12,964 ارسال در این موضوع قرار دارد

ارسال شده در (ویرایش شده)

در ۱ ساعت قبل، امیر گودرزی گفته است :

سلام و عرض ارادت

1-وزن حجمی یا چگالی فلومکس کمتره چون تمام سنتزیه و رانا نیمه سنتزیه و این یکی از راههای تشخیص ادعای تمام سنتزی بودنه زیرا روغنهای پایه مینرال نسبت کربن به هیدرورن و ترکیبات آروماتیک و غیر اشباعشان از روغنهای پایه سنتزی بیشتره بنابراین چگالی بالاتری دارن یا در وزنهای برابر حجم کمتری دارن و یا به عبارت بهتر  در حجمهای برابر سنگین ترن.

2- ابعاد و ضخامت ورق ممکنه تفاوت داشته باشه ابعاد ورق: طول×ارتفاع ×عرض ظرف متفاوت باشه اما  حاصل ضربش که میشه حجم یکسان باشه اما وزن ظرف که حاصلضرب  مساحت ورق ظرف  در ضخامت ورق ضرب در چگالی ورق میباشد  فرق بکنه.

3- وزن درب ،دستگیره و متعلقات اون مثل رابط تخلیه و سیلینگ اگه متفاوت باشه در وزن ظرف تاثیر میذاره.

برآیند اینها میشه اختلاف وزنی اما محتویات حجمی باید چهار لیتر مثبت منفی یه مقدار خاص باشه.

4- کلیه مظروف کوچک و بزرگ (بشکه) در شرکت نفت پارس با دستگاه پر میشن و بصورت رندوم توسط اپراتور کنترل کیفیت کنترل و زمان کنترل و نام اپراتور ثبت میشه و وزن مخصوص و یا کیلوگرم روغن رو به دستگاه میدن و پرکنها حجمی یا زمانی عمل نمیکنن چون با تغییر دمای روغن حجم و ویسکوزیته روغن تغییر میکنه (چون حجم و ویسکوزیته وابسته به دما هستن) و تغییرشون باعث ایجاد خطا میشه. اما وزن ثابته و همینطور وزن مخصوص که عددی ثابت و بدون بعد هستش و مفهوم اونرو نباید با چگالی اشتباه گرفت. چگالی وابسته به دماست اما وزن مخصوص نه.

لطفا اختلاف وزن روغن رانا و فلومکس رو که اندازه گیری فرمودینمیفرمایید که چقدر بوده؟

عزیز پاسخ این سوال هم محبت کنید قبلا هم پرسیدم....چرا پارس پایا پلاس ارزون تر از پارس پایا هست؟

بعد اینکه چرا اختلاف قیمت بین فلومکس SL و پارس پایا اینقدر کم هست؟؟؟  ۱۰-۴۰

ویرایش شده در توسط Ali207
پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در 31 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

وای که چقدر خوبه یه آدمی بهمون اطلاعات بده که نسبت به مورد مکالمه کاملا آگاهی داشته باشه.

واقعا سپاسگزارم که اینقدر خوب جواب سوالات ما رو می دین.

سلام آقای گودرزی عزیزاز اطلاغات جامع . واقعیتش وزن دقیق نگرفتم ولی چون هردو روغن را داشتم ، به نظر حجم داخل قوطی مگاتک سبکتر به نظر می آمد و حالت خالی بودن و به قول معروف تکان دادن ظرف به نظر می آمد که حجم کمتری نسبت به بهران رانا داشته و قوطی بهران رانا حجم بیشتری دارد. نمیدانم منظورم رو رسوندم یا نه، با تکان دادن هردو قوطی میزان روغن رانا پرتر به نظر می رسید . البته منظور من کم بودن مقدار روغن نیست،فقط از سبک تر بودن و باتکان دادن قوطی، رانا به نظر پرتر می رسد . ولی وزن نکردم .ضمنا به نظر خودم دلیلش در سنتتیک بودن و نیمه سنتتیک بودن رانا و وزن حجمیش مربوط می شد که شما نیز به این موضوع اشاره ای داشتین. سپاس از توجهتون به مطالب

ویرایش شده در توسط علی طبا
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، Ali207 گفته است :

عزیز پاسخ این سوال هم محبت کنید قبلا هم پرسیدم....چرا پارس پایا پلاس ارزون تر از پارس پایا هست؟

با سلام و عرض ارادت

خدمت شما بزرگوار عرض کنم پارس پایا نفت پارس مینرال سطح کیفیتش API SJ و گریدش 20w-50 هستش با سوپرپایا پلاس که نیمه سنتزی گریدش SAE 10w-40و سطح کارائیش API SLهست بطور کلی متفاوت تر و کیفتش پائینتر و بالطبع قیمتش کمتر باید باشه.

لطفا بررسی بفرمایید این موارد رو:

1-تاریخ تولید هر دو محصول را که خیلی باهم متفاوت نباشند مثلا اگه تاریخ تولید پایا جدید باشه و سوپرپایا پلاس قدیمیترممکنه پایا مشمول افزایش قیمت شده باشه.

2- قیمت حک شده روی ظرف با قیمتی که فروشنده در اختیار شما گذاشته خیلی متفاوت نباشد.

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 35 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

وای که چقدر خوبه یه آدمی بهمون اطلاعات بده که نسبت به مورد مکالمه کاملا آگاهی داشته باشه.

واقعا سپاسگزارم که اینقدر خوب جواب سوالات ما رو می دین.

سلام و عرض ارادت

لطف دارین شما انتقادات و نظرات بسیار جالبی مطرح میشه یه وقتهایی هم بعضی موارد منعکس شده رو بهمکارانم نشان میدم. خیلی از این دقت نظر شما دوستان متعجب میشن. امیدوارم این موارد در بهبود مستمر کیفیت محصولات همه تولید کنندگان مخصوصا روانکار تاثیر مثبت داشته باشه.

من واقعا از محبت شما سپاسگزارم .

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 24 دقیقه قبل، علی طبا گفته است :

سلام آقای گودرزی عزیزاز اطلاغات جامع . واقعیتش وزن دقیق نگرفتم ولی چون هردو روغن را داشتم ، به نظر حجم داخل قوطی مگاتک سبکتر به نظر می آمد و حالت خالی بودن و به قول معروف تکان دادن ظرف به نظر می آمد که حجم کمتری نسبت به بهران رانا داشته و قوطی بهران رانا حجم بیشتری دارد. نمیدانم منظورم رو رسوندم یا نه، با تکان دادن هردو قوطی میزان روغن رانا پرتر به نظر می رسید . البته منظور من کم بودن مقدار روغن نیست،فقط از سبک تر بودن و باتکان دادن قوطی، رانا به نظر پرتر می رسد . ولی وزن نکردم .ضمنا به نظر خودم دلیلش در سنتتیک بودن و نیمه سنتتیک بودن رانا و وزن حجمیش مربوط می شد که شما نیز به این موضوع اشاره ای داشتین. سپاس از توجهتون به مطالب

با سلام و درود

ای وای آقاجان ما الان زنگ زدیم به مقامات فردا قراره خشم شب بزنن منتها صبح . :shock: 

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 39 دقیقه قبل، Ali207 گفته است :

بعد اینکه چرا اختلاف قیمت بین فلومکس SL و پارس پایا اینقدر کم هست؟؟؟  ۱۰-۴۰

سلام علی آقا . تا چند روز پیشبرخی سایت ها قیمت پارس پایا را گرانتر از پلاس زده بودند که الآن در سایت های فروش روغن ببینید ؛ پلاس گرانتر از پایا بوده که باتوجه به گرید روغن درست است و با توضیح آقای گودرزی نیز مطلب روشن است . ولی علت گرانتر بودن تا چند روز قبل را نمیدانم. الآن پایا حدود 80 و پلاس حدود 135 تومان است .

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، امیر گودرزی گفته است :

با سلام و درود

ای وای آقاجان ما الان زنگ زدیم به مقامات فردا قراره خشم شب بزنن منتها صبح . :shock: 

:::P سلام جناب گودرزی خیلی ممنون از این همه پیگیری 

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

در 9 دقیقه قبل، امیر گودرزی گفته است :

با سلام و درود

نیاز هست وزن دقیق هردو را اندازه بگیرم؟ [doa] حدود 500 گرم رانا سنگین تر است.

ویرایش شده در توسط علی طبا
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 21 دقیقه قبل، علی طبا گفته است :

نیاز هست وزن دقیق هردو را اندازه بگیرم؟ [doa] حدود 500 گرم رانا سنگین تر است.

با سلام و درود لطفا وزن ناخالص دقیق هر دو روغن(وزن کل) بعلاوه شماره ساخت روغن فلومکس رو واسم بفرستین.

با تشکر فراوان.

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، امیر گودرزی گفته است :

با سلام و درود لطفا وزن ناخالص دقیق هر دو روغن(وزن کل) بعلاوه شماره ساخت روغن فلومکس رو واسم بفرستین.

با تشکر فراوان.

واقعیتش آقای مهندس من چون الآن قصد استفاده ندارم و در نتیجه قصد باز کردن روغن رو ندارم ولی اگر بفرمایید انجام میدم . ولی کلاً برام سوال بودکه لاتوجه به توضیحتون در مورد تمام سنتتیک بودن روغن ، و وزن حجمیش برای من قانع کننده بود . ولی از نظر کلی چون من 3 قوطی گرفتم و هر 3تا این مورد هستش، کم بودن روغن نمیتونه در هر3تا اتفاق افتاده باشه و تصادفاً از 2جای مختلف هم تهیه شده . چون شماره ساخت را به نظرم از نظر پیگیری خط تولید مد نظرتون باشه که عرض کردم، در قسمت تولید نمیتواند کمتر پر شده باشد و به دلایلی که خود شما هم اشاره داشتین و کنترل های مختلف در زمان تولید هست . من به شخصه پاسخ سوالم رو دریافت و قانع کننده بود. باز بفرمایید در خدمتم.سپاس از توجهتون

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری