12,964 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 12 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

قیمت به ریال هست.

ولی من نمی فهمم این کار یعنی چی؟

مگه فیلتر خود ۲۰۶ چشه؟

درپوش فیلتر پلاستیکی درگرمای زیاد ذوب میشه و روغن روی منیفولد میپاشه و درنتیجه آتش سوزی و آسیب به موتور

در جنوب ساعت 3 بعد از ظهر مثلا هرچه سیستم خنک کاری خوب و عالیه باشه بازهم جوابگو نیست و دست رو از شیشه بیرون بیاری گرمای هوا دست رو میسوزونه

برا تهران و شمال و ...همون فیلتر فابریک و درپوش پلیمری جوابگو هستش و مثل خیلی از ماشین های روز دنیا بنز و bmw پورش و...همین سیستم رو استفاده میکنند

پسند شده توسط 4 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

من ۸ ساله با ۴ تا تیپ ۵ و ۶ مختلف، تا حالا مشکلی با این قطعه نداشتم.

یادمه یه بنده خدایی که مهماندار هواپیما بود، می گفت تا حالا به ۸۰ تا کشور سفر کردم که تو هر جا رفتم ۲۰۶ دیدم.

حالا اینکه تو گرمای جنوب ذوب بشه رو نمی دونم. فقط مطمئنم اگه اورجینال باشه ذوب نمیشه.

هرچی می کشیم از تولید کننده دزده.

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 21 ساعت قبل، علی طبا گفته است :

بله ولی فکر کنم احتمال نشتی از دورش کمتر باشه . چون اون قاب فلزی یه جورایی فشار نشتی رو میگیره . چون سابقه نشتی از دور این فیلترها وجود داره و در قاب فلزی خیلی کمتره . علت اصلیش رو البته نمیدونم ولی پیش اومده که نشتی دور درپوش یا ترک خوردگی طریف درپوش باعث نشتی بشه که در قاب فلزی دیگه این حالت ها نیست و فقط از دور رزوه میتونه نشتی بده .

علی اقا حرفتونو قبول دارم

ولی ماها که 206 سواریم میدونیم یکسری قطعه ها روی 206 فقط باید اورجینال بسته شه که جواب بده یا بهتر بگم عمری شه و چندین سال بهمون جواب بده یکیش همین درب پلاستیکیه فیلتره

اگه درب فیلتر اورجینال باشه که روش هم نوشته پرفولکس البته من ایرانیشم دیدم نوشته پرفولکسو داشت مکثل فابریک و پایه فیلتر هم روی قسمتی که با درب ابندی میشه و بینشونم اورینگ داره زدگی و خطو خش نداشته باشه هیچکدوم از مشکلاتی که شما گفتید پیش نمیاد

ولی مشکل اینجاست که اکثر دربها غیر اورجینال و متفرقن و همه میدونیم اجناس پلاستیکی ایرانی خیلی بی کیفیتن تعویض روغنیا ام همیشه جنس ایرانی میارن تا ارزون باشه و بتونن سود بیشتری روش بگیرن

بعضیا حتی درب  فلزی میندازن به جای پلاستیکی که من استفاده نکردم ولی میگن با هر بار بازو بسته کردن روی پایه فیلتر زدگی به وجود میاره و بعد یه مدت خراب میکنه پایه فیلترو

در کل نظر من اینه اگه پایه فیلتر سالمه بگردیم یه درب اورجینال فیلتر پیدا کنیم بندازیم به جای هزینه کردن برای این قطعه که معلوم نیست فشار روغنو کمو زیاد میکنه یا نه بهتره 

موضوع بعدی بستن درب روغنه که باید با ترکمتر با فشار خاصی بسته شه که اکثر تعویض روغنیا نمیدونن چیه یکی زورش زیاده زور میزنه درب پلاستیکی دفرمه میشه یا لبش خراب میشه مخصوصا اگه فابریک نباشه

یه شاگردم مثلا یه بار زیر دستش این قطعه شکسته و مجبور شده خسارت بده دیگه از ترسش سفت نمیکنه و از بین درز روغن نشت میکنه

این قطعه ام بین بچه ها استفاده نشده باید چندین نفر ببندن یکی دو سال کار کنن بعدا ممکنه اصلا ایرادهاش از درب پلاستیکی ام بیشتر مشهود باشه

در اخر من درب اورجینال پلاستیکیو ترجیه میدم

ویرایش شده در توسط aidin1384
پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال

از بس شرکت ایران خودرو توی چند سال گذشته بنجل ترین قطعات رو گذاشته ، آدمی چشمش میترسه و میگه اگه دستم برسه ، فلان قطعه رو میرم زودتر عوض میکنم با جنس اورجینال یا با کیفیت تر.مثلا ماشین قبلی ام که باهاش 135 هزار تا رفتم ، هیچوقت مشکلی نشت روغن از درپوش فیلتر روغن نداشتم ولی این ماشین فعلی ، تیپ 5 مدل 96 ، تقریبا روی 45 هزار کیلومتر درپوش فیلتر از اون قسمت بالا و گوشه اش تکه ایش آب شده بود و میشه گفت تقریبا 90 درصد روغن ماشین خالی شده بود و خیلی خیلی شانس آوردم که ماشین یاتاقان نزد و واشر زدن و ... .درپوش آلومینیومی خریداری کردم ولی محض اطمینان و شاید بعد از دو سه بار تعویض روغن ، یه درپوش اورجینال یا حداقل درجه یک تهیه کردم و بعد اینو گذاشتم روی ماشین.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

استفاده از روغن مرغوب و تعویض در کیلومتر بالاتر می تونه به کاهش این دسته مشکلات کمک کنه.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

در در 1398/05/12, 16:19:53، Iran National گفته است :

در در 1398/05/12, 16:31:11، endwaiter گفته است :

دوستان من با این قطعه درپوش روغن واقعا مشکل دارم جوری شدم اصلا بدم میاد برم تعویض روغنی درپوشو چطوری در میارین شده داستان واسم خیلی جای تنگو بدی داره نه از پایین در میاد نه از بالا راهکار خاصی داره من نمیدونم

ویرایش شده در توسط keivanj
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، keivanj گفته است :

دوستان من با این قطعه درپوش روغن واقعا مشکل دارم جوری شدم اصلا بدم میاد برم تعویض روغنی درپوشو چطوری در میارین شده داستان واسم خیلی جای تنگو بدی داره نه از پایین در میاد نه از بالا راهکار خاصی داره من نمیدونم

تعویض روغنیت این کاره نیست.

برای من که اذیت نمی کنه. از همون بالا درمیاره. یه کم جاش تنگه که بیشتر به خاطر داغ بودنش اذیت می کنه.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

در در 1398/05/20, 17:38:18، علی طبا گفته است :

بله الان صفحه باز شد . عکس رو میزارم که دوستان نظر بدهند. ظاهراً فیلتر ال 90 میخورد . ابعاد 9*9*7.05 سانتی متر وقیمت در دیجی کالا با

تخفیف مبلغ 891/000 ریال و فروشنده و تامین کننده مبتکر نوین می باشد .5d5012b2c4fc2_1.jpg.4668ecfb4a751ffd3101cf4057e240e5.jpg5d50127eb3579_2.thumb.jpg.b5c796b300722382e456dbcf9f433ec1.jpg

در در 1398/05/20, 17:43:55، Iran National گفته است :

چندتا سوال به ذهنم زد:

- تو فشار روغن تاثیر نمیزاره؟

-به لحاظ کیفیت فابریکی کاغذی بهتره یا این؟

- اون مبدلش با هر بار تعویض از پایه فیلتر بازمیشه؟،اگه فلزی باشه،و درجه سختیش از درجه سختی پایه فیلتر بیشتر باشه، ایا باعث خرابی پایه و تولید براده نمیشه؟

...

سلام
ممنونم دوست عزیز
داخل بسته یه چسب رزوه بود که دیگه پایه به راحتی باز نشه!
به نظرم کلا فیلترها قراره کار تصفیه رو انجام بدهند! پس میتونه فرقی نداشته باشه!

Untitled.jpg

ویرایش شده در توسط karimi.z
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

تعویض روغنیت این کاره نیست.

برای من که اذیت نمی کنه. از همون بالا درمیاره. یه کم جاش تنگه که بیشتر به خاطر داغ بودنش اذیت می کنه.

داغبودنش به کنار بین لوله هیدرولیک و رادیاتور گیر میکنه بد در میاد واقعا دوستان تعویض روغنی پره های رادیاتو همه له کردن نمیدون چی باید کرد قبلا رانا داشتم خیلی فضای خوبی داشت ولی 206 اصلا

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام دوستان

به نظرم درپوش فیلتر آلومینیومی  از این مدل که دوستمون عکس گذاشتن دردسرش کمتر یاشه ، در مورد رزوه هم درست جا بزارید مشکلی پیش نمیاد من دارم استفاده میکنم ،، تعویض روغنی اولش اگه بد جا بزاره و با زور درپوش فیلترو ببنده رزوه ممکنه خراب بشه درپوش فابریکی پلاستیکی هم به همین علت ترک میخوره و نشت میده وگرنه با جا گذاشتن درست درپوش پلاستیکی هم عمر کوتاهی نداره!!!

در 3 ساعت قبل، keivanj گفته است :

داغبودنش به کنار بین لوله هیدرولیک و رادیاتور گیر میکنه بد در میاد واقعا دوستان تعویض روغنی پره های رادیاتو همه له کردن نمیدون چی باید کرد قبلا رانا داشتم خیلی فضای خوبی داشت ولی 206 اصلا

به قول جناب مصطفی تعویض روغنیتون اینکاره نیست،،، جا دست بدی داره ولی بدون آسیب زدن به جایی میشه دراورد ، در نهایت میتونین در تعویض روغنی نیم ساعت موتور خاموش کنید یکم حرارت بیاد پایین دیگه طرف ترس سوختن دست نداره و با دقت میتونه فیلترو باز کنه. 

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری