12,964 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 2 ساعت قبل، meh206 گفته است :

این اتفاق برا من افتاده

یه بار سه لیتر و نیم روغن داشتم بردم باسه تعویض بخیال اینکه طرف شاکسن میکنه و منم بهش میگم 200 300 سی سی شو نریز. ولی هم ساکشن طرف خراب بود از پیچ کارتل ریخت و هم من یادم رفت بگم پس نیم لیترشو نریز. تا اینکه بعد از مدتی دیدم از پیچ بالا قالپاق موتور روغن نشت کرده که سریع بردم اضافه شو کشیدم 

تجربه من میگه چهار لیتر بریزی روغن به شمع ها میزنه و سه لیتر و نیم بریزی از پیچ قالپاق میزنه بیرون [:-'']

شما تیپ ۵ داری ؟ چون داخل دفترچه نوشته تخلیه با ساکشن باید ۳.۴ بریزی! یعنی اگه ۳.۵ روغن داری باید فقط ۱۰۰ سی سی کمش کنی!

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در در 1398/05/16, 08:48:52، alizadeh mohammad گفته است :

سلام داداش اون ک زیر 3 تومن درامد داره اصلا ماشبن نداره بخواد فکر این باشه 5 هزارتا روغن عوض کنه یا 10 هزارتا

اقای علیزاده چی بگم والا 

ولی الان حقوق خیلیا که ماشین دارن زیر 3 تومنه من خودم هنوز نمیدونم چقدر قراره امسال بهم بدن بعضی میگن 2.5 قراره بده بعضی ام میگن 3 و هر چی گرفتم تا حالا اللحساب بوده

تازه من فکر میکردم خیلی وعضم خوبه [ajab]شما افسردمون کردی 

بعد ماشینم که همش خودروی صفر نیست که ارزونترینش پراید باشه 50 ملیون و معمولیاش 206 و تندر90 و پرشیا باشه 90-100 ملیون والا یکی از دوستام چند روز پیش پراید خرید 12 ملیون تومن 

خیلی هاشونم همینطوری پرایدهای مدل پایین دارن 

خوب بلاخره اونها ام روغن عوض میکنن   اتفاقا چون مدل پایینو مستهلکن باید بیشتر حواسشون باشه 

تو همین سایتم فکر نکنم همه درامدشون بالای 3 ملیون باشه 

مخصوصا تو شهرستانها که خوب اونجا هزینه هاشون نسبتا کمتره 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، Ali207 گفته است :

شما تیپ ۵ داری ؟ چون داخل دفترچه نوشته تخلیه با ساکشن باید ۳.۴ بریزی! یعنی اگه ۳.۵ روغن داری باید فقط ۱۰۰ سی سی کمش کنی!

تیپ 2 دارم

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، meh206 گفته است :

این اتفاق برا من افتاده

یه بار سه لیتر و نیم روغن داشتم بردم باسه تعویض بخیال اینکه طرف شاکسن میکنه و منم بهش میگم 200 300 سی سی شو نریز. ولی هم ساکشن طرف خراب بود از پیچ کارتل ریخت و هم من یادم رفت بگم پس نیم لیترشو نریز. تا اینکه بعد از مدتی دیدم از پیچ بالا قالپاق موتور روغن نشت کرده که سریع بردم اضافه شو کشیدم 

تجربه من میگه چهار لیتر بریزی روغن به شمع ها میزنه و سه لیتر و نیم بریزی از پیچ قالپاق میزنه بیرون [:-'']

مشکل شما جای دیگر اَست با 4لیتر هیچ ایرادی ندیدم

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، majid924 گفته است :

ماشین 140 تا کارکرده و دوبار اینطوری شده . بار اول همون اوایل که ماشینو صفر خریده بودم و اگاه نبودم روغن به شمعها زده بود البته نه سر شمع بلکه رزوه هاش

بار دوم هم دفعه قبلی که روغن عوض کرذم و بی دقتی کردم از پیچ قالپاق زده بود بیرون. که شمعها رو هم باز کردم ببینم روغنی شده که نبود. با کشیدن روغن اضافی هنوز از اون پیچ روغنی نزده بیرون

ماشین هم تا الان نه مشکلی داشته نه موتورش باز شده از این رو نمیفهمم چه مشکلی میتونه داشته باشه که سر دو بار توی 140 هزار تا رخ داده و ماشین عیبش در نمیاید؟ الان هم معاینه فنی برتر داره 

بهرحال این تجربه من هست که شاید تنها همبستگی بین دو رویداد زمانی باشه و دلیل بر علیت بینشون نیست 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 33 دقیقه قبل، majid924 گفته است :

انشالله ایرادی نبینی منتهی تیپ 5 با تعویض فیلتر روغن و تخلیه روغن از طریق ساکشن 3/4 لیتر نیازمنده روغن هست! 

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 41 دقیقه قبل، aidin1384 گفته است :

اقای علیزاده چی بگم والا 

ولی الان حقوق خیلیا که ماشین دارن زیر 3 تومنه من خودم هنوز نمیدونم چقدر قراره امسال بهم بدن بعضی میگن 2.5 قراره بده بعضی ام میگن 3 و هر چی گرفتم تا حالا اللحساب بوده

تازه من فکر میکردم خیلی وعضم خوبه [ajab]شما افسردمون کردی 

بعد ماشینم که همش خودروی صفر نیست که ارزونترینش پراید باشه 50 ملیون و معمولیاش 206 و تندر90 و پرشیا باشه 90-100 ملیون والا یکی از دوستام چند روز پیش پراید خرید 12 ملیون تومن 

خیلی هاشونم همینطوری پرایدهای مدل پایین دارن 

خوب بلاخره اونها ام روغن عوض میکنن   اتفاقا چون مدل پایینو مستهلکن باید بیشتر حواسشون باشه 

تو همین سایتم فکر نکنم همه درامدشون بالای 3 ملیون باشه 

مخصوصا تو شهرستانها که خوب اونجا هزینه هاشون نسبتا کمتره 

سلام علی آقا . خوبین؟ متاسفانه الآن اکثر ملت شدن میلیونر کم درآمد . دلیلشم روشنه . ماشینه صفر 8-7 تومنی پراید شده 50 تومن!!!! درنتیجه کارکردشم شده بالای 15-10 ملیون . هزینه هردو هم برای مصرفی یکسانه. رون و لنت و دیسک و صفحه و... . اتفاقاً اونی که مدل پایین تر داره که برای تفریح نگرفته . برای کار گرفته و هزینه و استهلاک بالاترو درکل جوری شده که برخی هزینه ها واقعاً ارزش نداره که بخواین پولش رو بدین . فیلتر 6-5 تومنی شده 20 تومن . واقغاً نمی ارزه و خوب همین کم کم هارو که جمع کنین میشه رقمی . بحث داشتن و نداشتنم نیست. بعضی هزینه ها یه جورایی پول زوره . الآنم هزینه تعویض روغن ، فقط بحث مادیش نیست ، همین روغنی که من گرفتم فرض 100 تومن و میدونم درسته، مصرف غیراصولیش باعث میشه بخرم 150 تومن و نمیدونم که تقلبیه یا اصل . خلاصه اگر بخواین براساس موجودی فعلی حساب کنین ، اکثریت وضعشون خوبه. چرا؟ چون سرمایه 10 تومنیش شده 40 تومن . ولی دیگه نمیگه ارزش 1000 تومنش شده 100 تومن . به هرصورت شرایط مادی مردم واقعیتش مناسب نیست و بحثی هم به تعویض روغن کنه یا نکنه ندارم . دوستمون میگه 200 تومن پولی نیست؛ واقعاً هم نیست . ولی برای 50 تومنش میدونم گره خیلیا باز میشه . خوبه نگاهمون عمیق تر باشه و متاسفه که چرا اصلاً همچین بحثی مطرح شد .

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 3 ساعت قبل، علی طبا گفته است :

سلام علی آقا . خوبین؟ متاسفانه الآن اکثر ملت شدن میلیونر کم درآمد . دلیلشم روشنه . ماشینه صفر 8-7 تومنی پراید شده 50 تومن!!!! درنتیجه کارکردشم شده بالای 15-10 ملیون . هزینه هردو هم برای مصرفی یکسانه. رون و لنت و دیسک و صفحه و... . اتفاقاً اونی که مدل پایین تر داره که برای تفریح نگرفته . برای کار گرفته و هزینه و استهلاک بالاترو درکل جوری شده که برخی هزینه ها واقعاً ارزش نداره که بخواین پولش رو بدین . فیلتر 6-5 تومنی شده 20 تومن . واقغاً نمی ارزه و خوب همین کم کم هارو که جمع کنین میشه رقمی . بحث داشتن و نداشتنم نیست. بعضی هزینه ها یه جورایی پول زوره . الآنم هزینه تعویض روغن ، فقط بحث مادیش نیست ، همین روغنی که من گرفتم فرض 100 تومن و میدونم درسته، مصرف غیراصولیش باعث میشه بخرم 150 تومن و نمیدونم که تقلبیه یا اصل . خلاصه اگر بخواین براساس موجودی فعلی حساب کنین ، اکثریت وضعشون خوبه. چرا؟ چون سرمایه 10 تومنیش شده 40 تومن . ولی دیگه نمیگه ارزش 1000 تومنش شده 100 تومن . به هرصورت شرایط مادی مردم واقعیتش مناسب نیست و بحثی هم به تعویض روغن کنه یا نکنه ندارم . دوستمون میگه 200 تومن پولی نیست؛ واقعاً هم نیست . ولی برای 50 تومنش میدونم گره خیلیا باز میشه . خوبه نگاهمون عمیق تر باشه و متاسفه که چرا اصلاً همچین بحثی مطرح شد .

نکته بدش اینه که هر سال همه چیز گرون تر میشه و از اونور کیلومتر ماشین که اضافه میشه بهش اصطهلاک ماشین هم بیشتر میشه . من ماشینم تا ۷۰ هزار تا هیچ خرجی نداشت.من خودم درامدم با اینکه کارم آزاد نیست ولی بد هم نیست ( خیلی خوبم نیست ) ولی خیلی چیزا رو حذف کردم از جمله بیمه سرقت و بدنه! واقعا زورم میاد . به جاش ردیاب نصب کردم . استارت که میزنی ماشین رو باید خرج کنی...حالا جریمه...ورودی پارکینگ ها...قطعات...بنزین....روغن هاش...فیلتراش...بیمه ثالث...کارواش...صافکاری..تازه الان روزهای خوبمون هست چون بنزین به هر حال یه روزی گرون میشه.

ویرایش شده در توسط Ali207
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، علی طبا گفته است :

بله متاسفانه اوضاع مالی و اقتصادی مردم وحشتناک خرابه بنده اجاره خونه نمیدم مجردم هستم ولی واقعا یه شخصی که مستاجر توی تهران و باید خرج یه خانواده 3-4 نفره رو بده واقعا صدای خرد شدن استخانهاشو میشه شنید و مجبوره بعد ساعت کاریش بره ااسنپ یا دستفروشی یا مسافر کشی یا با موتور کار کنه و پخش غذا بره تازه همه اینها ام برای این نیست که زندگیش سرو سامون بگیره فقط مقداری از مشکلاتش کمتر میشه اقساط و وام و بدهکاریم که ماشالاه همه دارن

همین میشه که جوونها نمیتونن ازدواج کنن سن ازدواج بالا میره و فساد و فحشا به طبع بالاتر میره الان اکثر جوونها ارزوشونه 40-50 تومن بتونن جور کنن از کشور بزنن بیرون با اینکه مشکلات و گرفتاریهاشو میدونن 

راستی من گفتم زیر 3 ملیون زیر خط فقره 

https://www.eghtesadonline.com/بخش-اقتصاد-کلان-3/333335-خط-فقر-به-بالاتر-از-میلیون-تومان-رسید-فاصله-خط-فقر-با-دستمزد-کارگران

این گزارش دولتیه که امار خودشونه گفته 3.5 ملیون ولیب اقتصاد دانهای مستقل 4و5 ملیون برای تهارن در نظر گرفتن 

واقعا هم همینه من دو ملیون حقوقم بود سکه دونه ای 1 ملیون بود الان سکه شده 4.5 من باید حقوقم بشه 8-9 ملیون

حالا درسته 200 تومن هیچی نمیدن ولی واقعا انقدر سوراخ سمبه های زندگی مردم زیاده که واقعا نمیشه مثل گذشته به ماشین رسید حالا چه روغن چه سرویسهای دیگه چه خرید قطعات اصلی و اورجینال

پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال

متاهل ها چاره ای جز طلاق ندارند 

به زوذی کل ایران مجرد خواهند شد ازدواج از این به بعد فقط یک حالت بیشتر نخواهد داشت اونم ازدواج پولدارها با هم که یک بعلاوه یک بشود چهار 

فقرا هم فقط باید بمیرند وسلام 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری