12,964 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 5 ساعت قبل، milad4 گفته است :

علت اینکه بخار روغن داخله لوله های بخار روغن زیاده چیه ؟  همیشه خیلی زیاد خیس روغنی هست روی تیپ 5     یه ماشین دیگه هم دوستم داره برای اون تیپ 2 بود ولی خیلی بخار کمی داشت خشک بود لوله ها

راهی داره بشه کمترش کنیم ؟ 

ربطی جنس روغن هم داره ؟  چه روغنی کمترین بخار داره ؟:shock:

بجز جنس روغن به چه عواملی داره این بخار روغن زیاد داخله لوله ها که سمت دریچه گاز میره

سلام درب روغن رو باز کن یا شیلنگ روغنو در بیار و گاز بده  اگه دود سفید رنگ و چرب همراه با هوای موتور خارج میشد یعنی موتور کمپرس داره 

اگه روغن خیلی زیاد هست و تو لوله های فیلتر هوا جمع میشه و تو لوله هواکش حرکت میکنه به سمت فیلتر هوا یا دریچه و یا بیرون میریزه و ولیرها یا قسمتی از موتورو روغنی میکنه یعنی موتور کمپرس داره و باید جدی گرفتو به فکر تعمیر بود 

ولی اگه فقط شیلنگو و دیواره لوله فیلتر هوارو چرب میکنه و دود سفیدی ام مشهود نیست وقتی درب محفظه روغنو باز میکنی و گاز میدی چیز محمی نیست اگه از اطراف اتصالات شیلنگ بخار روغن روغن بیرون میزنه دخل اون بستها یه اورینگ داره که بیشتر سبز رنگم هستن احتمالا به دلیل در اوردنو فشار دادن اتصالات اون اورینگها دفرمه شدن میتونی خودت با یه سوزن اون اورینگارو در بیاری و از مغازه اورینگ فروشی نمونشو ببری تهیه کنی و جا بزنی دیگه وقتی شیلنگو جا میزنی از اطراف شیلنگ بخار روغن روغن در نمیاد تا موتورو کثیف کنه

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 5 ساعت قبل، milad4 گفته است :

علت اینکه بخار روغن داخله لوله های بخار روغن زیاده چیه ؟  همیشه خیلی زیاد خیس روغنی هست روی تیپ 5     یه ماشین دیگه هم دوستم داره برای اون تیپ 2 بود ولی خیلی بخار کمی داشت خشک بود لوله ها

راهی داره بشه کمترش کنیم ؟ 

ربطی جنس روغن هم داره ؟  چه روغنی کمترین بخار داره ؟:shock:

بجز جنس روغن به چه عواملی داره این بخار روغن زیاد داخله لوله ها که سمت دریچه گاز میره

جای نگرانی نیست اصلا موتور مشکلی نداره.

این مورد بخاطر جنس خود روغن و تبخیر خود روغن هست که معمولا با رانندگی دور بالا و یا فشار اوردن به موتور شدتش به شکل کاملا محسوس بیشتر میشه.نتیجه هم کم کردن روغن میشه که حدود نیم لیتر تو ده هزار کیلومتر کاملا طبیعی هست.

لینک به ارسال

سلام دوستان من چند روز پیش گیجمو چک کردم دیدم ۵ خط کم کرده بعد از طی مسافت کوتاه حدود ۲۰ کیلومتر دوباره امروز چک کردم دیدم سه خط دیگه کم کرده روغن ...به نظرتون این عادیه واقعا و الان سر ریز کنم دوباره با این اوصاف کم نمیشه؟ 

در در 1398/04/20, 23:30:45، Armin Cadilac گفته است :

سلام

احتمال زیاد ا زروغن هست که بخار 

الان در کل ۸ خط کم شده:sad:

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، Rezas76 گفته است :

سلام دوستان من چند روز پیش گیجمو چک کردم دیدم ۵ خط کم کرده بعد از طی مسافت کوتاه حدود ۲۰ کیلومتر دوباره امروز چک کردم دیدم سه خط دیگه کم کرده روغن ...به نظرتون این عادیه واقعا و الان سر ریز کنم دوباره با این اوصاف کم نمیشه؟ 

الان در کل ۸ خط کم شده:sad:

سلام بر شما

طبق دفترچه 206 سال 96 : میزان مصرف روغن موتور ( کم کردن روغن موتور) در موتور های TU حداکثر 0.3 لیتر در هر 1000 کیلومتر می تواند باشد.

حال باید ببینی داستان به چه نحوی داره پیش میره! ابتدا از سلامت موتور خودتون مطمئن بشین که روغن سوزی نداشته باشه و یا حتی محل پارکینگ ماشین خود چک کنین که نشتی روغن نداشته باشین و کاسه نمد مشکلی نداشته باشه. درپوش فیلتر روغن خودتون هم چک کنین.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری