alizadeeh

فرهنگ رانندگی

5 ارسال در این موضوع قرار دارد

قبل از اینکه ماشین بخرم همیشه فکر می کردم رانندگی خوبی دارم به رانندگی دیگران عیب و ایراد می گرفتم و از اینکه قوانین رعایت نمی کنن اعتراض می کردم

تا اینکه خدا خواست وضع مالی خوب شد یه ماشین خریدم چند ماه اول با احتیاط رانندگی میکردم مثل کسی که ماشین صفر خریده و دلش نمیاد گاز بده فشاری به ماشین وارد بشه حس حالی این طوری داشتم کم کم از این حس حال خارج شدم با ماشین پر شتاب رانندگی می کردم لایی می کشیدم در مدت 9 ماه که ماشین خریده بودم 2 بار تصادف کردم به خاطر بی احتیاطی رعایت نکردن فاصله ، شتاب زیاد و....

از موقعی که پشت ماشین می شینم پرخاش گر شدم اگه کسی بهم تذکر بده جواب میدم کسی که با بوق بهم تذکر میده جوابش میدم کسی بهم میگه رانندگیت فلانه میرم سمتش طوی شدم که فکر می کنم همیشه حق با منه البته جاهایی بوده که درست رانندگی کردم  رانندگیم افتضاح نیست ولی زود عصبی میشم

چند وقت پیش تو ترافیک گیر کرده بودم میخواستم برم سمت راست داخل کوچه ماشین جلویی هم سر کوچه ایستاده بود هر چی چراغ میدادم بوق میزدم نمی فهمید  یا میفهمید محل نمیزاشت بلخره به زور ماشین رد کردم رفتم جلو بهش گفتم نمیفهمی دارم چراغ میدم بوق میزنم گفتش نه نمیفهمم من نفهمم منم بهش گفتم از قیافت معلومه نفهمی ... خانمم باهام بود گفتش برا چی این طوری حرف زدی گناه داشت بنده خدا شاید متوجه نشد بعدا خودم پشیمون شدم که چرا این طوری بر خورد کردم شاید به جای گفتن نمیفهمی بهتر بود  با لحن مودبانه می گفتم آقا یه خورده برو جلوتر تا من بتونم رد بشم هم ایشون شاید تحت تاثیر قرار می گرفت هم اینکه من شخصیت خودم حفظ می کردم نمی دونم چرا زود عصبی میشم فکر می کنم حق با منه

دوستان شما هم این طوری هستید گفتم این تایپیک بزنم تا از تجربیات همدیگه استفاده کنیم

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 47 دقیقه قبل، alizadeeh گفته است :

قبل از اینکه ماشین بخرم همیشه فکر می کردم رانندگی خوبی دارم به رانندگی دیگران عیب و ایراد می گرفتم و از اینکه قوانین رعایت نمی کنن اعتراض می کردم

تا اینکه خدا خواست وضع مالی خوب شد یه ماشین خریدم چند ماه اول با احتیاط رانندگی میکردم مثل کسی که ماشین صفر خریده و دلش نمیاد گاز بده فشاری به ماشین وارد بشه حس حالی این طوری داشتم کم کم از این حس حال خارج شدم با ماشین پر شتاب رانندگی می کردم لایی می کشیدم در مدت 9 ماه که ماشین خریده بودم 2 بار تصادف کردم به خاطر بی احتیاطی رعایت نکردن فاصله ، شتاب زیاد و....

از موقعی که پشت ماشین می شینم پرخاش گر شدم اگه کسی بهم تذکر بده جواب میدم کسی که با بوق بهم تذکر میده جوابش میدم کسی بهم میگه رانندگیت فلانه میرم سمتش طوی شدم که فکر می کنم همیشه حق با منه البته جاهایی بوده که درست رانندگی کردم  رانندگیم افتضاح نیست ولی زود عصبی میشم

چند وقت پیش تو ترافیک گیر کرده بودم میخواستم برم سمت راست داخل کوچه ماشین جلویی هم سر کوچه ایستاده بود هر چی چراغ میدادم بوق میزدم نمی فهمید  یا میفهمید محل نمیزاشت بلخره به زور ماشین رد کردم رفتم جلو بهش گفتم نمیفهمی دارم چراغ میدم بوق میزنم گفتش نه نمیفهمم من نفهمم منم بهش گفتم از قیافت معلومه نفهمی ... خانمم باهام بود گفتش برا چی این طوری حرف زدی گناه داشت بنده خدا شاید متوجه نشد بعدا خودم پشیمون شدم که چرا این طوری بر خورد کردم شاید به جای گفتن نمیفهمی بهتر بود  با لحن مودبانه می گفتم آقا یه خورده برو جلوتر تا من بتونم رد بشم هم ایشون شاید تحت تاثیر قرار می گرفت هم اینکه من شخصیت خودم حفظ می کردم نمی دونم چرا زود عصبی میشم فکر می کنم حق با منه

دوستان شما هم این طوری هستید گفتم این تایپیک بزنم تا از تجربیات همدیگه استفاده کنیم

برعکس من اوایل اینطوری بودم.اوایل واقعا رعایت میکردم,وقتی میدیدم طرف رعایت نمیکنه یا اصلا راه نمیده یا بد پارک میکنه یا .... از کوره در میرفتم .نه اینکه جار و جنجال کنم فقط دستم میرفت رو بوق دیگه ول نمیکردم [dastbesine] (خیلی سریع بوق ماشین تعطیل شد!)ولی الان دیگه اونقدر سخت نمیگیرم الان فقط طرف رو نگاه میکنم.نگاه تاثیرش از لفظ بیشتره.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

وقتی پشت فرمون می شینیم باید خیییلی صبوری پیشه کنیم.

خیلی وقتا پشت فرمونم می بینم طرف با یه حرصی میخواد اندازه یه ماشین ازت جلو بزنه اونم پشت چراغ قرمز مثلا! طرف با خودش چی فکر کرده؟ مگه چند ثانیه زودتر به مقصدش میرسه؟😐😄

من مثل علی داییم ام، خییییلی کم بوق میزنم، این بوق بوق زدن زیاد واقعا عادت خیییلی بدیه که خیلیا هنوز دارنش.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

با سلام.دوست عزیز همه ماها کم  و بیش  همینجوریم،بذارید خلاصه بگم: من و شما به تنهایی نمیتونیم در لحظه و اونم توی کوچه و  خیابان،  فرهنگ و سطح شعور یک نفر دیگه که قوانین را رعایت نمیکنه عوض کنیم. سعی کنید همیشه این زمینه ذهنتون باشه که دارید در یک شهر چند میلیونی یا چند صد هزارنفری زندگی می کنید که از این موارد خیلی زیاده. اگر قرار باشه برای هر مورد فقط یکم هم عصبانی بشیم خودمون در کوتاه مدت مشکل روانی (پرخاشگری) پیدا می کنیم .پس با دونستن این مورد کم کم سعی کنید خودتون رو بیشتر کنترل کنید. چه بسا افراد خیلی زیادی فقط بخاطر عدم کنترل خشم در لحظه،  الان در زندان ها هستن. پس یادتون باشه ما اصلا در حدی نیستیم که بتونیم رفتار بقیه افراد غریبه ای که در خیابان میبینیم عوض کنیم. (البته با این پیش فرض که حق با ما باشه. در بعضی موارد فکر میکنیم که حق با ماست).در آخر اینم بگم که مطالبی که گفتم خدمتتون در حد کمک و مشاوره هست. من در جایگاه قضاوت و نصیحت نیستم.

با سپاس

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

راستش منم همیشه از حقم میگذرم اما ببینم کسی زور میگیه یا گردن گلفتی کنه حقشو کف دستش میزارم 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری