12,964 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 13 دقیقه قبل، mjt گفته است :

سلام

دوستان کسی قیمت جدید روغن ایرانی داره شنیدم ریسینگ گیر نمیاد

قیمت خود شرکت 4 لیتری حدود 110 تا 115 تومن هست . نمایندگی ایرانول ابتدای خیابان فلسطین از بلوار کشاورز هست. همان ابتئای فلسطین سمت راست خیابان. 

پسند شده توسط 6 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در در 1398/05/09, 23:13:30، ehsan_11 گفته است :

نه بابا چیه این پرت وپلا 600 تومن مگه چیه!

من خودم با روش تخلیه از کارتر تعویض میکنم

ادم سالی نهایت چهار بار روغن عوض میکنه و نیاز به این همه هزینه اضافه نیست

البته بکی مثل منم دوست عزیز سالی 7 8 بار تعویض میکنم روغنو

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

امروز برای فیلرگیری درب قالپاق روغن رو باز کردم، واشر قالپاق رو هم عوض کردم

اینم سر سیلندر ماشین ما با کارکرد 171000 کیلومتر

تا 50 هزارتا دست خودم نبوده و افتضاح نگهداری شده بود هنوز رسوبات اون دوره روی سینی زیر درپوش هست.

از 50 هزارتا تا 90 هزارتا روغن کاسترول مگناتک ریختم(روغن های دیگه هم دوره ای و کوتاه مدت بوده اما عمده همین بوده) هنوز رنگ طلایی کاسترول مونده روی قطعات!

از 90 هزارتا دو دوره بعدش پارس سوپر پایا ریختم و 7000 تا عوض کردم و باقی پارس سوپر پیشرو 5w30 ریختم و 10000 تا عوض کردم تا الان.

9nyc_img_20190802_135747.jpg

m8f3_img_20190802_135754.jpg

hezf_img_20190802_135815.jpg

آخرین فیلرگیری رو تقریبا 100 هزارکیلومتر قبل انجام داده بودم، به جز فیلر سوپاپ هوای دوتا از سیلندر ها که 0.05 فرق کرده بود باقی دقیق و دست نخورده بود.

ویرایش شده در توسط arash_a59
پسند شده توسط 8 کاربر

لینک به ارسال
در 41 دقیقه قبل، arash_a59 گفته است :

امروز برای فیلرگیری درب قالپاق روغن رو باز کردم، واشر قالپاق رو هم عوض کردم

اینم سر سیلندر ماشین ما با کارکرد 171000 کیلومتر

تا 50 هزارتا دست خودم نبوده و افتضاح نگهداری شده بود هنوز رسوبات اون دوره روی سینی زیر درپوش هست.

از 50 هزارتا تا 90 هزارتا روغن کاسترول مگناتک ریختم(روغن های دیگه هم دوره ای و کوتاه مدت بوده اما عمده همین بوده) هنوز رنگ طلایی کاسترول مونده روی قطعات!

از 90 هزارتا دو دوره بعدش پارس سوپر پایا ریختم و 7000 تا عوض کردم و باقی پارس سوپر پیشرو 5w30 ریختم و 10000 تا عوض کردم تا الان.

9nyc_img_20190802_135747.jpg

m8f3_img_20190802_135754.jpg

hezf_img_20190802_135815.jpg

آخرین فیلرگیری رو تقریبا 100 هزارکیلومتر قبل انجام داده بودم، به جز فیلر سوپاپ هوای دوتا از سیلندر ها که 0.05 فرق کرده بود باقی دقیق و دست نخورده بود.

سلام و یه سوالی ازتون داشتم آقا آرش و اونم اینکه طلایی رنگ شدن قطعات چه مشکلاتی می تونه برای موتور و کلا خود ماشین بوجود بیاره ؟ یا فقط همین رنگ گرفتن هست و مشکلی پیش نمیاد ؟

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، majid2007 گفته است :

سلام و یه سوالی ازتون داشتم آقا آرش و اونم اینکه طلایی رنگ شدن قطعات چه مشکلاتی می تونه برای موتور و کلا خود ماشین بوجود بیاره ؟ یا فقط همین رنگ گرفتن هست و مشکلی پیش نمیاد ؟

سلام

طلایی رنگ شدن در اثر ایجاد یه نوع پوشش هست یه نوع کوتینگ محافظت کننده، حالا اینکه مخرب هست یا خیر تجربه شخصی من که میگه مفیده. البته من کاسترول رو خیلی ساله کنار گذاشتم چون کاسترول ایرانی بود و به نظرم صدای موتور رو خیلی زیاد کرده بود و خیلی هم کم میکرد.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 7 دقیقه قبل، arash_a59 گفته است :

سلام

طلایی رنگ شدن در اثر ایجاد یه نوع پوشش هست یه نوع کوتینگ محافظت کننده، حالا اینکه مخرب هست یا خیر تجربه شخصی من که میگه مفیده. البته من کاسترول رو خیلی ساله کنار گذاشتم چون کاسترول ایرانی بود و به نظرم صدای موتور رو خیلی زیاد کرده بود و خیلی هم کم میکرد.

منم از کاسترول استفاده میکنم تو 5000 هم نیم لیتر کم میکنه ولی روغن بسیار عالی هست هک اون لایه محافظ حالا یا غیر محافظ رو میزاره رو قطعات هم صدای موتور بنظر من  کمتره نسب به فلومکس یا لیکومولی  یا توتال نمیدونم تلقینه یا نیست نسبت به فلومکس واسه من مدتور تو سربالایی کششش بیشتره قبلا قوطی های پلاستیکی سرشو باز میکردی یه درب بند اسفنج مانند روش بود الان تغییر کرده یه هولوگرام میزنن روش ک تغییر جالبیه و تقلبم کمتر میشه 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 11 دقیقه قبل، arash_a59 گفته است :

سلام

پس که اینطور .من برای این ماشینم به جز یک بار که ناچاری بود ، فقط کاسترول مگناتک زدم و شکر خدا تا الان ماشین مشکلی توی راندمانش نداشته و ممنون بابت توضیحاتت دوست عزیز.

در 5 دقیقه قبل، alizadeh mohammad گفته است :

منم از کاسترول استفاده میکنم تو 5000 هم نیم لیتر کم میکنه ولی روغن بسیار عالی هست هک اون لایه محافظ حالا یا غیر محافظ رو میزاره رو قطعات هم صدای موتور بنظر من  کمتره نسب به فلومکس یا لیکومولی  یا توتال نمیدونم تلقینه یا نیست نسبت به فلومکس واسه من مدتور تو سربالایی کششش بیشتره قبلا قوطی های پلاستیکی سرشو باز میکردی یه درب بند اسفنج مانند روش بود الان تغییر کرده یه هولوگرام میزنن روش ک تغییر جالبیه و تقلبم کمتر میشه 

اگه هم توی آینده نزدیک به دلایلی نتونم از کاسترول مگانتک استفاده بکنم ، احتمالا محض امتحان یکی دو بار از روغن فلومکس استفاده میکنم .خوشبختانه نوع بسته بندی فلومکس هم جوریکه میشه با خیال راحت از هر جایی خریدش.البته من روغن کاسترول رو هم از جایی همیشه میخرم یا ماشین رو میبرم روغنش رو تعویض کنن که بهش اعتماد دارم.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

سلام

هفت ماه پیش ریسینگ  40 10 زدم و تا الان ۴۳۰۰ تا کارکرده  و بنا رو بر ۵۰۰۰ تا برای تعویض گذاشته بودم.

با توجه به اینکه خیلی از ماشین استفاده ندارم و ممکنه تا دو سه ماه دیگه هم به ۵۰۰۰ نرسه آیا این مدت زمان برای تعویض روغن مشکلی داره؟ بذارم سر همون ۵۰۰۰ عوض کنم یا الان عوض کنم؟

و اینکه من آبادان هستم و تعویض روغنی سری قبل گفت ۵۰ ۲۰ استفاده کن ولی من ۴۰ ۱۰ گرفتم. به نظرتون با توجه به هوای اینجا کدوم گرانروی بهتره؟

ماشین هم تیپ ۳ مدل ۸۸ هست.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 26 دقیقه قبل، kaveh ahangar گفته است :

سلام

هفت ماه پیش ریسینگ  40 10 زدم و تا الان ۴۳۰۰ تا کارکرده  و بنا رو بر ۵۰۰۰ تا برای تعویض گذاشته بودم.

با توجه به اینکه خیلی از ماشین استفاده ندارم و ممکنه تا دو سه ماه دیگه هم به ۵۰۰۰ نرسه آیا این مدت زمان برای تعویض روغن مشکلی داره؟ بذارم سر همون ۵۰۰۰ عوض کنم یا الان عوض کنم؟

و اینکه من آبادان هستم و تعویض روغنی سری قبل گفت ۵۰ ۲۰ استفاده کن ولی من ۴۰ ۱۰ گرفتم. به نظرتون با توجه به هوای اینجا کدوم گرانروی بهتره؟

سلام

شما 10w40 بریز انتخابت هم کاملا درست بوده میتونی تا 6000 تاهم استفاده کنی، سعی کن مبنای تعویض 6000 یا 6 ماه باشه هر کدام زودتر رسید. هرچند تا یکسال رو هم مجاز دونستند اما در هوای گرم و مرطوب به نظرم 6 ماه عوض شه بهتره. روغن هم بیشتر از 3.2 لیتر به هیچ عنوان نریز.

حرف تعویض روغنی جماعت رو هم گوش نده و کار خودتو کن.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در ۱ ساعت قبل، kaveh ahangar گفته است :

سلام

با احترام به نظر دوستمون، تا یک سال یا ۸۰۰۰ کیلومتر، هر کدوم زودتر رسید تعویضش کن.

همین ۱۰-۴۰ عالیه.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری