45 ارسال در این موضوع قرار دارد

در 6 ساعت قبل، aidin1384 گفته است :

سلام به همه ما هم دیشب شب یلدا مهمون بودیم فرصت نشد اینجا سر بزنیم الان دیدم چه تایپیک خوبی شب یلدا همه مبارک کل 4 صفحه رو خوندم

اولا در مورد اقا سعید که گفت سر جا پارک با همسایه مادر خانومش دعواشون شده واقعا اقا مصطفی خی لی پاسخ و نظر خوبی دادن تو منو تو یه برنامه مستند هست که دعوا همسایه هارو تو امریکا که منجر به قتل شده اخرش رو نشون میدن واقعا ادم میبینه شوکه میشه و میگه اخه چی ارزش اینو داره که ادم جون کسیو بگیره یا جونشو از دست بده اونم سر چیزهای کوچیک مثلا همین جا پارک صدای بلند تلویزیون یا اهنگ یا دعوا بچه ها تازه اون هیچی همین دعوا معمولی که توش چنتا دادو فحشو هل دادن باشه کلی باعث اعصاب خوردیو ترسیدن اعضای خانواده میشه حتی اگه طرفم بزنی و مثلا طرفم ازت شکایت نکنه و حرفتم به کرسی بشونی بازم کلی خانوادت ترسیدن خودت دلهره داری یه روز که تو نیستی اون همسایه کاری نکنه و... 

به خاطر همین اگه ادم کوتاه بیاد و بعضی وقتها بدیها و زورگویی یا پرویی طرف مقابلشو نبینه و از یه شر جلوگیری کنه خیلی به نفعشه حالا دو نفر هم ببینن بگن مثلا ایدین ترسید یا ترسو اولا که بدونید اگه طرف واقعا فهمیده و با شعور باشه میفهمه تو از روی بزرگی و منش والات کوتاه اومدی ما انسانیم و اشرف مخلوقات دور از جون جنگل نیست که هر حیوونی قویتر و درنده تر باشه ابهت بیشتری داشته باشه البته اینم بگم خیلی وقتها وقتی کسی زورگویی میکنه و ادم کوتاه میاد یا جوابشو نمیده تا چند روز ناراحته و میگه ایکاش جواب طرف رو داده بودم و واقعا ادم باید خیلی به مرحله کمال برسه و منش بالایی داشته باشه که به قول اقا مصطفی از کوتاه اومدن و بخشیدن همیشه خوشحال بشه و بتونه کارهایی که درسته و تو اون کتابی که اشاره کردنو کامل اجرا کنه ایشالاه که همه مردم دنیا روزی به اون مرحله از کمال برسن و دیگه مثلا دعوا و کتک زدنو رو کم کردن بین مردم ارزش نباشه و کوتاه اومدن و بخششو بدی رو با خوبی جواب دادن برای همه مردم به عنوان یه کار ارزشمند نهادینه شه

در مورد گرونی اجیل هم واقعا به نظر من اصرافه انقدر پول ادم برای یه چیز غیر ضروری دادن من هر سال عید میرم اجیل محسن تو میدون شهدا انقدر صفش شلوغه باید دو ساعت تو صف وایسی تا نوبتت شه بری مغازه و چند روز اخر سال شبانه روزی بازن من هر سال 2 نصف شب میرم بازم صفه چند روز پیش رفتم صف دیگه نبود ولی خیلی شلوغ بود فقط 1 کیلو تخمه کدو گرفتم یک کیلو باسلق و 1 کیلو راحتی حلقوم همش رو هم شد 70 تومن ولی مردم قر قر میخریدن ماشالاه فاکتورا ام نیگاه میکردم 350 تومن 400 تومن بگیر به بالا نمیدونم مردم اینهمه پولو چجوری دلشون میاد برا یه خوراکی غیر ضروری بدن والا اگه اینجوری پیش بره دیگه پسته و اجیل هم میشه مثل خاویار که ایران معدنشه ولی هیچ کس نمیتونه بخره و خیلیها تا حالا ندیدنش

تا زمانی که فکر می کنیم اگه نخوریم فقیر به نظر میایم، همینه. روز به روزم بدتر میشیم. مثلا پدر من توانش رو داشت یه مقدار آجیل بخره و بیاره خونه من. ولی اعتراف می کنم کارش درست نبود. اگه هیچ کس نخره اون محتکر جنسش رو دستش می مونه و مجبور میشه زیر قیمت بریزش تو بازار. منتها ما هنوز به اون حد از آگاهی و اتحاد نرسیدیم. به خدا که اصلاح حکومت اصلا نیاز به تظاهرات و درگیری نداره. یه هفته لبنیات نخریم و شیرا بترشن، چه ضرری متوجه تولید کننده ها میشه؟ به غلط کردن میفتن.

در 2 دقیقه قبل، Armin Cadilac گفته است :

سلام

اقا سعید بهترین کار را کردی دراین زمانه اگردیده باشی از این موارد زیاده وباید با همه بحث کرد ونمیشه 

ممنون از این توجه نظرات دوستانت وبالاخره بدون پاداش الهی نیست 

بخشیدن همچین آدمی دو حالت داره.

یا طرف شرمنده میشه و آدم میشه.

یا به رویه خودش ادامه میده و بالاخره یه روز یکی حالشو می گیره.

حالا چرا دردسرش رو ما بکشیم؟

بذاریم یکی دیگه مثل خودش پیدا بشه آدمش کنه.

پسند شده توسط 2 کاربر

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
در 4 دقیقه قبل، endwaiter گفته است :

بله اقا مصطفی همینطوره 

اماشایداون شخص از این بخشش چیزی ندونه وما که میدونیم اگرببخشیم مطمئنا اون یه جورایی یه مقدار میفهمه واین تاثیرگذاره

ما که به این دنیا اومدیم دراین جهان چیزی بلد نبودیم ودرطول رشد تجربه بدست اوردیم یا خوب یا بد-----واین دوتا مشخص هست 

واتفاقات لحظه به لحظه پیش میاد واز دست ما خارجه وطبیعت دنیا همینه منتهی دراین اتفاق ما دوراه داریم 1یاباید درگیر بشم همون تجربه های بد دنیوی که دیدیم وبه سمت اون کشیده میشیم -2یاباید سکوت کنیم همون تجربه های خوب والهی وتنها راه همینه وراه اول صد درصدباشکست مواجه میشیم ---راه دوم شکستی وجود نداره 

هرچی به سمت مسائل دنیوی کشیده بشیم از فضای یکتایی دور میشیم یا اعصاب خرابه یا ناراحتی پیش میاد و...

راهی که خداوند هم برای ما گذاشته قدرت تصمیم گیری قرار داده --هم می تونیم دعوا کنیم وهم میتونیم گذشت کنیم و البته این گذشت سخته اما انجام بشه خیلی بهتره 

ممنون از لطفت 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

ارسال شده در (ویرایش شده)

در در 1397/10/01, 10:58:21، Armin Cadilac گفته است :

سلام اقا مهرداد

خدا بد نده

ا رزوی سلامتی دارم 

زنده باشی داداش مهرداد

سلام آقا ارمین گل خوب هستی

اقا ارمین معذرت که دیر جواب دادم

توی این مدت فعالیت شما کم شده بود هرچند که خودم هم زیاد تو سایت نمیام بخاطر مهاجرت به شیراز و درگیر اسباب کشی، انشاالله که همیشه سالم و سرزنده باشی ماهم از معلومات شما فیض ببریم ارادتمند 🌹

ویرایش شده در توسط pezhman 207
پسند شده توسط 3 کاربر

لینک به ارسال
در 15 دقیقه قبل، pezhman 207 گفته است :

زنده باشی داداش مهرداد

سلام آقا ارمین گل خوب هستی

اقا ارمین معذرت که دیر جواب دادم

توی این مدت فعالیت شما کم شده بود هرچند که خودم هم زیاد تو سایت نمیام بخاطر مهاجرت به شیراز و درگیر اسباب کشی، انشاالله که همیشه سالم و سرزنده باشی ماهم از معلومات شما فیض ببریم ارادتمند 🌹

سلام اقا پژمان عزیز 

خواهش میکنم اقا این چه حرفیه ما باید عرض ادب کنیم فرقی نداره

به دلایلی نبودم اما دوستان مثل اقا مهرداد عزیزواقاحمید اقامهدی مدیریت لطف داشتن پیام دادن من هم دوباره مزاحم این دوستان وسایر شدم 

بخاطر همین منم پیام به شما دادم تا بیایید سایت تا از اطلاعات شما هم استفاده کنیم 

موفق باشید 

پسند شده توسط 4 کاربر

لینک به ارسال
در 18 ساعت قبل، endwaiter گفته است :

دقیقا درسته اقا مصطفی من به این اعتقاد دارم حتی قدیمیا براش یه داستانم ساختن به این شکل که یه روز یه بچه میره تو بازار با یه شیخی شوخی دستی میکنه شیخ در میاره بهش یه 2 زاری میده همراهاش میگن چرا اینکارو کردی اون به تو بی ادبی کرد میگه وایسید عاقبتشو ببینید چند روز بعد یه سرداری داشت از اون گذر رد میشد بچه هه میگه من با شیخ شوخی کردم بهم پول داد احتمالا این پول بیشتری بهم میده اگه باهاش شوخی دستی کنم میره با سردار شوخی دستی میکنه اونم شمشیرشو در میاره بچه رو دو قطعه میکنه 

شیخ میگه اگه من اونروز یه چک در گوش این بچه میزدم الان زنده بود 

حالا همسایه یا تو خیابون یا یه پشت میز نشینی به شما بی احترامی بی حرمتی و یا زور گفت و شما کوتاه اومدید و بهش چیزی نگفتید مطمعا باشید اون جسورتر میشه و دفعه بعد شاید نفر بعدی حلم و صبر و شکیبایی شمارو نداشته باشه و یکی مثل خودش باشه یا عقده ای تر از خودش باشه قطعا براش گرون تموم میشه

البته این قصه ای که بالا گفتم نباید منش ادم باشه  یعنی کسی بهمون چیزی گفت و بدی کرد ما جوابشو ندیم و مثلا منتظر باشیم از جای دیگه بهش ضرری برسه  ما باید به مرحله ای از کمال و حلم رسیده باشیم که حتی برای کسی که بهمون بدی ام میکنه  خوبی بخواهیم همه شنیدیم کسی که رو پیامبر اشغال میریخت ولی یک روز که نبود و مریض شده بود پیامبر به عیادتش رفت 

یا در شام به علت تبلیغات بنی امیه شخصی از امام حسن مجتبی که اون موقع با معاویه در جنگ بوده بیزار میشه از شام راه میفته و میاد به کوفه میرسه امام حسنو پیدا میکنه و هر دشنامی بلد بوده به امام میده یاران امام حسن میخواستن طرفو بکشن ولی امام نمیزاره میگه ای مرد شامی معلومه از راه دوری اومدی خسته ای گشنه ای لباسهات تمام پوسیده و از بین رفته بیا بریم من تو رو سیراب کنم مهمون من باش بهت غذا و طعام بدم از لباسهایی که تبرک جدم رسول الاه بهت بدم اگه قرضی داری ادا کنم اگه از دشمنی میترسی ایمن کنم اگه کارو مسکن نداری بهت بدم طرف که رفتار کریمانه کریم اهل بیتو میبینه میگه من فکر میکردم معاویه بر حقه و شما دارید بین مسلمونها نفاق میندازی وقتی سمت تو اومدم و دشنام دادم دست از جانم شسته بودم و منتظر بودم با شمشیر قطعه قطعه شم ولی رفتار کریمانه شمارو که دیدم فهمیدم هر چی در شام بر ضد شما و پدرتون ابوتراب گفتن دروغه و معلومه شما جانشینان بر حق رسول الاه هستید و این معاویه هست که به خاطر حب دنیا و ردای خلافت هر بدی رو به شما و پدرتون نسبت میده من همین الان فهمیدم تمام دشنامهایی که به شما دادم خودم لایقش بودم که بدون اینکه شمارو بشناسم یا تحقیقی کنم حرفها و تبلیغات بنی امیه رو بر ضد شما قبول کردم 

حالا تو کشور ما خیلیا ادعاشون میشه پیرو امام حسن هستن ولی خداییش اگه به یه سرگرد اگاهی یا کلانتری یا قاضی یا نماینده کوچکترین بی ادبی که هیچ کوچکترین انتقادی کنیم تیکه بزرگمون گوشمونه دیگه وکیلو وزیرو سردارو رییس جمهور بگیر تا اخر...بماند که قطعا اگه کسی به بزرگان انتقاد یا بی ادبی کنه معاند و محارب شناخته میشه و خونش حلال

البته خیلی سخته واقعا به اون درجه ادم برسه که از بدی دیگران ناراحت نشه و بخواد با خوبی جواب بده من خودمو میگم که به کسی بر نخوره ولی هر کی بهمون بدی کنه شاید اگه قدرتشو داشتیم  حتی میدادیم شلاقش بزنن یا زندانیش کنن و با همین شرایطمون و قدرت کممون از خجالتش در میایم و جوابشو میدیم  ولی ادم اگه به درجات بالای معنویت برسه قطعا اونشکلی میشه که حتی اگه قدرتش هم داشته باشه کوتاه میاد و حتی با خوبی جواب میده

هر کس آزار من زار پسندید ولی

نپسندید دل زار من آزار کسی

پسند شده توسط 5 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری