست نیاز دارن!:grin:

متأسفانه این‌قدر  کار وقت‌گیر و اعصاب‌خرد کن بود که یادم رفت عکس بگیرم؛ ولی از نتیجه‌ی کار عکس می‌ذارم:

027.jpg

در این عکس هم نصب چراغ پارک فابریک (نارنجی) رو می‌بینید:

028.jpg

نکته: همونطور که قبلاً هم عرض کرده‌بودم، نسبت به نصب لوازم جدید روی ماشین خیلی ذوق دارم! وقتی چراغ‌ نارنجی‌های کوچیک اومد، با ماشین رفتم شعبه‌ی تیپاکس و همون‌جا جلوی تیپاکس، چراغ‌ها رو عوض کردم! با همون موتور داغ!:grin: دستم سوخت، ولی ارزشش رو داشت!:grin:

راستی! یادم رفته‌بود از اولین آپشنی که نصب کرده‌بودم و بسیار بسیار بسیار هم کاربردی و به‌دردبخوره، عکسی بذارم:

026.jpg

یه ردیف چراغ اس ام دی، نور نچرال (ترکیب زرد و سفید) 12 ولت! برقش رو هم از چراغ صندوق می‌گیره. به پشت صندلی چسبوندمش و سیم رو هم از پشت موکت دیواره‌ی صندوق رد کردم. خیلی چیز خوبیه!:grin:

ویرایش شده در توسط Soheil Mo
پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

اینه خوب شده من شخصا اینه گرد میپسندم وقتی از خرطومی سیم رد میکردی ۳ رشته هم برای تنظیم اینه رد میکردی بعدا بقیه کارشو میکردی

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، 308 گفته است :

اینه خوب شده من شخصا اینه گرد میپسندم وقتی از خرطومی سیم رد میکردی ۳ رشته هم برای تنظیم اینه رد میکردی بعدا بقیه کارشو میکردی

البته دید این آینه از فابریک بهتره. به نظرم محدب‌تر از آینه فابریک هم هست و محدوده‌ی وسیع‌تری رو پوشش می‌ده. رد کردن سیم از توی خرطومی، راحت‌ترین بخش کار بود!:grin:

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

سلام و روزتون به خیر و شادی؛ ان شا الله!:razz:

دیروز سرانجام رنگ زدن فلاپ هم تموم شد و آماده شد برای نصب. همسرم رو برده‌بودم پارک بانوان و جلوی پارک منتظرش بودم که تصمیم گرفتم فلاپ رو نصب کنم!:grin: دوباره از همون کارهایی که نمی‌تونستم صبر کنم تا برسم خونه! رفتم یه لیسه و تینر فوری از همون اطراف خریدم (برای کندن لوگوی پژو از روی بدنه و پاک کردن جای چسبش) و دست به کار شدم! خلاصه این‌که ملت که از کنارم رد می‌شدن، با تعجب بهم نگاه می‌کردن که این یارو جلوی پارک بانوان داره چی کار می‌کنه؟:::P

سرانجام نصب شد و شد این:

031.jpg

البته ببخشید که یه کم خیلی کثیفه! پارکینگ شرکت یه جوریه که ماشین خیلی زود کثیف می‌شه:sad:

الان در زمینه‌ی تغییرات ظاهری، فقط مونده سپر آر سی، پک لوک (شاید)، و رینگ و لاستیک!

بقیه‌ی تغییرات می‌شه در زمره‌ی تغییرات داخلی و موتوری (که البته فقط هدرز و کیت مکش خواهد بود)

شاید خیلی از دوستانی که میان این‌جا، براشون سؤال باشه که چرا دارم روی تیپ 2 این‌همه هزینه می‌کنم. باید عرض کنم که غیر از قوای محرک، تیپ 2 و تیپ 5 تفاوت معنادار دیگه‌ای با هم ندارن. البته که امکانات تیپ 5 بیشتره، ولی باید دید که آیا به اندازه‌ی اختلاف قیمتشون ارزش و کاربرد داره یا نه؟ مسلماً خودِ من هم اگه پول بیشتری داشتم، تیپ 5 رو انتخاب می‌کردم. ولی الان دیگه نه!

نکته‌ی دوم اینکه شاید، شاید، شاید یه روزی تصمیم بگیرم موتور و گیربکس رو هم تغییر بدم و از موتور GTi استفاده کنم. به نظرم اختلاف قدرت خروجی بین موتور GTi و TU5 (به ترتیب 180 و 115) به اندازه‌ی اختلاق قدرت بین GTi و TU3 (به ترتیب 180 و 75) خودش رو نشون نمی‌ده. معلومه که اگه 105 اسب قدرت به ماشین‌تون اضافه بشه، ارزش خرید موتور براتون توجیه منطقی‌تری خواهد داشت تا این‌که با هزینه‌ی 45-50 میلیونی، فقط 65 اسب به قدرت ماشین اضافه بشه. البته این نظر بنده هست و نمی‌دونم که چقدر مورد تأیید یا رد دوستان باشه!

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 23 ساعت قبل، Soheil Mo گفته است :

سلام به همه‌ی دوستان! صبح شنبه‌تون بخیر!:razz:

جمعه از زور بیکاری، تصمیم گرفتم دستی به سر و گوش ماشین بکشم!:grin: رفتم توی انباری که وسیله نظافت بردارم، چشمم خورد به جعبه‌ی آینه‌ها[:-''] در حرکتی ناگهانی تصمیم گرفتم همین‌جوری نصبش کنم و بعداً سر فرصت، سیم‌کشی کلیدش رو انجام بدم و علی الحساب به صورت دستی و زوری (!) تنظیمشون کنم![:-'']

بخش اول که مربوط به نصب خودِ آینه‌ها می‌شد، کار زیادی نداشت. آینه‌های قبلی رو باز کردم و آینه‌های جدید رو گذاشتم سرِ جاش. البته تیوترهای خودم خیلی کوچیکه و باید تیوتر جدید برای این‌ قاب‌های جدید بخرم[dastbesine]

بعد از نصب، به این نتیجه رسیدم که حیفه راهنماهاش کار نکنه!:grin: با یه کم کلنجار رفتن، دیدم که سیم صورتی توی سوکت تقریباً می‌خوره به پشت راهنما. برای مطمئن شدن، باید با برق 12 ولت تست می‌کردم. حالا برق 12 ولت از کجا بیارم؟ کجا راحت‌تر از چراغ صندوق عقب؟؟:grin: تست کردم و حدسم درست بود:shock: (سیم قهوه‌ای هم سیم منفی هست)

خیالم که راحت شد، سیم گرفتم و رفتم پیش یکی از دوستان خوش سلیقه که با هم انجامش بدیم (توی نصب آنتن آر سی هم بهم کمک کرده‌بود). بهش گفتم که از توی گلگیر رد کنیم و از توی در رد کنیم و ببندیم. اونم یه کم ماشین رو بالا و پایین کرد و گفت: «نه!»[ajab] خلاصه این‌که این مسیرها رو انجام دادیم (البته حدود 4 ساعت طول کشید!)

1- مسیر سیم راهنمای آینه 207 نیو برای سمت شاگرد: راهنمای روی گلگیر، سیم‌کشی از کنار شلنگ شیشه‌شور (!)، آوردن سیم از پشت محفظه‌ی داشبورد، رد کردن سیم از خرطومی بین درب و بدنه، رد کردن سیم از فوم درب، اتصال به سوکت آینه.

2- مسیر سیم راهنما‌ی آینه 207 نیو برای سمت راننده: راهنمای روی گلگیر، سیم‌کشی از داخل کاپوت (!)، آوردن سیم از کنار BSI، رد کردن سیم از خرطومی بین درب و بدنه، رد کردن سیم از فوم درب، اتصال به سوکت آینه.

برای راحتی کار، مجبور شدم شلگیرهای رو باز کنم. البته من چون لاغرم و انگشت‌هام هم باریک و درازه، تونستم این کار رو انجام بدم. امّا دوستان تپلی که می‌خوان این کار رو انجام بدن، حتماً به یه دستیار لاغر و دراز‌دست نیاز دارن!:grin:

متأسفانه این‌قدر  کار وقت‌گیر و اعصاب‌خرد کن بود که یادم رفت عکس بگیرم؛ ولی از نتیجه‌ی کار عکس می‌ذارم:

027.jpg

در این عکس هم نصب چراغ پارک فابریک (نارنجی) رو می‌بینید:

028.jpg

نکته: همونطور که قبلاً هم عرض کرده‌بودم، نسبت به نصب لوازم جدید روی ماشین خیلی ذوق دارم! وقتی چراغ‌ نارنجی‌های کوچیک اومد، با ماشین رفتم شعبه‌ی تیپاکس و همون‌جا جلوی تیپاکس، چراغ‌ها رو عوض کردم! با همون موتور داغ!:grin: دستم سوخت، ولی ارزشش رو داشت!:grin:

راستی! یادم رفته‌بود از اولین آپشنی که نصب کرده‌بودم و بسیار بسیار بسیار هم کاربردی و به‌دردبخوره، عکسی بذارم:

026.jpg

یه ردیف چراغ اس ام دی، نور نچرال (ترکیب زرد و سفید) 12 ولت! برقش رو هم از چراغ صندوق می‌گیره. به پشت صندلی چسبوندمش و سیم رو هم از پشت موکت دیواره‌ی صندوق رد کردم. خیلی چیز خوبیه!:grin:

سلام اقا سهیل

آقا بسیار عالی من تازه تاپیک شما را دیدم و بسیار خوب و لذتبخش بود و فقط یک نظر دارم  و اینکه بسیاری از دوستان برای پرژکتورها از نور سفید استفاده میکنند که خوب بسیار زیبا هم هست ولی اگه به استفاده کاربردی پرژکتور که در مه هست بخواهیم وفادار باشیم نور زرد بسیار کاربردی تر هست. نمیدونم تا حالا تو مه غلیظ گیر کردید یا نه ( البته تو برخی از فصول اگه قزوین تشریف داشته باشید و ارتفاعات رازمیان رفته باشید مه غلیظ از شمال کامان  تا بهرام آباد وجود داره)   ولی واضحترین رنگ فقط نور متمایل به زرده.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، mehrdadghp گفته است :

سلام اقا سهیل

آقا بسیار عالی من تازه تاپیک شما را دیدم و بسیار خوب و لذتبخش بود و فقط یک نظر دارم  و اینکه بسیاری از دوستان برای پرژکتورها از نور سفید استفاده میکنند که خوب بسیار زیبا هم هست ولی اگه به استفاده کاربردی پرژکتور که در مه هست بخواهیم وفادار باشیم نور زرد بسیار کاربردی تر هست. نمیدونم تا حالا تو مه غلیظ گیر کردید یا نه ( البته تو برخی از فصول اگه قزوین تشریف داشته باشید و ارتفاعات رازمیان رفته باشید مه غلیظ از شمال کامان  تا بهرام آباد وجود داره)   ولی واضحترین رنگ فقط نور متمایل به زرده.

نظر لطف شماست!:razz: البته نور پرژکتورها همون زر فابریکه، ولی توی عکس این‌جوری افتاده!:grin: خودم اهل چراغ زنون و نور سفید و ... این داستان‌ها نیستم. معتقدم که ماشین باید به صورت فابریک باشه. برای همین هم چیزهایی که خریده‌م (چراغ جلو و عقب و آینه و ...) همه‌شون فابریک خود پژو هستن و شرکتی و تزئینی نیستن.

گویا همشهری هم پیدا کردیم!:grin:

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 7 دقیقه قبل، Soheil Mo گفته است :

نظر لطف شماست!:razz: البته نور پرژکتورها همون زر فابریکه، ولی توی عکس این‌جوری افتاده!:grin: خودم اهل چراغ زنون و نور سفید و ... این داستان‌ها نیستم. معتقدم که ماشین باید به صورت فابریک باشه. برای همین هم چیزهایی که خریده‌م (چراغ جلو و عقب و آینه و ...) همه‌شون فابریک خود پژو هستن و شرکتی و تزئینی نیستن.

گویا همشهری هم پیدا کردیم!:grin:

درود بر شما و امیدوارم همیشه موفق باشید.:gol:

والا به خاطر مسائل کاری 4 سالی هست  که اونجا زیاد تردد میکنم و منطقه را تقریبا میشناسم ولی فعلا تهران زندگی میکنم. البته از اینکه مرا همشهری خودتون خواندید خوشحالم و افتخار میکنم.

ویرایش شده در توسط mehrdadghp
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/05/02, 16:18:34، endwaiter گفته است :

خب بدون سوکت نصب کن. 

مگه سوکتش با بقیه پایونیرها فرق داره؟

سوکت پایونیر که فت و فراوونه. من اینترفیس از بهرام شاپ گرفتم برای سونی، ولی با یه جابجایی سیم که تو راهنماش بود به پایونیر و یکی دو مدل دیگه تبدیل میشه. انصافا خیلی خوب بود و باهاش حال کردم.

سوکت پشت ضبط هم که راحت با کمک دفترچه ضبط و ماشین میشه بهش وصل کرد.

مشکل دقیقا کجاست؟ سوکت خود ضبط رو نداری؟

سوکت خود ظبط رو ندارم . وقتی مثل ظبط های دیگه عادی میخوام وصل کنم صدای بوق شدید میده بعضی وقت ها هم اصلا صدا قطعه.

باید ظبط رو شبکه کن و ون ماشین وصل بشه که برا اونم سوکت فابریک میخواد.

میشه بیزحمت عکس از پشت ظبط بذارید؟

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، sadeghmp گفته است :

سوکت خود ظبط رو ندارم . وقتی مثل ظبط های دیگه عادی میخوام وصل کنم صدای بوق شدید میده بعضی وقت ها هم اصلا صدا قطعه.

باید ظبط رو شبکه کن و ون ماشین وصل بشه که برا اونم سوکت فابریک میخواد.

میشه بیزحمت عکس از پشت ظبط بذارید؟

من که الان پخشم سونیه، پایونیر ندارم. حوصله باز کردنشم ندارم.

با جستجو توی گوگل فکر می کنم عکساش رو پیدا کنی.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری