endwaiter

نحوه تنظیم صحیح کاسه چراغ های جلوی پژو ۲۰۶

21 ارسال در این موضوع قرار دارد

با عرض ادب و احترام

متاسفانه یکی از معضلات امروز جامعه ما همین تنظیم نبودن چراغ ماشین های مختلف هست که گاهی به دلیل نصب غیر اصولی و عدم تنظیم صحیح، چشم راننده های دیگه رو اذیت می کنه. مشخص هم نیست که چرا معاینه فنی موضوع به این مهمی رو بهش توجه نمی کنه. 

همونطور که می دونید کاسه چراغ پژو ۲۰۶ پیچ های تنظیمی داره که هم چراغ ها رو بالا و پایین می کنن و هم چپ و راست.

من ماشین رو جلوی دیوار قرار دادم و نور چراغ ها رو تا حدی بالا آوردم که تقریبا تا زیر آینه ماشین جلویی (سواری) رو پوشش بده. فکر می کنم درستش همین حد باشه.

اون کلید داخل اتاق برای این کار نیست. کارش اینه که وقتی عقب ماشین سنگینه و به اصطلاح خوابیده و جلوی ماشین کمی بالاتر میره، نور چراغ ها رو که دارای موتور الکتریکی هستن، پایین تر بیاریم تا چشم دیگر راننده ها اذیت نشه.

با اون یکی پیچ هم کاسه رو به سمت بیرون دادم تا فضای بیشتری رو از کناره ها پوشش بده.

حالا از دوستان اگر کسی تجربه ای داره یا راه اصولی انجام این کار رو بلده توضیح بده تا دیگران هم یاد بگیرن.

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 8 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 30 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

با عرض ادب و احترام

متاسفانه یکی از معضلات امروز جامعه ما همین تنظیم نبودن چراغ ماشین های مختلف هست که گاهی به دلیل نصب غیر اصولی و عدم تنظیم صحیح، چشم راننده های دیگه رو اذیت می کنه. مشخص هم نیست که چرا معاینه فنی موضوع به این مهمی رو بهش توجه نمی کنه. 

همونطور که می دونید کاسه چراغ پژو ۲۰۶ پیچ های تنظیمی داره که هم چراغ ها رو بالا و پایین می کنن و هم چپ و راست.

من ماشین رو جلوی دیوار قرار دادم و نور چراغ ها رو تا حدی بالا آوردم که تقریبا تا زیر آینه ماشین جلویی (سواری) رو پوشش بده. فکر می کنم درستش همین حد باشه.

اون کلید داخل اتاق برای این کار نیست. کارش اینه که وقتی عقب ماشین سنگینه و به اصطلاح خوابیده و جلوی ماشین کمی بالاتر میره، نور چراغ ها رو که دارای موتور الکتریکی هستن، پایین تر بیاریم تا چشم دیگر راننده ها اذیت نشه.

با اون یکی پیچ هم کاسه رو به سمت بیرون دادم تا فضای بیشتری رو از کناره ها پوشش بده.

حالا از دوستان اگر کسی تجربه ای داره یا راه اصولی انجام این کار رو بلده توضیح بده تا دیگران هم یاد بگیرن.

دقیقا بنظرم باید جریمه هم براش بذارن یجور مردم آزاریه.

اصولیش این طوریه که ارتفاع نوری که رو دیوار میفته پایینتر از ارتفاع خود چراغ باشه.

این که چقدر پایینتر باشه هرکی یچیزی میگه من خودم به فاصله ده متری از دیوار و ارتفاع 5 سانت کمتر از ارتفاع چراغ تنظیم کردم.

بنظرم بالای کاسه چراغ مقدارش به درصد هک شده زیاد دقت نکردم که مربوط به همینه یا نه.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام این پست رو من چند وقت پیش گذاشته بودم فکر کنم روش دقیقترش این باشه یکم دنگ و فنگ داره ولی قابل انجامه

تنظیم چراغ جلو

شیوه تنظیم چراغ های جلو.pdf

ویرایش شده در توسط vahid4u
پسند شده توسط 8 کاربر

لینک به ارسال

سلام ببر نمایندگی خودشون یک دستگاه دارن مثل شابلون میمونه جای دقیق چراغها رو تنظیم میکنه. من ماشین صفر کیلومتر گرفتم چراغاش تنظیم نبود بردم نمایندگی تنظیم کرد نورش خیلی بهتر شده

لینک به ارسال

خیلی عالی ❤️

لینک به ارسال

سلام دوستان

تو فایل تنظیم چراغ اومده روی یکی از چراݝا زو بپوشونید دقت کنید با این کار طلق چراغ دفرمه و  زرد میشه بهتره سوکت پشت لامپ رو بردارید یا یک نفر یه صفحه با فاصل بذازهروچراغ

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

آقا یه سوال نور چراغ سمت راننده من خیلی پایینه هرچی اون پیچ تنظیم چراغو که رو موتورشه میپیچونم نور پایین میره ولی از یه حدی بالاتر نمیاد در حقیقت میخوام خط کات  چراغ سمت چپ و راست یکی کنم ولی نمیشه مال سمت شاگرد خیلی بالا میاد ولی سمت راننده تنظیم نمیشه چیکار باید کرد که درست بشه؟

اینم بگم کاسه چراغ هام برند کروزه و موتور چراغ هم والئو هست.

ویرایش شده در توسط sina-sarhadi

لینک به ارسال
در در 1399/05/05, 08:32:51، sina-sarhadi گفته است :

آقا یه سوال نور چراغ سمت راننده من خیلی پایینه هرچی اون پیچ تنظیم چراغو که رو موتورشه میپیچونم نور پایین میره ولی از یه حدی بالاتر نمیاد در حقیقت میخوام خط کات  چراغ سمت چپ و راست یکی کنم ولی نمیشه مال سمت شاگرد خیلی بالا میاد ولی سمت راننده تنظیم نمیشه چیکار باید کرد که درست بشه؟

اینم بگم کاسه چراغ هام برند کروزه و موتور چراغ هم والئو هست.

لینک به ارسال
در 8 دقیقه قبل، sina-sarhadi گفته است :

احتمالا یکی از لامپ ها رو بر عکس جا انداختی  ( خار لامپ ) سر جاش نیست در بیاد لامپ ها رو جهت های لامپ دو طرف ببین مثله هم هستن یا خیر

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 5 ساعت قبل، milad44 گفته است :

احتمالا یکی از لامپ ها رو بر عکس جا انداختی  ( خار لامپ ) سر جاش نیست در بیاد لامپ ها رو جهت های لامپ دو طرف ببین مثله هم هستن یا خیر

نه خار لامپ درست نصب شده .مشکل از لامپ فکر نمیکنم باشه چون نور بالا هم به نسبت نور بالای  سمت شاگرد پایین تره.

IMG_20200727_170845.jpg

ویرایش شده در توسط sina-sarhadi
پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری