12,964 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 16 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

با احترام به نظر دوستمون، تا یک سال یا ۸۰۰۰ کیلومتر، هر کدوم زودتر رسید تعویضش کن.

همین ۱۰-۴۰ عالیه.

8000 رو برای تهران و هوای مشابه پیشنهاد میدن تازه روغن sl هست، من روغن فول سنتتیک sm میریختم 10000 تا میرفتم اکثر دوستان از جمله شما میگفتید زیاده، با این بنزین همون 8000

حالا اگر اون 8000 باشه ریسینگ نیمه سنتتیک در هوای 50 درجه آبادان هم 8000 تا؟!

ممکنه جواب بده نمیدونم.

دمای هوا و رطوبت از عوامل بسیار مخرب برای روغن محسوب میشه و باید در نظر گرفت.

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 1 ساعت قبل، arash_a59 گفته است :

8000 رو برای تهران و هوای مشابه پیشنهاد میدن تازه روغن sl هست، من روغن فول سنتتیک sm میریختم 10000 تا میرفتم اکثر دوستان از جمله شما میگفتید زیاده، با این بنزین همون 8000

ممکنه جواب بده نمیدونم.

دمای هوا رطوبت اینا چ ربطی ب روغنی که تو موتوره داره

روغن که رفت تو موتور موتور دیگه طبق برنامه ریزیش فن خاموش روشن میشه دما زیاد بشه فن تنظیمش میکنه وقتیم که خاموشه که خاموشه

رطوبت دیگه چجوری میره تو موتور اونم تو روغن مگر اینکه واشر سرسیلندر آب بده که اونم عیب فنیه

به هرحال ماشین سالم روغنم توش سالم میمونه تا همون ده هزار یا هشت هزار میره 

منم مثه شما رفتم روغن ماشینو رو هشت هزار عوض کردم همش میگفتم الان دیگه آبه روغن نیست و ازین حرفا وقتی تخلیش کردم هنوز هزارتا شاید بیشترم میرفت هوام که الان اینجام چهل و پنج میشه 

پارس سوپر پایا ده چهل

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، tofan206 گفته است :

دمای هوا رطوبت اینا چ ربطی ب روغنی که تو موتوره داره

روغن که رفت تو موتور موتور دیگه طبق برنامه ریزیش فن خاموش روشن میشه دما زیاد بشه فن تنظیمش میکنه وقتیم که خاموشه که خاموشه

رطوبت دیگه چجوری میره تو موتور اونم تو روغن مگر اینکه واشر سرسیلندر آب بده که اونم عیب فنیه

به هرحال ماشین سالم روغنم توش سالم میمونه تا همون ده هزار یا هشت هزار میره 

منم مثه شما رفتم روغن ماشینو رو هشت هزار عوض کردم همش میگفتم الان دیگه آبه روغن نیست و ازین حرفا وقتی تخلیش کردم هنوز هزارتا شاید بیشترم میرفت هوام که الان اینجام چهل و پنج میشه 

پارس سوپر پایا ده چهل

شما یه بار تاپیک روکامل  مطالعه کنید ربطش رو میفهمید، به نظر شما فرق استفاده شهری(ترافیک) با جاده چیه که طراح برای این دو حداقل 2000 کیلومتر تفاوت دوره تعویض میبینه؟ روغنی که رفت توی موتور از کجا میفهمه که ترافیکه؟! :-)

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، arash_a59 گفته است :

شما یه بار تاپیک روکامل  مطالعه کنید ربطش رو میفهمید، به نظر شما فرق استفاده شهری(ترافیک) با جاده چیه که طراح برای این دو حداقل 2000 کیلومتر تفاوت دوره تعویض میبینه؟ روغنی که رفت توی موتور از کجا میفهمه که ترافیکه؟! :-)

آره استفاده شهری دیگه کیلومتر زیاد نمیشه توجه کرد به اینکه چند ماه داره استفاده میشه و چقد خودرو روشن بوده فقط خود صاحب ماشین میدونه کی وقت تعویضه 

منم کل تاپیک نخوندم دیدم اسم رطوبت و گرمی هوا اومد...

ولی خودتون دیگه استادید مام یه نظری دادیم 

ولی روغنی من عوض کردم شد نزدیک شش ماه، و کیلومترم هشت هزارو خوردی ولی عوض که کردم هنوز خوب بود  

پارس سوپر پایا ده چهل

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، tofan206 گفته است :

آره استفاده شهری دیگه کیلومتر زیاد نمیشه توجه کرد به اینکه چند ماه داره استفاده میشه و چقد خودرو روشن بوده فقط خود صاحب ماشین میدونه کی وقت تعویضه 

منم کل تاپیک نخوندم دیدم اسم رطوبت و گرمی هوا اومد...

ولی خودتون دیگه استادید مام یه نظری دادیم 

ولی روغنی من عوض کردم شد نزدیک شش ماه، و کیلومترم هشت هزارو خوردی ولی عوض که کردم هنوز خوب بود  

پارس سوپر پایا ده چهل

عزیز دل...

ما اینجا شاگردیم،

اون روغنی که میگید هنوز خوب بود فقط آزمایشگاه میتونه نظر بده دقیق، چشمی نمیشه کیفیت روغن رو  تخمین زد. البته نمیگم حرف شما نادرسته، مورد شما ممکنه بیشتر هم کار میکرد.

محفظه موتور و فضایی که روغن درش در گردش هست و در نهایت به درون کارتل بر میگرده محیطی صد در صد سیلد نیست بلکه تاثیر پذیر از محیط اطراف و شرایط رانندگی خواهد بود، در جایی که گرد و خاک زیاده، دمای هوا بالاست و رطوبت زیاده عمر روغن کاهش پیدا میکنه. اینکه روغن در دمای 89 درجه کار کنه یا 99  تفاوت خواهد داشت عمر کارکردش.

همچنین کیفیت بنزین هم تاثیر خواهد داشت در عمر روغن، حالا ممکنه بپرسی مگر بنزین وارد روغن میشه؟!  گازهای حاصل احتراق و دوده های ایجاد شده به همون دلیلی که گفتم به روغن نفوذ خواهد کرد و عمر روغن رو بشدت تحت تاثیر قرار میده.

به هر حال نظر شما محترم هست و خواهد بود.

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال

وجدانا برای فوقش 200 تومن ج بحثایی میکنین

یکی تو جاده میره خب دما موتور خنک تره فشار کمتری رو روغنه یکی هم تو ترافیک تهران روغن دمای بیشتری فشار بیشتری تحمل میکنه یکی تو هوای گرم و یکی هوای سرد یکی ارتفاعش از سطح دریا پایینتر یکی بیشتر نمیشه بگیم همه جا یکیه هر 6 تا عوض کنید مگه چن میشه که انقدر وقت میزارید روی این موضوع 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، alizadeh mohammad گفته است :

وجدانا برای فوقش 200 تومن ج بحثایی میکنین

یکی تو جاده میره خب دما موتور خنک تره فشار کمتری رو روغنه یکی هم تو ترافیک تهران روغن دمای بیشتری فشار بیشتری تحمل میکنه یکی تو هوای گرم و یکی هوای سرد یکی ارتفاعش از سطح دریا پایینتر یکی بیشتر نمیشه بگیم همه جا یکیه هر 6 تا عوض کنید مگه چن میشه که انقدر وقت میزارید روی این موضوع 

شاید برای شما ۲۰۰ تومن پولی نباشه، ولی برای خیلی ها بسیار مهمه. در ضمن، همیشه بحث پول و مادیات نیست، بحث علمی و فنیه.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، arash_a59 گفته است :

ممکنه جواب بده نمیدونم.

اگر من قبلا چیزی رو که شما فرمودی گفتم، خب اشتباه کردم. حالا تصحیح می کنم.

تعویض روغن در شرایط ایده‌آل که قبلا بحث شده توسط سازنده ۲۰ هزار کیلومتر ذکر شده. حالا ما حساب خیلی چیزا رو کردیم.

با یه ایرانول ریسینگ توی همون جنوبش هم راحت میشه ۸ هزار کیلومتر راه رفت و در جای خنک تر مثل تهران ۱۰ هزار تا. با روغن سطح بالاتر مثل همون سوپر پیشرو شما یا فلومکس، توی تهران ۱۲ هزار کیلومتر کاملا عادیه و اصلا زیاد نیست. من با توتال ۹۰۰۰ اروپایی هم روی ۱۲ هزار تا یا یک سال تنظیم کردم. هرچند بیشترم میره. قبلا سابقه ۱۶۷۰۰ تاشم داشتم.

در ضمن جهت اطلاع دیگر دوستان، فشار توی جاده هم روی روغن زیاده و خیلی با رانندگی شهری فرق نداره. یعنی هم ترافیک و هم جاده زیاد، عمر روغن رو از حد نرمال کاهش میده.

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 11 ساعت قبل، tofan206 گفته است :

سلام دوست عزیز

اشتباهی که در گذشته های دور توسط راننده ها و مکانیکهای قدیم میشد و الان نیز گاهی شنیده میشه اینه که کیفیت روغن را با ظاهرش یا میزان چسبندگی زیر دو انگشت و .... میسنجند که کاملا اشتباهه !!! روغن هر چه بیشتر کار کنه به دلیل افزایش و جذب  دوده و ذرات حاصل از احتراق،  ویسکوزیته اش بالاتر میره و در روغن های جدید افزودنیهاش قابلیت خودشون را از دست میدن که این دیگه عمرا زیر دو انگشت مشخص نیست!! تعویض بموقع و گاه کمی زود تر روغن موتور ( در شرایط فعلی ایران که معلوم نیست چه کیفیت روغنی به مردم میدن) را بطه مستقیم با عمر موتور و قطعاتش داره.

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

اگر من قبلا چیزی رو که شما فرمودی گفتم، خب اشتباه کردم. حالا تصحیح می کنم.

تعویض روغن در شرایط ایده‌آل که قبلا بحث شده توسط سازنده ۲۰ هزار کیلومتر ذکر شده. حالا ما حساب خیلی چیزا رو کردیم.

با یه ایرانول ریسینگ توی همون جنوبش هم راحت میشه ۸ هزار کیلومتر راه رفت و در جای خنک تر مثل تهران ۱۰ هزار تا. با روغن سطح بالاتر مثل همون سوپر پیشرو شما یا فلومکس، توی تهران ۱۲ هزار کیلومتر کاملا عادیه و اصلا زیاد نیست. من با توتال ۹۰۰۰ اروپایی هم روی ۱۲ هزار تا یا یک سال تنظیم کردم. هرچند بیشترم میره. قبلا سابقه ۱۶۷۰۰ تاشم داشتم.

در ضمن جهت اطلاع دیگر دوستان، فشار توی جاده هم روی روغن زیاده و خیلی با رانندگی شهری فرق نداره. یعنی هم ترافیک و هم جاده زیاد، عمر روغن رو از حد نرمال کاهش میده.

با بخش بلد شده صحبتتون جسارتا موافق نیستم، حداقل چندین منبع وجود داره و دیدم که بین این دو استفاده تفاوت زیادی قائل شدند. به هر حال 1276 صفحه راجب این چیزا بحث شده و ادامش میشه تکرار مکررات.

من که دو سه ساله سوپر پیشرو رو 10000 تا استفاده میکنم از همون ابتدا که ریختم. کاسترول مگناتک 10w40 رو هم چهار پنج سال پیش تا 10500 و 11000 تا میرفتم...

اما اینو بگم من همیشه بهترین بنزین رو در حد امکان میزنم(یورو یا سوپر اگر باشه) در شهری هم هستم که آلودگی بسیار کمه، وقتی سر 10000 سوپر پیشرو رو عوض میکنم رنگ روغن تقریبا مثل قیر هست. نمیدونم شاید تا 12000 تا یا بیشتر هم بشه استفادش کرد باید آزمایش گرفت و مطمئن گفت.

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری