12,964 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 1 دقیقه قبل، alizadeh mohammad گفته است :

صلاح مملکت خسزوان دانند ولی ن اینکه بیاید اطلاعات غلط بدید و بگید توی 8 ماه عوض کنن خود شما اگه اهمیت میدادی ب موتور نمیگفتید 8 ماه کسی هم نگفته اهمیت ندین بنده خودم هر 5 تا عوض میکنم 200 تومن هم پولی نیس کسی نداشته باشه

سلام به همه

من نمیدونم بحث از کجا شروع شده

ولی

دوست عزیز من کسایی میشناسم که لنگ همین پول تعویض روغنشونن،

.....

شاید ما به اطرافمون کمتر توجه داریم.

پسند شده توسط 5 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

خیلی سخت نگیرید دوستان ، فکر میکنم اکثر ماها توی ماشین مون دفترچه ی تعویض روغن و دیگر مخلفاتش رو داریم و مشخص کردیم که کیلومتر قبلی تعویض روغن کی بوده و برای بعدی چه موقعی رو یادداشت کردیم.مثلا خودم جوری در نظر گرفتم که مثلا روغن بعدی رو روی 6 هزار تا عوض کنم و هیچوقت هم نیوموم  اون علامت آچار سرویس رو صفرش کنم.حالا شاید بشه گفت از روی تنبلی.:grin:

البته من چون روی بحث کیفیت روغن ها کمی حساسم ، همون موقع که توتال فلزی خیلی گرون نبود هم اکثرا مدل نمیدونم 9000 یا 10000 هزار استفاده میکردم و نهایتا روی 8 هزار کیلومتر عوضش میکردم و در رابطه با دوستی که گفتن کی در سال مگه بیشتر از سه یا چهار بار روغن میکنه ؟ خودمو مثال میزنم.سالی تقریبا 5 تا 6 بار.به اقتضای شرایطی که دارم ، سالی حدودا 30 تا 35 هزار کیلومتر با ماشین میرم و هر دفعه هم که روغن ماشین رو میدم عوض کنن ، صافی بنزین و فیلتر روغن رو هم همینطور.صافی بنزین هم چون از این اصلی ها این طرف گیر نمیاد و البته برای کسی مثل من که هر بار تعویض روغن ، صافی بنزین رو عوض میکنه به صرفه نیست ،برای کسی که دو یا سه بار تعویض روغن و مجموعا 15000 کیلومتر میره ، مسلما صرفه ی اقتثادی داره و اکثرا هم از سرکان و اینجور مارک ها استفاده و فیلتر روغن هم همینطور.نهایتا با اینها برام میشه 180 تومن.چون گاها اون نیم روغن اضافی رو خودم تعویض روغنی بهم میگه اگه نمیخوای از قیمت روغن کم میکنم و از اونجایی که تا 5 یا 5.500 کیلومتر بخار روغن کاسترول خیلی کمه ، میگم مشکلی نیست.نیازی ندارم.فقط این بار آخر برای خودم این نیم لیتر رو نگه داشتم که اگه صرف راه دوری رفتم و تا این سفر مسافتی که رفتم بالای 5 هزار تا شد ، شاید به خاطر گرمای هوا تبخیر روغن زیاد شد و مجبور شدم کمی روغن رو سریز کنم توی محفظه ی موتور.

البته نظر دیگر دوستان هم کاملا محترم که میگن روی 8 یا 10 هزار تا روغن میکنن.چه بسا اگه من روغن موتور با سطح کیفی خیلی خوب و قیمت مناسب بدستم برسه ، روی همین 8 هزار تا عوض کنم ولی برای روغنی که قیمتش 140 تا 150 تومنه ، من خودم شخصا نهایتا تا 6 تا 6.500 کیلومتر باهاش بیشتر نمیرم و میرم عوضش میکنم.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 10 دقیقه قبل، Iran National گفته است :

سلام به همه

من نمیدونم بحث از کجا شروع شده

ولی

دوست عزیز من کسایی میشناسم که لنگ همین پول تعویض روغنشونن،

.....

شاید ما به اطرافمون کمتر توجه داریم.

برادر الان دارن میگن شیش ماهی یه بار میگن ن 8 ماهی یبار بعد میگن سختشونه هزینه هر 8 ماهی یبار اگه سختشونه ک نخرن ماشین دوما روزی هزار و صد جمع کنن تو شیش ماه میشه 200 ک میتونن عوض کنن پس بحث الکیه

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 22 دقیقه قبل، alizadeh mohammad گفته است :

برادر الان دارن میگن شیش ماهی یه بار میگن ن 8 ماهی یبار بعد میگن سختشونه هزینه هر 8 ماهی یبار اگه سختشونه ک نخرن ماشین دوما روزی هزار و صد جمع کنن تو شیش ماه میشه 200 ک میتونن عوض کنن پس بحث الکیه

آقا محمد ، شاید برای بعضی ها به دلایلی مالی نیست و مطمئنا فلان روغن  بهشون ثابت شده که کیفیتش خوبه و دلیلی نمیبینن که زودتر از مدتی که مد نظرشون هست عوض کنن.

شاید من و شما دوست داشته باشیم توی بازه های زمانی کوتاه عوض کنیم و دیگر دوستان هم بازه های زمانی طولانی تر ولی همونطور که یکی از دوستان گفتن که اظهار نظر غلط میتونه باعث گمراه کردن دیگران و هزینه بر باشه ، پس بهتره اگه نسبت به چیزی مطمئن هستیم ، فقط و فقط پیشنهاد بدیم و نه تحمیل نظر.من خودم رو مثال میزنم که وقتی این ماشین فعلی ام رو خریدم ، با خودم گفتم فقط قطعات و لوازم با کیفیت یا حتی الامکان اورجینال میخرم ، البته در صورت داشتن توان مالی در اون مقطعی که نیاز به خریدن ، حالا چه برای تعویض یا تعمیر هست.شاید اگه 206 ایرانیزه نبود ، این حساسیت برام کمتر می بود ولی شاید هم دوستانی هستن که خودشون اطلاعات فنی خوبی نسبت به ساختار دستگاه و قطعات ماشین دارن و میدونن که فلان روغن تا این مدت توی ماشین شون جواب بده و خواستن این تجربه شون رو با ما به اشتراک بذارن.در نهایت اینکه وقتی حرف از پیشنهاد دادن مطرح میشه ، ما در قبال حرف هایی که میزنیم مسئولیم.

dsw_photo_2019-08-06_15-27-03.jpg

vmh3_photo_2019-08-06_15-27-01.jpg

توی اون تاریخ 98/2/24 توی شهر بندرعباس بودم که بوی نسبتا زیادی توی کابین اومد و یه بنده خدایی هی از پشت سر بوق میزد و منم فکر میکردم شاید راهش رو بستم تا خودشو رسوند کنار شیشه بغل راننده و گفت از اگزوزت دود میاد و درپوش فیلتر روغن به فنا رفته بود و گیج روغن رو که بررسی کردم تقریبا فقط دو خط روغن داشت و خیلی شانس آوردم.دقیقا عصر روز قبلش ترموستات رو عوض کرده بودم و تا صبح هیچ مشکلی نداشت .برای همین مجبور شدم خیلی زودتر از کیلومتری که در نظر گرفته بودم روغن ماشین رو عوض کنم.فقط همون یکبار روغنی به غیر از کاسترول سبز بزنم و از یه روغن قوطی فلزی اماراتی به اسم E Magnatec استفاده کردم.

ویرایش شده در توسط majid2007
پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، 00311 گفته است :

سلام.دوستان کاسترول مگناتک ۱۰ ۴۰ رو دیجی کالا زده ۱۶۰ تومن.به نظرتون به صرفه هست خریدش؟باتوجه به اینکه ایرانی ها الان ۱۴۰ هستن.ماشین من تیپ دو ۸۸ هست و تا الان ۲۰ ۵۰ میریختم ولی با توجه با پست های این تاپیک تصمیم گرفتم ۱۰ ۴۰ بریزم اما بعضیا میگن چون کارکرد موتور بالاست همون ۲۰ ۵۰ رو بریز .ممنون میشم راهنمایی کنین

قیمت پایین تر هم گیرتون میاد . البته جدیداً یعنی از اردیبهشت به بعد قیمت روی قوطی همین حدوده . ولی هفته یش خیابان ملت 135 هم میدادن .

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال

بسمه تعالی

بنده قبل از شروع تحریم های فلج کننده، با اتخاذ سیاست های اقتصاد مقاومتی هر 10 هزار تا روغن عوض میکنم :hello:

البته اکثر مسافت طی شده در اتوبان بوده و ترافیک و فشار روی موتور نیست.

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

سلام

تو تعویض روغن یه طرف ماجرا محیط زیسته؛ منظورم اینه که وقتی زودتر از وقتش؛ روغن رو تعویض می کنیم یه ضربه‌ی هر چند کوچیک به محیط زیست می‌زنیم:hello:

البته این مساله نسبی هست اما کمتر بهش توجه میشه.

ویرایش شده در توسط zilamo
پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری