12,964 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 17 ساعت قبل، ali4977 گفته است :

سلام دوستان

کسی از شما تا حالا از دستگاه تعویض روغن تیسر یا مشابه آن استفاده کرده . فکر کنم با باطری خودرو کار می کنه و بر استفاده شخصی مفید باشه . اگر توضیحی در رابطه با خرید این نوع دستگاه های سبک و شخصی دارید من را راهنمایی کنید

سلام واقعیتش من یکباراز سرویس تعویض روغن در محل ایران خودرو  استفاده کرم، یک پمپ کوچک تقریباً نصف پمپ آب کولر بود؛ با اون روغن رو در یک 4لیتری مکش کرد . اگر اون منظورتون باشه، که کارش خوب بود و فقط یه مقدار زمان می برد . ولی قیمت پمپ رو نمیدونم ؟ احتمال زیاد میتونین توی ابتدای خیابان خیام از ابزار فروشها و یا سعدی قیمت بگیرین . ولی کاراییش خوبه .

پسند شده توسط 4 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

سلام دوستان 

من هميشه توتال 9000 ميريختم بعد از گراني ايرانول سوپر رويال 5-40 با كيفيت SM ميريزم متاسفانه زمينه اين روغن هم كمه 

الان با توجه به توضيحات جناب گودرزي قصد استفاده از روغن فلو مكس 10-40 مگا  رو دارم  فقط سوالم اينه كه ميشه  5-40 فلومكس هايتك با كيفيت SM  بريزم  يا نه  همون 10-40  SL  بهتره 

ممنون ميشم اقاي گودرزي  هم راهنمايي بفرمايند 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، hrbhrb گفته است :

سلام دوستان 

من هميشه توتال 9000 ميريختم بعد از گراني ايرانول سوپر رويال 5-40 با كيفيت SM ميريزم متاسفانه زمينه اين روغن هم كمه 

الان با توجه به توضيحات جناب گودرزي قصد استفاده از روغن فلو مكس 10-40 مگا  رو دارم  فقط سوالم اينه كه ميشه  5-40 فلومكس هايتك با كيفيت SM  بريزم  يا نه  همون 10-40  SL  بهتره 

سلام البته کیفیت های تک بالاتره ولی باید دید که مناسب خودروهای ما هست یا نه؟ از نظر هماهنگ بودن با سیستم موتور و قطعات . سوال خوبی انجام شده . چون یک زمانی کیفیت بالاتر ، جدای از هزینه باید دید مطابق با قطعات هست یا نه؟و مشکلی برای قطعات و اورینگ ها و کاسه نمدها بوحود نمی آید. سوال بسیار خوبی پرسیده شده که انشاالله با پاسخ فنی آقای گودرزی ، اطلاعات بیشتری کسب نمود.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 22 دقیقه قبل، علی طبا گفته است :

سلام البته کیفیت های تک بالاتره ولی باید دید که مناسب خودروهای ما هست یا نه؟ از نظر هماهنگ بودن با سیستم موتور و قطعات . سوال خوبی انجام شده . چون یک زمانی کیفیت بالاتر ، جدای از هزینه باید دید مطابق با قطعات هست یا نه؟و مشکلی برای قطعات و اورینگ ها و کاسه نمدها بوحود نمی آید. سوال بسیار خوبی پرسیده شده که انشاالله با پاسخ فنی آقای گودرزی ، اطلاعات بیشتری کسب نمود.

درست میفرمایید

تجربه شخصی من در مورد ماشینم عرض میکنم خدمتتون

سطحsjرو ماشین من بهتر جواب داد تا به الان.

سطحslهم استفاده کردم ولی sjبهتر بود.

دلیل نمیشه چون slبالاتر بهتر جواب بده برای ۲۰۶

باز به شرایط مختلف از جمله عمر و کارکرد موتور،نوع رانندگی،....بستگی داره.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 8 ساعت قبل، hrbhrb گفته است :

سلام دوستان 

همون مگاتک رو استفاده کن.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 16 ساعت قبل، hrbhrb گفته است :

سلام دوستان 

با سلام و عرض ادب

1-هر دو روغن فلومکس مگاتک 10w40و هایتک 10w-40تمام سنتزی هستند.

2-از نظر پرفورمنس با وجود آنکه مگاتک API SLهست و هایتکAPI SM اما در واقعهر دو نزدیک به API SN هستند با این تفاوت که فلومکس مگاتک ACEA A3/B4 و  فلومکس هایتک ACEA C3 را میت مینمایند ادیتیو مورد استفاده در فلومکس هایتک میزان فسفر کمتری داشته و استانداردهای زیست محیطی بالاتری و همچنین تاییدیه های خودروسازهای بیشتری را دارد و البته گرانتر نیز هست.

3-فلومکس هایتک رفتار در سرمای بسیار بهتری نسبت به فلومکس مگاتک دارد و فلومکس مگاتک در دماهای بالاتر رفتار بهتری دارد و افت تبخیر آن بسیار کمتر است.(نزدیک به دو برابر کمتر است)

4- بدلیل فوق و بالاتر بودن HTHS درفلومکس مگاتک موتور نرمتر کار می نماید.

جمع بندی :

با توجه به اقلیم ایران و تکنولوژی و طراحی نسبتا قدیمی موتورهای  TU5وTU3و...  فکر میکنم فلومکس  مگاتک مفیدتر باشه . در کتابچه فنی و هم چنین تست پلن ساپکو به روغن 10w-40اشاره شده و تاکیدش آزمونهای عملکردیش بیشتر روی ویژگیهای دمای بالای روغن مثلPCT و اکسیداسیون ، پایداری ویسکوزیته ، تشکیل رسوب  در دمای بالا و خوردگی استوار است بنابراین همین فلومکس مگاتک برای این منظور بیش از حد کفایت کافی است و جای نگرانی نیست.

پسند شده توسط 9 کاربر

لینک به ارسال

طبق توصیه دوستان و مهندس عزیز ۵ عدد مگاتک ۱۰/۴۰ از دیجیکالا خریدم دونه ای ۱۳۸ تومن.

امیدوارم پشیمونم نکنه از جنس ایرانی.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 32 دقیقه قبل، greatarab گفته است :

طبق توصیه دوستان و مهندس عزیز ۵ عدد مگاتک ۱۰/۴۰ از دیجیکالا خریدم دونه ای ۱۳۸ تومن.

سلام و عرض ادب

مطمئنا پشیمون میشین چرا بیشتر نخریدین تعاونی شرکت 158 تومان میده.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

مرسی مهندس جان انشالا که اینطور باشه ،من دوس دارم پشیمونیم از همین نوعی باشه که فرمودین 😄

با توجه به جدید بودن این روغن احتمال تقلبی بودن و اینا نیست که؟ اخه میگن هیچ ارزونی بی علت نیست.

یه سوال هم خدمتت داشتم.من خودم مهندسی شیمی خوندم،خواستم ببینم دستگاهی مثل سختی سنج آب هست که بشه باهاش کیفیت روغن و اندازه گرفت؟

در 1 ساعت قبل، امیر گودرزی گفته است :

سلام و عرض ادب

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 3 ساعت قبل، greatarab گفته است :

دوست عزیز، باتوجه به شرایط بازار خرید جنس ایرانی مطمین؛ بهترین کار است والبته با توجه به توضیحات دوستان و نیز آقای گودرزی ، این روغن کیفیت خوبی داشته و بسار بهتر از روغن های خارجی موجود در بازار است . انشالله که پشیمان نیز نشوید .

در 3 ساعت قبل، امیر گودرزی گفته است :

سلام و عرض ادب

بله آقای مهندس قیمت روی محصول در سال 98 حدود 163 هزار تومان و در انتهای سال 97 مبلغحدود 96500 تومان درج شده است . گرانی حدود 80 درصدی که البته هیچ توجیهی نداشته و این گرانی شامل تمام اجناس می باشد . اگر گرانی دلار هم مد نظر باشد، که شرکت های تولیدی ارز دولتی گرفته و متاسفانه مصرف کننده نیز ناچار به خرید به هرقیمت می باشد.

ویرایش شده در توسط علی طبا
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری