12,964 ارسال در این موضوع قرار دارد

اویل پمپ کثیف نیست 

وقتی کثیف باشد خطای چراغ روغن داریم

به نظر من یک فلش بزن شاید بهتر شد 

پسند شده توسط 1 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 5 دقیقه قبل، majid924 گفته است :

اویل پمپ کثیف نیست 

وقتی کثیف باشد خطای چراغ روغن داریم

به نظر من یک فلش بزن شاید بهتر شد 

یک اماه پیش ماشین یکی از دوستان چراغ روغن +استپ روشن میشد و صدایی از موتور شنیده میشد فشنگی را چک کردیم سالم بود بهش گفتم فشار روغن کم میشه و اهمیتی نداد یه بار هم در جاده چراغ روشن شده بود که فکر کرده بود روغن موتور کمه اضافه کرده بعد ادامه حرکت---بعدش گفتم اویل پمپ حتما ایراد داره روغن فشارش کمه باز اهمیتی نداد که بعد از 2روز در محل موتور صدا داده بود قفل کرده بعد از تعمیر ایراد از اویل پمپ بود 

کلی هم خرج کرد 

فشار روغن هم میشه با گیج گرفت در دور 1000تا 4000 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

فعلا یک موتور شو بریز 

روغنت را عوض کن 

شاید مشکلت حل شد 

لینک به ارسال
در 5 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام اقای گودرزی خیلی خوشحالم که شما توی این سایت فعالیت دارید واقعا جای قدردانی داره که با اینهمه مشغله به فکر بچه های سایتم هستید و به سوالات همه حتی انتقادات غیرمنصفانه با کمال ادب و متانتو با محبت پاسخگو هستید ایکاش سیاستی رو که شما در پی گرفتید همه کارخونه ها و کمپانیهای داخلی در پیش میگرفتن از ایرانخودرو گرفته تا شرکتهای بزرگ لاستیکسازی و روغنسازی و ... که فروش بالا و مشتری زیادی دارن این قبیل شرکتها چون به اندازه کافی حتی بیشتر از میزان نیاز مشتری دارن و محصولاتشون به سختی و. با چند دست گشتن و حق دلالی و احتکار به دست مشتری میرسه دیگه فکر تکریم مشتری و پاسخگویی نیستن

البته بگذریم که هنوز اینگونه رفتارها تو کشور ما جا نیفتاده و مثلا اگه باطری صبا بخواد جواب مشتریها و مخاطبانش رو بده همه تعجب میکنن و فکر میکنن کاسه ای زیر نیمکاسس یا مثلا قراره کلاهی ازشون برداشته شه و به اطلاعاتی که شرکت میده شک میکنن یادمه دوستی شمارم نماینده فروش و بازاریاب شرکت میدونست ولی اگه کمی تفکر میکرد میدید یه شرکت معظم تولید روغن به بازاریابی به این شکل با مخاطبان محدود نیازی نداره

بگذریم بنده دو تا سوال پرسیده بودم چند وقت پیش از شما که پاسخ قانع کننده ای دریافت نکردم 

یک این اطلاعاتی که روی محصولات روغن میزنن ارگانی روشون نظارت داره یا خود شرکت میتونه هر چچی خواست بزنه؟ مثلا همه میدونیم قیمت روغن sn چند برابر رغن sg هست و شاید با دیدن و قیافه محصول هم مشتری نتونه چیزیو بفهمه 

میخواستم ببینم ممکنه این شرکتهای تولید روغن متفرقه روی محصولشون اطلاعات غلط بزنن؟ مثلا روی محصولی که 20-50 و sg هست بزنه 10-40 sl?

یا اینکه امکانش نیست و مثل شرکتی که استاندارد ملی یا ایزو 2002 نداره نمیتونه رو محصولش بزنه روی روغنشم نمیتونه اطلاع غلط بزنه؟ اخه تعداد روغنهای متفرقه و شرکتهای کوچیکم زیادن تو بیزینس روغن البته من هر وقت روغنهای متفرقه رو دیدم روش به شکل تبلیغاتی اطلاعات بعضا اغراق امیز زده مثلا استارت در شرایط سرد بسیار اسان بالا برنده طول عمر قطعات محافظت در برابر اکسیداسیون قطعات و کاهش مصرفو ... ولی وقتی اطلاعات سطح کیفیو دیدم مثلا نوشته sg در صورتی که اگه میتونسته بعد اینهمه تعاریف تبلیغاتی میتونسته لا اقل یه sl بزنه اگه میشده

سوال بعدیم این بود چرا شرکتهای روغنسازی داخلی با اینهمه پیشرفت تولید روغن مخصوص موتور سیکلت با استاندارد jaso ma نمیکنن؟

ایا تکنولوژی متفاوتی و پیچیده ای داره یا اینکه  براشون از لحاظ اقتصادی جذاب نیست ؟

البته شما گفتید شرکت نفت پارس میخواد روغن موتور سیکلت درست کنه ولی خوب من منظورم اینه چرا انقدر دیر ؟ تازه به فرض اینکه همین فردا بیرون بده تا امروز کلی ارز خارج شده و لا اقل میشد تا 70-80 درصد از واردات روغنهای خارجی جلوگیری کرد با وجود داشتن نمونه خارجی و خودش رقم بزرگی میشد

الان یک لیتر روغن مخصوص موتور سیکلت برند eni یا موتول بیش از 100 هزار تومن شده من اخرین بار لیتری 70 خریدم ولی اندفعه واقعا دلم نیومد و 4 لیتر روغن ت.تال 5000 ایرانی خریدم تا از این به بعد از همون روغن خودرو استفاده کنم

با سلام و عرض ارادت

باید بعرض برسانم حضور من در انجمن باعث افتخار است اما این حضور شخصی است و من نماینده شرکت نفت پارس نیستم و فقط کارگر و عضو خانواده نفت پارس هستم و از لطف جنابعالی و سایر دوستان که به من محبت دارن سپاسگزارم.

در خصوص نشانه گذاری مظروف روغنها در ابتدا نیاز به ثبت علامت تجاری و برند محصول میباشد. پس از آن باید مدارک لازم و روزنامه رسمی و مشخصات و گرید محصول رو برای درخواست پروانه استاندارد تحویل سازمان ملی استاندارد در استانی که محصول تولید میشود (تهران)نماییم. سپس نماینده استاندارد به کارخانه مراجعه نموده و از خطوط تولید محصول مورد نظر اقدام به نمونه برداری می نماید و برای انجام آزمون و صحت کیفیت محصول مطابق با استاندارد ملی که تولید کننده درخواست نموده آنرا به آزمایشگاه معتبر و دارای صلاحیت ارسال میدارد. ضمنا دیتا شیت ادیتیوهای مورد استفاده را هم لازم خواهند داشت.

اگر محصول تایید شود بتولید کننده برای یک مدت مشخص فکر کنم سه یا پنج  سال پروانه استانداردبا یک کد 10 رقمی داده میشود.

بعد از آن به صورت دوره ای از محصولات تولید کننده در بازار نمونه برداری کرده و براساس همان استاندارد ملی تست میشود اگر مغایرت کیفی وجود داشته باشد اخطار کیفی و امتیاز منفی به محصول تعلق میگیرد و ممکن است پروانه آن باطل شود.

در خصوص تولید روغن موتور سیکلت چهار زمانه JASO T:903 MA2 نفت پارس محصولی بنام فلومکس Mitorbike SL10w-40 در دست تولید دارد.معمولا کیفیت بالاتر و ضریب اصطکاکی خاصی نسبت به روغنهای خودرویی لازم دارن. تولیدش پیچیده نیست.اما محصولش متفاوت است.

پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال

:salam:

نظرتون راجب روغن بهران رانا   5  50 چیه ؟ مشخصات فوق العاده داره  به عبارتی میشه گفت مناسب تمام نقاط ایران هست

لینک به ارسال
در 2 ساعت قبل، امیر گودرزی گفته است :

با سلام و عرض ارادت

باید بعرض برسانم حضور من در انجمن باعث افتخار است اما این حضور شخصی است و من نماینده شرکت نفت پارس نیستم و فقط کارگر و عضو خانواده نفت پارس هستم و از لطف جنابعالی و سایر دوستان که به من محبت دارن سپاسگزارم.

در خصوص نشانه گذاری مظروف روغنها در ابتدا نیاز به ثبت علامت تجاری و برند محصول میباشد. پس از آن باید مدارک لازم و روزنامه رسمی و مشخصات و گرید محصول رو برای درخواست پروانه استاندارد تحویل سازمان ملی استاندارد در استانی که محصول تولید میشود (تهران)نماییم. سپس نماینده استاندارد به کارخانه مراجعه نموده و از خطوط تولید محصول مورد نظر اقدام به نمونه برداری می نماید و برای انجام آزمون و صحت کیفیت محصول مطابق با استاندارد ملی که تولید کننده درخواست نموده آنرا به آزمایشگاه معتبر و دارای صلاحیت ارسال میدارد. ضمنا دیتا شیت ادیتیوهای مورد استفاده را هم لازم خواهند داشت.

اگر محصول تایید شود بتولید کننده برای یک مدت مشخص فکر کنم سه یا پنج  سال پروانه استانداردبا یک کد 10 رقمی داده میشود.

بعد از آن به صورت دوره ای از محصولات تولید کننده در بازار نمونه برداری کرده و براساس همان استاندارد ملی تست میشود اگر مغایرت کیفی وجود داشته باشد اخطار کیفی و امتیاز منفی به محصول تعلق میگیرد و ممکن است پروانه آن باطل شود.

در خصوص تولید روغن موتور سیکلت چهار زمانه JASO T:903 MA2 نفت پارس محصولی بنام فلومکس Mitorbike SL10w-40 در دست تولید دارد.معمولا کیفیت بالاتر و ضریب اصطکاکی خاصی نسبت به روغنهای خودرویی لازم دارن. تولیدش پیچیده نیست.اما محصولش متفاوت است.

سلام دوست خوب یک سوال داشتم ممنون میشم راهنمای کنید، روغن پارس پایا20.50استفاده میکنم، این روغن ازمواد الی درست میشه واینکه کیفیتش نصبت به توتال5000چطوره.؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، pshtiwan گفته است :

سلام دوست خوب یک سوال داشتم ممنون میشم راهنمای کنید، روغن پارس پایا20.50استفاده میکنم، این روغن ازمواد الی درست میشه واینکه کیفیتش نصبت به توتال5000چطوره.؟

توتال که دیگه مرد. وارد نمیشه و اونقدر هم وارد نشده که هنوز فراوون باشه. گول فروشنده ها رو نخورید. البته اگر قصد خرید دارید. اگر قصد مقایسه دارید بحثش جداست.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 1 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

توتال که دیگه مرد. وارد نمیشه و اونقدر هم وارد نشده که هنوز فراوون باشه. گول فروشنده ها رو نخورید. البته اگر قصد خرید دارید. اگر قصد مقایسه دارید بحثش جداست.

ممنون ولی جواب سوالمو ندادین 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 4 ساعت قبل، pshtiwan گفته است :

ممنون ولی جواب سوالمو ندادین 

شما سوالتون رو از جناب گودرزی پرسیده بودید. بنده اطلاعاتم در حدی نیست که پاسخ شما رو بدم. فقط جهت اطلاع عرض کردم که دیگه توتال رو بیخیال بشید.

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

سلام اقا مصطفی عزیز فکر کنم اکثر اونهایی که توتال 5000 یا 7000 میگن منظورشون روغن توتال تولید داخل هست خود من چند روز پیش برای موتور سیکلتم خریدم از یه ایساکویی معتبر به قیمت 115 توتال 5000 رو جالب بود تو تعویض روغنی گفت 150 تازه گفت به بیرون نمیدیم باید بیاری عوض کنیم 

دیجیکالا ام موجود داره ولی خوب راستیتش خود من دیگه اعتمادی ندارم میترسم یه فروشنده متفرقه ای قوطی خالیهای توتال رو از بازار جمع کنه توشون روغن بشکه ای پر کنه و با یه پلمب ساده به مشتریهای از همه جا بیخبر بفروشه 

البته خدا شاهده که از روی کنایه یا ناراحتی که سشوار تقلبی ازش خریدم این حرفو نمیزنما واقعا نظرم و اعتقادم اینه ولی به قول امین خان اگه فروشنده روغن خود دیجیکالا باشه با خیال راحت میخرم ولی از فروشنده های دیگه به هیچ عنوان چنین کالایی رو که خیلی راحت میشه توش دست برد و عوضش کرد بدون اینکه کسی بفهمه و سود بالایی هم داره و ضررش میتونه غیر از خرید کالای تقلبی صدمه جبران ناپذیر و پر هزینه به خودرو باشه رو نباید از جاهای غیر معتبر خرید درست مثل مثلا شیر خشک بچه یا مایع لنز که خریدار سعی میکنه فقط از داروخانه های معتبر بخره 

من که دیگه حتی به تعویض روغنیها هیچ اعتمادی ندارم فقط یه تعویض روغنی تو محلمونه که به با انصاف بودنش یقین دارم و مطمئنم جنس تقلبی نمیاره یا اینکه روغن و فیلترو از نمایندگی میخرم میدم تعویض روغنی برام عوض کنه اگرم قبول نکرد انقدر میگردم تا یکی قبول کنه و وای میسم بالاسش روغن خودمو بریزه 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری