12,964 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 3 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام اقا مصطفی عزیز فکر کنم اکثر اونهایی که توتال 5000 یا 7000 میگن منظورشون روغن توتال تولید داخل هست خود من چند روز پیش برای موتور سیکلتم خریدم از یه ایساکویی معتبر به قیمت 115 توتال 5000 رو جالب بود تو تعویض روغنی گفت 150 تازه گفت به بیرون نمیدیم باید بیاری عوض کنیم 

دیجیکالا ام موجود داره ولی خوب راستیتش خود من دیگه اعتمادی ندارم میترسم یه فروشنده متفرقه ای قوطی خالیهای توتال رو از بازار جمع کنه توشون روغن بشکه ای پر کنه و با یه پلمب ساده به مشتریهای از همه جا بیخبر بفروشه 

البته خدا شاهده که از روی کنایه یا ناراحتی که سشوار تقلبی ازش خریدم این حرفو نمیزنما واقعا نظرم و اعتقادم اینه ولی به قول امین خان اگه فروشنده روغن خود دیجیکالا باشه با خیال راحت میخرم ولی از فروشنده های دیگه به هیچ عنوان چنین کالایی رو که خیلی راحت میشه توش دست برد و عوضش کرد بدون اینکه کسی بفهمه و سود بالایی هم داره و ضررش میتونه غیر از خرید کالای تقلبی صدمه جبران ناپذیر و پر هزینه به خودرو باشه رو نباید از جاهای غیر معتبر خرید درست مثل مثلا شیر خشک بچه یا مایع لنز که خریدار سعی میکنه فقط از داروخانه های معتبر بخره 

من که دیگه حتی به تعویض روغنیها هیچ اعتمادی ندارم فقط یه تعویض روغنی تو محلمونه که به با انصاف بودنش یقین دارم و مطمئنم جنس تقلبی نمیاره یا اینکه روغن و فیلترو از نمایندگی میخرم میدم تعویض روغنی برام عوض کنه اگرم قبول نکرد انقدر میگردم تا یکی قبول کنه و وای میسم بالاسش روغن خودمو بریزه 

به نظرم خریدن توتال ایرانی هم توجیه نداره. اگه روغنش همون روغن ایرانی هست که تو قوطی های دیگه و با اسم دیگه تولید میشه، پس چه کاریه که توتال بخریم؟ همون ایرانی رو بگیریم که بهتر و مطمئن تره.

تگرم اسمش عوض شده که بازم همون داستانه و دیگه توتال نیست.

من سالها توتال استفاده کردم، اما دیگه دور توتال رو خط بکشید. هر نوعش رو.

من پیش واچیک هم بودم می گفت چند ساله دارم تو بنز و پورش و بی ام دبلیو هم روغن ایرانی می ریزم.

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 16 ساعت قبل، pshtiwan گفته است :

سلام دوست خوب یک سوال داشتم ممنون میشم راهنمای کنید، روغن پارس پایا20.50استفاده میکنم، این روغن ازمواد الی درست میشه واینکه کیفیتش نصبت به توتال5000چطوره.؟

با سلام و احترام

اگه منظورتان توتال کوارتز 5000  هست فکر کنم سطح کارائیش API SLباشه که معادل پارس سوپرپایا نفت پارس میشه.

از نظر کیفیت باید از همکارم که در بخش کیفیت نمونه های استاندارد مشغول هستند  بپرسم که آیا سابقه ای از این روغن دارن یا خیر؟

قدیما یادمه که تو روغنهای خارجی اصل روغن توتال و کاسترول نسبتا به بقیه روغنهای خارجی مشخصات کیفی بهتری داشتند.

اما پیشنهادم بشما استفاده از روغنهای داخلیه و پالایشگاهی هستش.

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 3 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

به نظرم خریدن توتال ایرانی هم توجیه نداره. اگه روغنش همون روغن ایرانی هست که تو قوطی های دیگه و با اسم دیگه تولید میشه، پس چه کاریه که توتال بخریم؟ همون ایرانی رو بگیریم که بهتر و مطمئن تره.

تگرم اسمش عوض شده که بازم همون داستانه و دیگه توتال نیست.

من سالها توتال استفاده کردم، اما دیگه دور توتال رو خط بکشید. هر نوعش رو.

من پیش واچیک هم بودم می گفت چند ساله دارم تو بنز و پورش و بی ام دبلیو هم روغن ایرانی می ریزم.

همونطور که همه روغنهای خارجی یکسان نیستن روغنهای داخلی ام تفاوتهایی دارن

روغن توتال ایرانی در ایران و تحط لیسانس توتال فرانسه تولید میشه و قطعا از فرمول و افزودنیهای مجاز توتال استفاده میکنه همون روغنی ام که شما استفاده میکردی در عمارات تحط سانس توتال فرانسه تولید میشد و منکه بعید میدونم عمارات فرق چندانی با ایران بکنه تفاوت قیمتشم به دلیل ماسیل ارزی هست نه کیفیت در ضمن روغن توتال قوطی عمارات تقلبیش خیلی بیشتره به همین دلیل من توتال ایرانیرو حتی در صورت قیمت یکسان به عماراتی ترجیح میدم چون عمارات نه صنعت چندان پیشرفته ای داره و همینکه کشوری بی چشمو رو هست که از کنار ایران رشد کرد و با ریزه خواری کشور ما تبدیل به اینی شد که الان هست ولی بی چشمو روییشو همیشه ثابت کرده روغن پلاستیکی خود فرانسه ام که از ابتدا کمیاب بود و گرونر از اونی که بصرفه ازش استفاده کرد

خلاصه همونطور که نوشابه کوکا کولا ایرانی یا پپسی که در ایران تحط لیسانس امریکا که در قطع همکاریهای اقتصادی با ایران به سر میبره تولید میشه کیفیت و طعم بهتری از اشی مشی داره توتال تولید شده در ایرانم همونه شما اگه برگه پشت توتال ایرانی رو دیده باشید شماره و ادرس شرکت فرانسوی خورده و همینطور تاییدیه پژو و سیتروین وقطعا اینهارو بدون کسب حق امتیاز نمیشه روی محصول زد و از طرفی برندهای بزرگ چنان به فکر ابروی برندشون هستن در جهان که اجازه نمیدن کالایی پایینتر از سطح کیفی اصلی در جایی از دنیا تولید شه و از برند اونها استفاده کنه 

حالا من از اون دسته افراد نیستم که برای نشون دادن کیفیت روغنی ماشین خودمو مثال بزنم و بگم مثلا توتال ایرانی ریختم صدای ماشین نرم شد یا مصرف کم شد چون به نظرم فهمیدن اینکه دو روغن نزدیک مثلا بهران 10-40 و توتال عماراتی 10-40 و توتال ایرانی 10-40 احتیاج به شرایط ازمایشگاهی و ازمایشهای دقیق داره و تست شخصی روی خودرو بخش اعظمیش میتونه تلقین باشه ولی همین نام توتال و تحط لیسانس بودن و اشنایی ما از کالاهای برندهای معروف که تحط لیسانس در کشورهای دیگه تولید میشه به این نتیجه رسیدم که کیفیتش نمیتونه پایین باشه مگر در شرایطی که تقلبی باشه

gxxa_img_20190718_170432.jpg

u4s_img_20190718_170505.jpg

jvl2_img_20190718_170521.jpg

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

برهمه ماها کیفیت قابل قبول روغن های ایرانی ثابت شده،

و باید روز به روز به کیفیتش افزوده بشه.

اونقدر مملکت و وطنم برام عزیز هست، که خودم وابسته یه اروپایی که هیچ تمدنی جز یاغی گری ندارن،نشم.

حاضرم روغن بشکه ای وطنی بریزم ولی از توتال فرانسوی که اصلا اصالتش  مشخص نیست استفاده نکنم.

خیلی زور داره کشتی نفتکش مارو رسما دزدیده، 

حالا من ایرانی بیام از توتال فرانسوی استفاده کنم.

پسند شده توسط 6 کاربر

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، Iran National گفته است :

اونقدر مملکت و وطنم برام عزیز هست، که خودم وابسته یه اروپایی که هیچ تمدنی جز یاغی گری ندارن،نشم.

حاضرم روغن بشکه ای وطنی بریزم ولی از توتال فرانسوی که اصلا اصالتش  مشخص نیست استفاده نکنم.

همینطور که شما به اجناس و تولیدات ایرانی ارزش قائل شدین، ای کاش تولید کنندگان هم به حقوق مصرف کنندگان ارزش قائل میشدن و سود و منفعت زیاد را قربانی کیفیت و ضررهای احتمالی به کشور و ملت نمیکردن!

خوردنی میسازن ضررش بیشتر از منفعتشه و کلکسیون سرطان در برمیگیری

نوشیدنی میسازن خطرش بیشتر از منفعتشه و هزاران بیماری از برکات استفاده از اوناست

گوشت مرغ روانه بازار میکنن که هزار کوفت و زهرمار بیماری با مصرفش نصیبت میشه

خودرو میسازن ...

اینجا نفس هم بکشی مرض و سرطان چاشنیش هست.

ارزشی برای ملت قائل نیستن ....

امیدوار روزی بشه که برای ملت ارزش قائل بشیم

پسند شده توسط 9 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، Iran National گفته است :

حمایت از کالای داخلی در هر کشوری واجب و خیلی خوبه. منتها به شرطی که مثل دوربین های کنون و نیکون ژاپن بعد از حمایت به جایی برسی که تو دنیا حرف اول که نه (چون بهترش هم هست) ولی حداقل حرف دوم سوم رو بزنی. این بحثش پیچیده و زیاده و اینجا جاش نیست، اما واقعیت اینه که الان روغن های ایرانی کاملا جوابگوی نیاز ما هستن. پس دلیلی نداره روغن خارجی با قیمت خیلی بالاتر بخریم. من اگه زودتر با مهندس گودرزی آشنا می شدم، قطعا قبل از عید ۸۴۰ تومن پول ۱۰ لیتر توتال انرژی رو نمی دادم.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

همونطور که همه روغنهای خارجی یکسان نیستن روغنهای داخلی ام تفاوتهایی دارن

روغن توتال ایرانی در ایران و تحط لیسانس توتال فرانسه تولید میشه و قطعا از فرمول و افزودنیهای مجاز توتال استفاده میکنه همون روغنی ام که شما استفاده میکردی در عمارات تحط سانس توتال فرانسه تولید میشد و منکه بعید میدونم عمارات فرق چندانی با ایران بکنه تفاوت قیمتشم به دلیل ماسیل ارزی هست نه کیفیت در ضمن روغن توتال قوطی عمارات تقلبیش خیلی بیشتره به همین دلیل من توتال ایرانیرو حتی در صورت قیمت یکسان به عماراتی ترجیح میدم چون عمارات نه صنعت چندان پیشرفته ای داره و همینکه کشوری بی چشمو رو هست که از کنار ایران رشد کرد و با ریزه خواری کشور ما تبدیل به اینی شد که الان هست ولی بی چشمو روییشو همیشه ثابت کرده روغن پلاستیکی خود فرانسه ام که از ابتدا کمیاب بود و گرونر از اونی که بصرفه ازش استفاده کرد

خلاصه همونطور که نوشابه کوکا کولا ایرانی یا پپسی که در ایران تحط لیسانس امریکا که در قطع همکاریهای اقتصادی با ایران به سر میبره تولید میشه کیفیت و طعم بهتری از اشی مشی داره توتال تولید شده در ایرانم همونه شما اگه برگه پشت توتال ایرانی رو دیده باشید شماره و ادرس شرکت فرانسوی خورده و همینطور تاییدیه پژو و سیتروین وقطعا اینهارو بدون کسب حق امتیاز نمیشه روی محصول زد و از طرفی برندهای بزرگ چنان به فکر ابروی برندشون هستن در جهان که اجازه نمیدن کالایی پایینتر از سطح کیفی اصلی در جایی از دنیا تولید شه و از برند اونها استفاده کنه 

حالا من از اون دسته افراد نیستم که برای نشون دادن کیفیت روغنی ماشین خودمو مثال بزنم و بگم مثلا توتال ایرانی ریختم صدای ماشین نرم شد یا مصرف کم شد چون به نظرم فهمیدن اینکه دو روغن نزدیک مثلا بهران 10-40 و توتال عماراتی 10-40 و توتال ایرانی 10-40 احتیاج به شرایط ازمایشگاهی و ازمایشهای دقیق داره و تست شخصی روی خودرو بخش اعظمیش میتونه تلقین باشه ولی همین نام توتال و تحط لیسانس بودن و اشنایی ما از کالاهای برندهای معروف که تحط لیسانس در کشورهای دیگه تولید میشه به این نتیجه رسیدم که کیفیتش نمیتونه پایین باشه مگر در شرایطی که تقلبی باشه

gxxa_img_20190718_170432.jpg

u4s_img_20190718_170505.jpg

jvl2_img_20190718_170521.jpg

آیدین جان، هیچ بی چشم و رویی در کار نیست. قرار نیست امارات برای ما کاری بکنه. درست مثل مردم که هیچ تلاشی نمی کنن و صب تا شب دعا می کنن یه امام زمانی بیاد مشکلاتشون رو حل کنه، دولت ما هم نباید منتظر این باشه که امثال امارات بیان باعث رونق اقتصادش بشن.

خلاصه می گم؛

روغن توتال نخرید.

اونایی که تو ایرانه مشکوکه، چون دیگه از امارات وارد نمیشه. واردات قبلی هم اونقدر زیاد نبوده که همچنان به وفور یافت بشه. مگر واردات قاچاق که خب اونم مگه چقدر میشه قاچاق کرد؟

توتال اماراتی قطعا از ایرانیش بهتره، ولو با اختلاف جزیی. البته اگر هم مه سطح بودن مربوط به قبل میشه که خود توتال اینجا حضور و نظارت داشت. الان که نیست قطعا این توتال دیگه اون توتال نیست و اصلا تولیدش هم غیر قانونیه. برای همینم اسمش رو تغییر دادن.

اینکه امارات صنعت داره یا نه مهم نیست. چون سایت تولید روغنش توسط خود توتال راه اندازی شده، نه عربای امارات. درست مثل همین نفت پارس خودمون که یه قسمت هاییش توسط شل آلمان راه اندازی شد و قرار بود تولیدات خاور میانش اینجا انجام بشه. قطعا خود ما هم نمی تونستیم چنان سیستم هایی رو پیاده کنیم. حالا اینکه بعدا ازشون سر دربیاریم یه بحث دیگه هست.

اون نوشابه کوکا و پپسی هم بعید می دونم با همکاری شرکت اصلی تولید بشن. حداقل طعمشون که دیگه مثل قبل نیست. من نمی دونم چرا زم زم دیگه نمی بینم. والا اونو خوش طعم تر می دونم.

خلاصه به عنوان کسی که ۸ سال توتال استفاده کرده، می گم دیگه توتال نخرید.

ولی بازم صلاح مملکت خویش خسروان دانند.

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

برای تیپ ۵بین روغن های :

ایرانول ریسینگ

پارس سوپر پایا 

بهران سوپر پیشتاز

توتال ایرانی ۷۰۰۰

کدومشون از نظر کم کردن روغن و صدای کمتر‌ موتور  نسبت به بقیه سرتره ؟  لطفا هر کس تجربه استفادشونو داره نظر بده:razz:

ویرایش شده در توسط Rezas76
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 38 دقیقه قبل، Rezas76 گفته است :

برای تیپ ۵بین روغن های :

ایرانول ریسینگ

پارس سوپر پایا 

بهران سوپر پیشتاز

توتال ایرانی ۷۰۰۰

کدومشون از نظر کم کردن روغن و صدای کمتر‌ موتور  نسبت به بقیه سرتره ؟  لطفا هر کس تجربه استفادشونو داره نظر بده:razz:

من تجربه ی شخصی ام رو میگم و نظر دیگر دوستان هم محترم.

خودم برای 206 تیپ 5 مدل 96 ام از روی که خریدمش فقط و فقط کاسترول مگنتک ریختم و تقریبا همیشه دوربر 5.500 کیلومتر عوضش کردم و به جز یک بار که روی 4 کیلومتر کمتر از نیم لیتر کم کرده بود ، هیچوقت دیگه تا 5.500 تا روغن در حد محسوسی بخار نشده بود و موتور هم سر و صدای اضافه ,و زیادی نداشته.الان هم دو تا 4 لیتری دیگه از تعویض روغنی که کارش رو قبول دارم و از آشناها خریدم و گذاشتم گوشه .برای قیمت اول سال حساب کرد.دونه ای 145 تومن و کارشناس فنی یکی از نمایندگی های شهر ما هم که دوست پدرم هم هست ، میگفت خودم هم 206 دارم و یا الف میریزم یا کاسترول ، البته روغن الف که متاسفانه میگن الان تقلبی ش توی بازار به شدت زیاد شده.توتال هم برای 206 قبلی ام از اون قوطی فلزی های اماراتی میریختم و اکثرا هم 7000 یا 9000 ، این توتال های ایرانی رو اطلاع ندارم.

ویرایش شده در توسط majid2007
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 21 دقیقه قبل، Rezas76 گفته است :

برای تیپ ۵بین روغن های :

ایرانول ریسینگ

پارس سوپر پایا 

بهران سوپر پیشتاز

توتال ایرانی ۷۰۰۰

کاملاً سلیقه‌ایه. من اول بهران بعد پارس رو انتحاب می‌کنم. 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری