12,615 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 18 دقیقه قبل، Iran National گفته است :

این عکسای موتورم

بگید ماشالله ،اینقدر تمیز😂

فوتوشاپ هم نیست،واقعی😂😂😂

http://s9.picofile.com/file/8361782284/IMG_20190527_133352.jpg

http://s9.picofile.com/file/8361782376/IMG_20190527_133343.jpg

http://s9.picofile.com/file/8361782500/IMG_20190527_133320.jpg

😮 

سلام سعید جان چه روغنی استفاده میکنید ؟ روی ۲۰ هزار تا عوض مبکنی درسته ؟

پسند شده توسط 3 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 11 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

دوم نوشته اصلا وقتی روغن های معتبر جهانی هست چرا ایرانی استفاده کنم ؟یعنی شاید منظورش حتما اینه که کیفیت نداره یا ...یعنی اون برند ها را قبول داره 

سلام .

بحث کیفیت نداشتن روغن ایرانی نیست . بحث این ضرب المثله : سری که درد نمیکنه دستمال نمیبندن . 

در 14 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

چراروغن ایرانی که تو دنیا شناخته شده نیست استفاده کنه یعنی ایراداتی داره که معروف نیست یابحث قیمت هست--بحث اصلی بودن هست +یا مشکل چیزه دیگه ای هست 

نه ناشناخته بودن روغن ایرانی اصلا مربوط به بی کیفیتی اون نیست . باید به مقدار بیشتر راجب  برند ها و بازار های جهانی مطالعه کنید .

یعنی اگه مثلا یه روغن موتور مشخص ایرانی از مدل همنوع شرکت کاسترول کیفیت بیشتری داشته باشه ولی به خاطر خیلی مسائل اون روغن ایرانی ناشناخته مونده

در 21 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

برند وگرانوری روغنی که استفاده می کنید چیه؟

شما هر چند کیلومتر روغن عوض می کنید؟

من خودم روغن ایرانی استفاده میکنم . از انواع مختلفش هم استفاده کرده که اسم میبرم . 

1- ایساکو قوطی طلایی  10w40 sl شرکت سپاهان (اسپیدی )           

2- اسپیدی 10w40 sj     

3- elf ایساکو 10w40 sl             

4- پارس سوپرپایا پلاس 10w40 sl

یکی از معیار های من برای خوب بودن روغن جرم نبستن توی موتوره که همیشه کنترل میکنم و به جرئت میگم تمام موارد بالا با کارکرد 5 تا 10 هزار کیلومتر تو موتور جرم نبستن .

حالا از کجا فهمیدم ؟

1- از درب ریختن روغن همیشه چک میکنم وضعیت میلسوپاپ و استکانی ها رو

2- چون خودم روغن عوض میکنم همیشه از سوراخ پیچ کارتل نور میندازم و داخل رو بررسی میکنم 

3- فیلتر روغن موتور پژو xu7  که فلزیه اون لبه هاش که با روغن در تماسه چک میکنم 

در همه موارد جرم مشاهده نشده و قطعات به رنگ خودشون بودن .

ولی از نظر صدای موتور فقط الف ایساکو خیلی افتضاح بود که صدای موتورو زیاد کرده بود و ظاهرشم خیلی شل بود .

بقیه صدای موتور نرمال بود .

مورد دیگه هم کف نکردن روغن موقع تخلیه هست . 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 35 دقیقه قبل، Iran National گفته است :

این عکسای موتورم

فوتوشاپ هم نیست،واقعی😂😂😂

اخرین روغن که استفاده کردم

ایساکوsj2050

قبل اون ایرانول۱۶۰۰۰بیشتر ریختم

سوپرپیشتاز۲۰۵۰

اقایون لطفانظر بدید،

من چه طوری تمیز کنم موتور.؟

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 29 دقیقه قبل، Iran National گفته است :

این عکسای موتورم

فوتوشاپ هم نیست،واقعی😂😂😂

اخرین روغن که استفاده کردم

ایساکوsj2050

قبل اون ایرانول۱۶۰۰۰بیشتر ریختم

سوپرپیشتاز۲۰۵۰

سلام

اقا سعید اینطور که دیده میشه موتور وضعیت خوبی نداره 

در روی رولر های اسبک ها FULL اثار خط و خش دیده میشه و حتی تولید صدا هم ممکنه داشته باشه وحرکت دقیق وکارکرد اسبکها هم مختل کنه چون جرم جلوی واکنش حرکت این قطعه را میگیره و ممکنه بعد از یه مدت اسبکها به سختی حرکت کنن و مجراهای روغن کاری اسبک ها و میل اسبک دراثر جرم گرفته بشه وعملکرد روغن مختل بشه وسایش بوجود بیاد 

ovyo_i222222.jpg

این کثیف بودن روغن درموتورباعث حالت دونه های ریز و...میشه وسایش هم بوجود میارهو حتی ممکنه یاتاقان ها حالت شیشه کنه 

حرارت موتور هم بیشتر میشه چون اون جرمها روی قطعات چسبیده و روغن خودش باعث خنک کاری قطعات هم میشه 

کثیف شدنه اویل پمپ هم ممکنه بوجود بیاد 

پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 1 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

سلام

اقا سعید اینطور که دیده میشه موتور وضعیت خوبی نداره 

در روی رولر های اسبک ها FULL اثار خط و خش دیده میشه و حتی تولید صدا هم ممکنه داشته باشه وحرکت دقیق وکارکرد اسبکها هم مختل کنه چون جرم جلوی واکنش حرکت این قطعه را میگیره و ممکنه بعد از یه مدت اسبکها به سختی حرکت کنن و مجراهای روغن کاری اسبک ها و میل اسبک دراثر جرم گرفته بشه وعملکرد روغن مختل بشه وسایش بوجود بیاد 

ovyo_i222222.jpg

این کثیف بودن روغن درموتورباعث حالت دونه های ریز و...میشه وسایش هم بوجود میارهو حتی ممکنه یاتاقان ها حالت شیشه کنه 

حرارت موتور هم بیشتر میشه چون اون جرمها روی قطعات چسبیده و روغن خودش باعث خنک کاری قطعات هم میشه 

کثیف شدنه اویل پمپ هم ممکنه بوجود بیاد 

ممنون از ارمین خان

فعلا که توان باز کردن موتور ندارم

چه طوری میشه تمیز کرد؟

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال
در 9 دقیقه قبل، -xu7- گفته است :

سلام .

بحث کیفیت نداشتن روغن ایرانی نیست . بحث این ضرب المثله : سری که درد نمیکنه دستمال نمیبندن . 

کیفیت که مشخصا مطرح هست اینطوری هم نیست که هر روغنی طرف پیدا کنه تو همچین موتوری بریزه بگه خیالم راحته 

اونا خودشون تجربه هم دارن حالا روغن ایرانی استفاده نکرده اما برندهای دیگه را ستفاده کرده 

احتمالا اونا هم یه مسائلی را میدونن 

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 2 ساعت قبل، Armin Cadilac گفته است :

سلام اقا یوسف

ممنون از اطلاعات وتجربه شما 

چیزی که قبلا دیدم خارجی کارکرد بالاتری داشته --الان با وجود تقلب و...و هزینه روغن بعضی ها روغن ایرانی استفاده میکنن --الان با این تحریم ها فکر میکنم ممکنه وضعیت بدتر هم بشه

پارسال یه اقایی تعویض روغنی داشت یه خودرو جک گیربکس منوال خریده بود بهش گفتم روغن موتور چی استفاده میکنی ؟گفت سوپرپیشتاز --گفتم دلیلش چیه ؟ گفت کیفیت خارجی را نداره و هر 4تا5هزار تا سریع عوض میکنم تا موتور سالم بمونه 

امروز به یه نفرکه در خارج از کشور هست کنجکاو شدم یه پیامی دادم گفتم روغن موتور برای ماشینت با این کیفیت قطعات چی استفاده میکنی ؟

ایشون درجواب نوشته من فقط از روغن های syntheticاز فروشگاه های معتبر وشناخته شده میخرم چون تقلبیش هم هست عکس روغن هم فرستاده 

بعدپیام دادم چرا نمایندگی نمیری؟میگه نمایندگی روغن gmاصلی استفا

در 52 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

ده میکنه اما گران هست 

و بهش گفتم ایا روغن با برند ایرانی در کشور شما هست ؟ نوشته =

I have not seen oil from Iran. And I do not want to use Iranian oil

مایل هستید روغن موتور ایرانی استفاده کنید ؟=

I am satisfied with the used oil from well-known world brands. I am not going to buy, use and replace the oil I have in my car with Iranian.

اینم نظر ایشون هست -- 

82F98.jpeg

C5A.jpeg

یعنی واقعا نمیدونم چی بگم

یعنی یک نفر،فقط یک نفر،تو این انجمن نیست که بپرسه آقا جان اینایی که میگی از کجات در میاری؟

واقعا اگر اینجوری بود که وضعمون این نبود

تعجبم از این همه آدم اینجاست که مشخصه سطح سواد پایینی ندارند و از گفتارشون و نوشته هاشون هم‌ مشخصه که خانواده درست درمونی هم دارند ولی همین افراد گفته های یک همچین آدمی رو که یک دونه از حرفاش رو هیچ پایه و اساسی نیست رو قبول میکنند

اول از همه شروع کنم از اون عکس کادیلاکه

دوستان به این دو تا لینک‌مراجعه کنند که عین همون‌کادیلاکی رو که آقای آرمین خان عکسش رو گذاشتن رو ببینند.

چه تصادف جالبی

از قضا دوستمون جناب آرمین خان‌کادیلاک دقیقا با همین آقا آشنا هستند و اون آقا هم دقیقا همین عکس ها رو براشون فرستادن

https://www.drive2.com/l/530542948777985161/

https://www.drive2.com/experience/cadillac/g4382/?t=155

چقدر جالب

نکته ی بعدی اینکه یک نفر پیدا نمیشه بگه اون‌متن انگلیسی چرت و پرتی رو که از خودت در آوردی حاصل گوگل ترنسلیت هست؟

یا اگرم نباشه جساراتا سواد انگلیسیت خیلی ناقصه

نقل قول از همین حضرت آقا

I am satisfied with the used oil from well-known world brands

خودت بی زحمت همین رو ترجمه کن!!!

من از روغن  کارکرده از شرکت های شناخته شده جهان راضی هستم

طرف از روغن کارکرده راضیه؟

چه با حال

یک سوتی دیگه

در 52 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

I buy butter at a price of about 10-12 $ for 1 liter.

من کره (کره و پنیر) به ازای لیتری ۱۰-۱۲ دلار می خرم؟

این بنده خدا هنوز فرق BUTTER با BETTER رو نمی دونه

آخه حرف U با E بغل دست هم‌ نیستن‌که بگی ممکنه انگشت اشتباهی خورده باشه

دو تا حالت داره

۱-یا اون بابایی که تو خارج از کشوره خیلی بی سواده که در اینصورت کل حرفش دو زار ده شاهی پول خرد نمی ارزه

۲-یا حضرتعالی که در این صورت فرمایشات شما هم فاقد ارزش می‌باشد.

-------------------------------

واقعا تاسف‌میخورم، از اعماقناراحت میشم‌‌ که یک نفر آدم که مشخصه چیز زیادی هم بارش نیست اینهمه آدم رو خیلی راحت مضحکه ی خودش کرده و خیلی شیک به شعور همه توهین میکنه

اگه واقعا تاپیک جای این حرفاست که هرکی هرچی‌دلش خواست بنویسه‌ که خب کی به کیه؟

منم از این به بعد هرآنچه خالی دلم‌بخواد می‌بندم وقتی یک‌نفر حتی به خودش زحمت نمیده بگه پسر جان اینایی که می نویسی از کجا آوردی

طرف اومده اینجا (آقای گودرزی) جلو رو خودش هم میگم حالا یا بازاریابه یا واقعا مدیر ارشده هرچی که هست،هرکی که هست داره زحمت میکشه نظرات ما رو گوش میکنه جواب های ما رو با حوصله میده از لحاظ اطلاعات هم غنی هست

شما جناب آقای کادیلاک چکیده ی کل حرفات یک کلمه است (نه تو این تاپیک بلکه تو تمام‌تاپیک های دیگه): تجربه!!!

حالا چه تجربه ای ؟

یک‌تجربه گفتی که مفید باشه؟

اصلا کدوم‌تجربه؟

شما فقط داری با یک سری حرفایی که کلا زاییده یک ذهن متوهم هست و هیچ پایه و اساسی نداره داری به هزاران نفر آدمی که اینجا هستن و مصرف کننده روغن های ایرانی هستند و اکثرا هم راضی هستند هم توهین می کنی و هم اینکه ذهن این افراد رو الکی مشوش میکنی

شما اگر رفتی جایی بهت روغن تقلبی انداختن دلیل نمی شه بگی همه روغن های ایرانی از بیخ بد هستند.زمانی که شما نه تو اینجا و نه تو تیونینگ تاک حضور داشتی همین روغن پارس سوپر پیشرو رو تو موتور جنسیس کوپه میریختم و بدون هیچ مشکلی این موتور کار میکرد تازه با اون گازهایی که من بهش می دادم.

من همینجا از مدیر خواهش میکنم،تمنا میکنم واقعا یک فکری به حال اینجور افراد بکنه

آقا به خداوندی خدا ملت تو این وضعیت گرونی ها و فشارهای اقتصادی و کمبود اجناس کم فکر و مشغله ی ذهنی ندارند.

درست نیست که یک نفر آدم بدون هیچ علم و سواد و مدرک کافی الکی بیاد یک فکر و مشغله ی دیگه اضافه کنه.

یا اینکه منو همینجا اخراج کنند برای همیشه خیال همه راحت بشه

ویرایش شده در توسط ravenheart
پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال
در 3 دقیقه قبل، Iran National گفته است :

ممنون از ارمین خان

فعلا که توان باز کردن موتور ندارم

چه طوری میشه تمیز کرد؟

هر چی شما دیرتر این وضعیت را حل نکنی قطعات فرسایش انها بیشتر میشه وعمرش کمتر میشه 

معمولا از مکمل موتور شور استفاده میشهالبته اگرپاک کنه  اما بخاطر گردش و تمیز شدن موتور ممکنه توری اویل پمپ کثیف بشه 

یا از یه روغنه با ترکیبات تمیز کنندگی استفاده کنی شاید این کثیفی را تمیز کنه چون جرم به قطعات چسبیده 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در 15 دقیقه قبل، Iran National گفته است :

اقایون لطفانظر بدید،

من چه طوری تمیز کنم موتور.؟

اون یکی ماشینمونو باز کردم یکم از این وضعیتش بدتر بود.تنها راه تمیز کردن هم باز کردن کامل موتور و قطعه شویی هست.

الان کانال های روغن+اویل پمپ+کارتل+پیستون ها+رینگ روغن جرم گرفتن و من احتمال میدم یه کوچولو روی یاتاقان ها شیشه شده باشه.

نیازی هم نداره تمیزش کنی حالا حالا ها میتونی باهاش بری تا یه تعمیر کامل احتیاج پیدا کنه.

فعلا روغن خوب بریز داخلش تا مشکل حاد نشه

ویرایش شده در توسط yoosefheidari
پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 2 دقیقه قبل، ravenheart گفته است :

دوستان به این دو تا لینک‌مراجعه کنند که عین همون‌کادیلاکی رو که آقای آرمین خان عکسش رو گذاشتن رو ببینند.

چه تصادف جالبی

از قضا دوستمون جناب آرمین خان‌کادیلاک دقیقا با همین آقا آشنا هستند و اون آقا هم دقیقا همین عکس ها رو براشون فرستادن

این اولیش

سلام

دوست عزیز والا من اصلا من نمیتونم به این سایت وارد بشم چون فیلتر هست 

بعد اون نوشته های این اقا روسی بوددر سایت دیگه ای هست که من با گوگل ترجمه کردم این شد حالا شاید دقیق ترجمه نشده چون روسی مشکل هست خودم اطلاع دارم نیاز به معرفی سایت خاص شما وتوضیحات شما نداریم ونوشتم که به صورت کنجکاو به یه شخصی که در خارج از کشور پیام دادم 

بعد شما دنبال چیز خاصی هستید دیگه مشکل خودتون هست که در سایت ها جستجو میکنید تا بگید من نمیدونم از سایت عکس دراوردم و..برای بنده مهم نیست 

حالا شاید این اقا را میشناسید و پیگیر سایت ها هستید دراون سایت شما قرار دادید عضو هست که حقیقتش من اطلاع ندارم  

حالا اگر گوگل اشتباه ترجمهکرده ببخشید و لی اون شخص بالاخره تجربه ای داره 

بنده درمورد اقای گودرزی نظرم را گفتم و برام مهم نیست که ایشون کارشون چیه -و گفتم نمیگم روغن ایرانی کیفیت نداره اما به پای خارجی نمیرسه و تقلب الان زیاد شده 

لطفا حفظ احترام وادبیات نوشتاری را رعایت کنید

ممنون 

اینجا کسی دعوانداره ودنبال حاشیه سازی نیست 

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری