13,128 ارسال در این موضوع قرار دارد

روغن کاسترولی که من حدود دو هفته پیش  استفاده کردم و الباقی شو تو شیشه ریختم و عکس شو تو صفحات قبل گذاشتم متاسفانه روغن تقلبی در اومد

رنگ روغن به جای اینکه عسلی باشه قهوای هست شبیه رنگ آبغوره هستش

داخل روغن اینقدر جرم داره که یه خورده ش ته نشین شده البقای هم پخش شده

طی سفری که از اهواز به اصفهان داشتم روغن به مکانیک نشون دادم گفتش روغن تصفیه شده هستش به خاطر اینکه خیالم راحت بشه پیش دوتا تعویض روغنی هم رفتم و روغن نشون دادم هیچ کدوم قبول نمی کردن که این روغن کاسترول باشه یکی شون روغن کاسترول داشت اندازه 200 سی سی ریخت توی یه شیشه آب معدنی به قدری این روغن شفاف و رنگش مایل به عسلی بود تعجب کردم نسبت به روغنی کاسترولی که من گرفته بودم کلی فرق داشت تو اصفهان روغن عوض کردم اسپیدی پلاتینیوم ریختم وقتی برگشتم اهواز یه راست رفتم سراغ تعویض روغنی موضوع بهش گفتم روغن که باقی مونده بود نشونش دادم گفتش من روغن از جای معتبر می گیرم روغن کاسترول باز شده هم داشت که ریخت توی شیشه هم رنگ روغنی بود که برای خودم ریخته بود قهوه ای بود  از یه طرف حرف من و قبول داشت از طرفی هم میترسید بره دفتر پخشی که روغن خریده بود بگه میگفت اول باید آزمایش بشه ولی اگه نتونیم ثابت کنیم که این روغن تقلبی نیست اون وقت اونها از ما شکایت می کنن در نهایت پول روغن کاسترول به من داد و ما هم بی خیال پیگیری شدیم

IMG-20190601-WA0002.jpg

IMG-20190601-WA0003.jpg

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 2 ساعت قبل، Armin Cadilac گفته است :

دوست عزیز 

من که نگفتم شما تخصص داری -گفتم اون کسی که در شرکت هست ببرید اون تست کنه --و شما میفرمایید 8سال گذشته کاملا اشتباهه ---منم نوشتم شما چطوری میگید اشتباهه ؟مگه تست کردید ؟جواب شما این هست =بنده همچین تخصصی ندارم. واسه همین گفتم شما زحمتش رو بکشی.

پس چرا نوشتید این روغن استفاده بشه کاملا اشتباهه ؟

-شما درمطلب هایی که مینویسی منظورهدیگه ای دارید -مثل همون متن اول که برای اون دوستمون برای بنده نوشتید بعدش فرمودید جدی گرفتی هااااااااا

بنده هم نوشتم کاره ای نیستم -اما دوباره برای بنده نوشتید =شما مگه به دوستان نگفتی روغن رو باز کنن و چک کنن. لطفا نحوه چک کردنش رو بهشون بفرما تا چک کنن.

مجددا من نوشتم --بعد دوباره نوشتید =بنده همچین تخصصی ندارم. واسه همین گفتم شما زحمتش رو بکشی.

جناب بنده یه مسئله ای به شما بگم تا حالا اینجا نگفتم --من 15 سال داشتم  پدرم غیر از سواری -ماشین سنگین داشت از خاور 608-813-808 تا-بنز 911-1921-ولو fhتریلی و...

من با این خودرو ها اموزش دیدم پایه یک میبردم -پدرم به من یاد داد و حتی باهاش به شهرستان میرفتم و کمک می کردم --روز -شب --نیمه شب یه هفته تو راه بودیم --الان طرف نمیتونه سواری برونه یا خیابان اصلی با فرعی کدومه --نمیدونه کدوم لاین مربوط به خودرو سنگینه ----بهش بگی دنده ماشین تو داشبورده باور میکنه -داشبورد را باز میکنه نگاه کنه 

سنی نداشتم اما چند بار روغن این ماشین با فیلتر عوض میکردم -و راهنمایی درمورد روغن باکیفیت و...پیش کسایی که سنی ازشون گذشته بود-تجربه داشتن -دستگاه نداشتن اما تا حدودی میفهمیدن 

گریس کاری چهار شاخ گاردان -فنر تخت ها -تنظیمات موتور و-خالی کردن منبع پمپ باد ترمز -که شبها نتونن بدزدن -وخیلی مسائل دیگه 

دیگه اینطوری هم نیست که نفهمم شخص چی میگه و یا یه روغن را تا حدودی نشه تشخیص داد و.یا مثلا بگم دوست عزیز روغن را بیار ببریم شرکت تولید روغن با دستگاه تست کنن یا مثال دیگه بگیم  8سال گذشته استفاده کردن کاملا اشتباهه و علت را بپرسیم گفته بشه بنده همچین تخصصی ندارم. واسه همین گفتم شما زحمتش رو بکش 

لطف بفرمایید از بحث کردن وکلماتی که جنبه دیگه ای  داره کاملا خودادری کنید 

با تشکر 

ببین آقا آرمین عزیز، شما سن و سالت از من یکی بیشتره. بنابراین حداقل از این حیث هم که شده در خودم نمی بینم که بخوام به شما بی احترامی کنم یا چیزی بگم که خدای نکرده ناراحت بشی. واسه همینم دو سه باری سعی کردم غیر مستقیم منظورم رو برسونم.

اما رک و راست این بار خدمت شما عرض می کنم که؛

درسته که شما فرد با تجربه ای هستی و خیلی کارا هم کردی که خیلیا نکردن و حتی نشنیدن، اما اینجا مطالب باید بر پایه منطق و علم اثبات شده بیان بشن. حالا دوستان و خودم تجربیاتمون رو هم در میون می ذاریم، اما نمی گیم این درسته. شما گاهی پست هایی می ذارید که صادقانه خیلی لزومی به پستشون نیست و یه جورایی مته به خشخاش گذاشتن میشه. مثلا خود منو یه بار به اشتباه انداختید و شمعی رو که رو ماشین عالی کار می کرد بعد از هزار کیلومتر تعویض کردم.

در مورد همین روغن هم قبلا در مورد عمرش بحث شده. روغن ۸ ساله قابل استفاده نیست. حالا شما میگی باید چک بشه، آخه چی چک بشه؟

خیلی دوستانه و محترمانه خواهش می کنم در نوشتن بعضی پست ها تجدید نظر کنید. فقط تجربه برای خیلی مسائل جواب نمی ده.

امیدوارم از من ناراحت نشی، ادامه این بحث رو هم به صلاح نمی دونم. فقط دلیل اون چند تا پست کنایه دارم رو گفتم. فکر می کنم بعضی از دوستان دیگه هم موافق هستن.

شب خوش

پسند شده توسط 7 کاربر

لینک به ارسال
در در 1398/03/13, 10:52:14، monazzah گفته است :

سر روغن تیو‌فایو

کلا بحث سر روغن زیاده

نه دیگه قرار شد ۲۰ ۵۰ بریزیم

سلام من تیپ 2 دارم، فصل گرما 20، 50وسرما10، 40میریزم ازسال89تاحالا مشکلی نداشتم یکبار تابستان که هوا نزدیک 40درجه بود به پیشنهادیکی ا دوستان انجمن10، 40ریختم صدای موتور زیاد شدوبخار میکرد، فورا، عوض کردم درست شد.

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال

امروز دو تا ماشین دیدم بخا طر روغن تقلبی یاتاقان زده بودن یکی ef7 که بلوک استوکش گیر نیومده هنوز اون یکی پراید

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 6 ساعت قبل، pshtiwan گفته است :

سلام من تیپ 2 دارم، فصل گرما 20، 50وسرما10، 40میریزم ازسال89تاحالا مشکلی نداشتم یکبار تابستان که هوا نزدیک 40درجه بود به پیشنهادیکی ا دوستان انجمن10، 40ریختم صدای موتور زیاد شدوبخار میکرد، فورا، عوض کردم درست شد.

سلام 10 40 تو تیپ 2 بخارش زیاده

در 13 ساعت قبل، alizadeeh گفته است :

روغن کاسترولی که من حدود دو هفته پیش  استفاده کردم و الباقی شو تو شیشه ریختم و عکس شو تو صفحات قبل گذاشتم متاسفانه روغن تقلبی در اومد

رنگ روغن به جای اینکه عسلی باشه قهوای هست شبیه رنگ آبغوره هستش

داخل روغن اینقدر جرم داره که یه خورده ش ته نشین شده البقای هم پخش شده

طی سفری که از اهواز به اصفهان داشتم روغن به مکانیک نشون دادم گفتش روغن تصفیه شده هستش به خاطر اینکه خیالم راحت بشه پیش دوتا تعویض روغنی هم رفتم و روغن نشون دادم هیچ کدوم قبول نمی کردن که این روغن کاسترول باشه یکی شون روغن کاسترول داشت اندازه 200 سی سی ریخت توی یه شیشه آب معدنی به قدری این روغن شفاف و رنگش مایل به عسلی بود تعجب کردم نسبت به روغنی کاسترولی که من گرفته بودم کلی فرق داشت تو اصفهان روغن عوض کردم اسپیدی پلاتینیوم ریختم وقتی برگشتم اهواز یه راست رفتم سراغ تعویض روغنی موضوع بهش گفتم روغن که باقی مونده بود نشونش دادم گفتش من روغن از جای معتبر می گیرم روغن کاسترول باز شده هم داشت که ریخت توی شیشه هم رنگ روغنی بود که برای خودم ریخته بود قهوه ای بود  از یه طرف حرف من و قبول داشت از طرفی هم میترسید بره دفتر پخشی که روغن خریده بود بگه میگفت اول باید آزمایش بشه ولی اگه نتونیم ثابت کنیم که این روغن تقلبی نیست اون وقت اونها از ما شکایت می کنن در نهایت پول روغن کاسترول به من داد و ما هم بی خیال پیگیری شدیم

IMG-20190601-WA0002.jpg

IMG-20190601-WA0003.jpg

بر پدرشون لعنت

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 7 ساعت قبل، pshtiwan گفته است :

سلام

ممکنه اون روغن که خریدید کیفیت نداشته و بخار شده 

چون فیلم روغن بین اسبکها و...کمتر از حد بوده بخاطر همین موتور صدا داده 

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 2 ساعت قبل، monazzah گفته است :

سلام 10 40 تو تیپ 2 بخارش زیاده

دیگه روغن از ادینول بهتر چیه؟ من ادینول ۱۰-۴۰ تو تیپ ۶ ریختم کم می کرد. ربطی به تیپ نداره. الان که توتال ریختم کم نکرده. قبلا هم که می ریختم کم نمی کرد.

روغن با روغن فرق داره. رانندگی با رانندگی فرق داره. ربطی به ۱۰-۴۰ بودنش نداره که کم کرده.

شما همچنان به شدت اصرار داری که توی TU3 نباید از ۱۰-۴۰ استفاده بشه. هیچ جوره هم حاضر نیستی کوتاه بیای.

ویرایش شده در توسط endwaiter
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 12 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

دیگه روغن از ادینول بهتر چیه؟ من ادینول ۱۰-۴۰ تو تیپ ۶ ریختم کم می کرد. ربطی به تیپ نداره. الان که توتال ریختم کم نکرده. قبلا هم که می ریختم کم نمی کرد.

روغن با روغن فرق داره. رانندگی با رانندگی فرق داره. ربطی به ۱۰-۴۰ بودنش نداره که کم کرده.

شما همچنان به شدت اصرار داری که توی TU3 نباید از ۱۰-۴۰ استفاده بشه. هیچ جوره هم حاضر نیستی کوتاه بیای.

نظر منه و روش پافشاری می کنم

شما دوست داری بریز

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
در 6 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

سلام دوست عزیز

کیفیت ترکیبات روغن ها فرق داره خارجی اگر اصلی باشه مشخصا عمر بیشتری داره چون فرمول ساختش با روغن ایرانی فرق داره --تقلبی بودن روغن باعث بخار شدن میشه چون در دمای بالا اون درجه را حفظ نمیکنه 

منظورتون از رانندگی بارانندگی فرق داره چیه؟ این مورد روی روغن تاثیر خاصی نداره --این شرایط موتور هست که تاثیر گذاره نه رانندگی کردن 

شرایط موتور = این مسئله به گشتاور نوع موتور+دمای محیط +رانندگی در ترافیک یا اتوبا ن و..ارتباط داره که عمر روغن کمتر با بیشتر میشه 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

نظرات دوستان متفاوت هست و مشکل خاصی نیست اما گفتگو باید طوری باشه که باعث حاشیه سازی وکلمات خاص استفاده نشه -

خدای نکرده اینجا کسی ا با کسی که دعوا نداره

کیفیت روغنها زیاد خوب نیست - این گفتگو ها میتونه جنبه راهنمایی به واسطه تجربه یا تست و...داشته باشه وگرنه کسی ادعایی نداره - 

باتشکر 

ویرایش شده در توسط Armin Cadilac
پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.